Sada je: 19 ožu 2024, 08:49.

Alergija na pelud i alergološko testiranje kod 3 godišnjaka

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Alergija na pelud i alergološko testiranje kod 3 godišnjaka

PostPostao/la sandra i marko » 31 svi 2007, 10:49

Dakle radi se o ovome: Marko ima 3 godine. Od ovog proljeća mu curi nos i svrbi i svrbe ga oči. Doc nam je dala Claritin sirum i Tafen spraj za nos 10 dana i bio je o.k. Onda smo prestali i nakon 2 tjedna opet sve isto ali sada i jako kašlje i prepun je šlajma i što je najgore svako jutro povraća. Od jučer mu opet dajemo Claritin. E sad mene zanima je li bio netko sa tako malim djetetom na kožnom alergološkom testu i gdje. Treba mi malo iskustva iz prve ruke.
Inače u familiji nitko nije alergičan. Onaj RIST i Rast mi se neda raditi jer to će samo potvrditi da je alergičan ali ne i na što. Isto tako sam čula da kožni testovi nisu pouzdani kod male djece zbog tanke kože. I kaj me najviše ždere ako se utvrdi da je alergičan na pelud recimo kaj nam to vrijedi kaj onda mogu da mu stavim gas masku ili da ga držim u kući do zime. Ajde pomozite mi cure kaj da radim.
Luda sam više :spota
Avatar
sandra i marko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 pro 2006, 22:41
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Stefanova_mama » 31 svi 2007, 12:12

Nama su ovde radili krvni test (uzeli su krv iz vene) i u njemu uradili sve moguce alergijske probe. Ispostavilo se da nije alergija. Kao drugi korak bilo bi kozno testiranje.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

PostPostao/la Dobri andjeo » 31 svi 2007, 12:36

naravno da se rade, pa rade se i malim bebama ispod godinu dana :) ak si u zg idi na srebrnjak , mali ti cisto moguce ima izgleda za astmu pa ne cekaj vec kreni u obradu tim vise sto vec kaslje ali mora biti bez klaritina bar 3 tj da bi ti testiranje bilo ok. ak otkriju da je alergican a ocito je , dobit ce vjerojatno profilaksu kortikosteroida koji ce mu cuvat pluca i sprej za nos kort. , zato nije besmisleno :up
nek ti ped . napise uputnicu za alergolosku obradu al ga skini obavezno s klairitna prije 3 tj. na srebrnjak se narucuje i inace , ak nisi iz zg , naruci se u neku najblizu bolnicu na istu obradu..
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la sandra i marko » 31 svi 2007, 19:20

Ma znam to sve i to me najviše ždere jer kortikosteroidi kod male djece zaustavljaju rast. Imala sam priliku vidjeti djete koje je cugalo kortiće da ne duljim ali mali je skoro pa patuljak.
slika
Avatar
sandra i marko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 pro 2006, 22:41
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Stefanova_mama » 31 svi 2007, 21:34

Prvo utvrdite sta je, kad ti je poznat neprijatelj, onda znas i koja sredstva da upotrebis protiv njega.

Ja zivim sa mnogobrojnim alergijama od najranijeg detinjstva. Ne mozes im pobeci, ali se mozes nauciti kako da ih odradis tako da ti nanesu najmanju stetu i nelagodu.

Srecno!
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

PostPostao/la mel » 04 lip 2007, 15:09

homeopatija?

inace alergije napadaju cim imunitet malo opadne!
Ja alergicar, pola moje familije isto...
Necakinja cak i na laktozu (trajno) - bila i na Srebrnjaku, privatno kod alergologa- dugo je pila neki specijalni sirup (Zirtac ili tako nekako) i na homeopatiji, bioenergiji... uglavnom bitno je da je imunitet dobar!

moja kci Elena alergicar naravno, sada ima 3god. i na homeopatiji od 1.5god. i pomaze joj !!

Neznam... jednom alergican - zauvijek alergican! Ovisi o imunitetu kakav je intenzitet!

Probajte kod homeopate! :3srca
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mel » 04 lip 2007, 15:11

kod E bi se cesto mijesale malo alergija i neki upalni proces (bakterijski i li virusni)... pa bi se to sve zakompliciralo i ...!

Kako god jako cesto upale sinusa ili bronhitis... ma za poludit¨' !!!

Suosjecam i sretno! :3srca
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la sandra i marko » 04 lip 2007, 15:20

Draga Mel baš sam to čekala homeopatija. Hajde reci mi kome Vi idete jer svega ima u ZG pa bi nekog provjerenog. Hvala ti. Pusica.
slika
Avatar
sandra i marko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 pro 2006, 22:41
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Hajdi » 05 lip 2007, 13:37

sandra i marko znam da nisi mislila tako al ovo je jako ružno za reći:

Imala sam priliku vidjeti djete koje je cugalo kortiće da ne duljim ali mali je skoro pa patuljak.


