31 svi 2013, 14:23
A u nasoj osnovnoj skoli se to nudi kao realna mogucnost nastave od jeseni. I to ne na bilo kojem tabletu! Na Ipad -u ! Sve druge mogućnosti su isključene. Kupuju roditelji , za cijenu od 2500 do 2700 Kn.
Da ne pričamo o grafomotorici i drugim sitnicama.
31 svi 2013, 19:10
31 svi 2013, 19:25
pod izlikom da se olakšaju školske torbe. U svjetlu sadašnje zbrke s udžbenicima ovo je komično.
31 svi 2013, 19:34
31 svi 2013, 19:36
31 svi 2013, 19:40
). da li je budućnost? sigurna sam da je. i to neizbježna.
nu me vidi sada, a i sve nas zajedno. ne znamo više živjet bez njih.
31 svi 2013, 19:41
17 lip 2013, 16:24
17 lip 2013, 16:30
Kada se riješi ova platforma MZOS treba raspisati natječaj za udžbenike. Udžbenici koji budu odabrani od MZOS-a jer zadovoljavaju zakonske, pedagoške i ostale standarde trebaju od strane istog ministarstva biti OTKUPLJENI od autora zajedno s grafičkim rješenjem tako da više ne postoje copyright prava ili jednostavnije da mogu biti distribuirani i kopirani po nahođenju korisnika (uglavnom su to učenici i nastavnici), a da pisci i grafički dizajneri ne polažu na udžbenike više nikakva dodatna prava.
Prvi tablet koji bi bio potreban učenicima i nastavnicima za uporabu elektroničkih učenika donirala bi država i bio bi besplatan. Nakon jamstvenog roka trošak servisa išao bi na teret učenika. Trošak zamjene starih za nove tablete išao bi na teret države.
Ovako odobreni i distribuirani udžbenici morali bi biti BESPLATNI!
Takvi udžbenici bi mogli biti postavljeni na poslužitelj (server) MZOS-a u oblicima koje bi učenici i nastavnici mogli spremiti na vlastita računala ili tablete, ali bi se moralo omogućiti i njihovo tiskanje po potrebi na pisačima u kućanstvima, školama ili u postojećim radnjama za fotokopiranje.
Nastavnik bi odabrao udžbenik, a učenici bi po potrebi ispisali samo one stranice koje im trebaju prema zahtjevu nastavnika, jer bi ostalo iščitavali s ekrana računala ili tableta.
Mali i veliki nakladnici bi se u prijelaznom periodu obeštetili za eventualnu štetu, a onda nestali kao posrednici u poslovima oko udžbenika.
17 lip 2013, 16:38
27 kol 2013, 06:56
27 kol 2013, 14:13
07 lis 2013, 10:19
15 lis 2013, 09:12
15 lis 2013, 09:20
Hajdi je napisao/la:Neki pozitivni komentari na e-školu.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Tabletom-u-skolu-na-Vezici-zbogom-ploco-i-kredo

02 stu 2013, 15:07
03 stu 2013, 03:13
14 stu 2013, 22:42
14 ožu 2014, 12:22
15 ožu 2014, 11:59
16 ožu 2014, 16:36