Sada je: 28 ožu 2024, 10:08.

E. colli i mpp

Moderator/ica: nevenera

E. colli i mpp

PostPostao/la Liv Tyler » 01 tra 2015, 18:55

Ovakoc, malena ima E. colli 10 na treću, nije za atb ali mene sad zanima što i kako kad smo u mpp?

Pranje i ispiranje pp na 90? Koliko puta ili koliko dugo?

Dezinficirati dodatno s još nečim ili nije potebno?

Sušilica da ili bolje na zraku i suncu?

Pegla?

Mi smo još počeli koristiti i probiotike, čaj od zobi i brusnicu u kapima da je se riješimo što efikasnije.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la nevenera » 01 tra 2015, 19:14

najčešće čujem da se dobije e.coli u jp pa ljudi pređu u pp, baš mi je žao da je kod vas tako ispalo.

trebalo bi prati na 90, ja bih prala do sljedećeg nalaza, kakav god on bio.

dezinficijens od dm-a, duplo ispiranje

ako imaš sušilicu, suši uloške, vruća temp ubija bakterije. pa dosuši na suncu. ne moraš onda peglati.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la Liv Tyler » 01 tra 2015, 23:29

E starija je zbog toga prešla na mpp. A valjda su sklone tome, štajaznam.

Odradim par pranja ovako pa ju opet stavim u pp. Čekam sljedeći nalaz, mada 3 za redom moraju biti sterilna da bi se reklo da je prošla.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la nevenera » 02 tra 2015, 06:30

ja računam da bi mogla raditi ovako bar do prvog, ako on bude ok onda ostavit dezinficijens, duplo ispiranje za sljedeća 3
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la Liv Tyler » 02 tra 2015, 10:21

Što? Sad svako pranje na 90° + dezinficijens mjesec dana pa onda još 2mj tako?
HOće li mi pp preživiti to?

Mislim malo sam zbunjena, ako kažemo da se sve bakterije koje su štetne za naše zdravlje unište na tih 60°?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la nevenera » 02 tra 2015, 12:36

pp bi trebale preživjeti. covere nemoj.

60 stupnjeva bi trebalo ubiti sve. ispod toga se pokazalo da većinom baketrije poput e.coli i npr stafilokoka ostaju ako se pere npr na 40 stupnjeva.
sama e.coli bi trebala krepat na 70 il više. no e.coli nije česta i nema smisla sve prati na toliko visokoj temp.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la badada » 02 tra 2015, 15:03

e.coli vam je prirodni stanovnik u crijevima http://hr.wikipedia.org/wiki/Escherichia_coli
češće sa njom imaju problema curice zbog same fizonomije
ja bih osobno dala djetetu više brusnice (za zob nisam sigurna) jer svojom kiselošću i blagim antibiotskim svojstvima nepovoljno djeluje na e.coli
pelene na 60 i /ili sa dezificijensom i bit će to ok
sretno!
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la mare30 » 02 tra 2015, 15:36

Mi smo imali takav slučaj i prala sam na 60 sa dm dezificijensom. Nakon negativnog nalaza sam ih sve odvrtila na 90 i to je bilo to. Nikad više hvala bogu se nije vratila!
slika
slika
Avatar
mare30
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 296
Pridružen/a: 23 pro 2009, 22:54

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la Liv Tyler » 02 tra 2015, 19:00

Uzela sam taj iz dm-a. Valjda ce posluziti uz sve ostalo. Eno sam ih sve uspjela rijesiti pa cu vidjeti sad kako ce biti dalje.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la SuperNova » 19 tra 2015, 19:31

Liv, kako mpp podnose pranje na 90? Jel odu boje?
Nas je uroinfekt doveo do bolnice :(
Ne znam još koja je bakterija u pitanju. Sutra bi urinokultura trebala pokazat. Nadan se da nas sutra otpuštaju pa se vraćamo u pp :yess
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la SuperNova » 23 tra 2015, 14:52

Uglavnom, ja oprala na 90, sve ok. Ustanovila se E. coli :( Je li možda neka mama dobila savjet je li u slučaju uroinfekcija dobro koristiti platnene? Ja sam malo u dilemi. Sigurno je bolje utoliko što se bakterije sigurno manje razmnožavaju nego u plastici, ali s druge strane platnene su ipak mokrije... ne znam koliko je to dobro ako je beba sklona problemima s urinarnim traktom. Pitat ću danas kad budemo na pregledu pa napišem. Zasad koristim platnene, ali mijenjam što češće.
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la nevenera » 23 tra 2015, 15:19

u slučaju e.coli se preporuča korištenje platnenih pelena. bar je meni nekoliko roditelja tako reklo
u platnenima jesu mokri ali u jednokratnima imaš kemiju. i puno više problema vezanih uz zravlje. to je kao da 2g cijeli dan nosiš always uloške. smrznem se na tu pomisao
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la SuperNova » 24 tra 2015, 08:50

Znam, i ja tako mislim. Sjećam se onih Always plastičnih, katastrofa...
Uglavnom, presvlačim na svakih sat i pol-dva. Po noći ga isto barem jednom presvučem. Negoduje, ali nemam izbora. Sva sreća pa se ne razbudi skroz i brzo ga ponovo ušuškam. :)
Vidjet ćemo kako će se situacija dalje razvijat...
Pitala sam jučer med. sestru za platnene, ona mi je rekla da je svejedno što se tiče učestalosti upala, nije pokazano da su platnene po tom pitanju bolje. Ma ne vjerujem da je netko to uopće proučavao pa mi ni njeno mišljenje nije baš relevantno. Meni je zapravo dovoljno da ne postoji neki razlog koji bi bio dokazano protiv platnenih...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la Liv Tyler » 08 svi 2015, 09:47

Sirry sto mi je trebalo dugo za odgovor.

Uglavnom, svoje pp sam iprala na 90° plus sto sam ubacila i onaj dezinficijens iz dm-a. Njega sad mislim koristiti neko vrijeme.

Nama je prvi nalaz iza onog bljakastog bio sterilan, jos dva takva nam trebaju da bi se reklo kako smo je se rijesili.
Dok nisam porjesavala pp, koristila sam jednokratne tako da mogu biti sigurna da sam stvarno sve oprala.

Jos sam joj dodatno uvela probiotike, brusnicu u kapima i caj od zobi. To mislim koristiti bar jos neko vrijeme, bar dok ne potrosim bocice.

Kako je kod vas supernova?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: E. colli i mpp

PostPostao/la SuperNova » 10 svi 2015, 13:13

Mi smo u bolnici bili u jednokratnima. Isprala sam sve pelene na 90 i koristim dm dezinficijens. Pijemo antibiotik, probiotik i kapi brusnice. Čajeve ću uvest kad počne malo više pit, sad smo na par gutljaja čaja ili vode dnevno. Kontola urina i urinokultura nam je za 2 i pol tjedna. Nadam se da će bit sve ok. Nakon toga idemo kod mojih na more, planiram biti do kraja porodiljnog, cca 3 mjeseca i nadam se da nas neka neželjena upala neće omest. Dr je rekla da napravimo jednu kontrolu dok smo na moru i jednu kad se vratimo u Zg. Onda ćemo ako sve bude ok pokušat skinut antibiotik.
Čini mi se da manje piški po noći... možda zato što manje doji ili je to neka faza. Sad je zatoplilo pa se i više znoji. Kažu mi da je normalno da što su stariji da manje piške po noći. Zato ujutro bude prva pelena natopljena.
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18


Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron