Sada je: 29 ožu 2024, 06:46.

peta vs mioc vs...

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nana1971 » 25 svi 2017, 10:48

učiti se mora, ali ništa posebno ako si zadovoljan s vrlo dobrim općim uspjehom.
za odličan se treba ekstra pomučiti, posebno tko nije bas genijalac u tim miočanskim vodama.to je bio naš slučaj :p imala je 3 iz matematike i informatike, 4 iz fizike i kemije i onda je sve ostalo moralo biti odlično da bi dosla na odličan opći uspjeh... dosta truda i rada je trebalo. ali da nije bas zabrijala da mora proći s pet, mogla je puno lakše kroz gimnaziju proći, ionako bi joj matura nadoknadila taj manjak na ocjenama.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 25 svi 2017, 11:25

sretnamama je napisao/la:Kruže informacije da djeca moraju u MIOC-u da bi prošla s 4 ili 5 učiti po 5-6 sati dnevno. Meni to nije normalno, pa nisu na faksu ??????

osobno nisam imala takva iskustva. Moja cer je ucila minimalno (kad ju usporedjujem sada s mladjom ceri koja ide u drugu skolu) jer je bila zadovoljna s prosjekom 4,2-4,5 i mislim da sam ju mozda trebala natjeravati da uci vise.
Ona je po meni vrlo malo ucila. CCa 2 sata u prosjeku radnim danom, prije testa nesto vise, recimo 3 sata, ali stvarno nije vise. Istovremeno se bavila sportom i imala treninge svaki dan 3-4 sata.
Ne mislim da je moja cer nesto posebno inteligentna osoba :nata
Kod nje je bio slučaj da je ona najveći dio nastave pratila i pamtila na satu i doma radila nužnu zadaću i učila koliko treba da dobije 4.
Osim toga ona nije perfekcionista i ne pati od stresa ako se ne pripremi za sat ili test. Odnosno pati minimalno :lol
Ona je bila po prosjeku i ocjenama u drugoj trećini razreda, odnosno baš totalno zlatna sredina.
Ali kažem nju to nije ništa uzbuđivalo da zadnji sat odgovara za 3 logiku ili da likovnu i glazbenu ima 3.
S druge strane fizika, matematika, informatika su joj išli ko od šale (vjerojatno i radi profesora).
Bilogiju i kemiju je najviše učila jer je željela dobre ocjene i zanimali su je.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mamainana » 25 svi 2017, 11:50

adorabla mogu te gotovo u slovo potpisati za moju Doru u V.
Glazbeni i Latinski najgori predmeti (to je imala 2)
Informatika, Matematika, Fizika odlični i uz to je baš voljela i Biologiju.
Učenja minimalno. Treniranje nešto manje nego tvoja (nije imala 3-4 sata dnevno, ali otprilike 2-3 puta tjedno + natjecanja vikendima). Nikad ili vrlo rijetko je učila preko vikenda. Preko tjedna je redovito pisala zadaću, ali ako nije imala test nije se nešto pretjerano pripremala za predmete za sljedeći dan. Uglavnom je na satu naučila najviše.
Na maturi prošla odlično s minimalno učenja (matematiku je radila svega 5 dana :ajme i prošla među 5% najboljih), najviše je pripremala Fiziku i Hrvatski, to se stvarno trudila.
Po ocjenama ne bi upala ni jedan faks koji je odabrala, nakon mature je upala na sve odabire.
I da nije super divno pametno dijete, samo ne zuji kad se o nečemu govori.
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Dobri andjeo » 25 svi 2017, 22:53

Pa kaj se to uci u srednjima iz glazbenog i likovnog da je tak tesko?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la palunkica » 25 svi 2017, 23:07

Mamainana koji je bila smjer u petoj?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mamainana » 25 svi 2017, 23:10

Informaticko-matematicki

DA kad se dokopam kompa napisem ti storiju o glazbenom. MM se je zelio ici i svadati s profesoricom, ali ja mu nisam dala.
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 26 svi 2017, 08:18

mamainana je napisao/la:Informaticko-matematicki

DA kad se dokopam kompa napisem ti storiju o glazbenom. MM se je zelio ici i svadati s profesoricom, ali ja mu nisam dala.



kaj je i V. glazbeni frka?

