Sada je: 29 ožu 2024, 08:48.

MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

Moderator/ica: Diami

MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Plusic » 11 lip 2008, 12:27

Evo drage moje, vidim da nema puno trudnica koje se odlucuju za privatno rodiliste, ali svejedno me puno ljudi pita kako je bilo, pa evo da to podijelim sa vama...
nadam se da sam sve napisala, da sam vam uspjela docarati kako je u privatnom (ne mogu usporediti sa bolnicama osim po tudim pricama, ali frendica koja je rodila prvu bebu na sv.duhu a drugu u petrovoj nije mogla se dovoljno nacuditi ljepoti , mom dobrom raspolozenju, sreci i zadovoljstvu tih prvih dana(pa cak i tjedana) nakon poroda )

porod je bio dugotrajan,bolan i ne bas ugodan ,ali ono sto sam htjela naglasiti kao prednost privatnog rodilista je da mi je usprkos svemu tome ostao u sjecanju kao divno iskustvo i spremna sam sutra imati drugo dijete i novi porod

Evo i moje price….
Ako sam sto propustila samo recite pa cu dopisati….

Sve je pocelo 01.04. oko 20sati…kako sam bila jako aktivna taj dan (premjestala namjestaj i slicno) mislila sam da me zabolilo od pretjerane aktivnosti nisam ni slutila da trudovi vec pocinju jer ipak nam je ostalo jos 13dana do termina. Muz je isao vecerati, pokusao natjerati i mene da jedem (imali smo taj dan kasni rucak-veceru jer sam ja bila prepuna energije cijeli dan i nisam imala mira pa nisam stigla nista ni jesti osim dorucka), ali ja jednostavno nisam bila gladna i nisam mogla nista jesti…
Oko 23 sata samo isli spavati, medutim ja sam se probudila vec oko ponoci na jedan od mojih redovnih posjeta WCu (vec od prvog dana trudnoce sam navikla na dva do tri posjeta wcu tijekom noci),vratila se u krevet legla, nisam stigla ni zaspati kad ono opet….i tako svako (neznam tocno) 20min do pola sata sve do 4ujutro kada je to postalo svakih 5-6minuta….
Primjetila sam vec da je to postalo cesto ali nisam obracala paznju na to jer sam mislila da je to samo od naprezanja dan prije a i svi su mi uvijek govorili da trudovi bole u ledjima a mene je bolilo vise onak kao menga… Kad je i moj muz primjetio da se puno dizem iz kreveta skontao je da nesto nije uobicajeno, digao se i poceo mjeriti na sat
Oko 6sati ujutro smo zvali rodiliste da vidimo da li su to trudovi i sta da radimo…
Doktorica nam je rekla da ako su na pravilnom vremenskom razmaku onda su to trudovi i da je najbolje da dodemo pa cemo vidjeti kakva je situacija…ako je jos prerano mozemo se smjestiti u apartman, opustiti,setati, gledati TV – sto god nam drago
I tako smo se mi odlucili ipak kreniti prema rodilistu, medutim u srijedu ujutro u 7sati krenuti iz centra prema sv.duhu , znala sam da ce nam trebati barem sat vremena kroz guzvu pa sam odlucila da cemo cekati do osam i onda krenuti … tih osam su se za cas pretvorili skoro u pola deset jer mi se uz trudove nije dalo niti pomisliti na voznju i auto :baba
U rodiliste smo stigli nesto prije deset sati, primila nas dr Gebauer – predivna zena i doktorica, dr Podobnik je bio usred carskog pa nam se on pridruzio nesto kasnije
Prikopcali smo se na CTG i slucali sto kaze beba i sto kazu trudovi – bili su vec na 4-5minuta, jacine do 90 , otvorena 4cm – doktorica nas odmah razveselila i informacijom da beba ima gustu crnu kosu :mrgreen:
Dobila sam spavacicu, papuce, mrezaste gacice – vrijeme je za presvlacenje i akciju
Odmah smo dobili i jelovnike za taj dan da narucimo rucak i veceru, jer se nezna hocu li roditi ranije ili kasnije pa da ne ostanem bez rucka
Muz i ja narucili, on otisao odnijeti moje stvari u auto i pripremiti se za ono sto nas ceka, a ja sam otisla na konzultacije o brijanju i klistiranju… sestra je bila stvarno OK, meni se ispocetka ucinilo da me previse nagovara na jedno i na drugo jer sam ja stigla sa striktnom odlukom da necu nijedno, ali nakon sto mi je sve objasnila pristala sam… bila je predivna – sa aparaticem mi je obrijala samo tanku crtu po kojoj ce rezati ako bude trebalo (beba se ocekivala 4-4,5kg, 50-55cm), a klistiranje je izvela izmedu dva truda da nisam niti osjetila ( tada nisam znala cega li me to bilo strah cijelo vrijeme)….
Usla sam u kupaonu i tu mi se pridruzio muz, zbog jakih i cestih trudova jako mi je znacilo njegovo prisustvo vec od te „rane“ faze ….