Moja N. već godinama uzima kortikosteroidne lijekove za astmu i normalne je visine. Molim da pomisliš i na druge roditelje koji možda čitaju ovaj forum, a djeca im imaju različite zdravstvene poteškoće.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12214
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PostPostao/la sandra i marko » 06 lip 2007, 08:06

Hajdi nisam te htjela uvrijediti ni tebe ni nikog drugog i ispričavam se ako je tako ispalo. No nažalost, situacija je takva da se uvijek i o svemu treba dobro informirati jer (sad ću valjda opet nekog uvrijediti) i doktori nekad griješe. S obzirom da sam to doživjela pušem i na hladno. Inače ja sam ti majka djeteta s poteškoćama u razvoju i znam kak je imati frku. Oprosti mi još jednom krivo si me shvatila.
slika
Avatar
sandra i marko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 pro 2006, 22:41
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Hajdi » 06 lip 2007, 14:12

Drago mi je da smo raščistile nesporazum, znam da nisi mislila ništa loše ali netko drugi može krivo shvatiti. :daj5
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12214
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PostPostao/la tajci » 06 lip 2007, 22:05

Kako misliš neće se pokazati na što je alergičan? Mi to radimo od kad je imao osam ili devet mjeseci ne sjećam se točno i točno znam na što je alergičan.A za kortikosteroide te razumijem, moj mali ima astmu i ja sam vagala mjesec dana da li da mu dajem Flixotide ili ne pa sam ipak poslušala doktoricu i hvala Bogu da jesam jer je zadnji pravi napad bio prije šest godina. On inhalira Flixo bez prestanka već sedam godina i stalno pratimo rast i hormone i sve je super (da pokucam).
Avatar
tajci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 421
Pridružen/a: 14 sij 2007, 23:10

PostPostao/la sandra i marko » 07 lip 2007, 19:49

Kod male djece je koža jako tanka i alergološka testiranja nisu 100 % točna. Naravno da se rade kod djece sa jako izraženim simptomima. Kod mog malog to i nije tako strašno on samo svrbi nos i oči i curi mu nos. Ovo kaj je kašljl to je bila nekakva viroza. Ja njemu dam 10 dana Klaritin i onda je ok sljedećih mjesec dana. On ima tipičnu sliku alergije na pelud ako imaš časopis Bebe bolesti tam ima slika bebe kak se čoha po nosu e točno tak moj mali izgleda. Naravno da se stanje pogorša i ja bi otišla na alergološko testiranje ali mislim da još ne treba. Što se kortikosteroida tiče naravno da su opasni na kraju kao i svi lijekovi (Imali smo predmet u školi zvao se lijekovi i otrovi) ali i korisni tj. neizodtavni kod liječenja stanja poput astme i teških alergija. No svaki lijek uz pravilnu upotrebu nije opasan. Uzmi bilo koji lijek i pogledaj nus pojave, čitava čitaba ali to se rijetko dešava. Gore sam navela dječaka čiji roditelji nisu znali opasnosti lijeka da li im je liječnik rekao ne znam oni su godinama točili lijek u njega jer mu je bilo dobro. Mi na forumu zanamo puno više kaj ne znamo pitamo i djeca su nam pod stalnom kontrolom kao tvoje i to je jedino bitno i biti će sve o.k.
slika
Avatar
sandra i marko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 pro 2006, 22:41
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Brankica » 07 lip 2007, 23:13

I mi mučimo sličnu muku. Rekli su nam da mora proći minimum 2 meseca od primanja antihistamina u bilo kom obliku (ne sme ni da ga lizne) da bi uradili alergotestove.

Testove smo mu radili kada je imao oko 2 godine (sada ima 6 i po) i rekoše nam da se tako malom detetu ne rade testovi. Pa ti sada budi pametan :dunno
Avatar
Brankica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 17 vel 2003, 17:00
Lokacija: Singidunum

PostPostao/la Hajdi » 08 lip 2007, 09:22

Našu Ninu testirali su kad je bila stara 5 mjeseci. Napravili su kožni i krvni test i bio je pozitivan na jaja. Kod našeg alergologa ne smije se uzimati antihistaminike 10-6 dana prije pregleda (ovisi lijeku). Živim u Lj.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12214
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PostPostao/la sandra i marko » 08 lip 2007, 09:43

Hajdi šaljem pusu mi bili u Klinici u Ljubljani na operaciji kad se marko rodio. Bilo je super. Zato pusa svima u Ljubljani
slika
Avatar
sandra i marko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 pro 2006, 22:41
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Hajdi » 08 lip 2007, 09:51

baš mi je drago da ste bili zadovoljni i da je sve prošlo dobro! Javi se ako budete opet dolazili ..
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12214
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PostPostao/la sandra i marko » 08 lip 2007, 10:51

Hvala ti ali ja se nadama da nikad više nećemo ici nikuda u bolnicu možda samo u turistički posjet.
:3srca Ljubljanu.
Tebi i tvojima :luv
slika
Avatar
sandra i marko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 pro 2006, 22:41
Lokacija: zagreb