Mislila sam da je tamo latinski a glazbeni samo u MIOCu
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mamainana » 26 svi 2017, 10:19

glazbeni nije frka ako ideš na zbor :), automatski dobiješ 5
inače moraš ići na koncerte (7 komada) i napisati eseje o njima, ne znam što još zahtjeva, ali to najviše ocjenjuje.
Naravno da klinci to ostave za kraj. Doru nije htjela pitati na satu i preuzeti na satu karte i napisano nego je dogovarala da dođe u neko vrijeme kad ona kao to radi. 4 puta je dolazila, od toga profesorica se jednom nije ni pojavila, dva puta nije stigla na rad jer naravno da ima ograničeno vrijeme (jednom smo plaćali taksi da stigne na glazbeni jer je morala trčati normu za reprezentaciju, školu je imala ujutro, a na dogovoreni sat je trebala doći oko 6), da bi joj 4 puta rekla da nije morala dolaziti jer joj je i onako zaključila 2.
Znam da mi ne poštujemo glazbeni kao predmet i nije mi problem dvojka, nego način na koji ju je dva tjedna zavlačila i nije joj htjela zaključiti ocjenu, zbog čega je Dora bila izuzetno frustrirana, mi smo mjesec dana prije kraja škole od predmeta pričali samo o glazbenom.
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la sretnamama » 26 svi 2017, 11:53

[quote="Adorabla"][quote="sretnamama"]
Ona je po meni vrlo malo ucila. CCa 2 sata u prosjeku radnim danom, prije testa nesto vise, recimo 3 sata, ali stvarno nije vise.


To je sa zadaćama ili zadaće + 2-3 sata?
sretnamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 20 stu 2006, 11:50
Lokacija: Zagreb

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 26 svi 2017, 13:41

sve skupa sa zadaćama.
Najviše je učila u prvom razredu, u drugom je totalno otišla u kontru, treći razred je s guštom učila, a četvrti razred je otvarala knjigu tek pred test ili ispitivanje.
Ili ako to usporedim s osnovnom u osnovnoj je učila 2 sata dnevno u prosjeku a u srednjoj je vrijeme za 30-50% povećala :nata
Zapravo nije bitno vrijeme toliko nego sam htjela reći da nisam primijetila da se ubija u školi niti da joj je društveni život, hobiji ili komp nešto nedostajao. Za sve je imala vremena. Ali naglašavam ona nije perfekcionista, većinu je učila odmah na satu i pamtila i bila je više nego zadovoljna prosjekom od 4.2 do 4.5
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la bailey » 31 svi 2017, 20:21

Adorabla je napisao/la:Najviše je učila u prvom razredu, u drugom je totalno otišla u kontru, treći razred je s guštom učila, a četvrti razred je otvarala knjigu tek pred test ili ispitivanje.

Ali naglašavam ona nije perfekcionista, većinu je učila odmah na satu i pamtila i bila je više nego zadovoljna prosjekom od 4.2 do 4.5

Ovo me utješilo. :znoj I moj je ove godine u 2. razr otišao u kontru - kao da je fora ne učiti.
Tvoja je već dugo na faksu? Sorry nisam pratila. Mene je uhvatila panika kako će se upisati s takvim (ne)radnim navikama.
1. razr. je prošao s 5 a sada ga nagovaram da se potrudi proći s 5, ali njega to - ne zanima. :nesvist
I. 2000.
A. & R. 2007.
Avatar
bailey
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 496
Pridružen/a: 05 lis 2006, 15:05
Lokacija: Zgb.

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 01 lip 2017, 09:20

Bailey ove godine je faks upisala i da muku muči s takvim radnim navikama. Njoj je i dalje 2 sata učenja - puno.
Ne znam kaj bih ti rekla. Užasno me iscrpljuje sada njen faks. Valjda zato kaj se oko srednje nisam ni usplahirila a kamoli kaj drugo :ajme Imam osjecaj da sada, kada bi ona trebala samostalno sve odradjivati, sad ja pricam koliko treba uciti, da ne gubi vrijeme itd :ajme
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la lara72 » 01 lip 2017, 10:25

