Sada je: 28 ožu 2024, 10:22.

CESTARINE I SLICNO

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Lidija » 13 sij 2007, 03:30

O novim propisima na http://udrugapuz.hr, na PRAVA pa slijedite linkove...

Ne znam kako će ići s djecom, ali da znate ....
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

re

PostPostao/la Sanja » 13 sij 2007, 11:06

Ili:
Oslobođenje od plaćanja godišnje naknade za korištenje cesta i od putarina 2007


Oslobođenje od plaćanja godišnje naknade za korištenje cesta i od putarina
Temeljem dopune zakona o javnim cestama (NN 138/06), osobe koje imaju 80% tjelesnog oštećenja ili 60% nesposobnosti nogu ostvaruju pravo na oslobođenje od plaćanja godišnje naknade za korištenje cesta ( cestarinu) prilikom registracije automobila. Iste osobe stječu pravo na oslobađanje od plaćanja putarine na autocestama, tunelima i mostovima.

Potrebno je tražiti pisanim zahtjevom izdavanje rješenja o oslobađanju godišnje naknade i cestarine na adresu „Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka, Uprava cestovnog prometa, Prisavlje 14, 10000 Zagreb“
- Kopiju prometne dozvole i knjižice vozila iznimno ako je zahtjev podnesen prije registracije vozila gdje je potrebno predočiti dokaz o vlasništvu .
- Treba poslati kopiju rješenja o utvrđenom postotku invalidnosti ovjerenu na Mirovinskom (RFMIORH) ili kod javnog bilježnika,
- Ukoliko osoba nema 80% ukupnog tjelesnog oštećenja, ali ima 60% oštećenja donjih ekstremiteta koji nisu jasno vidljivi iz rješenja o stupnju tjelesne invalidnosti potrebno je priložiti dokaz da je oštećenje donjih ekstremiteta najmanje 60%( Mirovinsko (RFMIORH))
- Upravnu pristojbu (taksene marke) 70,00 kn.

Oslobađanje od cestarine

Potrebno je: Automobil označiti naljepnicom
Rješenje koje izda gore navedeno ministarstvo predaje se stanici za tehnički pregled vozila koje izdaje naljepnicu. Naknada za izdavanje naljepnice je 17,00 kn


Oslobađanje od putarina
Potvrda/smart kartica(vinjeta)

Smart karticu je moguće dobiti poštom uz uvjet da se pošalje sva navedena dokumentacija na slijedeću adresu:

HRVATSKE AUTOCESTE D.O.O.. , BAZA LUČKO, JADRANSKA AVENIJA 6 , 10250 LUČKO
- Za smart karticu ( telefon: 01 6504-813)
- Treba poslati kopiju rješenja o gore navedenog Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka, Uprava cestovnog prometa kojim je utvrđeno pravo na oslobađanje plaćanja godišnje naknade i cestarine
- -fotografiju
Za potvrdu/ smart karticu plaća se 20,00 kuna kod osobnog preuzimanja odnosno 37,50kn kod dostave poštom.
Iste osobe stječu pravo na oslobađanje od plaćanja putarine na autocestama, tunelima i mostovima.


Mislim da je rok promjene za osobe koje posjeduju 1 vozilo 60 dana.
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

PostPostao/la nadicab » 14 sij 2007, 01:05

Ja sam isčitavala Zakoni opet mi se čini da cijela priča vrijedi samo ako auto glasi na invalidnu osobu
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la lulamae » 14 sij 2007, 12:42

da..meni su rekli u stanici za tehnicki pregled da mora glasiti na dijete..onda su pak neke male komplikacije ako se auto zeli prodati mora se traziti neko odobrenje od centra za socijalno..
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

re

PostPostao/la Sanja » 14 sij 2007, 13:03

Auto mora glasiti na invalidnu osobu koja ujedno treba biti u automobilu ako je putarina u pitanju!
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la lulamae » 17 ruj 2008, 15:02

daklem ovako..prenijela sam auto na dijete..predala zahtjev u ministrastvo i cekam da dobijem rjesenje pa cu sad za dva tjedna imati regu pa da ner placam cestarinu..zanima me da li ta naljepnica sto se spominje vrijedi kad idemo na more,u slavoniju itd..znaci da ne moram placati autocestu il za to moram posebno slat nekam papire..a ovo za smart karticu,to je vinjeta jel da?i to mi vrijedi samo kad idem s malim u inozemstvo?
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Sanja » 18 ruj 2008, 11:43

