Sada je: 29 ožu 2024, 12:52.

Imamo zelenu stolicu

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la Minna » 15 ruj 2008, 16:37

Od subote Leon ima zelenu stolicu. Ja sam u čudu jer se te stolice uglavnom karakteriziraju kao stolice gladi, no na njemu se iz ničega ne bi moglo isčitati da je gladan; uredno spava po danu(nekad više, nekad manje) i po noći(zna potegnuti i do 5h u komadu). Dojim ga uglavnom svaka tri sata. Ponekad pojede manje pa prije pita, no vrtimo se oko 3h. Kad je budan jako je živahan, smije se...gleda predmete oko sebe...ima normalno ponašanje zdrave dvomjesečne bebe.
Do prije tri dana, stolice su bile normalne, obilne i zlatnožute boje. Brine me to što se uz promjenu njezine boje usporedo pojačalo njegovo bljuckanje, tj. koliko je obilno i ponavlja se nekoliko puta nakon podoja više mi se čini kao povraćanje.
Koliko se meni čini mlijeka je dovoljno, prsa su uredno puna, hranim se normalno, pijem puno tekućine. Uzrok ove boje nije moja prehrana u zadnjih par dana, odnosno nisam jela ništa neuobičajno ili namirnice tipa brokule, špinata, krušaka...koje bi to mogle izazvati. Pelene su redovito mokre, a stolica je svaki dan (čak i ovako zelenoj učestalost je ista)..nekad bude samo jednom, nekad po 3 puta.

Zvala sam maloprije patronažnu. Ona me uputila da se javim pedijatrici. Pričam ja tako njoj sve to... Ona je isto u čudu, nije joj baš jasno i kaže da nevoljko, ali mora predložiti da mu u iduća 3 dana uvedem po jedan obrok hippa pa kao da vidimo ako je problem u nedostatnom dobivanju kalorija :dunno (?) ako i dalje bude zeleno do četvrtka kada joj se moram javiti onda da vidimo dalje.
Ne znam što da radim...da li da uvedem ta tri dana ovo mlijeko u jednom obroku ili pak nešto drugo napraviti? Leon je na pregledu s mjesec dana bio 1300g i 8cm u plusu.

Ne znam da li je potrebna još koja informacija...no molim za savjet iskusnije mame, ne daje mi se drugo mlijeko, ali opet bilo što za dobrobit svoje mrvice.
Hvala...

:kiss
...Mrvica moja...
Leon, 22.07.2008.
Avatar
Minna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 877
Pridružen/a: 09 srp 2007, 21:09
Lokacija: Rijeka

Re: Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la ivana7997 » 15 ruj 2008, 16:42

zelene stolice nisu stolice gladi. stolica moze biti zelena iz raznoraznih razloga - ako predugo stoji u crijevima, ako je beba malo prehladjena, ako je dobila vise obog prvog mlijeka...

nemoj uvoditi nista drugo.

i znas kako se kaze kad netko nesto nevoljko i lose radi? kao gladan srat

dakle, da je gladan, ne bi kakao
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la Rachica » 15 ruj 2008, 17:21

e,da. tamo ti nisam napisala da je i A. neko vrijeme imao zelene stolice i da sam ja tražila svakakve info o tome, a sad kad vidim da ti i češće bljucka-navodi me na pomisao da možda dobiva previše ovog prvog ,rjeđeg mlijeka (koje služi za utaživanje žeđi), ono je samo posebi potrebno , ali ako dijete ne dođe do masnijeg mlijeka-samo ovo u crijevima stvara mali kaos u probavi, brže je probavljivo, stolice mogu bit zelene i eksplozivne a i on može više bljuckati. i inače ako stolica prebrzo "proleti"kroz crijeva ima zelenkastu boju.
pokušaj prvo da mu dvaput zaredom daješ istu dojku ne bi li došao do masnijeg mlijeka. i nemoj uvodit obrok adaptiranog dok god je on ok...jer svaki taj obrok-znači manje tvog mlijeka i sve više vuče prestanku dojenja.
znam da je to lako reć, ali moraš uz sve vjerovat i sebi i svom instinktu-a sama pišeš da je Leon ok...

svašta bi ja rekla tim današnjim pedijatrima :baba
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la Ivy26 » 18 ruj 2008, 12:06

U dobi od 3-4 mjeseca i moj sin je imao jedno 10ak dana zelenu stolicu(ko špinat) i moja ped.rekla da ništa ne brinem ako je zadovoljna beba i ako napreduje ,a je .Uredno je svaki mjesec dobivao preko 1 kg (1700,pa 1600,pa 1200 g),a samo je bio na cici.
Zato samo ti doji i promatraj kako se ponaša.
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la Maya » 24 ruj 2008, 14:21

pridruzujem se curama...i mi je po nekad imamo, al nam ne fali zadovoljstva i kilogrAMA...MOZDA SI NESTO I TI POJELA, pa se odrazi na njegovu stolicu...moguce je i da jede manje masno mlijeko, al jer je manje gladan...dok bebac izgledA zadovoljno ja se ne bih previse brinula...mislim da ne bih dodavala hipp, al to je na tebi da odlucis
Naša Farah -14.05.2008.
slikaslika
Avatar
Maya
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 29 svi 2008, 20:51

Re: Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la sanelina » 24 ruj 2008, 14:31

stolica zna biti zelenkasta i od povišenog bilorubina ali kod tek rođenih beba.Tvoja beba ima već 2 mjeseca pa vjerovatno stoji ovo što su ti curke napisale :mah
H.-04.09.1989-moja velika curka
A.-L. -09.12.1998 TORNADO
T. -24.12.2005 Zimski slatkachi 2005/2006
Avatar
sanelina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 787
Pridružen/a: 28 vel 2007, 10:32
Lokacija: TUZLA

Re: Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la VIPmama » 24 ruj 2008, 14:35

Točno, moj stariji je imao zelenu stolicu, a bio je žut valjda tri mjeseca, a pedica ga je proglasila gladnim i zeznula me :whew :protest :baba

Ipak je dojio 9,5 mj

ima normalno ponašanje zdrave dvomjesečne bebe.


Neka ti ovo bude glavna vodilja :5
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la lilly » 24 srp 2010, 21:40

sanelina je napisao/la:stolica zna biti zelenkasta i od povišenog bilorubina ali kod tek rođenih beba.Tvoja beba ima već 2 mjeseca pa vjerovatno stoji ovo što su ti curke napisale :mah


Jucer smo dosli iz rodilista, pusteni smo s malcice povisenim bilirubinom. Znaci, moguce da je od toga bebi stolica zelenkasta??
Dojim ju cca svaka 2 sata, ne djeluje mi gladno, naprotiv, vrlo je "zadovoljna".
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: Imamo zelenu stolicu

PostPostao/la sany » 24 srp 2010, 23:22

nista ne brini za boju, vazno da ima mokrih pelena, stolica svakodnevnih a jos ako izgleda zadovoljna :up
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron