Sada je: 29 ožu 2024, 08:25.

Zimska platnena parlaonica (33.dio)

Moderator/ica: nevenera

Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 07 sij 2015, 17:48

prošli dio

SuperNova- ja ih stavim upelenu. body i donji dio treba bit veći ili vrećast
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 07 sij 2015, 18:28

Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 07 sij 2015, 21:31

Čitala sam da se ne preporuča zakopčati body preko vune, ili općenito obući preko nešto što "stišće" jer onda bude mokro na tom dijelu gdje je pritisak. Što komotnije dakle.
Ako stavljam tetru u pelenu, isto samo stavim kao uložak, ne povijam ga u tetre. Još ju zapravo presavinem tako da mu bude deblje na "kritičnom" mjestu (muškom mjestu :p )
Još sam htjela komentirati kak su veličine pelena ili covera jako individualne - mojem je recimo ME Rikki cover vel. L koji ide od 9 kg nadalje, sad na knap za noćnu deblju pelenu, za manju pelenu mu je taman. A bebač još nema 9 kg :shock Znam da će se on izdužiti i postati vitkiji, ali ne znam hoće li to riješiti stvar da mu je cover prvenstveno preplitak :/ Dobro da uvijek paničarim kak bu nešto malo pa kupim uvijek broj veće, jer da sam gledala težinu kad sam kupovala ne bi ga uopće nosio :mrgreen
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 07 sij 2015, 21:35

izduže se oni na čudne načine. evo nikša nosi rodu, bambus, veličina 1. to je nosio damjan s godinu i sitno dana. 6 kg razlike. :nesvist
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 07 sij 2015, 22:04

Istina, mi smo s nekim pelenama već prošli fazu smanjivanja pelena, pa ih je nosio na najvećoj veličini s nekoliko slobodnih drukera u struku, pa sam ih opet smanjila za jedan red i morala jače stisnuti u struku, da bi sad bili na najvećoj veličini i jače stegnuti u struku :lol Doduše, većinu pelena nisam ni jednom smanjila :mrgreen Ali živo me interesira hoće li ih stvarno moći sve nositi dok se ne ostavi pelena - rodina plišana pusa mi je zapravo jedina sumnjiva, nije mi omiljena, ali neću ju prodati jer moram vidjeti hoće li mu pasati :lol
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 07 sij 2015, 22:08

trebao bi moći ali dosta ovisi o samoj peleni. tj njenom kroju
npr natura pelene su baš mali kroj, kao i npr luci pelene i meni su one,iako su pasale damjanu s 2g bile nekako skoro ko gaćice, nikakva svrha, više nego pelene
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 08 sij 2015, 10:13

nevenera je napisao/la:SuperNova- ja ih stavim upelenu. body i donji dio treba bit veći ili vrećast

Aha, znači tetra kao dodatni uložak. Super su slike i blog općenito. :dada
Disana je naručena, jedva čekam prvo nošenje.
Da nastavim sa brojem uložaka kao što sam koristila i do sad sa pul-om ili da (u vunenom coveru) preventivno pojačam s još jednim uloškom/tetrom? Noćna pelena nakon 12 sati zna bit dosta natopljena iako mi nijednom nije propustilo...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 08 sij 2015, 10:24

samo pazi kako kaže morena da je sve oko vune labavo i da ništa ne stišće
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la badada » 08 sij 2015, 11:58

morena ja bih ti preporučila da probaš Vunesu, to je vuneni cover na foru kao disana ali u struku je dulji i debeli je baš, cijeli je u duplo
stvarno odlično napravljen vuneni cover
imala sam jedan ali prodala jer sam skužila da nama skroz dobro funkcionira sve samo sa pull coverima, pa ono nek nekome drugom koristi kako treba, kod mene je skupljao prašinu
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 08 sij 2015, 21:25

Ja imam vunenu disanu 98/104 M ima 10,5 kg. Veća mu je, ali drži odlično, a kupila sam rabljenu. Ja stavim u pelenu noćni i mali uložak, preko vuneni i obučen ga u pidžamu, još ni jednom nije obilno popustio i dva puta sam ga lanolizirala. I da bodi se bez problema zakopča i normalno se obuče, izgleda malo potfutrano, ali je super i ništa nigdje ne stišće. Ujutro kad ga skinem stavim ga da se posuši jer bude vlažan iznutra i opet je spreman za korištenje.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la latica » 09 sij 2015, 11:48

tko sve ima miloviu? kakve su vam? jel imate samo zaštitne ili onu pocket pelenu?
razmišljam da kupim jednu...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2015, 21:22

ja sam milojku dobila u babinje i uložak koji je odličan
cover je kod mene u pitanju
može ići na tetre npr, za sad smo na najmanjoj veličini
gumice su mekane, peleni je cover
ne mogu staviti ni jednu opelenu ispod, ne paše. imam dosta prefolda, od bambusa, pupeko i daj daj pa računam s njima koristiti ali su mi L veličina pa su mi sad preveliki
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 12 sij 2015, 09:49

