Sada je: 29 ožu 2024, 14:37.

Prevlacenje kozice na pisi

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Prevlacenje kozice na pisi

PostPostao/la bambolina » 29 lis 2007, 16:37

mi to drage moje nismo dobro radili i u petak smo zavrsili u bolnici na urologiji da mu to srede! :(
Nije da mu nisam cistila pisu jer jesam svaku vece ali nisam dobro prevlacila kozicu. Valja neki deckici imaju uzu neki siru ali ja sam mu jednom prije probala prevuci i nisam mogla i onako mu je malo posla krv (vrlo malo) ali ja sam se uplasila i nisam vise povlacila tako jako - samo kolio se dalo a nasa doktorica nije kontrolirala, uglavnom prije dva tjedan pojavio se sitan bijeli pristic velicin griza mozda sam trebala odmah reagirati ali nisam-nisam mislila da je strasno. U petak navece mi se ucinilo kao da je taj pristic iscurio a piso kao da je ispod neki prist.
Tad sam bila uplasena nazvala pedijatriju i gospodja nas je uputila na urologiju gdje su mu prevukli kozicu i ocistili i rekli da mu stavljamo obloge od kamilice. On je nakon tog kad je pisko tako plako da se bacao i previjao a ja sam se osjecala grozno jer mu nisam dobro citila pisu odnosno nisam mu dosta prevlacila kozicu danas je bolje nocas je lijepo spavao ali ja se ne mogu oteti dojmu da sam ja za sve to kriva jer da sam mu to radila kako treba on ne bi trpio te bolove!
Nisam moram priznati nigdje prije citalo o tome koliko mu se prevuce i s koliko mu se moze prevuci cijeli pa sam zato podjelila s vama ovo mozda kojoj mami pomogne...i mozda neko izbjegne to neugodno iskustvo kroz koje smo mi prosli.
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

PostPostao/la tanjabb » 29 lis 2007, 16:47

Misljenja pediatara oko prevlacenja su podjeljena. Dok neki kazu ne diraj nista, drugi predlazu postepeno prevlacenje. Mi smo poceli s prevlacenje kad je imao nekih godinu dana i to u kadi, za vrijeme kupanja, koliko je islo (ispocetka vrlo malo, par mm mozda), taman da mu ocistimo pisu. Do drugog rodjendana vec se kozica prevukla do polovice, sada sa skoro 4. godine mu se skroz prevlaci, jos mu se mozda milimetar drzi na jednoj strani.
Zelim ti reci da ti nisi napravila nista krivo. Kod puno deckica se kozica ne da prevuci i onda se to obavi u bolnici kao sto se to obavilo vama, pecka par dana i onda bude sve opet OK.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PostPostao/la folne » 29 lis 2007, 16:51

Tanja ti dobro kaže-nisi ništa loše učinila. Nama se ista stvar desila kad je F. imao mjesec i pol i još sam dobila ribanciju da zašto mu ne čistim pišu nakon što su mi u rodilištu, pedijatrica i patronažna rekle kako nema potrebe za prevlačenjem, nego samo koliko ide.

ne znam jesi li dobila antibiotsku mast, ali postoji caka da s tom antibiotskom masti malo deblje premažeš kožicu tamo gdje mu je popucala pa ti ona onda napravi filter koji "zaštiti" ranicu od mokraće koja je slana pa ga neće peći.
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

PostPostao/la bambolina » 29 lis 2007, 16:58

Joj utjesila si me jer ja sam mislila kako sam grozna i kako sam mu mogla to napraviti!
Da i ja sam mu cistila u kadi dok smo se kupali koliko ide i onda nasm se desi to sto nam se desilo i ispadne kako mu nisam to dobro radila o.k. nije meni nista doktor rekao ali ja sam se tako osjecala.
Ti kazes da mu se tek oko drugog rodjendana povukla do pola a dr.je nemu sad do dole tako da mu je cjela glavica sada slobodna?!?
Njemuje to crveno jako mm mi pomaze navece mu prati pisu je r sama ne mogu neda boli ga sigurno dr.je rekao svako vece treba mu prevuci i oprati u kamilici i obavezno vratiti nazad kozicu.
Mm mama nije cistila pisu (kaze da se bojala bilo sta dirati a da u savjetovalistu joj nisu nista rekli) i to mu se jako upalilo i morali su ga obrezati kad je imao cca 2 god.
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

PostPostao/la LiKmama » 30 lis 2007, 10:16

samo da i ja potvrdim da nisi ti nista kriva. ovdje bas izricito napominju "ne dirati".
mi smo liamu onako, tu i tamo (vise tamo nego tu) navlacili i vec dugo mu se moze skroz prevuci (mozda oko godinu dana).
kianu isto tako no njemu se zasad jedva pomakne.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PostPostao/la mamashnita od noje » 30 lis 2007, 10:18

mi smo povlacili. i vrlo uspjesno odradili posao.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la TmamaKiN2 » 30 lis 2007, 10:19

ja se isto nisam usudila nista previse prckati, no nama je pedijatar prevukao s 3 mjeseca, vec sam pisala da je ispod bilo cudo :shock: od onih bijelih nakupina, grooozno
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