Za vinjetu tebaš poslati to rješenje koje dobiješ od ministarstva na Lučko. I moraš priložiti sliku. Vrijedi za Hrvatsku.
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la nadicab » 18 ruj 2008, 14:51

ali da li i za našu djecu koja imaju rješenje komisije potrebno ići na tu komisiju za određivanje stupnja invalidnosti?
EDIT:zvala pravnika u Ministarstvu i rekao je da ne treba ta komisija koja se plaća oko 300 kn nego samo nalaz i mišljenje :nana
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Snjeskaa » 18 ruj 2008, 16:44

lulamae je napisao/la:zanima me da li ta naljepnica sto se spominje vrijedi kad idemo na more,u slavoniju itd..znaci da ne moram placati autocestu il za to moram posebno slat nekam papire..a ovo za smart karticu,to je vinjeta jel da?i to mi vrijedi samo kad idem s malim u inozemstvo?


Kartica vrijedi za cijelu Hrvatsku, autoceste, mostove i tunele.
To je smart kartica, izgleda kao kartica za bankomat. Na naplatnoj kućici nju samo prisloniš uz uređaj koji je postavljen na kućići i rampa se podigne. Isti je postupak i na izlasku s autoputa.

Vrijedi samo za Hrvatsku, nisam upoznata s tim da postoji oslobađanje u inozemstvu.
slika
Avatar
Snjeskaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 08 stu 2006, 22:56

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la nadicab » 18 ruj 2008, 17:25

hm, to znači da nemreš ići na rampu za ENC nego moraš po ljeti čekati u kilometarskim kolonama?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la lulamae » 18 ruj 2008, 18:39

nadicab je napisao/la:hm, to znači da nemreš ići na rampu za ENC nego moraš po ljeti čekati u kilometarskim kolonama?


hm da..trebali bi to nekak rijesiti da ne moramo cekati..

i super..sad mi je jasno sto je smart kartica..thx..to bi znacilo da mogu ici s bilo kojim autom ako imam tu karticu..nije vezano za vozilo?ali ako je mali u autu jel tako?al ko ce znat jel on u autu il nije :dunno
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Sanja » 18 ruj 2008, 20:37

Pa da! Vidiš to se nitko nije zapitao!
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Lidija » 21 ruj 2008, 11:54

Za sada nis mine pritiscemo SMART, vec striceku u kucicu das karticu. Kartica je na registraciju auta i ne vrijedi u drugim autima. I osoba sa slikice na kartici mora bit u autu. (Nije bas logicno za neke potrebe roditelja kada idu po dijete, a ono nije u autu). I ako naletis na nekog tko ce striktno postivat pravilo, a osoba nije u autu, slijede sankcije koje uzrokuju odizimanje kartice.
Mi nemamo potrebu odvozenja i dovozenja na dnevni program napr. putem autoceste, pa koristimo karticu onda kad je dijete u autu.
Zeznuta je situacija ako recimo zivis u Jaski, i sad vozis dijete ujutro u Zg na dnevni, ali radis u Jaski pa se vracas bez njega. U tom slucaju do Zg mozes besplatno, a natrag moras platit.
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Snjeskaa » 29 ruj 2008, 22:46

lulamae je napisao/la:
nadicab je napisao/la:hm, to znači da nemreš ići na rampu za ENC nego moraš po ljeti čekati u kilometarskim kolonama?


