Sada je: 29 ožu 2024, 07:38.

"Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

PostPostao/la Dinkic » 05 pro 2007, 15:34

Swnamia vec zna no za druge, bit ce nesto i od Slav. Broda, promocija bi mogla biti u sijecnju.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la Dinkic » 11 lip 2008, 09:54

Promocija prirucnika dana 11.06.2008. u 17.00h u Krizevcima.

http://www.krizevci.info/
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la swanmia » 12 lip 2008, 00:07

Draga Dinka,vidiš li ti kakav je ovo grad(Slav.Brod),Cekin nije prstom maknuo da organizira promociju,ja sam nudila par puta pomoć i raspitivala se...ma nemam riječi,jako su neozbiljni,žao mi je. :cry:
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la bosancero » 12 lip 2008, 07:57

Mogu reci kako je jucer poslijepodne bilo ugodno druzenje. Ono sto je dobro jest prisustvo predstavnika lokalne vlasti koji nisu bili samo formalni gosti.
bosancero
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 09 svi 2005, 23:06

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la IRENA » 12 lip 2008, 09:25

Jucer navecer se cula s Dinkic i ona pohvalila Krizevce, bas naglasila ovo prisustvo predstavnika lokalne vlasti koje nije bilo samo formalno...
I bas mi je nekako zvucala optimisticno :proljece ..no zasigurno ce se i ona javiti kad nadje vremena sa svojim dojmovima...
Meni zao sto poradi ove moje popisuljke ne mogu na dulje negdje otici :cry:
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la Dinkic » 12 lip 2008, 22:46

Sve pohvale i s moje strane Krizevcima, od udruge preko Centra za odgoj i obrazovanje, a posebno kao sto i Bosancero napisa lokalnoj vlasti. Bio je s nama cijelo vrijeme Procelnik za zdravstvo, socijalnu skrb i na kraju je dosao i sam Gradonacelnik.
Promocija je bila na prijedlog gdje K. koja ide na specijalisticki studij rane intervencije i koja je nas prirucnik dobila preko Splicana, jer ih nekoliko iz Splita je na tom studiju i s promocije u Splitu su joj donijeli prirucnik. Potom je ona razgovarala s lokalnom udrugom za osobe s mentalnom retardacijom pa sa skolom i tako smo organizirali promociju prvu izvan mjesta u kojima su DS udruge. Osjecala sam se prekrasno s njima, toliko pozitivnih misli i razmisljanja, pokazali su mi njihovu skolu kako se kaze od podruma do tavana, prostore udruge i prostore u kojima su radionice za mlade poslije 21. godine kad vise nisu u skoli. Dobila sam i njihove radove, morat cu ih poslikat, prekrasni su.
Ako kad idete u Krizevce svakako navratite na super kolace, nisam mogla odoliti i doma sam nekoliko ih uzela.

Bilo mi je prekrasno vidjeti Bosancera i odmah sam se jos ugodnije osjecala u gradskoj vijecnici. Filip je veliki decko, nadam se da uziva u svim ovim pobjedama nase repke. A decki i cure iz Krizevaca su bili super, izdrzali su 1,5 sat vremena slusajuci nas i gledajuci film.

Velika hvala Krizevcanima i mislim da ce me skoro ponovo vidjeti, jer stvarno nisu daleko, a kraj je bas lijep, a oni su tako otvoreni za nove ideje sto se vidi.

A Brodjani, e nista nova, ....steta no tako je,....
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la bosancero » 13 lip 2008, 09:57

Kako niti moje mjesto nije toliko daleko od Krizevaca mozda uspijemo jednom nesto iskemijati za obilazak podravine i prigorja.
bosancero
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 09 svi 2005, 23:06

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la Dinkic » 13 lip 2008, 21:39

Bosancero, svakako se javim jer moram priznat da me je sramota jer dalje od Vrbovca (ok sad Krizevaca) nisam isla niti sam bila u Podravini iako znam dosta dragih ljudi iz tvog kraja i okolice.
Samo da nam bude vise lijepih dana i stizemo, prvo Vrbovec i Pirakovec, a onda preko Krizevaca prema tvom kraju.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la Pepi » 07 kol 2008, 13:23

Ne znam da li ste primjetili tekst u časopisu "Bebe" - izdanje za kolovoz, autora Prof.dr. Ante Dražančića- str. 90 cit. "...Najčešća od svih kromosomskih anomalija je Downov sindrom. Njihov izgled lica podsjeća na mongoloidnu rasu pa su zato i dobili naziv mongoloidne idiotije, alu us to imaju često druge anomalije, npr. prirođene grješke srca. Ta su djeca zaostala duševna razvoja, njihov intelektualni razvoj ne prelazi 70% prosjeka za dob života....", mislim da je riječ o velikoj sramoti na koju bi trebala i udruga službeno reagirati. U tekstu se nadalje daju podatci od dr. Ljiljane Zergollern-Čupak iz 1994 god, i nadalje sve ide u tom tonu...

Ovo je sramotno.
17.09.2007. Pepi najbolji decko!
Avatar
Pepi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 01 stu 2007, 02:38
Lokacija: Zagreb

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la DomiMama » 07 kol 2008, 14:30

katastrofa! :(
slazem se da bi trebalo reagirati u ime zajednice...
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: "Down sindrom-vodič za roditelje i stručnjake"-pro

PostPostao/la Fortuna33 » 08 kol 2008, 06:28

OBAVEZNO REAGIRAT :stup
Avatar
Fortuna33
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 184
Pridružen/a: 11 sij 2003, 15:14
Lokacija: Göteborg

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.

cron