Je li moguće da smo s 3 mjeseca i tjedan dana već na najvećoj dužini pelena?! :conf Radi se o Flaficama. Kad ih skroz produžim ljepše stoje u struku, ali su mrvicu šire oko nogu... Kad ih skratim (srednja dužina) nekako mi stvaraju "šupljinu" ispod trbuha, ako me razumite, ali su sigurnije oko nogu. Mali je mršav, a duguljast... Šta da radim? :dunno

Vuneni cover je opran i lanoliziran i večeras je prvo nošenje. :yess
Samo da mi ga odmah ne pokaka... :lebdi
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 12 sij 2015, 10:12

mi smo jako brzo došli na L veličinu pelena i ostali na njoj do kraja. računaj da moj ima 2 mj niti i oko 6 kg i već je na M veličini pelena. dug je.
po meni bolje da je oko nogu kako treba jer kakica izleti samo tako.

za vunu, nosi za dnevno spavanje. ako to izdrži onda stavi i za noć. da se ne zezneš. tako ja kad tek lanoliziram
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 12 sij 2015, 10:56

Eh da, dobra ideja da isprobam vunu preko dana, ipak mi je prvi put da ih koristim :dada
Što se tiče veličine pelena, već smo dugo na M veličini, mislim da smo sad baš između M i L pa će sigurno bit koje propuštanje... tako je bilo i na prijelazu sa S u M.
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 12 sij 2015, 17:10

Evo isprobali smo vuneni cover, uspješno položen test :) lanolizacija je očito dobra. Pelena je bila poprilično mokra, a cover samo mrvicu vlažan iznutra. Zadovoljna sam, ne osjeti se nikakav miris, što mi je isto super. Sad se provjetravaju pa stavljam opet večeras na noćno testiranje :kima
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 12 sij 2015, 18:04

Mi smo od tri veličine kako se drukeri namjeste još uvijek na srednjima, ako stavim na najgornji ima previše lufta i pleše oko njega tako da :dunno . Ma super za vuneni, to je zakon. :yess
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 13 sij 2015, 18:27

Noć u vunenom coveru je prošla odlično. :yess 10 sati smo izdržali i nije propustilo, možda bi bilo i duže da se nisam oko 5 ujutro uspaničila jer mi se učinio da je krevetić vlažan... :ajme ali kad sam ga presvukla sva robica savršeno suha, cover iznutra malo vlaža i to je to :joy
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 20 sij 2015, 23:37

Napokon sam uspjela odsmrdit pelene, hvala Badadi na savjetu :zivili
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 20 sij 2015, 23:45

Super za odsmrdjivanje i za testiranu vunu.

Mi smo isto u M vec duze vrijeme al koliko se sjecam i od prije, to nam je nekako bio i najduzi period bas u tom broju. Neke jos treba smanjiti na zadnji druker po dubini, neke ne pa onda to ili zakacim ili ne svaki put.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 21 sij 2015, 10:16

I ja nakon dosta razmišljanja isto naručila vunu - I to ovu što je Badada rekla, Vunesu ;) Imala sam priliku naručiti bez poštarine, potrefilo se slučajno, pa sam uzela tu. U međuvremenu sam nabavila i veći cover, sad mi dijete spava u Rikki XL :shock Doduše, na dnevnu pelenu mu ovaj L koji nam je do nedavno bio za noć bude i malo komotan, tak da nije moje dijete tak divovsko. S većim coverom smo propišavanje sa "mokar svako jutro" sveli na "mokar svako treće jutro" ako ga ne uhvatim prije nego počne puzati po krevetu. Nadam se da u vuni budemo uspješno "suhi svako jutro" :lol

Pelene su nam na najveće, tak su već dugo (na srednje smo malo bili, na najmanje nikad). Ima debeljuškastu guzu i nogice, ako smanjim pelenu ispade mu guza van :hahaha

Po pitanju smrdljivih pelena nisam imala problema, ali u jednom periodu su nam noćne znale ujutro smrduckati. Nedavno sam počela stavljati više detergenta nego do sada - manje od preporučenog na pakiranju, ali definitivno više od dvije žlice kak preporučuju za pelene. Niš ne smrdi nimalo, niti noćne. I nema fleka, makar smo počeli dohranu, a ja više ne ispirem pelene od kakanja onako revno kao prije. Mislim da je za tvrdu vodu dvije žlice detergenta stvarno premalo za dobro oprati.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 21 sij 2015, 11:52

