Sada je: 28 ožu 2024, 10:29.

Krv iz nosa - zasto?

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Krv iz nosa - zasto?

PostPostao/la twinkielittlestar » 31 svi 2007, 09:00

Zasto krv iz nosa potekne iz cista mira? Nocas opet. Zadnja tri puta mu je bas usred noci krenulo. Nocas isto zove da bi nos ispuhao, meni vec sumnjivo jer nije prehladjen. I eto ga na!
Ja se sjecam da sam i ja s tim imala problema kao mala, bas u toj dobi od nekih 5 - 6 godina.
Mislim da se radilo o zeljezu... jel moguce? Znam, treba kod dr. ali to se dogadja tako rijetko pa nikako da krenemo.

Prije toga, ja pitam vas...
Avatar
twinkielittlestar
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 19 kol 2002, 09:58

PostPostao/la MalaSirena » 31 svi 2007, 09:02

Mojem se isto desilo nekoliko puta, ali krvna slika mu je bila u redu... Nemam blage veze :conf

A prije tjedan-dva sam i ja imala izljeve par dana, a najgori mi je bio kad mi krv nije curila kroz nos, nego u grlo, a ja nisam mogla ništa :shock:
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

PostPostao/la swenova mama » 31 svi 2007, 11:12

to ti je sw imao od ranog djetinjstva, sad vec dugo mu nije procurilo, neko vrijeme je stalno islo. Ima veze, kako je nama ped objasnio, s kapilaricama u nosu. Inace, u ljekarnama ima neki sprej za to, tj. za klince sklone krvarenjima iz nosa- kod sw je znalo tako jako curiti da se tete u vrticu prepadnu. Ne znam kako se zove taj sprej, al nisam se pretjerano zabrinjavala oko toga.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

PostPostao/la watani » 31 svi 2007, 11:44

je, ima to veze s tim kapilaricama u nosu. cak imaju i naziv (lokus , pa jos nekaj na K, ali sam zaboravila).
otorinci se bave s tim. kod nekih se odlucuju na spaljivanje, da se te kapilarice na taj nacin uklone pa vise ne curi krv.

nije to nis opasno. ali je gnjavaza.
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

PostPostao/la Stefanova_mama » 31 svi 2007, 12:04

Meni se to desavalo jako cesto kad sam bila mala, sad redje, ali se desi. Nikad niko nije utvrdio zasto.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

PostPostao/la VIPmama » 31 svi 2007, 15:01

kapilaricama u nosu. Inace, u ljekarnama ima neki sprej za to, tj. za klince sklone krvarenjima iz nosa- kod sw je znalo tako jako curiti da se tete u vrticu prepadnu



ja sam pak čula da ima veze s tlakom, odnosno kad im poraste tlak na taj način se spusti.
Mom starijem često curi i noću i danju, on već dugo nije ni u kakvoj panici oko toga, sve sam riješi.

Uglavnom od nekoliko pedijatara sam čula da nije nikakav bad, čekat da prođe, isprati.... ne opterećivati se uopće.

Inače, njegov madrac i jastuk izgledaju :roll:
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

PostPostao/la ela di ami » 31 svi 2007, 16:34

mom sinu se desavalo prosle zime, doktor je rekao da je zbog suhog zraka

juce ujutru se opet desilo, a jutros su me zvali da dodjem po njega u skolu jer je curilo dva puta

malo je prehladejn i zrak je jako vlazan zbog sparine i u zadnjih nekoliko dana je bas vruce

ne brinem se ni ja previse, ali jeste gnjavaza
veliki brat 1995
velika sestra 1999
ja maleni 2009
Avatar
ela di ami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1019
Pridružen/a: 14 ožu 2006, 20:54

PostPostao/la kokomamac » 31 svi 2007, 16:51

krvarenje iz nosa more bit kod hipertenzije (mojoj mami se dogodja), al cisto sumnjam da dominik od toga pati. ko i od polipa.

mos vidit zeljezo, kod anemije se to moze pojavit.

jel mu sluznica ostecena cestim prehladama? pa se zbrojilo sve nesto skupa - zrak, sluznica, mrvu zeljezo...


obrises, nagnes glavu naprijed i stane. i projde dok se ozeni il puuuno prije.
svoja najdraža laprdaljka
Avatar
kokomamac
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 22 vel 2003, 03:13
Lokacija: zabreg

PostPostao/la twinkielittlestar » 01 lip 2007, 12:35

Ok, sve sto ste vi nabrojale i ja sam mislila isto. :juhu

Sjecam se da sam i ja to sama rjesavala. Krene curit, a ja po maramicu i na krevet i to je to. Kad prodje, nastavim dalje sta sam radila. I prestalo je samo od sebe.
Moguce je da su prehlade u pitanu.
Avatar
twinkielittlestar
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 19 kol 2002, 09:58

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 15 lip 2007, 08:21

i nama sinoc oko 2 iza pola noci opet nos procurio :conf

on se zalio da je gladan, pa zedan...i jako je jacao u snu (tek jutros sam vidjela o cemu se radi)- inace, spava sa mnom
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

PostPostao/la ljubilica » 15 lis 2007, 12:49

Mojoj Palcici se tri puta dogodilo u vrticu i sinoc doma. Iz cista mira, ali se ona jadnica toliko preplasi da se sat vremena ne moze smiriti.

