Sada je: 28 ožu 2024, 15:29.

SINUSI

Moderator/ica: direktorica svemira

Re: Sinusi

PostPostao/la azaleja » 28 ožu 2008, 09:59

Dominika hoćemo skupa :drink
Ja sam na četvrtoj turi antibiotika ove godine - svaki puta gnojna angina i otorinac mi je jučer rekao da su mi krajnici toliko razrovani da mogu ja popiti toga toliko, ali se streptokok može zavući negdje. Ja sam alergična na penicilin pa nikako ga uspješno iskorijeniti. Bris mi je bio prije 2 tjedna pozitivan na streptokok, pa su mi dali cefixim 10 dana kojeg sam popila i naakom 5 dana sam opet zakurila i sad sam na sumamedu :|
Za vađenje sam naručena u svibnju, ali do tada treba izgurati
Zadnja izmjena: azaleja; 28 ožu 2008, 18:36; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
azaleja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 476
Pridružen/a: 03 tra 2005, 21:10
Lokacija: Zagreb

Re: Sinusi

PostPostao/la Kolberg » 28 ožu 2008, 13:19

Meni u nalazu isto piše da su mi tonzili razrovani. A niš ja sam danas bila na brisu grla i nosa, u srijedu ću podići nalaz, a tek u pon. 07.04 sam naručena na kontolu kod otorinca. Za sada lječim grlo domaćim metodama. I naravno da sam bolje, ali ja samo ublažim bol na taj način a nikako da se izlječim.
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Sinusi

PostPostao/la Kolberg » 28 ožu 2008, 13:23

azaleja koji su ti streptokok našli? Meni u 11 mjesecu u grlu bio sreptokok G, grlo uopće nije bilo upaljeno, tako da se to tretira bez antibiotika, no nakon tjedan dana dobila sma upalu. No ova pretraga iz krvi govori da sam bila u doticaju sa Streptokokom grupe A, sad me zanima di je taj vrag, gdje se nalazi. U srijedu bitću pametnija, možda je ipak u grlu.
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Sinusi

PostPostao/la azaleja » 28 ožu 2008, 18:38

Streptokok grupe A...jedino me tješi što su mojima svima stigli nalazi i svi su čisti. Bris idem ponovno raditi u srijedu.
Avatar
azaleja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 476
Pridružen/a: 03 tra 2005, 21:10
Lokacija: Zagreb

Re: Sinusi

PostPostao/la Kolberg » 28 ožu 2008, 18:44

I ja planirma moje poslati na briseve..mom Toniju nikako da do kraja prođe upala oka. Čim mu malo prođe opet nju navuče. Možda iz nosa. Budi se sa sljepljenim očima. :dunno Meni je inače imunitet u banani pa zato mi se stalno pojavljuju upale . I grlo me uvijek boli dva dana prje menge. :dunno
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

SINUSI

PostPostao/la IINA » 09 tra 2008, 13:12

Bilo je puno cura na topicu o problematičnim sinusima.
Ja sam se dočepala na preporuku jednog spreja i kod mene pali :1
S obzirom da je neškodljiv, nikakva kemija nije, svima na znanje:
ACIDO SALUS SPREJ ZA NOS.
Na bazi je "dobrih" bkaterija. Nije da je preugodno, pogotovo ako ko ja kapate nos godinama i nemate defakto sluznice :roll:
onda peče prvih par dana ko sam vrag. Ali ljudi moji kako je meni to otvorilo sinuse :shock: Curilo sve u šesnaest.
Treba odsprejat cijelu bočicu.
Ima ga kupit u biljnim ljekarnama (konkretno ja ga našla u ljekarni Charm kod Šubićeve) i nije niti preskup-nekih 80-90 kuna.
Nadam se da će bar jednoj pomoći :mah
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Sinusi!!!

PostPostao/la faith » 14 tra 2008, 06:57

Čuj, a kaj to znači treba odsprejat cijelu bočicu, odjednom, ili na više puta?
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: Sinusi!!!

PostPostao/la IINA » 14 tra 2008, 07:34

Ma ne odjednom :rolf
Piše ti na uputama, 1-2 puta dnevno. Al to treba radit dok sve ne potrošiš :mah
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Svedska grancica- sinusi, prohodnost nosa

PostPostao/la cleonikky » 15 tra 2008, 08:39

Negdje sam citala (ne znam da li ovdje na MIB-u ili negdje drugdje) da su neki koristili svedsku grencicu kao komprese na sinuse i navodno je pomoglo. Jeste li to koristili u tu svrhu i jel bilo pomoci?
Tamariki slika Zvijezdicaslika

The mind, even while looking,sees nothing.
The heart, even without looking,sees everything.
Avatar
cleonikky
volim zeleno
 
Postovi: 1398
Pridružen/a: 03 sij 2004, 03:17
Lokacija: Down Under

Re: Svedska grancica- sinusi, prohodnost nosa

PostPostao/la IINA » 15 tra 2008, 08:50

Bila ti je tema. Potraži malo :mah
btw meni nije pomoglo.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Svedska grancica- sinusi, prohodnost nosa

