Sada je: 28 ožu 2024, 10:19.

spustanje testisa

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 11:05

kad im se trebaju skroz spustiti? kad su se vasima?
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la piko » 09 svi 2008, 11:08

Mom sinu se nisu jos spustila, nego putuju gore dolje. Bili smo zbog toga kod pedice i rekla je da pratimo jel se spustaju i ako da, da ima vremena da se spuste skroz. Frka je ako se uopce ne spustaju dolje, mislim ni povremeno.

Jel pitas za mladjeg ili starijeg?
:mah
P, studeni 2002
F, studeni 2004
piko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 25 vel 2004, 16:22

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 12:30

pitam za obojicu, no prvenstveno za liama. znaci ima jos vremena onda.
ti si njemu vidjela oba da se spuste? ja liamu lijevi nikako da ulovim. :cool

znam da su mu pipkali kad se rodio i jos poslije, ali davno, jos je beba bio, i rekli da je sve ok, da su tu. :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 09 svi 2008, 12:38

roku je takodjer jedan testis setao i dr. je rekao da se tolerira do 2-2,5g.Mi smo bili na operaciji,sve je super proslo.
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 12:42

:strah
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 09 svi 2008, 12:58

rekao je dr da se sa tim nije za zezazi jer moze stvoriti sterilitet ako tetsis nije u vrecici
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 13:03

da, znam, to sam citala, jer ako zaglavi u tijelu - pregrijava se, ali nikako da nadjem podatak do kada se trebaju spustiti.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la tanjabb » 09 svi 2008, 13:12

Od IvaneB je isto bio na operaciji zbog toga pa ju priupitaj u pp.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 13:47

budem, hvala ti.
vama su se spustila oba?
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 09 svi 2008, 14:08

lik sta se operacije tice,traje sve skupa oko pol sata,kad se roko probudio odmah je pozelio hodati i jedva smo ga legli.drugi smo dan isli doma,i mirovanje,sad pojma nemam koliko,kod nas jako kratko :roll: ,decko ko da ima zvrk u gacama,nikako stat na miru :mrgreen:
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 14:16

sad sam nasla ovdje ovaj podatak:
Seek medical care for your child if, after puberty, the testicle has not descended permanently on its own, or if the testicle permanently retracts (undescended testicle)


i ovaj
Undescended testicle. In approximately 30 percent to 50 percent of boys with a retractile testicle, the testicle permanently retracts up into the groin, referred to as an acquired undescended testicle. If your child's testicle hasn't descended by age 7, the risk that it will become undescended is higher.


nina, a zasto ste vi tako rano isli na op.? njemu se uopce nisu spustili ili?
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 09 svi 2008, 14:42

njemu je samo jedan bjezao gore dolje,i nakon doktora,i svih koje sam pitala rekli su da je bolje da se to cim prije rijesi,da poslje ne bude problema
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 15:06

vidis, a ovdje kazu da se ceka do 7 g. ili cak do puberteta.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la piko » 09 svi 2008, 15:07

Oba mu se spuste, al povremeno pobjegnu gore. Najbolje ih mozes videjti ili opipati kad čučne ili dok sjedi u kadi u toploj vodi.

Znam da je jako opasno ako se uopce ne spustaju, jer zbog neodgovarajuce temp. i valjda drugih stvari zakrzljaju i onda se ponasaju kao strano tijelo u organizmu.

