Switch to full style
Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Odgovori

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

02 stu 2015, 20:58

Bella, ucka i ucko su vrlo aktivni pa stalno nesto smisljaju, ali i roditelji ili djeca sama daju prijedloge koji cesto budu usvojeni :)
Novost je i informaticka ucionica za nize razrede. Imamo 27 novih racunala i monitora u preuredjenoj ucionici. Sad se trazi profac i onda klinci krecu s ucenjem.

Mmar, kako to da je prosle godine imao ind. program, a sad nema? O cemu to ovisi?
Kako je taj program izgledao?

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

03 stu 2015, 09:19

Blago ti se, mi već godinu ipol čekamo na individualizirani pristup zbog disleksije i disgrafije. Ovi na Črnomercu su to tražili, a škola mi još nije sprovela. Natežemo se s njima..... :lebdi

Inače - individualizirani pristup znači da dijete manje piše, manje prepisuje, u pismenim testovima mu se daje manje zadataka da ih uspije svih riješiti i napisati - ali se to dijete usmeno više ispituje jer usmeno pokazuju dobre rezultate.
Mi imamo puno problema s čitanjem jer čita sporo i okreće slova i slogove, a i u pisanju se mora skoncetrirati da napiše točno koje je slovo b, a koje d ili p......
Suvag isto čekamo već dvije godine.... ma užas :ajme

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

03 stu 2015, 10:59

Čekamo dugo jer se ovi u školi ne mogu dogovoriti sami sa sobom. Liječnica im je poslala svoje mišljenje već odavno.... :ajme
Ljuta sam... naganjamo sve to kao blesavi jer je on svakim danom sve više frustriran što sporo čita. A mora čitati sporo jer si u glavi svako b,d i p mora složiti i odlučiti što je.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

03 stu 2015, 12:22

Već sam bila kod njih.... uvijek nešto bljuć bljuć
Sad sam već blizu toga da pišem Ministru.. a što mi i to vrijedi kad su izbori :(

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

03 stu 2015, 12:33

Ma nemoguće da djetetu ne mogu dati ono što mu treba. Pa digni na noge cijelu školu, gradski ured, ministarstvo, medije.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

03 stu 2015, 12:54

Ma nije mi tolika panika jer sam u dogovoru s njegovom učiteljicom pa mi sprovodimo instrukcije s Črnomerca dogovorno između sebe.
Ima divnu učiteljicu. :joy

Ne želim još uvijek previše gurati jer treba u toj školi i poslije živjeti, a klinac mi nije toliko strašan slučaj jer vježbam i ja s njim doma, i može on pratiti sve.
Jedino je problem čitanje i pisanje.... a učiteljica ga u dogovoru sa mnom ne proziva često da čita naglas, proziva ga samo kad im da nešto da doma nauče čitati pa ja s njim odvježbam to, kad prepisuje pismeno s ploče prođe kraj njega i diskretno ga upozori pri prepisivanju, a kad su pismeni ispiti, uvijek mu da malo više vremena.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

03 stu 2015, 13:14

Ali isto to što radite ti i učiteljica prešutno/dogovorno i još više mogao bi imati kroz odobreni, organizirani individualizirani program. Založite se svi skupa da što prije dobijete rješenje i da olakšate svima vama, a prvenstveno djetetu.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

03 stu 2015, 13:51

Kažem ti - kod ravnatelja sam visila, sa logopedicom se čujem. Imaju problem kod vijeća. Ne znam kakav ni zašto, ali imaju.
Nadaju se do Božića sve riješiti. A ja sam im to dala kao zadnji datum - poslije idem na ministarstvo :(

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

04 stu 2015, 18:19

Leptir - sve znam i suosjecam. Kad se da dijagnoza disleksije i disgrafije ne dobijete prilagodjeni program nego prilagodjeni pristup. Uciteljica je duzna procitati mu pitanja, ima duze vrenema za rjesavanje i moguce vecu font. I ja se sa mladjim za to borim.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

10 pro 2015, 14:07

u tijeku je naša tradicionalna Božićna akcija 2015 :srca
zavirite i pogledajte što se nudi:
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewforum.php?f=111

isto tako možete i sami sudjelovati na aukciji tako da stavite u ponudu svoj predmet, sigurna sam da imate barem jedan :srca
kad stavite predmet na aukciju, dalje je sve briga moderatorica

povod i razlog Božićne akcije je stvarno human i vrijedan, podržite akciju na svoj način :srca

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

22 pro 2015, 13:23

:joy
Gotovo polugodište!
Sutra sudjeluje na školskoj priredbi i imaju skraćeno.
Četvrtašica je bila odlična, uz druge obaveze (treninzi, natjecanja) super je odradila prvi dio.
Jako, jako sam ponosna na nju :luv.