PostPostao/la faith » 15 tra 2008, 16:02

Pisala sam dosta o tome, mm-u je stvarno pomoglo, ali trebaš izdržati nekoliko dana (najmanje 3) za redom i to stavljati na čelo. Čelo namažeš s nevenovom masti ili običnom svinjskom masti, na to staviš gazu koju si natopila sa švedskom grenčicom, mm-u sam na to još stavila najlon vrećicu, i tako je držao oko 3 sata, kažu da je dosta 1 sat.
Njemu su se sinusi otvorili, iscurilo je svašta, slijedećih 6 mjeseci nije imao problema.
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: SINUSI

PostPostao/la ivanaCH » 25 tra 2008, 03:40

Jeste probali neti? i o tome je bilo na topicu o sinusima, meni je jako pomoglo. Istina, ja nisam imala bakteriju ali sam imala ceste upale, virusne valjda. Od kako ispiram sinuse s neti, nemam nikakvih problema.
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: SINUSI

PostPostao/la mimozice » 14 svi 2008, 11:35

Sinus- cure pomagajte, mislim da imam upalu sinusa ali dr. smatra da to nije i salje me na CT mozga, sinusa i oftamologu.
Imam ove simptome: uzasne glavobolje vec 2 tjedna, najvise lokalizirane iznad korijena nosa pa prema slijepoocnicama. Peku me oci i jedva gledam, imam osjecaj da su mi uzarene. Bole me zubi, zapravo cijela vilica i osjecam bol u jednom uhu.
A glavobolja je najgora kad se nagnem prema naprijed. Od tableta pomaze malo aspirin i nista drugo.
Ispirem sinuse, inhaliram se na sinusanu i nesto mi se cijedi iza u grlo, ali glavobolje su i dalje prisutne.
Da li su to sinusi?
:dunno
Uhvati ritam
E.2002.
M.2007.
Avatar
mimozice
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 08 ožu 2007, 15:25

Re: SINUSI

PostPostao/la IINA » 14 svi 2008, 12:08

Meni zvuči kao da jesu.
Nema tu nešto specijalno kaj već ne radiš.
Možda antibiotik.
Ima jedan sprej koji ih otvara-Acidosalus se zove. Nema kemije na bazi je lakto i drugih bacila.
Kupi ga u biljnoj ljekarni i špricaj, ispiri obilno fiziološkom (navuči špricu, ne Sterimar i slično,
i po 7ml u svaku nosnicu, pri tom udahni..)
Da i topla inhalacija.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: SINUSI

PostPostao/la Makova mama » 08 srp 2008, 16:18

nek mi neko hitno pomogne, bebac se opekao na peglu- ne znam ni sama kako je uspio nogicom dohvatit.. ima dva plika na dva prstica i iispid malog prsta onako kao malkice skinuta koza.. ZNAM DA NEMA NISTA S VASOM TEMOM IZVINJAVAM SE::
AL NE ZNAM STA DA RADIM..
Avatar
Makova mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 26 lip 2008, 14:23

Re: SINUSI

PostPostao/la LiKmama » 08 srp 2008, 16:32

dobro ohladi i premazi nekim gelom za opekotine, na bazi aloe i sl.
ako je bas gadno - ne diraj i vodi ga lijecniku.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: SINUSI

PostPostao/la kandy » 20 srp 2008, 21:54

Ja imam slican problem ko Dominika. Citala sam to za sace pa sam htjela pitat di se to moze nabavit i da li se to koristi samo kad te bole sinusi i grlo ili se moze koristiti i radi prevencije?
Avatar
kandy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1451
Pridružen/a: 03 pro 2007, 21:21
Lokacija: U tudjini

Re: SINUSI

PostPostao/la anaši1507 » 03 vel 2013, 18:47

Jedine kapi za sinuse,koje se meni pomogle,sinupret kapi one se piju i stvarno su suuuper
anaši1507
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 19 svi 2011, 09:39

Re: SINUSI

PostPostao/la koalaa » 10 pro 2013, 15:26

kao mala isla sam grijati sinuse u bolnicu (ceste upale)
mama mi je pokazala alternativu - prokula bi vodu (da zavrije) sa kaduljom unutra, dodala bi par kapi ruzmarinovog etericnog ulja, pokrila mi glavu krpom i tako bi inhalirala :)

i danas to radim, dodam etericno ulje ruzmarina i bora i ualaaa prolazi :dada :dada

Edit by moderatorica: uklonjena reklama
koalaa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 pro 2013, 15:18

Re: SINUSI

PostPostao/la oblanda005 » 21 lis 2014, 21:40

kod mene svi u mojoj porodici imaju velikih problema sa sinusima i samo se nadam da mi moja mala srecica nece imati problema na mene vec da ce sa te strane povuci na mog muza
oblanda005
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:31

Prethodna

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.