Switch to full style
Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Odgovori

Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

02 ruj 2015, 10:06

Radi lašeg snalaženja i forumskog druženja odlučile smo spojiti po dvije generacije - imate li pitanja, puno toga ćete naći kod godišta ispred.

Prvom razredu dobro snalaženje u novim sredinama, i da brzo nađu svoju ekipu :)

Svima lijep školski početak :dada

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

02 ruj 2015, 10:11

evo prijavljujem srednjoškolku prvašicu :srca
ne znam koliko ću moći na otvorenom pisati, jer ipak su to veliki klinci :zub
ali dobro je da imamo i tu neki kutak za pitanja, odgovore, jadikovke i pohvale
koliko nas ima?
:srca

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

02 ruj 2015, 10:13

još jedan prvašić :lol

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

02 ruj 2015, 10:16

Drugi razred, mi već sve znamo.

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

02 ruj 2015, 11:49

prvi razred. u nedjelju pakiranje jer moja prvasica ide u drugi grad, i stanovat ce u domu :). ne znam koja ima vecu tremu ;).

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

02 ruj 2015, 13:48

ma bit će ok MB vidjet ćeš :hug to ti je ko u vojsci .. ono .. u nedjelju navečer se gleda tko je što donio u paketima od kuće pa se dijeli sa cimerima ;)

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

02 ruj 2015, 20:02

Prvašica. :mrgreen

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

03 ruj 2015, 09:48

Prvašić :)
Bio se fotkati za pokaz, naravno, prije toga je palo šišanje, jer mora biti friz kak spada, i u školi da mu potvrde zahtjev. Ženska mu je rekla da oni sad imaju sjednice i da mu ne može ovjeriti potvrdu neka to obavi prvi dan škole. Obzirom da se čeka izrada pokaza, a potvrda da je predao ne vrijedi kao vozna karta to znači da bi trebalo mjesečni platiti za pola mjeseca, a za 5 dana ako plaća pojedinačne karte to je još 100 kuna :baba pljačkaju nas samo tako :protest
Ima 2 cure u razredu od 23 đaka - tehničar računarstva.

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

03 ruj 2015, 10:02

ne, nego u tramvaju kontroli, ako ga uhvati a neće, kaže da čeka izradu pokaza i da će mama kupiti godišnji. I onda ako ga i zapišu (a neće jer nemaju na temelju čega) ti odeš tamo di budeš išla puniti i lijepo ti ponište kaznu.

Naravno da klinci i odrasli zaborave pokaz i tak i to je ok, ne prave oko toga kontrolori problem samo treba ljubazno mu reći i ako imaš plaćenu godišnju kartu onda ti ne mogu naplatiti kazn7u a di ćeš kupiti godišnju kartu odnosno mjesečnu jer ćeš npr 5.9. kupiti uključujuć i period od 1. do 4. 9. prema tome, u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača ne možeš jednu te istu uslugu platiti dva puta.

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

03 ruj 2015, 14:35

sve to stoji, ali moj bi fraz doživio da to mora objasniti kontroloru.

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

03 ruj 2015, 14:51

Obzirom da se čeka izrada pokaza

izrada pokaza je isti dan tj. odmah kad dođeš, radi se u Ozaljskoj, jedino može biti gužva, plaćaš 30 kn, pitala danas u Holdingu kad sam tam produljivala iskaznicu

Ženska mu je rekla da oni sad imaju sjednice i da mu ne može ovjeriti potvrdu neka to obavi prvi dan škole.

kad su bili e-upisi i ima tamo kod njegovog profila neki gumbić da si sam ispišeš potvrdu da je upisan u tu i tu srednju školu i nema što ova filozofirati u školi, on je upisan u tu školu i može sad to obaviti
on s tom printanom potvrdom da je upisan u srednju može otići kod nje u školu i nek mu potvrdi formular da ne čeka 1. dan škole, tj može to sutra odraditi da ne čeka ponedjeljak
moja je ovaj tjedan tu potvrdu formulara u školi odradila

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

03 ruj 2015, 14:57

u našoj super ljubazni. naravno da može, od 8-12 svaki dan.

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

05 ruj 2015, 10:56

moja ce sad u drugi r. :kino

ja sam se zeznula s pokazom prošle godine. prvo smo ju mi furali autom, prvih mjesec i mrvu više dana. kontala sam izbjeć gužve na remizi :lol

negdje poćetkom 10. sam joj išla vaditi pokaz.