Iz onog sto sam dosad saznala i ja isto mislim da je bilo rano za operaciju u 3 godini. :dunno
P, studeni 2002
F, studeni 2004
piko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 25 vel 2004, 16:22

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 15:16

...ne znam... bas me sad to jako brine...
razgovarala sam s med. sestrom kod naseg lijecnika op. prakse i ona veli da ne postoji mogucnost da se pedijatar presao kad ga je pregledavao nakon poroda :roll: , i da to nije nesto sto oni obicavaju provjeravati. uglavnom, naruceni smo za pon., a u medjuvremenu cu si ja kosu pocupat. :mrgreen:
piko, probala sam danas nakon tusiranja. desni mu nadjem cak i ako nije u skrotumu, ali lijevi jednostavno ne mogu.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la tanjabb » 09 svi 2008, 15:20

Lukasu su se na pocetku isto vozili, no brzo i potpuno spustili, iako moram priznati da ga ne pipkam svaki dan za testise ali ovako od prve bi rekla da su mu uvijek spusteni.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: spustanje testisa

PostPostao/la piko » 09 svi 2008, 15:21

Radije probaj dok je jos u kadi, dok su mu testisi u vodi. Ili kad cucne.

Ajd sad namaci dijete do ponedjeljka :mrgreen:

Mislim da nema mjesta panici, i da nisu skroz spusteni, kao krajnja opcija imate operaciju. Drzi se :hug
P, studeni 2002
F, studeni 2004
piko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 25 vel 2004, 16:22

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 15:23

ja svojima nisam uopce pipkala jer su ped. rekli da su tu, da je sve ok, i kad god bih pitala (med. osoblje) dobivala sam odgovore tipa "ima vremena", "sigurno se spustaju, ali idu gore-dole pa ih ne mozes uloviti", "tek oko puberteta trebaju biti stalno dole" i sl., a sad se grizem ko cucak.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 15:27

Ajd sad namaci dijete do ponedjeljka

:rolf
znas ti mene :zub

zaboravila sam reci: veli mi ova med. sestra s kojom sam pricala da ako je "retracted" da ga ne bih mogla napipati.
jel ti f. mozes napipati dok je gore?

op. mi, molim te, nemoj ni spominjati. vec me hvata grc u zelucu. odmah cu proljev dobit.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 09 svi 2008, 15:28

:dunno smatram da je bolje da se to cim ranije popravi,rekao je dr ili operacija ili koliko se sjecam neko hormonske tablete-to mi nije dolazilo u obzir ni pod razno.I cucnjevi,cucnjevi,cucnjevi-puno vjezbati
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la piko » 09 svi 2008, 15:32

Ne znam jel mogu jer ne da, al mislim da ne. U fazi kad sam bila zabrinuta kao ti dijete je vec pocelo bjezati od mene jer sam stalno pipala i vikao je ne diraj mi jajca :drink
P, studeni 2002
F, studeni 2004
piko
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 25 vel 2004, 16:22

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 svi 2008, 16:25

:lol
i meni je liam danas jednom rekao (a jos je i prehladjen i promukao jadan, a ja ga ganjam): mojim te, dosta. nemoj me vise pipkati.
pitam ja: jel te jako gnjavim?
a on kaze: ne jako, samo majo, aji sad necemo vise. :3srca :3srca
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la JustSmile » 11 svi 2008, 14:14

moj sin je operirao nespušteni testis sa 5 godina. mi smo prvo bili u Klaićevoj na pregledu i tamo je jedan doktor rekao da ga "osjeti" i vrlo vjerojatno da je "odumrli"...i da treba operacija jer kao može se normalno živjeti i sa jednim a ako ovaj drugi nije u funkciji onda ga treba izvaditi.... Drugi pak doktor tamo ga je slao na scintigrafiju :shock: i kad smo dobili nalaze onda je rekao da te nalaze nitko ne može pročitati ali da bi svakako trebao na operaciju.. :protest ... Nakon takvih dijagnoza čovjek jednostavno poludi ( zrače ti dijete pa onda otvoreno kažu da neznaju pročitati nalaz :svadja ) Ali.. hvala Bogu mi smo na kraju završili kod dr Batinice na Rebru koji je sjajan doktor, divan čovjek, stručan , ne priča puno ali sve što želiš znati ti objasni... i da ne duljim, kad je vidio sve prijašnje nalaze.... :shock: , uglavnom, drugi dan smo došli na operaciju kod njega, jajčeko je našao vrlo blizu bubrega tako da je operacija bila ipak složenija, spustio je jajčeko skroz u mošnje, jedno vrijeme smo vježbali i evo sada četiri godine poslije sve je u redu. Tako da moj savjet je da ti dijete uvjek pregleda barem dvoje doktora dok ne odlučiš da li je za operaciju ili ne. Ja dok sam se raspitivala svi su mi rekli da bi se do 7 godine obavezno trebalo jajčeko spustiti . :bye
JustSmile
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 18 ruj 2006, 17:27
Lokacija: Zagreb