PostPostao/la mel » 12 lip 2007, 08:44

bok!

imas PP !!!!!
:mah
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la sandra i marko » 12 lip 2007, 09:05

Hvala ti, :ti
slika
Avatar
sandra i marko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 235
Pridružen/a: 13 pro 2006, 22:41
Lokacija: zagreb

Re: Alergija na pelud i alergološko testiranje kod 3 godišnj

PostPostao/la danijela81 » 04 ruj 2012, 12:04

javljamo se u klub alergičara.
nije me iznenadilo, obzirom da ju imamo i ja i moja mama.
kod mame je najmanje izražena, i pojavila se tek u srednjoj dobi.
kod mene je to već astma, a pojavila se negdje na prvoj godini faxa.
a njemu se pojavila već sada, sa 3 i pol godine, ovo ljeto prvi put.

prvo je samo nosić bio začepljen, a ništa nije mogao ispuhati koliko mu se sušilo, i oči su ga svrbile. dr. je prvo posumnjala na treću mandulu, jer su na ORL spomenuli da bi moglo biti problema s njom. svrbež očiju smo pripisivali njegovim probemima s očima. da bi ga na kraju poslala vaditi krv (IgE), i bris nosa na eozinofile, i pokazalo je alergiju.
baš negdje u to doba stvar se jako pogoršala, počeo je hroptati, gušiti se po noći do te mjere da sam mislila da je prestao disati, bilo je frke, pa smo posegnuli za ventolinom. dala mu je još flonidan sirup, a dežurna ped kojoj smo došli za vikend jer je stanje bilo poprilično loše još i antibiotik klavax jer više nije bila sigurna radi li se samo o alergiji ili je navukao i neku infekciju. njegova dr. smatra da antibiotik nije bio potreban, al činjenica je da mu je nakon što je popio tu kuru ipak nešto malo boje. sluz se razrijedila, sada puno više kašlje, ali barem ne ostaje bez zraka po noći.

ono što me brine je to što dr. kaže da testiranja nisu potrebna. prema kalendaru i simptomima, to bi mogla biti ambrozija, i znam da se testiranja ne rade u sezoni, ali moja dr. mene redovno šalje na kontrole kod specijaliste, a njegova njega ne šalje nigdje. jel bih trebala ipak inzistirati?
obzirom na ta gušenja, i obzirom na to da ja imam alergijsku astmu, malo me je strah da ju i on ne dobije. htjela bih ga poštedjeti ružnih iskustava kakve ja imam, i reagirati na vrijeme, znam da je moguće u startu potrefiti dobru terapiju (moja pulmologica se dobrano izvikala na mene jer sam, po njezinom mišljenju, na prvi pregled trebala doći i puno ranije), ali ne znam je li to moguće kod djece
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Alergija na pelud i alergološko testiranje kod 3 godišnj

PostPostao/la Hajdi » 04 ruj 2012, 12:09

Danijela svakako je moguće i morate ići alergologu i pulmologu. Dobit ćete terapiju i ovi napadi se ne bi smjeli ponavljati. Inzistiraj čim prije na uputnici i pregledu.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12214
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Alergija na pelud i alergološko testiranje kod 3 godišnj

PostPostao/la danijela81 » 04 ruj 2012, 12:14

i mislila sam, ali nikada nisam sigurna jel pretjerujem u brizi ili ne. volim puhati i na hladno, ali volim i poslušati doktore.
zbilja ne znam zašto ga nigdje ne šalje, i zašto misli da to nije potrebno, kad simptomi nisu više bezazleni.
morat ću onda inzistirat
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Alergija na pelud i alergološko testiranje kod 3 godišnj

PostPostao/la Lorena82 » 28 ruj 2012, 20:31

pozdrav
evo i mene sa par pitanja. nisam upučena i ne znam ništa o alergijama jer ih niti ja, ni mm, ni itko u mojoj bližoj obitelji ima (osim jedne seke koja ju je dobila tek prije 2 godine).
imam malca od 2,5 godine koji mi je sad početkom 9 mjeseca završio na Claritinu. simptomi su počeli krajem 8 mjeseca i nisu bili tako jaki kao kod vas danijela81. on je tjedan dana vukao gadnu "prehladu" i oči su bile toliko upaljene da smo potrošili 2 vrste krema za oči i kortikosteroidne kapi :ajme i tek onda skužili da je vjerojatno alergija na ambroziju. to je kad ideš oftalmologu a ne pedijatru :bonk
pedijatrica nas sad šalje na vađenje IgE. zanima me dal se treba terapija Claritinom prekidat prije vađenja krvi za taj nalaz?
preporučila nam je i da na zimu kad prestane ambrozija da odemo na alergološko testiranje ali da se za njega mora skinuti sa terapije. zanima me kakvo je to testiranje, šta se vadi, radi i koji sve spektar alergena pokazuje.
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48


Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron