Sada je: 28 ožu 2024, 10:16.

kapi za oci

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

kapi za oci

PostPostao/la Megan » 28 lis 2008, 11:07

Ne mogu dobiri pedijatricu na telefon. Koje se kapi/mast za oci koriste za djecu? Bez recepta?
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: kapi za oci

PostPostao/la ivana7997 » 28 lis 2008, 11:09

mi smo koristili tobrex, ali se ne sjecam vise jesmo li i klincima kapali.

a mast cloramphenicol
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: kapi za oci

PostPostao/la Bellina » 28 lis 2008, 11:11

Mi smo maloj bez problema kapali Tobrex kapi i mazali s Tobrex masti. Kad nam je trebalo prvi put to nam je doktorica dala na recept, iako nam je toga ostalo pa poslije nismo kupovali tako da ne znam može li bez recepta
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: kapi za oci

PostPostao/la IINA » 28 lis 2008, 11:16

Kloramfenikol mast i Sulfasol kapi.
Al teško ćeš bez recepta to dobiti. Možeš reći da je za mačku ili psa, jer inače u lokalnim ljekarnama kod mene ti nedaju.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: kapi za oci

PostPostao/la SlucajniGost » 28 lis 2008, 12:02

Kad nam je trebalo prvi put to nam je doktorica dala na recept, iako nam je toga ostalo


mislim da se tobrex kapi mogu koristiti samo određen broj dana od otvaranja. mast se može komotno koristiti.
Jedi mind tricks ;)
Avatar
SlucajniGost
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2322
Pridružen/a: 18 tra 2004, 10:11

Re: kapi za oci

PostPostao/la IINA » 28 lis 2008, 12:03

Kapi kad se otvore mogu se baciti nakon 7 dana.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: kapi za oci

PostPostao/la Bellina » 28 lis 2008, 12:07

Na mast sam i mislila kad sam rekla da nam je ostalo, kapi sam bacila
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: kapi za oci

PostPostao/la teutonija » 28 lis 2008, 12:19

Sulfasol kapi se već dugo ne proizvode. :mrgreen:
Kapi mogi biti otvorene mjesec dana i onda se bacaju ,mast se može koristiti do označenog roka trajanja.
Inače Tobrex, i mast i kapi, može za djecu.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: kapi za oci

PostPostao/la sanelina » 28 lis 2008, 12:36

I ja sam klincima koristila tobrex(i kapi i mast)a klorofenikol koliko ja znam nije za djecu :dunno
H.-04.09.1989-moja velika curka
A.-L. -09.12.1998 TORNADO
T. -24.12.2005 Zimski slatkachi 2005/2006
Avatar
sanelina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 787
Pridružen/a: 28 vel 2007, 10:32
Lokacija: TUZLA

Re: kapi za oci

PostPostao/la IINA » 28 lis 2008, 13:16

Ma je za djecu, mi smo ga dobili na Rebru kad je mala imala 16 mjeseci.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: kapi za oci

PostPostao/la Duga » 03 stu 2008, 11:54

Nadam se da će neka mama pročitati i moj post (da ne otvaram novi topic :dunno ).
Nama se desilo sljedeće:
-prije točno dva tjedna malenu mi je čuvala frendica koja je poslije vidjela da je njezina djevojčica u školi zaradila konjuktivitis pa mi je rekla da mogu očekivati i kod svoje curke...poslije mi je javila da nije koristila za malu ništa jer nakon umivanja se sekret nije pojavljivao pa je zaključila da je bio virusni

- prije tjedan dana mojoj djevojčici se desno oko zacrvenilo ( dio bjeloočnice između šarenice i nosa i ujutro je u unutarnjem kutu imala sekret prljavo žuto - zeleni, malo ga je bilo, ali ga je bilo
Pošto sam morala na posao zamolila sam frendicu da kupi kapi i da samo ode maloj ukapati dok se ja ne vratim pa ću dalje kapanje dogovoriti s tetom čuvalicom
Naravno, ona kad je vidjela malu bez sekreta zaključila da je i kod nje virusno i nije joj ukapala kapi i na tomu je ostalo (ja razočarana što me nije konzultirala, a ni sama poslije nisam vidjela neki sekret, a i crvenilo za dan-dva nestalo)