Adorabla za očekivati je da bi se samostalnost i odgovornosti u srednjoj trebala i na faksu nastaviti. No očito nema pravila. F. je odgovoran, sve obavlja samostalno, nije kampanjac i za sada i ne znam da ide u školu :lol pa se ipak pribojavam srednje posebno puberteta u koji tek lagano kroči i čini mi se loše pripremljenosti pojedinih predmeta sada u sedmom razredu. Sa radnim navikama nikada nije bilo problema, po meni u nekim stvarima i pretjeruje al takav je sam od sebe, ništa po tom pitanju mm i ja nismo "radili". E sad koliko je moguće da ta pretjerana organiziranost i odgovornost nestane u srednjoj ostaje nam čekati i vidjeti?
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 01 lip 2017, 10:38

lara meni je cer bila odlicna u osnovnoj. Pogotovo 8. razred kada je tako prionula da se sve prašilo (to su ta dva sata :nata ali je ucila i u knjiznici i ono za ozbac). Čak ne mogu reći ni da su joj globalno radne navike problem jer je vrijedna; radi, zaradjuje svoj djeparac, doma posprema bez da joj se kaze, kuha itd...
Zapravo je njen najveci problem stav - "lako cemo, nije to bed, stici cu" i njeno kampanjsko ucenje i u tom smislu radne navike; ucim ono sto moram i to 5 do 12.
Plus naravno da nema samodisciplinu nego uci samo ono sto voli, a ne ono sto mora.
Ali da, to nisam skužila u oš nego u srednjoj samo nisam se oko toga nervirala jer je rezultat i po mom sudu bio ok.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Krumpirić » 01 lip 2017, 10:43

Zato se na faksu treba odselit :lol
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 01 lip 2017, 10:44

bome da :lol
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la malamaja » 01 lip 2017, 22:53

Krumpirić je napisao/la:Zato se na faksu treba odselit :lol

:lol misliš, roditelji jelda ?
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Berta » 01 lip 2017, 23:15

Krumpi je u pravu :lol
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mazilica » 02 lip 2017, 08:04

Nanoibeba je napisao/la:
mamainana je napisao/la:Informaticko-matematicki

DA kad se dokopam kompa napisem ti storiju o glazbenom. MM se je zelio ici i svadati s profesoricom, ali ja mu nisam dala.



kaj je i V. glazbeni frka?

Mislila sam da je tamo latinski a glazbeni samo u MIOCu


Glazbeni je frka, da. Moj ima 4 ove godine. U zbor ga je zvala, on je s gnusanjem odbio. Na 11 koncerata je bio.
Glazba mu I inace nije spica, sad mu se gadi. Doslovno, bez pretjerivanja.

Iz latinskog ima 2. Da sve uci ko latinski I glazbeni, di bi mu bio kraj
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 02 lip 2017, 08:18

patkica je napisao/la:Imam frendicu s prvašem u Miocu, ona je glazbeno izuzetno obrazovana, sin je zavrsio "samo" osnovnu, i jako je u čudi kako je zahtjevan i nabrijan glazbeni.


Ma to ti je djelomično točno.

Frka oko glazbenog je dvaput godišnje i to zato što zaista možeš dobiti jedinicu iz tog testa slušanja. Jedan dio djece jednostavno računa da treba imati 4 ili 5 iz glazbene umjetnosti bez da se uopće pipnešt tog predmeta. I naravno da je onda problem. Moj niti je glazbeno obrazovan, niti ima sluha (na mene :lol ) pa je oba ta testa slušanja dobio pet.

Isto su ga strašili ovi stariji da se dobivaju jedinice i dvojke iz testa. Istina, dobivaju se, ali ako odlučiš da nećeš doma ponoviti to što ste cijele godine slušali. Kaže da im je prag na testu za dvojku visok. I moraš znati brojeve stavaka i tako da bi ti odgovor bio točan, a ne samo autora i naslov skladbe. Uglavnom, dvaput godišnje je puštao te playliste prije testa dok rješava zadatke iz matke i fizike. Da top ne napravi vjerojatno bi dobio jedan ili dva. :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 02 lip 2017, 08:29

sretnamama je napisao/la:Evo sad smo polagano na kraju školske godine, budući da je moj osmaš na pragu upisa molim iskustva iz MIOCA i V. On trenutno više naginje MIOC-u zbog jutarnje smjene, ali čuo je i da su u V. orjentirani na sve predmete, a u MIOC-u ne, već da su u predmetima geografija, povijest, likovna i glazbena kultura, latinski ipak blaži. Kakva su iskustva vaših klinaca?



U razred mog sina u MIOC ide dečko čija sestra blizanka ide u V. :lol Dušu dali za ovaj topik. Znaju ih neki s foruma :lol
Uglavnom, njihova mama je rekla da je prema njenom iskustvu V. značajno zahtijevnija ukupno gledajući. Mala mora puno više raditi za isti prosjek od malog, a mogu direktno komparirati težinu zadataka koje dobivaju iz zadaće i pred testove iz matematike jedni i drugi i tu kaže da mala nema uopće problem riješiti bratove zadaće :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 02 lip 2017, 10:18

Adorabla, kako je moj cijelo skolovanje isao za tvojom starijom, pa imao istu uciteljicu, istu rasku u petom, pari mi da je i sada slicne nastavnike dobio :lol

Duda :lol Bišćanica je Nadicinoj djeci i mom djetetu razvila veliku ljubav prema kemiji. Traži puno, užasno je zahtjevna ali je pravična. Drži jako do reda, rada i discipline ali svaki trud primijeti i nagradi.


Moj ovu zenu obozava :) I ona njihov razred i ona stalno kuka sto nije njima razrednica nego paralelnom razredu.
Zadnja izmjena: skorpionka; 02 lip 2017, 11:30; ukupno mijenjano 1 put/a.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Krumpirić » 02 lip 2017, 11:09

kod nas u petom osnovne dobiješ bez problema 2 iz slušnog testa (i odlikaši i glazbeno obrazovani) :dunno
pa ako ne znaš- ne znaš.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 02 lip 2017, 11:29

Krumpirić je napisao/la:kod nas u petom osnovne dobiješ bez problema 2 iz slušnog testa (i odlikaši i glazbeno obrazovani) :dunno
pa ako ne znaš- ne znaš.


Generalno se ne dobiva, pa se svi malo iznenade.
Plus što tamo imaš dosta djece s jasnom vizijom što u budućnosti žele ili ne žele i odmah procjene u što će ulagati vrijeme, a u što neće. Prijatelj mog sina koji je sada drugi razred bez beda i svjesno dobije jedan iz tog testa, ima na kraju 3 iz glazbene umjetnosti, njega to ni malo ne zanima, taj zna da će upisati FER, samo ga informatika zanima.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mazilica » 03 lip 2017, 06:57

Kaze mi dijete jucer sa im je razrednik drzao motivacijski govor jer ih je jako puno razocaranih. Rekao im je da zna da su tuzni , ali sa moraju znati da je njihova trojka u velikoj vecini ostalih skola petica ( u smislu kriterija ocjenjivanja) I dace kad dodje vrijeme priprema za maturu vidjeti koliko ce njima boti lakse nego drugima I koliko ustvari puno znaju.
Inace u matematickom razredu nitko od njih 28 nema 5 iz matematike ove godine
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Berta » 03 lip 2017, 09:38

mazilica tako i nama govore za ocjene :lol sve si mislim da je to ipak više utješno nego do kriterija :lol
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la IINA » 03 lip 2017, 20:23

Nda.
Slažem se sa bertom. Uz to ocjene im ipak trebaju i za upis na fax...
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 04 lip 2017, 10:03

Ocjene u gimnazijama su realnost, a nakon što su "kriteriji" i ocjene kroz osnovnu školu i roditelje i djecu uljuljkali i uvjerili u dječju iznadprosječnost.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Novamama » 04 lip 2017, 10:18

Citam malo sve ovo i zanima me zasto peta ima negdje status "ni u ludilu u petu""/ "elitisticka" i ne znam sto jos. Sto je lose u petoj a da je u miocu dobro?

Moj sin bi mozda i isao u petu ali ga svi plase s ovim gore opisima.
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Cathy » 04 lip 2017, 10:32

Novamama je napisao/la:Citam malo sve ovo i zanima me zasto peta ima negdje status "ni u ludilu u petu""/ "elitisticka" i ne znam sto jos. Sto je lose u petoj a da je u miocu dobro?

Moj sin bi mozda i isao u petu ali ga svi plase s ovim gore opisima.

Moja je bila na danu otvorenih vrata V. i jedini komentar je bio da joj se ne da toliko učiti. :mrgreen
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.

cron