Dobro se odmorite na feriju :).

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 sij 2016, 11:24

Eto nas nazad u skolske klupe. Ovaj tjedan startamo odmah ujutro.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 lip 2016, 08:13

Danas razredna zabava (s roditeljima) - oproštajka... Razrednica je, jučer, svako malo brisala suzu.
Nestvarno mi je da završava četvrti.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 lip 2016, 08:24

Duga - jeste li išta kupili učiteljici za oproštaj?
Mi smo dogodine u toj situaciji pa me zanima kako tko to radi?

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 lip 2016, 14:17

Jesmo. Roditelji su se baš angažirali.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 lip 2016, 14:44

Mi smo jučer imali oproštaljku. Klinci oriredbu, mi smo organizirali cvijeće i poklon, i malo iznenađenje za učiteljicu, filmić s njihovim komentarima i pozdravima učiteljici, bilo je jako zabavno, klincima, učiteljica na rubu (i preko ruba) suza.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

02 srp 2016, 08:20

Ako tko navrati, a da pouzdano zna (nešto nisam u toku) ...je li informatika obavezan ili izborni predmet u petom razredu :plavusa ?
Sad sam otišla na ekupi vidjeti/naručiti udžbenike za peti (popis mi je kod kuće), a usput ostala iznenađena i cifrom za petaše (doduše, kad se uzme u obzir par novih predmeta nije ni čudo što su udžbenici skoro duplo skuplji nego za četvrtaše, ali svejedno).
thnx

E, da i od onih silnih pomoćnih materijala, ima li šta vrijedno (to možda da pitam na petašima :lol)...da u jednom cugu naručim.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

02 srp 2016, 08:41

Znam pouzdano, informatika nije obavezna. Naravno ako ju izaberes, postaje obavezan predmet za tu godinu, ali se na kraju godine isto moze i ispisati.
moj se ispisao na kraju 5. Razreda jer se sve svodilo na igranje igrica.
Vrlo varira kvaliteta nastave informatike, kako sam primjetila.
od igranja igrica do kvalitetnog rada

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

02 srp 2016, 08:46

Hvala, medo. Ovo mi je važno znati - da nije obavezan predmet :).

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

02 srp 2016, 09:34

moja se odlučila upisati tek u 6. razredu. Tako da su sve kombinacije moguće.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

02 srp 2016, 10:10

cudi me da se niste na kraju 4. morali izjasniti za informatiku. uglavnom kao sto medo kaze izborni je. mi smo se upisali. predmet je ozbiljan i zahtjevan. no os ima kombinirani studij mat/inf tako da je kod nas ok nastava. ne fali kadra.

cijena je i mene bacila u predinfarktno stanje. s atlasima i tehnickim za njih dvije preko 3t :nesvist

mi doduse dobijemo polovne udzbenike od skole, pa bude nesto ustede. svejedno je uzasno puno. a di je srednja skola :gace

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

02 srp 2016, 12:09

Crazy, nasi su informatiku, kao izborni, imali vec u cetvrtom. Zanimalo me postaje li obavezan predmet od petog ( svake godine se nesto mijenja...). Nas informatika, kao izborni, ne zanima; moja je isla i nastavit ce s robotikom (k'o nebo i zemlja u odnosu na informatiku koja se ovdje u skoli odrzava), ali to sad nije tema.
Ovo mi je bilo vazno cisto da ne zeznem nesto kod narucivanja.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

04 ruj 2016, 20:13

Petasi, kako je kod vas? :)
Ovdje uzbudjenje i veselje zbog novog razrednika, nastavnika i razreda.
Vidjet cemo prve dojmove.

Vise ne znam na kojem topicu trebam pisati :lol .
3-4
5-6
Odgovori