Do sad nisam pitala nista njenu pedijatricu, ali imat cu na umu kod slijedeceg posjeta.
Srecica
Palcica

Slatkis
Avatar
ljubilica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 27 pro 2004, 16:58

PostPostao/la Rimaithor » 15 lis 2007, 14:42

Crvic ima devijaciju nosnog septuma i otorinac nam je preporucio spricanje fizioloske (bas spricanje, ne kapanje). I sad, ako spricam cistu fiziolosku sve je OK, no ako slucajno spricnemo Sterimar, Mar i sl. otopinu, OBAVEZNO mu kasnije taj dan ili po noci curi krv iz nosa. :dunno

Cula sam i ja za spaljivanje, ali ne usudim se, bar ne dok krvarenje ne poprimi vece razmjere (sad curi samo povremeno, ili od spricanja ili ako je neko vece uzbuđenje) :cool Mada ga bas oblije krv i to izgleda :strah

:cool

Zna li netko kako se zove taj sprej?
Cula sam da i Nisita mast pomaze ali je jos nisam isprobala, zna li netko?
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

PostPostao/la ivag » 15 lis 2007, 20:22

Moj sin isto s tim ima problema. Zadnji tjedan dogodilo mu se dva puta (prije toga dugo nije). Nekako je to krenulo sa sezonom grijanja. :dunno
Špricam običnu fiziološku i namažem nos Nisitom (ne svaki dan, ali sad ću morati češće) i to mu je OK. Nama pedica rekla da je to možda od suhog zraka.
Btw, curenju predhodi i dosta trčanja, divljanja :roll:
Avatar
ivag
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 223
Pridružen/a: 14 svi 2007, 14:03

PostPostao/la VIPmama » 16 lis 2007, 08:26

ivag je napisao/la:Btw, curenju predhodi i dosta trčanja, divljanja :roll:


Kod nas ovako plus kod boravka na suncu, naročito ljeti.


Mada ga bas oblije krv i to izgleda


Mene je znala panika obuzet, ali najčešće kratko traje, dakle glavu naprijed, otraga eventualno hladnu maramicu i čekat da prođe.
I bez panike. :)
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

PostPostao/la twinkielittlestar » 16 lis 2007, 08:40

Evo da se javim kako od otvaranja topica nije niti jednom isla krv iz nosa. Povezujem i ja to sa svime sta ste nabrojali. Malo centralno pa suh nos, prehladica i eto ti ostecenih kapilara.
Nisam nikada dizala frku oko toga pa i D nije imao problema s tim. Prvih par puta me zvao uplaseno ali sam se ja odmah postavila na to kao da je npr. voda prolivena pa ajmo obrisat, smirit se i idemo dalje...

Vidjet cemo sada preko zime da li ce se sta promjenit... :juhu
Avatar
twinkielittlestar
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 19 kol 2002, 09:58

PostPostao/la sjemenka » 16 lis 2007, 12:35

Meni je prestalo za vrijeme puberteta. :dunno
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

PostPostao/la nera076 » 18 lis 2007, 08:37

Mojoj malenoj svako toliko curi krv i uvjek me strah kad se to dogodi nocu. obicno se desava ako je malo prehladjena, doktorica je rekla da nije nista strasno ako brzo stane samo treba jako cvrsto stisnut nos ( da nokti pobijele) jer da se tako "slijepe" te popucane kapilarice.
I name je preporucila mazati sa Nisitom i vidim da pomaze, ali ja uglavnom mazem kad je prehladjena nakon prvog krvarenja.

Jedino sta mi je stvarno glupo je sta svako govori drukcije kako se ponasat i stvarno neznam kako nego slusam pedijatricu pa joj stisnem nos ili ona sama to napravi, da bi joj onda u skoli rekli drukcije pa se i ona zbuni.
nera076
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 03 pro 2006, 22:27
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mamashnita od noje » 18 lis 2007, 09:10

meni se to kao maloj, pa cak i u osnovnoj skoli, uvijek dogadjalo kada bih se zbog necega full uzbudila. ono, veliko veselje, iznenadjenje i slicno. pred kraj osnovne je proslo. :dunno
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la VIPmama » 18 lis 2007, 09:54

pa da, digo ti se tlak :mrgreen:
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

PostPostao/la JTS » 19 lis 2007, 12:09

Ovdje kazu da ima veze s hranom....stvari poput kiki riki, cokolada...te neke "jace" stvari...ne znam koliko je istine u tome :dunno
Avatar
JTS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 02 tra 2007, 18:41
Lokacija: Predaleko :-)

Re: Krv iz nosa - zasto?

PostPostao/la rusulica » 17 sij 2011, 17:49

Lauri već 3 dana konstantno sa slinom curka i sukrvica, katkad izađe i grumen krvi i to iz obe nosnice.
Upravo prebolijevamo gripu a i cijelu zimu čistimo nosić zbog upala uha, jeli moguće da je od tog. Da prestanems čiščenjem?
Dakle nije da zalije krv već je konstantno krvava nosna šupljina, nisu velike količine ali je konstantno 3 dana iz obe nosnice.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Krv iz nosa - zasto?

PostPostao/la IINA » 17 sij 2011, 18:03

Može biti da joj je sluznica iziritirana što infekcijama, što kapanjem, pa
joj pucaju kapilare na površini.
Meni se tako događa kad zaredaju upale sinusa, pa dugo kapam nos. :jadnimi
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib


Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.