Tema je zaključana

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

02 ruj 2010, 16:39

Sandravu, jučer sam malo gledala tvoj blog i baš mi se svidio pa ssmo danas imali nabujak s piletinom i mahunama.
Jako, jako fino :zivili
Sad sam baš inspirirana za isprobavanje raznih kombinacija nabujka, ali još moram napraviti i onu verziju s rižom.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

04 ruj 2010, 09:22

šta mi je ovo trebalo, muko mja.
prefini recepti. mljac.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

04 ruj 2010, 22:12

isla sam raditi kolac sa sljivama, ali decki su rekli da bi za sutra radije tortu od sira pa sam im morala udovoljiti. to se sad hladi, uslikam sutra, vec sam se ful ispraksirala s tom tortom :dada

i, onda, kako sam bila u znaku svjezeg sira kojeg sam puno imala - napravila sam kolacice "koliko-toliko" (ne znam jel ovdje vec bio taj recept, napisem ako treba, super je jednostavno i cesto to radim).
I JEDVA sam to sve uspjela slikati. decki navalili i od tri tepsije ovo sam uspjela uhvatiti :znoj
slika slika

eh, da, nazalost, nisam imala nikaj drugo za posipati osim sezama, a jos je bolje s bucinim i suncokretovim sjemenkama :srca .

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

04 ruj 2010, 22:36

giami, kako se radi home made nougat :D?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

04 ruj 2010, 22:57

Imge njam njam :zivili često radim koliko-toliko ;)

Mirci moja kćer kaže da nikad nije jela bolji nugat (ok je da je jako mlada :mrgreen ali zna se šta je pjesnik time htio reći), ne zbilja je prefino i tekstura lješnjaka se osjeti i bude mljac. Evo recept:

Home made nougat

300 ml slatkog vrhnja
2 vanilin šećera
mahuna vanilije
nekoliko kapi arome vanilije
200 g prženih oljuštenih lješnjaka
230 g mliječne čokolade
2 žlice gorkog kakaa
75 g maslaca

Lješnjake popržiti fino sameljite, a čokoladu naribajte ili nasjeckajte.
U posudu stavite vrhnje, vanilin šećer, srž vanilije i nekoliko kapi arome vanilije. Zagrijavajte na laganoj vatri do točke vrenja uz stalno miješanje kako bi se šećer otopio.
Dodajte lješnjake i kuhajte na laganoj vatri oko 10 minuta stalno miješajući. Maknite s vatre pa smjesu propasirajte u multipraktiku kako biste dobili glatku kremu (ja izmiksam štapnim mikserom, jednostavnije mi je).
Kremu od lješnjaka ponovo vratite na vatru. Dodajte joj maslac, čokoladu i kakao te miješajte dok se čokolada ne otopi.
Ostavite da se malo ohladi, a zatim ulijte u staklenku, dobro ju zatvorite i namaz stavite u hladnjak preko noći. Od ove količine trebali biste dobiti oko 3/4 litre namaza.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

04 ruj 2010, 23:04

tnx, ovo jednostavno moram isprobati :D :kiss

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

05 ruj 2010, 18:26

klipici su super giami, namamila me skoroz. jos samo da uvatim slatkisa da mi ih spremi :mrgreen

super su vam jela sta je, je.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

06 ruj 2010, 09:46

Imge - napisi molim te recept, prekrasno izgledaju ti tvoji kolacici :dada

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

06 ruj 2010, 15:09

Tmama, uzbudjena sam kao da sam kakvu nagradu dobila :bis . netko me trazi recept :bis i jos nesto - ja ga znam napamet :lol

dakle,
Kolacici od sira "koliko-toliko"
sastojci - koliko svjezeg sira, toliko ostrog brasna i toliko maslaca. plus malo soli (osobno najcesce kombiniram ili s 25 dag svjezeg sira - ispadne cca 3 tepsije kolacica)

- upalis pecnicu na 180.
- umijesis tijesto od sva 3 sastojka, formiras kuglu od tog tijesta i stavis malo sa strane da odmori.
- onda razvaljas tijesto na cca pola centimetra debljine (molim, ne se smijati, prvi put kad sam pekla isla sam ravnalom mjeriti pol centimetra :1 , a sad sam vec iskusna kuharica i znam to od oka procijeniti :bis )
- mozes odmah cijelu tu povrsinu premazati jajetom ili kao ja petljati sa svakim kolacicem,
- uzmes kalupe razne (srca, zvjezdice, mjesece...) i vadis oblike.
- staviljas u tepsiju na masni papir za pecenje.
- posispas sjemenkama raznim (suncokret, sezam, bucine sjemenke, mak...).
- jos posolis po potrebi ako inace volis slanije
- stavis u zagrijanu pecnicu peci oko 15-20 minuta

dobar tek :zivili
Zadnja izmjena: Imge; 06 ruj 2010, 15:17; ukupno mijenjano 2 put/a.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

06 ruj 2010, 22:21

giami, koje slatko vrhnje ide za nugat? Jel ono bas za kuhanje?
Tema je zaključana