hm da..trebali bi to nekak rijesiti da ne moramo cekati..

i super..sad mi je jasno sto je smart kartica..thx..to bi znacilo da mogu ici s bilo kojim autom ako imam tu karticu..nije vezano za vozilo?ali ako je mali u autu jel tako?al ko ce znat jel on u autu il nije :dunno



Ne može se ići na ENC sa Smart karticom :cry:

a uz Smart karticu dobiješ i naljepnicu (vinjetu) koju moraš zalijepiti na vjetrobransko staklo,
tako da ju možeš koristi samo za jedno auto

evo, MM mi kaže (ja nisam nikada obraćala pažnju) da i na vinjeti i na Smart kartici piše broj registracijskih pločica auta

i da, nama nikada nitko (imamo ju već dugo) nije pregledao dali je u autu osoba sa invaliditetom, pregledaju samo broj tablica automobila
slika
Avatar
Snjeskaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 08 stu 2006, 22:56

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la lulamae » 04 lis 2008, 15:14

zanima me kolika treba biti fotografija sto se salje u lucko..zvala sam na onaj br al nitko se ne javlja..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Lidija » 04 lis 2008, 21:53

Ja mislim da sam nosila sliku za osobnu - mislim te velicine, ali nisam sigurna.
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la nadicab » 07 lis 2008, 09:10

da, mala slikica. Mi je imamo od prošle srijede i provozala sam ju do Bregane :nana
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la enđi » 24 sij 2009, 13:25

Od kada se uz smart kartice dobiju i naljepnice za auto,jer mi imamo smart karticu od kraja 2007.nismo sobili nikavu naljepnicu ,samo smart karticu,koju pokažemo svaki put na naplatnoj kucici?
Zvala sam ujedno i Lučko da provjerim dali je potrebno svake godine iznova tražiti produženje za samrt karticu ,rekli su da nije potrebno,dok je god postojeci zakon na snazi.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Mammamia » 28 sij 2009, 11:33

Evo, ja se opet gubim u propisima :oops: . Uzeli smo novo polovno auto, još nismo napravili kupoprodajni. Možemo li ga odmah staviti na Margaritu u tom kupoprodajnom ili treba biti mm tu naveden pa poslije darovni ugovor na Margaritu? I onda za oslobađanje od cestarine pri registraciji molbu treba slati na Ministarstvo u zg, a za autocestu u Lučko? Je li dovoljan nalaz i mišljenje od czss ili moramo i na onu drugu komisiju? Ima li kakav popust i pri osiguranju vozila ili je to sve kao i inače?

Uf, baš sam neznalica! :oops: :oops: :oops:
Mihaela, Margarita i Antonija
Avatar
Mammamia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 26 ruj 2007, 11:49
Lokacija: Zadar

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la nadicab » 28 sij 2009, 12:10

Mammamia je napisao/la:Evo, ja se opet gubim u propisima :oops: . Uzeli smo novo polovno auto, još nismo napravili kupoprodajni. Možemo li ga odmah staviti na Margaritu u tom kupoprodajnom ili treba biti mm tu naveden pa poslije darovni ugovor na Margaritu? I onda za oslobađanje od cestarine pri registraciji molbu treba slati na Ministarstvo u zg, a za autocestu u Lučko? Je li dovoljan nalaz i mišljenje od czss ili moramo i na onu drugu komisiju? Ima li kakav popust i pri osiguranju vozila ili je to sve kao i inače?