Ja sam tek sad sa njegovih 10 mj i oko 11 kg presla na rikki L i airflow XL, ali i airflow M/L nam je još uvijek super. Tak da je to individualno od djeteta do djeteta. Vuna nam je za noc i odlična je.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 21 sij 2015, 12:24

morena je napisao/la:
Po pitanju smrdljivih pelena nisam imala problema, ali u jednom periodu su nam noćne znale ujutro smrduckati. Nedavno sam počela stavljati više detergenta nego do sada - manje od preporučenog na pakiranju, ali definitivno više od dvije žlice kak preporučuju za pelene. Niš ne smrdi nimalo, niti noćne. I nema fleka, makar smo počeli dohranu, a ja više ne ispirem pelene od kakanja onako revno kao prije. Mislim da je za tvrdu vodu dvije žlice detergenta stvarno premalo za dobro oprati.

Ja od početka pelene perem sa 1 žlicom praškastog deterdženta, bude oko 15-ak pelena sa ulošcima, tetrama i par bodića. Deterdžent je bez mirisa tako da mi pelene nisu mirisale po ničemu. :lol ali u zadnjih par tura javlja mi se neki ustajali miris kad otvorim vrata od mašine, to nije miris urina nego baš miris vlažne robe koja je malo odstajala i taj miris nestane nakon što povješam robu na sušilo i osjeti se samo na pelenama kad zabijem nos u njihdok su još vlažne. Kad se skroz osuše opet su potpuno bezmirisne.. kako se riješit tog ustajalog mirisa iz mašine?
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 21 sij 2015, 13:37

Mislim da bi taj ustajali miris mogao bit od kamenca pa ću pokušat s octom. Imate li kakav savjet za pranje pelena s dodatkom octa? Koliko se dodaje i gdje (bubanj ili pretinac za omekšivač)?
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 21 sij 2015, 13:44

ocat ne može sa svim pelenama, tako da pripazi. ide u bubanj. ja sam svoje rješila s nekih 6 pranja samo s vodom, duplo ispiranje.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la badada » 21 sij 2015, 14:25

prvo očisti mašinu, vidi da ti je filter čist i da u ladici (pretincu) nemaš gljivice
pelene operi na 60 minimalno, e sad netko voli stavit više praška netko pak voli oprat bez imalo praška, nije bitno samo da ne smrde ;)
naše pelene nedavno prosmrdile, oprala sam ih bez praška na 90 i sad su opet ok
pjenile su se strava :ajme a koristila sam tekući deterdžent i to cca jednu veliku žlicu sam stavljala

morena nadam se da ćeš biti super zadovoljna sa Vunesom :zivili

susjeda :buket
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 21 sij 2015, 14:49

Može li bambus/konoplja s octom, ako je netko pokušavao? I neve koliko staviš octa za jednu turu?
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 21 sij 2015, 15:06

ne koristim ocat ja. samo sam prala u čistoj vodi. bambus ne može s octom, ako sam dobro zapamtila
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 21 sij 2015, 15:21

badada je napisao/la:prvo očisti mašinu, vidi da ti je filter čist i da u ladici (pretincu) nemaš gljivice
pelene operi na 60 minimalno, e sad netko voli stavit više praška netko pak voli oprat bez imalo praška, nije bitno samo da ne smrde ;)
naše pelene nedavno prosmrdile, oprala sam ih bez praška na 90 i sad su opet ok
pjenile su se strava :ajme a koristila sam tekući deterdžent i to cca jednu veliku žlicu sam stavljala

Mašinu sam pregledala, sve ok. Hoće li mi se na 90 isprat boje? Bilo bi mi žao jer su mi još nove i lijepe... :)
Koliko se pjene ili ne pjene ne znam jer imam mašinu koja se puni od gore pa ne vidim situaciju u bubnju tijekom pranja, jedino da otvaram ako bih tako uopće uspila nešto vidit...
Pokušat ću prvo s octom pa onda ispiranje do besvjesti, pa ako to ne upali zavrtit ću na 90... :znoj
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 21 sij 2015, 19:33

Ne bude ništa bambusu ako ga jednom opereš s octom (ili par puta tokom života ;) ). Jedino bi ja isprala nakon toga još jednom, ne bi stavila ocat recimo u zadnju vodu umjesto omekšivača, nego ga uliješ tokom pranja.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Sljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.