Sada je: 28 ožu 2024, 10:11.

Moraxella catarrhalis

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Sreca najveca » 17 ožu 2008, 11:25

Dakle, ovako ide prica:

prije 2 tjedna prvo visoka temp (39,7 i slicno), nece jesti, kaslje, pit hoce, nos curi malo. nalaz krvi odlican. pedica kaze virusni infekt - piti samo kapi za iskasljavanje i skidati temp. za tri dana kasalj bolje, onako suhi, nema vise sekreta, piti sirup za smirenje kaslja. u medjuvremenu, nalaz brisa nosa - moraxella. dakle, bakterija. e sad, jel trebala ona dobit antibiotik za to? jer kasalj se smirio, ali ne skroz. znaci, vec dva tjedna kaslje, malo vise, malo manje, ali kaslje. i sad joj nos curi dosta, i to zeleno. sta da radimo? bojim se da nije nesto vise, tj. da ne postane gore.

jel imate kakav savjet? bila bih vam stvarno zahvalna. lagano sam ocajna :nevi
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Daphne » 17 ožu 2008, 12:11

zeleni sekret iz nosa je indikacija za antibiotik. odi pedici...
Daphne
 

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la sama » 17 ožu 2008, 12:30

Moraxella prolazi i bez atb. Ak mu je temperatura prošla, onda se tijelo samo izborilo.

Mi smo ju kao i mnoge druge, riješili homeopatijom.

:bye
rakić i ribica
sama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 27 tra 2007, 13:25
Lokacija: klc

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Sreca najveca » 17 ožu 2008, 12:45

a na sto taj zeleni sekret ukazuje?
Zadnja izmjena: Sreca najveca; 17 ožu 2008, 12:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Sreca najveca » 17 ožu 2008, 12:47

temp je trajala 2 dana i onda prosla. od onda je, hdB, nije bilo. muci me taj kasalj koji nikako da prodje i zeleni sekret iz nosa. zvala sam pedicu, kaze da joj trebaju atb kapi.

sama, a koje preparate ste koristili?
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Buhtlica » 17 ožu 2008, 12:52

ako vise nema povisenu temp. ja joj ne bih davala atb. jer ocito se njen organizam sam izborio, odnosno jos se bori, pa mozda prodje i bez atb-a.
ako se, ne daj boze, pogorsa, dobije temp. i sl., onda bih ponovno isla dr. da napravi nalaz krvi, leukocite, CRP i ako su poviseni onda bih joj davala atb.
:bye
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la IINA » 17 ožu 2008, 13:15

Ni ja ne bi antibiotik. Otišla bi eventualno da je ped presluša.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la marsovka » 17 ožu 2008, 13:45

I naljevaj joj sto vise fizioloske u nos jer se te baestije daju i isprati. Tako je nama ped. rekla.
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Sreca najveca » 17 ožu 2008, 14:04

bili smo mi u cetvrtak navecer kod pedice i bila je dobro jer ju je cijepila, a ne bi je valjda cijepila da nije dobro. i kasalj je tada bio skoro pa nikakav. ali od subote joj se opet pogorsao, a i onda je pocelo to zeleno iz nosa. i sad sam u nedoumici, jel to nekaj novo ili ono nije ni zalijeceno? da idem popodne kod pedice po kapi ili sto vec?
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Sreca najveca » 17 ožu 2008, 14:05

marsovka, bas fiziolosku? znaci, ne sljez i aqua maris?
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la IINA » 17 ožu 2008, 14:09

Aqa, Sterimar, Nisita, fiziološka, sve ti je ista fora-voda+sol. NIje bitno kaj izabereš, samo ispiri bar četiri puta na dan, obilno, znači ne špricnuti, nego polegnuti dijete na bok i špricati u gornju nosnicu dok ne počne izlaziti na donju van. Nije ugodno ni jednostavno, ali se isplati. I kapaj nos Efedrinom, da se ne začepe sinusi ili uši.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la dumma » 18 ožu 2008, 09:39

Otkad je F. krenuo u jaslice (ima 15 mjeseci) borimo se sa tim sranjima u nosu...
Prvo je imao Pneumokok u nosu i dobili smo Silapen jer je to jedin način po našoj pedijatrici da se ta bakterija makne iz nosa mada niti antibiotik ne reagira... F. je kašljao, zeleno u nosu, začepljen nosić, stalno kihanje, temperatura...
Nalaz brisa nakon antibiotika je bio dobar.
Dva tjedna nakon toga F. je ponovo zakurio, kašljanje, zaštopan nosić, zeleno, kihanje, ponovo radili bris, otkrili Moraxellu u nosiću...
Doktorica mu je uz puno promišljanja dala Klavocin jer je rekla da će se teško bakterija iz nosa maknut bez antibiotika!
I moram reći da je pomoglo... F. je kompletno ozdravio...
Eto sad se borimo samo sa virozom hvala Bogu, opet je zakurio, opet kašljanje, suzenje očiju, kihanje i odmah smo mislili da se beštija ponovo vratila ali ovaj put su nalazi brisa SUPER, hvala dragom Bogu!!! Očito se radi samo o malo jačoj virozi jer su jaslice krcate bolesnom dječicom...
Eto, mi smo popili dva antibiotika u mjesec dana, grozno mi je zbog toga ali su ipak pomogli...
08. 12. 2006. mali savršenko Fran...
Avatar
dumma
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 25 sij 2007, 11:54
Lokacija: Zagreb