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Stefanova_mama » 11 svi 2008, 14:55

Pipni na stomaku (pubicnoj kosti) direkt levo i desno od pise. Mi smo imali setajuci koji se spustio negde oko godine dana i videla sam da je doktorka tu pipnula i on se spustio (lagano pritisnula sa 3 prsta). Ponekad mu se kod kupanja u toploj vodi povuku gore, pa se nakon kupanja spuste (MM mi je rekao da se to vecini muskih dogadja, ja sam naravno panicila).
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 11 svi 2008, 21:29

nasla sam ga! kad se cucne mogu ga napipati, ali dosta visoko gore. e sad, ne mogu ga potjerati dole, no negdje sam ovih dana procitala da strucnjaci znaju kako prstom pogurnuti testis, pa mozda ja to ne radim kak spada, a nisam bas ni htjela nesto ga previse pipkati.
u svakom slucaju vidjet cu sta lijecnik sutra kaze.

justsmile, ovo je stvarno grozno. :| drago mi je da je ipak sve na koncu dobro proslo i zavrsilo.
hvala, cure.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Stefanova_mama » 12 svi 2008, 08:15

Sretno kod lekara! :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 12 svi 2008, 09:09

hvala ti. :)
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Jullishka » 13 svi 2008, 00:14

Jebomepas! Zar treba muda da mu lovim? Zasto ovo ja ne znam? Ajde, sada sve na sunce? Kad kako zasto? Ja znam da je doktorica uvek pipala, ali je generalno bila zadovoljna...samo ja ne znam, sta ja treba da radim u stvari? Kako da proverim to?
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: spustanje testisa

PostPostao/la sunce » 13 svi 2008, 09:00

joj, ja uvijek prvo riknem od smijeha kad procitam tvoj post, a onda u drugom citanju shvatim kaj si htjela rec/pitat :naughty

Pa gle ti nemor nis raditi, ako su mu oba jajceka u mosnjama (to vidis, tj napipas), a ako mu secu ili jednog ne viđas, onda ja neznam dalje, ali ce ti cure znat rec ;) .
Mozda Vanja ima oba spustena od pocetka, pa zato pedi nis posebno ne komentira, jer je sve ok.
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Buhtlica » 13 svi 2008, 09:32

ja nisam pojma imala da ja to nesto trebam nadzirati. a mm se isto pravio kao da nikad jaja vidio nije ili mi je samo tako izgledao :cool , no komentirao nista nije. :dunno
ali je moje mudro dijete jedan dan, bijase to daaaavno, samo reklo "mamaaaaaaaa, gle, nasao sam si nove organe!!!!" :drink
i tako doznah da su mu se spustili testisi.
i bome nedugo nakon toga, kad smo bili na cijepljenju, me pedijatrica pitala jesu mu se spustili, i hdB da je J. to sam otkrio, ja sam mudro rekla da jesu. da on jadan to sam nije objavio, ispala bih totalna nemajka jer sam to skrooooz zanemarila. usredotocila sam se na navlacenje kozice, s cim jos muku mucimo, a ovo sam skroz smetnula s uma.
tako da ti juls nisi jedina koja prvi put za to cuje. ja sam nekako mislila da se to samo od sebe rjesava, da ne treba covjek tu nis kontrolirati.... ma ispala sam nemajka bez premca. :baba

LiK- nadam se da je sve ok kod dr-a bilo. :bye
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Sljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.