1. onda su išli produžavat i studenti, ekipa koja je uspjela u jesenskom roku sredit godinu
2. išla sam radit NOVU iskaznicu, al se po oibu ispostavilo da smo prije koju godinu već vadili pokaz, u osnovanoj (kojeg smo negdje pogubili i zaboravili na njega, vozalo ih se autima na treninge). to je značilo da sam neko konkretno vrijeme stajala u krivom redu.
3. odustala sam od stajanja u drugom redu, reko sutra ću
4. sljedeći dan krenul je padat sustav i išlo je još sporije nego dan prije, čekala sam pojma nemam više koliko, previše u svakom slučaju
5. na trenutke je sustav bio protočan i nekako sam stigla do šalteruše. ona nije odmah uzela papire nego odlučila odgovorit na sms uz kuknjavu sebi u bradu (dok je tipkala) kak joj je teško tolko radit
6. onda je opet pao sustav (oni nemreju niš u zet-u napravit jer je firma od koje su kupili softver za par milja u dobrovniku
7. došel mi je muž provjerit jesam li živa i donesel nekaj za piti. spasil mi je život. :lol
8. kupila sam joj godišnju kartu, fino na rate i sad bu trajala do 31.10.
9. iza sisveta bumo zeli novu, opet godišnju, platim od 01.11. i to nek traje do 30.11.2016... tak se nadam izbjeć gužvu. valda niko ne vadi pokaze iza sisveta.

:plavusa

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

05 ruj 2015, 11:05

naravoučenje - ak su deca ikad imala pokaz, ne vadite novu iskaznicu i ne stojite u redu za nove iskaznice. ak ste staru zgubili, stojite u redu za produžavanje iskaznica di će vam izdat duplić i produžit valjanost.
godišnja se isplati ak je dete recimo i u sedmom i osmom mjesecu u zg zbog nečeg, ko moja celi sedmi i kraj osmog po treninzima... godišnjom dobite dva mjeseca gratis. za keš ima i popust još. srednjoškolska je skuplja od osnovnoškolske. cjenik je na stranicama zet-a.

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

05 ruj 2015, 11:29

Kaj nije bilo da se zahtjev za iskaznicu može i na drugim prodajnim mjestima ZET-a? Moramo baš u Ozaljsku?

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

05 ruj 2015, 13:51

Ovaj mjesec još možeš na svim prodajnim mjestima i ako sam ovo dobro shvatila za produžavanje više ne treba ništa nositi iz škole samo kad se prvi put vadi iskaznica.
http://www.zet.hr/default.aspx?id=5714

A od kada se može nadoplatiti na kioscima Tiska čak više i ne zaboravljamo to odraditi. :)

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

05 ruj 2015, 19:43

pojma ja nisam niočem imala, remiza mi je bila blizu. i za iskaznicu sam zaboravila da se ima. :p

na tisku ide nadoplata bez problema, to sam čula. al nisam htjela mislit o tom pa sam zela godišnju :nata

eo mi sad skinule, isprintale i ispunile upisnicu i predala bude ju u ponedjeljak. sva si je bila važna :nokti

u školu joj se ne da. to vidim. no ionak je razvodnik na hanžeku pa bu se zvukla već u utorak. veli, tak bu lakše uplovila u novu šk. godinu, najbolje bi bilo da na početku, bar prva dvatri tjedna ide svaki drugi dan :lol

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

06 ruj 2015, 17:56

Prvasic, jedva ceka i veoma se veseli.
U NKG su nas docekali sa stavom da je to najteza skola u Zagrebu (taj stav su imale i I i IV gimanzija) i da ce Denis sigurno pasti 1. razred. Pa, trebamo ih razuvjeriti, nadam se da nam nece raditi prevelike teskoce.

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

06 ruj 2015, 19:17

nadicab je napisao/la:Prvasic, jedva ceka i veoma se veseli.
U NKG su nas docekali sa stavom da je to najteza skola u Zagrebu (taj stav su imale i I i IV gimanzija) i da ce Denis sigurno pasti 1. razred. Pa, trebamo ih razuvjeriti, nadam se da nam nece raditi prevelike teskoce.

Pa, kaj djeca padaju i u drugim školama i nastave dalje i zaposle se. Ja znam par takvih :P . Zakaj misli da je to najgore što mu se može dogoditi. Koji glupi argumenti za ne ići u neku školu. Kaj bi se trebao upisati za plinoservisera ili autolakirera ili možda zidara?

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 09:06

pa to smo i mi rekli, neš panike da padne razred.
Jutros ga je iskreno i najtoplije dočekao duhovnik sjemeništaraca koji mu se tako toplo obradovao i pozdravio ga. Ima ih 25 u razredu, 5 sjemeništaraca.
Jedva da je spavao noćas od uzbuđenja i ponosa jer on ide u srednju školu, u gimanziju i to nadbiskupsku. Presretan je, jedva je dočekao današnji dan

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 09:25

nadicab je napisao/la:Jutros ga je iskreno i najtoplije dočekao duhovnik sjemeništaraca koji mu se tako toplo obradovao i pozdravio ga. Ima ih 25 u razredu, 5 sjemeništaraca.
Jedva da je spavao noćas od uzbuđenja i ponosa jer on ide u srednju školu, u gimanziju i to nadbiskupsku. Presretan je, jedva je dočekao današnji dan

konačno i u toj školi netko s dušom
za uzbuđenje i ponos :luv

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 09:27

Nadice, njegova sreća i uzbuđenje morali su privući dobru osobu da ga dočeka. Baš mi je drago! :luv :luv

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 09:52

Nadice mislim cijeli vikend na vas i na Denisov prvi školski dan :luv

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 10:01

Ovi koji su o padanju pričaju pojma nemaju kakvo dijete su dobili, razuvjerit će ih sve :luv, hrabro i sretno :dada

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 10:09

nadicab je napisao/la:pa to smo i mi rekli, neš panike da padne razred.
Jutros ga je iskreno i najtoplije dočekao duhovnik sjemeništaraca koji mu se tako toplo obradovao i pozdravio ga. Ima ih 25 u razredu, 5 sjemeništaraca.
Jedva da je spavao noćas od uzbuđenja i ponosa jer on ide u srednju školu, u gimanziju i to nadbiskupsku. Presretan je, jedva je dočekao današnji dan

I ja Inu potpisujem :luv

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 10:12

Ina66 je napisao/la:
nadicab je napisao/la:Jutros ga je iskreno i najtoplije dočekao duhovnik sjemeništaraca koji mu se tako toplo obradovao i pozdravio ga. Ima ih 25 u razredu, 5 sjemeništaraca.
Jedva da je spavao noćas od uzbuđenja i ponosa jer on ide u srednju školu, u gimanziju i to nadbiskupsku. Presretan je, jedva je dočekao današnji dan

konačno i u toj školi netko s dušom
za uzbuđenje i ponos :luv

Jako mi je drago zbog Denisa :luv

Sretno svim prvašićima! :kiss

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 10:47

sretno svima :dada

Denisu :joy
Nadice, njegova sreća i uzbuđenje morali su privući dobru osobu da ga dočeka. Baš mi je drago!
:dada

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 17:08

nadicab je napisao/la:pa to smo i mi rekli, neš panike da padne razred.
Jutros ga je iskreno i najtoplije dočekao duhovnik sjemeništaraca koji mu se tako toplo obradovao i pozdravio ga. Ima ih 25 u razredu, 5 sjemeništaraca.
Jedva da je spavao noćas od uzbuđenja i ponosa jer on ide u srednju školu, u gimanziju i to nadbiskupsku. Presretan je, jedva je dočekao današnji dan

Nadam se da će ipak veći dio profesora tako.
Benedikt je jutros odradio. Veli da je raska ok, upoznao se s djelom ekipe, zahtjev za pokaz nije predao jer je bio velik red, pa mu se nije čekalo.
Mi smo nestrpljivo čekali da dođe doma jer ne nosi mobitel da čujemo što i kako je bilo, a on otišao kod bake. I onda kad sam ga konačno dobila na telefon, reakcija je bila: "A ti uvijek pogodiš kad ćeš me nazvati, baš igram on line igru!" :bigno

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 17:12

beammama je napisao/la:
Benedikt je jutros odradio. Veli da je raska ok, upoznao se s djelom ekipe, zahtjev za pokaz nije predao jer je bio velik red, pa mu se nije čekalo.
Mi smo nestrpljivo čekali da dođe doma jer ne nosi mobitel da čujemo što i kako je bilo, a on otišao kod bake. I onda kad sam ga konačno dobila na telefon, reakcija je bila: "A ti uvijek pogodiš kad ćeš me nazvati, baš igram on line igru!" :bigno

Jel ti imao on, onaj badava pokaz koji je pred x godina davao školarcima Bandić?
Ako je, mora njega donijeti kada vadi ovaj, inače ga ne bu mogao izvaditi bez komplikacija. :dada

Re: Srednja škola - prvi i drugi razred 2015/ 2016

07 ruj 2015, 18:14

Jesu li dobili knjige? Kako je prosao prvi dan? Jesu li zadovoljni?
moja nije dobila knjige, ali je jako zadovoljna, bar3m tim 1. Danom
Odgovori