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la marsovka » 18 ožu 2008, 10:14

Sreco, ja ti kupim u apoteci bocu fizioloske, iglu i spricu. Onda iglom probusim onaj gumeni cep od fiz., u iglu uguram spricu i s tom spricom izvlacim vodu iz boce. Onda sa spricom direktno ispirem nos ovako kako je IINA rekla. Neugodno im je u pocetku, ali E se vec tak naucila da jadna samo lezi i trpi Sretno :mah
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la dumma » 18 ožu 2008, 10:32

Da ne zaboravim reći... Fiziološka se kod nas troši u litrama, Sterimar i Nisita u decilitrima, koristimo po potrebi i Efedrin kapi za nos...
08. 12. 2006. mali savršenko Fran...
Avatar
dumma
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 25 sij 2007, 11:54
Lokacija: Zagreb

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la swanmia » 19 ožu 2008, 11:21

marsovka je napisao/la:Sreco, ja ti kupim u apoteci bocu fizioloske, iglu i spricu. Onda iglom probusim onaj gumeni cep od fiz., u iglu uguram spricu i s tom spricom izvlacim vodu iz boce. Onda sa spricom direktno ispirem nos ovako kako je IINA rekla. Neugodno im je u pocetku, ali E se vec tak naucila da jadna samo lezi i trpi Sretno :mah


Potpisujem,samo toči u nosić,nama uvije brzo pomogne,a koristimo svakodnevno samo u manjem opsegu kad je zdrava.
I da još napomenem,držite bocu blizu izvora topline(ja ju držim na drvenoj podlošci na radijatoru)jer bi trebala biti zagrijana na temperaturu tijela da tijelo odnosno osjetljiva sluznica i sinusi ne dožive šok ako je hladna,a i djete će vam manje plakati ili odbijati postupak.
Samo naravno uvijek sebi sipnite u usta ili podlakticu da provjerite da nije prevruće! :up
Moja Mia umire od smijeha čim ugleda da držim špricu jer zna šta slijedi i dok joj ubrizgavam grohotom se smije,ludica mala. :rolf
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Sreca najveca » 19 ožu 2008, 11:53

a kako da je privolim da se smiri kad to radimo? jer ona urla, ali doslovno urla samo kad kapamo nos. i to mm i ja zajedno. jedino sto moze proc je po 1 spricaj u svaku nosnicu i gotovo. vristi, baca se, place, tuce, lupa i sve ostale radnje odbijanja. sta bi tek bilo da joj probam ispirati?
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la swanmia » 19 ožu 2008, 12:01

Probaj ju zaigrati,npr za zdjelicom vode i pomalo ju prstima špicaj po licu ako voli vodu(u kupatilu),a ako nevoli leći na podlogu gdje već to radite,onda probaj ušpricati u sjedećem pa će joj curiti i moći će možda prihvatiti,ali uvijek uz dosta igre i smjeha.Neznam nisam pametna,većina djece tuče,pljuje plaće,rita se :dunno
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la marsovka » 19 ožu 2008, 12:23

Moja je u pocetku vristala, a ja sam je drzala :( , ali onda je vidjela da nema druge nego da pretrpi mucenje (iako sam je i sebi probala to ustrcati i ne vidim kaj bi tu bas tak jako grozno bilo :dunno)
Luka medjutim urla jos uvijek :whew ah ti decki :mrgreen:
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la lukina mama » 19 ožu 2008, 13:45

Sreca, cure su ti vec sve rekle. Obilno ispiranje nosica fizioloskom, a mi koristimo u tim slucajevima (mislim na zelene smrklje) i Tobrex ili Garasone antibiotske kapi (to su kapi za oci i usi, al definitivno smiju i u nos) i to obicno 7-8 dana. Imali smo brdo situacija sa zelenim smrkljima jer nam braco nosi iz vrtica cijeli zoloski vrt bestija i uvijek smo se izvukli bez atb-a. To je nama posljednja opcija kad bi zaista ima visoke leukocite ili npr. upalu uha. Jos da napomenem, ako je nosic zacepljen obavezno nam idu i Operil P kapi 2x dnevno (za dnevno i nocno spavanje).
Inace, Luka je imao dugo dugo kad je krenuo u vrtic Streptokok pneumonie u nosu i ni jedan atb nismo popili jer on ionako nista ne pomaze. Slijedeci susret s tom bestijom znaci ponovnu zarazu. Al dizali smo imunitet i cijepili protiv streptokok p. i vec dugo je nalaz sterilan.
Avatar
lukina mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 lip 2005, 11:14