PostPostao/la SonjaV » 30 lis 2007, 10:51

L. ima pet godina i kožica mu se jako malo može povući.
U dva navrata su dr. to radili ali to bi samo bila muka, brdo krvi, bol i na kraju unatoč povlačenju kod kupanja bi se vratilo na staro.
Sad on to sam radi i ti ide možda trećina glavića van.
Ovih dana mislim do dr. jer je davno rekla da ako mu se do pete ne uspije to napraviti da dođem, pa da ćemo viditi dalje.
Pretpostavljam da misli na operativni zahvat :dunno ?
Neznam, sve me strah.
Indijanac '09.2002
Mrvica '05.2005
Bucka '06.2014
Avatar
SonjaV
sa zalihama pelena
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:42
Lokacija: Malo misto

PostPostao/la Rimaithor » 30 lis 2007, 11:37

I Crvic ima fiziolosku fimozu. Nasa ped je rekla da nije potrebno (no moze se) nista dirati do trece godine. Nakon treceg rođendana kozica je jos uvijek bila "zaljepljena" s jedne strane a Crvic dovoljno velik da si sam, svakodnevno prilikom kupanja povuce kozicu. Radi to jos uvijek (gotovo da smo uspjeli doci do potpunog prevlacenja) ;-)
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

PostPostao/la Natasa36 » 30 lis 2007, 13:12

mi smo povlacili. i vrlo uspjesno odradili posao


i mi...
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13263
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Hajdi » 30 lis 2007, 13:41

Kod nas je kožica djelomično slijepljena. Povlačimo svaku večer. Ped me je upozorila ako se ne prevuče do četvrte godine da se ide kirurgu gdje pod lokalnom anestezijom sraštenu kožicu oljušte. Jakob ima 27 mjeseci.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PostPostao/la silki » 30 lis 2007, 13:57

i mi smo bili na ljuštenju.
pisali smo već o tome.

:mah

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=22112
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

PostPostao/la ivana7997 » 30 lis 2007, 13:58

ovo sam davno procitala na rodi i slazem se s time, a i moj pedijatar. u nasem slucaju ni cekanje do osme godine nije bilo predugo. a vec su nas barem tri puta slali na operaciju

Prepucij se nikada ne smije nasilno prevlačiti. Prevući će se kada je spreman. Nema „prave“ dobi u kojoj prevlačenje mora biti moguće.

Uski prepucij koji se ne može prevući preko glavića je normalan dio razvoja i obično ne stvara nikakve probleme. Prepucij se obično spontano širi sve dok prevlačenje preko glavića ne postane moguće. Otprilike 50-60 % 10-godišnjaka ima prepucije koji se ne mogu u potpunosti prevući preko glavića. To je normalno. Nakon puberteta se naglo povećava postotak dječaka koji mogu spontano i u potpunosti prevući prepucij preko glavića.

Ako uski prepucij postane problem, postoji veliki broj različitih alternativnih tretmana koji obrezivanje čine nepotrebnim. Za tako malen problem, obrezivanje je zastarjela, radikalna, traumatična, pretjerana i nepotrebna operacija.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

PostPostao/la mamashnita od noje » 30 lis 2007, 15:39

ono sto smo mi radili kad je imao neka tri mjeseca, jest lagano, stvarno lagano, povlacenje kozice prema dolje. i to samo onoliko koliko je isla sama dolje, nismo nista potezali i vukli. smrdo nikada na to nije reagirao nimalo, dakle nismo ga time povrijedjivali.
kada smo za mjesec dana dosli na redovnu pedijatrijsku kontrolu kozica mu se mogla potpuno prevuci preko glavica.
stvarno je sve islo jednostavno, bezbolno i brzo.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la Buhtlica » 30 lis 2007, 15:47

mamashnita od noje je napisao/la:ono sto smo mi radili kad je imao neka tri mjeseca, jest lagano, stvarno lagano, povlacenje kozice prema dolje. i to samo onoliko koliko je isla sama dolje,

uz cijenu da ispadnem totalno glupa - kaj se ne mora povlaciti prema gore, a ne dolje? :conf
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

PostPostao/la mamashnita od noje » 30 lis 2007, 15:49

ne znam stvarno, ali mi smo vukli prema dolje :lol
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la LiKmama » 30 lis 2007, 15:52