Uf, baš sam neznalica! :oops: :oops: :oops:

odmah ga staviš na nju (tako smo mi s Denisom). Mi s mo prije registracije poslali molbu Ministarstvu jer si onda oslobođen plaćanja davanja za cestarine. Dovoljan je nalaz i ne trebaš ići ni na kakvu komisiju jer je riječ o djetetu.
Popust - imaš pravo i na to i ako se napiše molba prema osiguravajućoj kući, priznaju ti kompletnni bonus od tebe (tako i mi dobili :up)
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Mammamia » 28 sij 2009, 20:54

Hvala! Konačno dobre vijesti. Već sam strahovala od nove komisije.
Mihaela, Margarita i Antonija
Avatar
Mammamia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 26 ruj 2007, 11:49
Lokacija: Zadar

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Lidija » 28 sij 2009, 21:39

To je komisija. Ja cekam izvjestaje onih ciji ce papiri prolaziti tu komisiju. Moram priznat, pomalo sa strahom.
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la mama.miamia » 13 lip 2009, 00:13

Ovako, s obzirom da nam nisu dali ni znak pristupačnosti bez komisije HZMO, mi obavili komisiju, dobili jedan papir za znak pristupačnosti i to riješeno..., danas došlo RJEŠENJE na kojem piše:

I. XX rođ......utvrđuje se postojanje tjelesnog oštećenja od 80%
II. Odbija se zahtjev za priznavanje prava na naknadu zbog tjelesnog oštećenja.??????

Sad mi nije jasno čemu ova II. stavka (naknada zbog tjelesnog oštećenja) jer to nismo ni tražili, molim mame koje su već dobile rješenje od HZMO da mi kažu da li je to neka njihova praksa pa je rješenje ok ili su nekaj fulali pa moram tražiti ispravak rješenja? Rješenje nam treba za oslobađanje od plaćanje cestarina...
mama.miamia
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 00:33

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Lidija » 14 lip 2009, 23:22

To je Ok, to je neka njihova spranca.
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la mama.miamia » 15 lip 2009, 16:12

E supač, hvala puno Lidija :joy
mama.miamia
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 00:33

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la danijela81 » 27 sij 2010, 23:43

ne snalazim se u svim tim pravilnicima :oops: pa ak mi može netko upućen reći...

sveki mi neki dan kaže da moj šogi (njen drugi sin) ima auto prepisan na nju i da ne plaća cestarinu, pa ona vjeruje da se to može napraviti i za Vjerana (spominje nekakvu karticu :conf )
e sad, ako Vjeran ima pravo na neplaćanje cestarina, da li auto baš mora glasiti na njega?
putujemo često na relaciji Os-Zg, radi kontrola. vozi moj tata njegovim autom. od doktorice dobijemo neku kao uputnicu za putni nalog, i trebali bi navodno dobiti nešto novaca za to, ali još nikad nismo dobili :angry za dva naloga iz 12. mjeseca 2008 i 1. mjeseca 2009 tvrde da su isplatili na moj račun, ali te novce nikada nisam dobila. ako ne bi plaćali barem cestarinu, već bi se lakše disalo
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la Lidija » 09 vel 2010, 11:52

Po zakonu auto mora glasiti, odnosno biti vlasništvo osobe s invaliditetom.
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la MalaZvjezdica » 31 ožu 2010, 20:12

Nova sam na forumu i nadam se da će mi netko odgovoriti na pitanja koja budem postavila jer doista ne znam koga da pitam a vidim da neke od vas već imaju dosta iskustva u tim pravnim perepetijama .
Imamo automobil koji glasi na MM , međutim mi bi prepisali auto na sina koji je djete sa posebnim potrebama i ima rješenje od CZSR ..liječničko mišljenje itd
E sad pošto se ni ja , ni MM se uopće ne razumijemo u to :oops: :oops: , što bi mi sad trebali napraviti ? Kako to uopće ide s prepisom automobila na djete , gdje sve treba ići , što od dokumentacije traba , jer predpostavljam da se ne pravi kupoprodajni ugovor ili već neki darovni ili ?
Da li se plača neki porez kod prepisa na auta na djete ?
Da li se pravi darovni ugovor pošto je auto već na MM ili ? Gdje se to treba ići ..ko javnog bilježnika ili ?
Što kad se auto prepiše na djete , jer MM i ja moramo tražiti neku punomoć da možemo koristiti taj auto ili ?