Oko 1230 smo bili gotovi sa svim i usli smo u radaonu, moj muz je trazio neku OK stanicu na radiju (jer naravno nama nije ni na kraj pameti bilo uzeti neki cd – i inace slusamo uglavnom radio pa je to sasvim normalno za nas), donio meni vode i jastuk, kada nam se prdruzio i anesteziolog-ja sam htjela epiduralnu.
Sam ubod i cijeli postupak je bio super , nisam nista osjetila….prva doza kada je pocela djelovati – bila sam preporodena, medutim neznam iz kojih razloga nakon prve doze prestala je djelovati i opet sam bila na istim mukama…. Anesteziolog je bio divan, malo se salio sa mnom, pokusavao je provjeriti zasto ne djeluje, ali nije nasao razlog…..
Vec je bilo oko 1430, ja sam vec sat vremena bila skroz otvorena a glavica se jos nije pocela spustati…. Kaze sestra ajmo pokusati drip ako zelis….A JOJ, sta sad?
Toliko sam cula ruznih stvari o dripu, i sad moram odluciti? Ajde daj mi drip, mozda malo ubrza stvar jer sam uistinu vec bila umorna, gladna i premorena 
Aha ako ste zaboravili sa pocetka price – zadnji obrok u utorak ujutro,neprospavana noc a sad je vec srijeda – 15sati
Za vrijeme dok je djelovala epiduralna sam poslala muza da ide rucati (taman su ga zvale sestre da mu je stigao rucak) jer sam znala da ce mi trebati on i njegova snaga
Kad je drip poceo- katastrofa, odmah sam pitala sestru jel ga moze iskljuciti….
Da vam sada ne duljim pricu previse tijekom tih par sati je bio dr Podobnik – koji je uistinu super za ohrabrivanje i kraj njega se osjecate kao da sve to traje jos 5minuta i da sve mozete, bio je jos jedan divan doktor – mislim da se zove Lukac ili ovako nekako (tada bas nisam bila u stanju pamtiti imena), njemu zaista svaka cast- predivan doktor. Nekoliko puta su bile i pedijatrica i sestra za bebe, da sve pripreme i budu u blizini kada nas mali princ stigne….
I tako je prica trajala do 17:15 – sve je zavrsilo uz pomoc doktora koji je olaksao cijelu muku malim nalijeganjem na moj trbuh, sestrom koja je u pravi trenutak napravila epi. Da beba lakse i brze izade i mom najdrazem muzu koji mi je drzao leda i vrat da mogu tiskati (one koje me znaju , znaju da je ovo meni bilo jako vazno radi moje operacije vratne kraljeznice - 2polomljena kraljeska, dvije plocice i nekoliko vida koje ih drze :))
Dr je sivanje izveo skoro neosjetno, ja sam mu pjevala cijelo vrijeme i kad bi nesto osjetila pocela bi mu samo pjevati la-la-la-la i onda bi on znao da nesto ne stima….cak smo se smijali i zezao me da li pjevam po zeljama 
Iduca skoro tri sata smo proveli u radaoni ja,muz i beba , svi troje u opustanju i zagrljaju, naravno beba na cici
Oko 20sati smo dosli u sobu, ja i muz smo zalegli i isli vecerati, a bebu smo dali sestrama – ja nisam imala mlijeka a i bila sam strasno preumorna za ista….
Milslili smo da cemo moci odmah zaspati ali vjerovatno od uzbudenja to bas i nije bilo moguce pa smo malo pricali, malo gledali TV, malo drijemali,….
Kad smo dosli u sobu odmah su nas dosli vidjeti svi doktori i sestre, da nas pozdrave, vide jesmo se smjestili OK, meni su donijeli sokova,jogurta – napunili frizider, i kako je dr vidila da nisam bas jela (oslic i blitva) onda mi je donijela njoke sa 4 vrste sira da pojedem barem malo toga (u ponudi su jos bili griz , cokolino,….)
Tata je sutra dan vec sudjelovao u presvlacenju bebe, drzao ga da podrigne, cijeli dan lezao kraj nas na krevetu i drzao se sa svojim sinom za ruku 
U subotu su nam rekli da je nas Dante dobio malo zutice i da mora u inkubator pod svjetla… e sada ono sto je najvaznije u toj prici je da su i sestra i pedijatrica bile neznam ni ja koliko puta meni u sobi objasniiti sve, objasniti zasto inkubator, odvele me da ga vidim i rekle da mogu sjediti kraj njega koliko god zelim, ako zelim da ce me zvati i za vrijeme hranjenja da mu dam jesti,….
Naravno svaku vecer okok 20sati mozete i zajedno sa sestrama kupati svoje bebe, a presvlacenje se moze odvijati kod vas u sobi…
Moj apartman je imao : krevet za mene, dodatni za muza, stolic za hranu(dorucak,rucak,vecera), nocni ormaric(u kojem se nalazi toplomjer tako da ujutro ako spavas za vrijeme obilaska izmjeris temp kad se probudis i onda kazes sestri), ormar sa vjesalicama,ormar sa policama, frizider,LCD,kupaonnu (tus kabina,wc,bide,lavabo, rucnika po zelji i volji,wc papir takoder, sampon za tusiranje, tekuci sapun za ruke, mrezaste gacice, uloske, spavacice,…),stol za presvlacenje bebe (sa svim potrebnim unutra), terasa…
Naravno posteljina se mjenja ujutro ili po potrebi