Buhtlica je napisao/la:
mamashnita od noje je napisao/la:ono sto smo mi radili kad je imao neka tri mjeseca, jest lagano, stvarno lagano, povlacenje kozice prema dolje. i to samo onoliko koliko je isla sama dolje,

uz cijenu da ispadnem totalno glupa - kaj se ne mora povlaciti prema gore, a ne dolje? :conf

kud vrit bi di gore vukla? pa poanta je valjda u tome da na kraju balade mozes prevuci kozicu preko glavica, a ne da ju nategnes do koljena?! :lol
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PostPostao/la Bubidea » 30 lis 2007, 15:55

ovisi sto je kome gore, a sto dolje :mrgreen:

navlaci se u smjeru jajceka ;-)

inace, moj ima skoro devet godine i jedna stranu mu jos ne ide do kraja, ne brinem se, prije smo mi, tu i tamo, navlacili, sada isto tako on, kada se kupa, pod tusem
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

PostPostao/la mamashnita od noje » 30 lis 2007, 15:56

navlaci se u smjeru jajceka

pa to bi po mom bilo dolje :drink
bojim se da se likmama sa mnom ne bi slozila :lol
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la sanelina » 30 lis 2007, 16:00

Ivana-Mi smo Tarika sunetili kad je imao 6 mjeseci iz vjerskih i higijenskih razloga.Uopšte nije bilo traumatično.Otišli smo hirurgu koji mu je(nakon svih potrebnih nalaza) dao lokalnu anesteziju i sve je trajalo 15-tak minuta.Moj Tarik je čak i zaspao u toku operacije.Plakao je samo kad je primao lokalnu i kad je prvi puta piškio.Nakon 7 dana je sve bilo kao da se takav i rodio.Znači nikakvih problema nismo imali.Prije toga sam imala problem da li sam dobro očistila,koliko smijem navući i sl.Malo sam"guglala" ;-) i naišla na jako zanimljive stvari.Prije svega sunećenje je bolje zbog same higijene,a najnovije studije su pokazale da se obrezivanjem smanjuje rizik od zaraze HIV-om za čak 50%.(stanice u kožici su potencijane mete zaraze).
H.-04.09.1989-moja velika curka
A.-L. -09.12.1998 TORNADO
T. -24.12.2005 Zimski slatkachi 2005/2006
Avatar
sanelina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 787
Pridružen/a: 28 vel 2007, 10:32
Lokacija: TUZLA

PostPostao/la LiKmama » 30 lis 2007, 16:01

mamashnita od noje je napisao/la:
navlaci se u smjeru jajceka

pa to bi po mom bilo dolje :drink
bojim se da se likmama sa mnom ne bi slozila :lol

prosim?
nisam ja nego sele mi
ocekujem ispriku :cool
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PostPostao/la Bubidea » 30 lis 2007, 16:02

da, dolje, zato jer mu obicno navlacis dok lezi...i mi smo nasem vukli prema dolje, dok je bio mali, a sada si on vuce prema gore :drink ( jer to radi stojecki)

ajme teske li filozofije oko kozice :drink :mrgreen:
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

PostPostao/la mamashnita od noje » 30 lis 2007, 16:03

ne znam lik, jedva lovim konce, ali i ti si mi bila sumnjiva :alc
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la Bubidea » 30 lis 2007, 16:03

nisam ja nego sele mi


to ti isto, osjetila ja na svojoj kozi :drink
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

PostPostao/la LiKmama » 30 lis 2007, 16:03

ne spominji kozice, jos ih se nismo do kraja rijesili :zub
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PostPostao/la saptacica » 30 lis 2007, 16:03

Mi imamo 4 godine i nikad nismo prevlačili. Pedijatrici nismo rekli, nije ni pitala :mrgreen: !

Kako bi rekla Scarlett :"Mislit ću o tome sutra!" Ako dođe do nekakvog .ranja, ali sumnjam, nikad se nije zacrvenilo, niti vidjelo bilo što bijelog....

Tako da i ja vjerujem u tekst s Rode i njega se držim. :)
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

PostPostao/la LiKmama » 30 lis 2007, 16:05

ne znam lik, jedva lovim konce, ali i ti si mi bila sumnjiva

clue je u ljubicastoj boci

bubi, :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

PostPostao/la mamashnita od noje » 30 lis 2007, 16:05

nije clue nego vino :lol
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la LiKmama » 30 lis 2007, 16:07

u toj boci lezi.... grm? :da?
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

re

PostPostao/la Buhtlica » 30 lis 2007, 16:22

nema me par minuta, a postova kolko ti srce zeli.
da rezimiramo - dakle, ako covjek/djecak stoji, pimpek mu stoji prema dolje, nije mu bas dignut, i onda se kozica vuce prema gore, ako lezi to je onda prema dolje, a ako osoba visi naglavacke... e tu sam se sad vec izgubila...
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Sljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.

cron