Komisija za tjelesno oštećenje , što s njom jer može nalaz i liječničko mišljenje sa kategorizacije iz CZSR ili moramo na tu komisiju u mirovinsko?
Kako uopće pokrenuti tu komisiju za tjelesno oštećenje ako bude trebalo ? Zadnji put kad sam pitala za tu komisiju samo su me blijedo gledali i rekli da djeca ne idu na tu komisiju već odrasli ...

Hvala na odgovoru !
MalaZvjezdica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 31 ožu 2010, 19:49

PostPostao/la ptica » 22 tra 2010, 12:22

Avatar
ptica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 07 lis 2008, 21:54

Re: CESTARINE I SLICNO

PostPostao/la ivani » 07 lip 2010, 10:29

Pozdrav svima, da odgovorim maloj zvjezdici, iako imam odavno pravo na oslobađanje od naknada za moju Maru, sve danas ću sutra ću :oops: tek sam ovih dana to riješio, pa evo ukratko kako je to išlo.
Prvo što se tiče zakona djeca vlasnici vozila sa 60% i više su oslobođena godišnje naknade za korištenje cesta, a sada po novome samo oni sa 100% invlidnosti korištenja auto cesta i tunelarine.
Prvo da bi dobila potvrdu o invalidnosti moraš otići u mirovinsko u svoj grad i predati zahtjev (oni ga imaju ) za procjenu invalidnosti i nakon nekog vremena dobiješ poziv Mirovinskog ( mi smo iz Metkovića išli u Split) da dođeš na procjenu . Procjena košta oko 300 kn, poneseš sve nalaze i dokumentaciju koju imaš sa sobom i pregled liječnika traje neki 15 minuta i nakon toga dobiješ procjenu o visini invalidnosti djeteta na kućnu adresu nako 10 dana.
Prebacivanje vozila na dijete je jednostavno , prvo sastaviš darovni ugovor tipa : ja taj i taj darujem vozilo to i to broj šasije taj i taj osobi toj i toj i navedi u ugovoru da novi vlasnik zadržava stare tablice, nakon toga ideš u javnog blježnika ovjeriti potpis na ugovoru . Potpisuješ se i za sebe i za dijete jer si zakonski zastupnik svog djeteta do 18 godine. S tim ovjerenim ugovorom kopiranim u bar tri primjerka i rodnim listom djeteta ideš u poreznu upravu gdje se ugovor ovjerava da je oslobođen poreza , nakon toga ideš u policiju nosiš : knjižicu vozila , saobraćajnu dozvolu , ovjeren ugovor , 20 kn taksenih maraka , nakon njihove obrade nosiš to sve u stanicu za tehnički pregled + polica osiguranja važeća, tu te čeka izdavanje novih isprava na djetetovo ime: knjižice vozila, saobraćajne dozvole te plaćanje negdje oko 260 kn , nakon toga s tim svim papirima opet ideš u MUP gdje sve to konačno ovjere i sad je djete vlasnik vozila. :drink .
Sad bi trebalo sve te dokumente kopirat (rješenje o invalidnosti, knjižicu vozila) i poslati zahtjev za oslobađanje od plaćanja godišnje naknade za cestarinu na Ministarstvo mora , prometa i infrastrukture . Uprava cestovnog prometa . Prisavlje 14 p.p. 256 10000 Zagreb. I nakon toga ako je djete ima rješenje o 100% invalidnosti poslati sa tim svime na Hrvatske autoceste zahtjev za smart karticu i oslobađanje od plaćanja autoputa i tunela, a to je dobro opisano u gornjim postovima od Sanje :kiss , nadam se da će vam sad biti lakše pozdrav :kiss :mah :buket
širokih leđa - nosač aviona
Avatar
ivani
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 13 tra 2004, 11:09
Lokacija: Metković

Sljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.