Kad sam ja bila u rodilistu bile smo tri rodilje i tri predivne male bebice – dvije curice i moj princ , na nas su isle jedna sestra za mame i jedna za bebe, pedijatrica, doktor/ica za mame (uglavno uvijek ih je bilo dvoje)….
Upoznala sam jednu mamu koja je na terasi (zajednickoj) pila kavu, prvi porod je imala u petrovoj sa drugim ovdje je odusevljena, ona za razliku od mene moze usporedivati….

Sestra nam je svako popodne ponudila da nam skuha kavu, uvijek u sobu mozete traziti sokova, cajeva,…. Meni je bilo super da mi je uvijek termosica kamilice na stolu jer sam to najradije pila…

I sad jos par detalja – pri prvom dizanju je sestra uz vas, ali uz mene je cijeli dan bila sestra pri svakom dizanju jer se nisam osjecala najbolje.. drugi dan je sestra bila u sobi dok sam se ja tusirala samo za svaki slucaj jer se nisam osjecala sigurno biti sama jos….
Pedijatrica i sestra za bebu – predivno su pazljive i sve objasanjavaju do u detalj i spremne su uvijek za svako pitanje..
Dojenje – trude se , i uce masirati dojke i uce mame kako staviti bebu na prsa, i u slucajevima kao kod mene kad nema mlijeka jako tjese mame, i bez obzira na to sto nema mlijeka inzistiraju da se beba stavi na prsa pola sata prije bocice tako da razvija refleks sisanja i potice dolazak mlijeka….

Par dana nakon izlaska iz rodilista se ide na kontrolu sa bebom (u cijeni rodilista), neznam tocno kako izgleda pregled (mene jako bolilo sve i nisam mogla pomisliti na ponovno penjanje na treci kat, pa su isli moj muz i moja mama sa bebom)…

Kad izlazite iz rodilista, sestra presvuce bebu sa vama, pokaze vam kako presvlacite,oblacite, sto sa pupkom…… tako da se ne dogodi da dodete doma i nemate pojma sta sad….

Pedijatrica me zvala navecer kad smo dosli kuci da vidi jesmo se snasli, jel dojimo , jel imamo kakvih pitanja, a doktor nam je bio na raspolaganju za sva pitanja koja smo imali (broj mobitela nam je dr Podobnik dao vec na pregledu oko 30-tog tjedna)…

Meni je bilo tako lijepo u rodilistu da kad su mi rekli da mogu doma, ja sam pitala jel mogu ostati jos do popodne, barem do poslije rucka

Jutros je moja draga prijateljica imala carski (med. Indikacije) kod njih i nadam se da ce biti jednako zadovoljna i sretna kao i ja
Inace ono sto je super i vazno za naglasiti a sta se mnogi pitaju – ne podrzavaju zelju za carskim, poticu zene na prirodan, vaginalni porod,….
Moja prijateljica ima 42godine, ovo joj je prvo dijete, ona je uska , a beba velika – samo su neke od indikacija za carski, ali svejedno su s njom sve do jucer razgovarali o vaginalnom porodu …
Mene su nagovarali na prirodni porod bez ikakvih medikamenata, ali odluka je ipak bila moja….
Jako se zalazu za aktivan porod, ja sam bila preumorna za daljnje setkanje, i kad sam jednom zalegla bilo mi je jako tesko dici se i setkati okolo, ali svejedno su me poticali na dizanje i setanje, cak su i uspjeli…….

Mislim da je za prvorotke ovo idealno jer ih netko vodi kroz sve, suprug (ili netko drugi) moze biti sa vama od ulaska do izlaska, sve se vrti oko vas i nemate brige…

Ja sam u rodiliste isla potpuno opustena, ni u jednom trenutku trudnoce me nije bilo strah poroda niti onoga sta me ceka jer sam znala tko je uz mene (babica, doktor,....)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Plusic » 11 lip 2008, 12:37

eh da, zaboravila sam jos napisati da pakirati za rodiliste nije potrebno nista :)
osim naravno presvlaku za muzeve i cetkice za zube :)

tamo dobijete cak i "uloske" za grudnjak :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la thalia » 11 lip 2008, 12:43

super, Plusićka, bitno je da si zadovoljna i da se prema ženama odnose kao prema ljudskim bićima. i da je proteklo prema tvojim željama, a to koje one bile, bitne su samo tebi. uživajte :mrgreen:

meni je drago da ne nutkaju carski iako ga obavljaju i da ne trpaju medikamentima, iako ih daju ako se traže.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la TiFilMama » 11 lip 2008, 12:51

prica je prekrasna
meni je iz rodilista najgori odnos sestara i doktora prema pacijentici

mene zanima, koliko je to kostalo?
da li se svaki dan tamo posebno placa ili je to uracunato u cijenu?
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Plusic » 11 lip 2008, 12:56

u srijedu primljena, u pondjeljak trebala doma - 14000+ PDV ili sa epiduralnom 16000+PDV

inace ne volim pitanja o cijeni samo zato jer onda se cijela prica vrti oko cijene :mah
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la thalia » 11 lip 2008, 15:08

ma vrti se zato što je to strašno puno novaca za današnje standarde, ali ljudi dižu kredite i za puno gluplje stvari, tako da ti na jedno uho nutra, na drugo van i vozi dalje.

da ti kažem iskreno, da možemo, svi bi platili, tako da se stvarno na to ne obaziri.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la TiFilMama » 11 lip 2008, 15:26

pitala sam te za cijenu iz ciste radoznalosti :mrgreen:
za nase uvjete je to dosta skupo, ali kao sto je rekal thalia, vecina nas da moze bi si priustila takav porod
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Plusic » 11 lip 2008, 15:46

ma nema frke za pitanja, zato sam tu :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Mishica » 11 lip 2008, 20:00

moram priznati da me ova prica jos vise ohrabrila da idem na drugo dijete koje bi rodila tamo.
Da li su ti odpocetka tamo vodili trudnocu ili si se tamo javila kasnije?
SARA 25.01.2006.
Avatar
Mishica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 69
Pridružen/a: 18 lis 2005, 12:33
Lokacija: Lane moje....Laniste

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Plusic » 11 lip 2008, 20:50

od pocetka sam bila kod dr podobnika, a kad je bilo potvrdeno da ce se rodiliste otvoriti do termina poroda nije mi uopce bilo upitno gdje cu roditi....

frendica mi je jutros rodila tamo svoju curicu- carskim rezom (med.ind.) - objasnili su joj spinalnu i opcu anesteziju i imala je mogucnosti izbora....
ja sam se uzasno grozila same pomisli na carski, a jos vise od toga me bilo strah carskog sa spinalnom (sto se u rodilistima vise nazalost ne moze birati)... srecom kod mene je bez problema isao vaginalni (bila sam dovoljno siroka za veliku bebu :))
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la eli » 11 lip 2008, 22:42

lijepa priča, a najbolje je što se ipak drže želja rodilje (iako ja nikad ne bi izabrala taj tip poroda).
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Plusic » 12 lip 2008, 09:41

joj eli sa sadasnjim iskustvom bi i ja puno toga promjenila :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Imge » 13 lip 2008, 10:21

plusic, hvala ti za pricu :mah
moja frendica ide uskoro tamo roditi, puno ce joj znaciti ove info i ova prica :mah
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la Virtuallmommy » 14 lip 2008, 21:06