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la swanmia » 21 ožu 2008, 10:31

Negdje sam pročitala po forumima da je dobro za nosić FLUIMUKAN-otapa sluz u nosu i PETROVIĆEVA ŽUTA KREMA-smiruje upalu sluznice nosa.
Nisam isprobala,ali su pohvaljeni. :dunno
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la franika » 25 ožu 2008, 11:05

Mi se isto nalijevamao fizioloskom, zapravo uvijek imam doma pozamasnu zalihu onih velihih bocica Sterimara i to spricamo i kada nos curi i kada je zastopan a po zimi kada je u stanu suh zrak zbog centralnog cak i kada su zdravi. Fran si vec i sam to sprica u nos a Nika se sva oblizuje jer joj je fina kako ona veli "slana vodica" :mrgreen:

A Operil kapi kapamo uvijek na isti nacin: legnu na ledja, glavu zabace jako na nazad pa im onda ukapam par kapi u nos i onda jos tako drze na iza glavu 10-tak sekundi da im kapi dopru sto dublje u kanale (naime nakon bezbrojnih F. upala uha ovo nam je jedini nacin da istu sprijecimo).
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Sreca najveca » 25 ožu 2008, 15:16

a koja je razlika u Operil i Efedrin kapima? :dunno
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la deedee » 25 ožu 2008, 16:34

mi smo za moraxellu dobili garason antibiotske kapi.
navodno ju ne treba liječiti ako miruje, ali ako se javi temperatura i zeleni sekret iz nosa onda treba, tako nam je barem pedijatar rekao.
kokodakalica
zvrk
Avatar
deedee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 pro 2007, 10:51

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la marsovka » 25 ožu 2008, 16:59

a koja je razlika u Operil i Efedrin kapima?

Sluze u istu svrhu (oboje su dekongestivi), ali im je sastav drugaciji. Operil je oksimetazolin, a efedrin je efedrin :mrgreen:

vidi ovaj link http://www.farmakologija.com/materia/r_bn.htm
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la klari » 26 ožu 2008, 10:49

mi smo moraxellu iskorjenili tek za dva mjeseca i to sumamedom, čak smo bili i tri noći u bolnici zbog nje. znam da ona navodno nije neka beštija i da je najobičniji dio nosne flore, ali kod nas nažalost nije bilo tako. visoka temperatura, zeleno iz nosa, kašalj koji je bio jak pa otišo pa se opet vratio i tako u krug dva mjeseca. tek kad je popila sumamed fala bogu nestala... :bye
Avatar
klari
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 08 sij 2008, 15:36

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Mama Mia28 » 03 vel 2010, 20:43

Nama je danas stigo ponovljeni nlaz brisa-moraxella.Mali kašlje 2 mjeseca(2laringitisa i sad već neka 2 tj strašan kašalj).Danas je dobio zinnad i ventolin(zakurio je po noći i čitav dan).Zar je moguće da je ona uzročnik sveg ovog?Hoćemo li je sad maknut iz nosa?Hoće li je ponovo pokupit u vrtiću?
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la eli » 03 vel 2010, 20:53

vjerojatno će je maknuti i vjerojatno će je dosta brzo opet pokupiti u vrtiću. :|
radite na imunitetu i uči ga da dobro ispuše nos.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la Mama Mia28 » 03 vel 2010, 20:55

Budem,hvala ti.Razmišljala sam da za imunitet probamo homeopatijom.Pili smo razne sirupe za imunitet ali ništa(ili se meni tako čini).Moram sa malo informirati o tome :|
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la eli » 03 vel 2010, 21:35

probaj štetit neće.
još bi bilo dobro nakon antibiotika uzeti neki pripravak sa probioticima.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Moraxella catarrhalis

PostPostao/la ronin » 05 vel 2010, 18:06

i mojoj curici je nalaz brisa pokazao ovu bakteriju
sve je počelo zelenim sekretom i kašljem,dosta dubokim,koji je bio povremen

također,nisam primjetila da je netko ovdje napisao,osjetila sam joj određeni zadah iz usta

dok smo čekali nalaz brisa,mala je zakurila u noći i danas je uz bakteriju dijagnosticirana gnojna angina(cijelu noć je plakala)

dobila je Klavocin(moram napomenuti da je naša pedica vrlo vrlo oprezna s antibioticima,dosad ga je pila zbog streptokoka i jedne upale uha

pitanje:vi koji ste tek Sumamedom iskorijenili Moraxellu,jeste li pili koji antibiotik prije?

(nama na nalazu piše da je bakterija osjetljiva na amox+klav.kis,dakle Klavocin bi trebao pomoći :/ )

također,sad sam na netu pronašla da je ova bakterija u kombinaciji sa zadahom=sinusitis
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Sljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.