Sada je: 12 svi 2024, 19:11.

Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la gilakova » 01 srp 2012, 10:13

E Lorena upravo ja imam taj problem...ni jedan cover mi ne stisne tetru kako treba...lufta joj oko nogu a tetra mi se raspadne iako je zakačim snapijem..koji cover uzeti?
Htjedoh pitati za one koji imaju bambino mio pelene...kad pogledaš njihovo uputstvo ta se pelena savije na trećinu samo stavi između nogica i stavi se cover...ali onda ta plastika covera dođe na kožu na kukovima...kako to? To mi je bezze osim ako ja nisam skontala kak se stavlja...pliz help
Uopće nisam požalila a svi su me odgovarali osim mame i sveki....super su platneno pelenaši!!!
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la nevenera » 01 srp 2012, 10:21

ja imam svega ali ništa nije pomoglo niti držalo dok nismo došli do 5 kg. sad sve paše. imala sam i bambino mio NB pa ništa.
cover mora bit preko pelene tj oko nogica i oko struka inače ako pelena negdje viri kad se smoči točno na mjestu gdje cover ne pokriva će procurit. može virit samo 1 cm i iscurit će litra
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la nevenera » 01 srp 2012, 10:25

http://www.youtube.com/watch?v=HXy9T55fCh0
evo kako se stavlja bambino mio - za novorođendčad, curice, dečke, dojenu djecu... žena pokazuje više načina, samo što nema dijete nego onako, rukama i pelenom i coverom pokazuje
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Lorena82 » 01 srp 2012, 11:15

gilakova je napisao/la:E Lorena upravo ja imam taj problem...ni jedan cover mi ne stisne tetru kako treba...lufta joj oko nogu a tetra mi se raspadne iako je zakačim snapijem..koji cover uzeti?

to ti ne znam jer smo se mi počeli motati u tetre tek sa 6 mjeseci i onda mi je za to bio super od sunčice OS sa dezenima jer je ful stisnuo. najvažnije je bilo da nema nigdje lufta i da je sva pelena unutra u coveru.
za tako malu bebu ne znam koji bi cover bio najbolji da stisne tetru ali moram se bacit na istraživanje jer će mi trebati za 12 mjesec kad dođe bebač :luv trebalo bi malo pogledati na forumu od rode jer tamo dosta cura koriste tetra pelene pa možda je tko otkrio koji je cover najbolji.
ali ako su naše mame mogle motati u tetre sa onom jadnom plastikom od covera nije istina da mi nećemo nešto naći u ovom moru covera koje je danas na tržištu.
gilakova je napisao/la:Htjedoh pitati za one koji imaju bambino mio pelene...kad pogledaš njihovo uputstvo ta se pelena savije na trećinu samo stavi između nogica i stavi se cover...ali onda ta plastika covera dođe na kožu na kukovima...kako to?

dobro si shvatila i TO NEMOJ RADITI. napravila sam to par puta u nedostatku vremena i brzini i rezultat je bio osip na onom djelu kože koji je bio do covera. tu koža ne diše a sad po ljeti dok bi se to zaznojilo bilo bi užasno.
pošto ti je beba još tako mala probaj motat origami fold s time da krajeve pelene uguraš iza leđa. beba nije još tako aktivna pa možda se pelena ne razmontira.
i ako nađeš dobar cover obavezno javi :lol
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Lorena82 » 01 srp 2012, 11:41

evo gilakova ja malo švrljala po rodi i puno cura koje koriste tetre od bebinog 10 dana govore da je rodin cover dobar :dunno morat ćemo probati. mada su rekle da je dobar i ME ali meni nikako za tetre on nije dobar.
sjetila sam se još jedne stvari. švedskih pelena, one kao pješćani sat....u nju možeš staviti tetru i ona će ti stegnut tetru i van onda samo bilo koji cover. ja ih kupila oko 30kom povoljno na njuškalu od jedne cure.
evo ti link: (naravno ti ne stavljaš ovu plastiku koja je na slici nego samo 1 ili 2 tetre, ocjeni sama po pišanju i vručini)

http://www.b92.net/zdravlje/roditeljstv ... _id=199576

inače izbjegavam ovu temu jer mi dođe da sve pelene izvadim van i idem prat jer mi totalno fale :srca
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Prethodna

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.