Super! To tak treba i biti. Podobnik je i meni vodio obje trudnoće, ali ja sam rodila prije nego što se njegovo rodilište otvorilo pa nisam morala biti u dilemi.
Avatar
Virtuallmommy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 167
Pridružen/a: 01 sij 2006, 19:47
Lokacija: U gradu, na brdu

Re: MOJA PRICA IZ PRIVATNOG RODILISTA

PostPostao/la filip & andrea » 28 srp 2008, 14:52

I ja sam se porodila u privatno rodiliste, u Skoplju Mala Bogorodica Sistina. prica mojeg drugog porodjaja je kao iz bajke..cak mi je i doktor i sestre rekle da sam jedan od retkih primera lakih porodjaja. opisacu vam nakratko sta se desavalo..40 nedelja, ja nestrpljiva idem na redovnu kontrolu (bez bolova i sl), doktor me pregleda vaginalno i kaze 4 prsta otvorena, jos je rano i sutra sam dezuran ceo dan, sada ima mesta za malo stimulacije, dodji sutra porodicu te. ja presretna, skacem od srece (inace trbuh stoi jos visoko kao u 36 nedela) jer pola porodjaj je prosao...jupiiiii 4 prsta otvorena bice lako pomislih. idem kuci, idemo u gosti to vece, sedimo do 12 i odosmo na spavanje kasno to vece. nista ne osecam i lepo si spavam. tacno u 3 po ponoci osetim potrebu za u wc, idem i opet legnem. osetim da povremeno osecam lagane bolove i kazem mom muzu.on hoce da me nosi u bolnicu, ja kazem rano je. on insistira (kaze zeno, sta ti je, pa kao da radjas prvi put, ludo jedna, rodices u kuci.......) i hvala njemu sto sam poslusala i posla odma jer rodila sam za 1 sat. dok sam zvala roditelje da cuvaju starije dete, sminkam se i tusiram......znaci nema neizdrzivih bolova. stigla sam u bolnicu za pola sat i jos nema jaki bolova. ince, dogovor za moj doktor je bio epidural, kad stignem u bolnicu pregleda me dezurni lekar i jos jednom za pola sat, kad je video da bebina glavica je na dnu...poceli su malo intenzivniji bolova) odmah je zvao moji doktor koji je trebao da me porodi.rekao mi je kao neces docekati svoji doktor na sto sam ja odgovorila....briga me....samo me i vi porodite, necu zameriti. i tako zavrte mi spavacu kao za epidural...ja ne mogu da sedim sto me beba pritiska. legnem na stol i rodim za 15 sekundi. sta je interesantnjije....moj doktor nije stigao, epidural nije mi stavljen i glavni pedijatar jos nije stigao (u 5 po ponoci) . najbitnije od svega je to sto kad je beba izlazila sestra je tako silno povukla kozu dole sto sam doslovno vrisnuva vauuuuu sta radis bre. ostvari rodila sam bez da mi rade epiziotomiju...bez sijenja, savova i sl. stala sam na noge 2 sata nakon radjanja, ni bol, ni konac nakon radjanja. mogu samo zahvaliti sestru koja je to uradila.beba je lakse izasla bez potrebe od nozice. od sve srca sam zahvalna na to. inace, moj je doktor dosao pola sata nakon sto sam rodila...smejao se i ljutio u smehu sto smo ga uopste zvali.
uslove u privatno rodiliste su fenomenalni. ne mislis na hranu (jer mi to nije bilo prioritetno tada) nego higiena, nega rodilke i bebe, ciste banjarke, carsafi, posteljnina, pidjame.... fenomenalno. sestra obidje svakih pola sata, pita jel neko ima bolove, ako ima daje ti za smirenje bolova,milina. u rodiliste je tako mirne, mislim da i bebe osecaju da je atmosfera pozitivna, rodilke namirene, bebe takodje, nema placa....bebice spavaju,idila!!!
pozdravljam vas puno, i iako neznam uvjete vase rodiliste mogu samo da pricam kako je u skoplju.prvo sam rodila u drzavnu bolnicu, iako je i taj porodjak bio normalan, bez komplikacija uslove su freak.meni je to bilo strasno iskustvo i zato sam se odlucila za privatno drugi put. Iako je porodjaj bio lak, nisam je pokajala sto sam otisla tamo, a kamoli za pare koje sam platila. nek sum im alal!!!
pozdrav svima.
filip & andrea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 14 svi 2008, 14:00


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.