-jutros primjetim da malena ima na oba oka u unutarnjim kutevima žuti sekret (kuglice se napravile, bjeloočnice nisu crvene)

Šta da poduzmem po tom pitanju, ne bih ju vodila zbog toga pedici da ne pokupi nešto - kapati joj kapi ili...?
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: kapi za oci

PostPostao/la Zira » 04 stu 2008, 23:12

moja d. je često imala upale očiju i uvijek nam je terapija bio tobrex.
kod jače upale kombinirali bi mast i kapi. mislim da nam je zadnja varijanta bilo kapanje tri puta dnevno, a mast u jutro i navečer par dana, a kasnije kapanje tri puta dnevno i mast navečer.
s tim treba biti uporan i nastaviti terapiju 7 dana jer se to zna brzo vratiti.
naravno i sama očna higijena je tada pojačana, dakle čišćenje očiju prokuhanom vodom ili fiziološkom, posebna vata za svako oko i čistiti vatom od van prema unutra. nikako ne čajem od kamilice jer samo pogoduje razvoju bakterija.
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

Re: kapi za oci

PostPostao/la Dobri andjeo » 08 stu 2008, 08:52

garasone, maxitrol, tobrex , uvijek to imam doma :up
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: kapi za oci

PostPostao/la ring » 10 ožu 2010, 11:32

Kako djelotvorno, bebi, ukapati kapi? Ja pokušavam tako da mu stanem iz glave pa da digne pogled prema gore, ali dok ja obuzdam ruke, pa uhvatim otvoreno oko pa još i pogodim kapnuti na pravo mjesto, često te kapi završe svugdje drugo osim u oku.
mali oblak 8/07 - 4/08
naše plavooko čudo 9/09
rupica smijalica 3/12
Avatar
ring
Razum i kontrola
 
Postovi: 4468
Pridružen/a: 27 ožu 2008, 14:38
Lokacija: 13. županija

Re: kapi za oci

PostPostao/la danijela81 » 10 ožu 2010, 14:53

Dobri andjeo je napisao/la:garasone, maxitrol, tobrex , uvijek to imam doma :up


s maxitrolom oprez! to je kombinacija kortikosteroida i antibiotika. smije se povremeno, i to ne dugo, mora se napraviti duža pauza. ali najčešće nema potrebe, samo antibiotik rješava stvar.

tobrex je ok, ako ima gustog sekreta. ako je sekreta mnogo, i vam se čini da nakon dan, dva ne vidite poboljšanje, treba masirati suzne kanaliće. dobro stisnuti kao da istiskujete tubu, u kutovima oka, i to u smjeru prema oku. sa strane nosa, to je od korijena nosa, može se i osjetiti pod prstima kada se lagano pipa (mi smo prošli svakakvih upala oka i to je najbolje pomagalo).
oko se pere samo u mlakoj prokuhanoj vodi (mi smo u početku kamilicom, pa su rekli da za dječje oko to nikako nije dobro), vaticama (nama su blazinice bile najbolje), i to od vanjskog prema unutarnjem kutu. jedan potez - jedna vatica, koja se odmah baca, a za sljedeći potez uvijek se uzima čista.

kapanje kapi se najdjelotvornije radi tako da se donja vjeđa potegne vaticom prema dolje, u ukapa u onaj džepić. dijete bi trebalo biti ili u poluležećem položaju, ili nagnuti glavu prema natrag.
kod Vjerana koji se otima kao da mu radim ne znam što, ja to radim tako da ga polegnem, nagnem se nad njim tako da tijelom obuzdam njegove noge, rukama se naslonim na ruke, i onda kapnem prema postupku koji sam opisala. probali smo na svakakve načine, jedino ovaj je još djelotvoran. ako ne želi otvoriti okice, ukapam kap više u unutarnju stranu oka (kod nosa) i zadržim ga u ležećem položaju dok ne otvori oči, dio kapi onda sam uđe u oko.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: kapi za oci

PostPostao/la rusulica » 10 ožu 2010, 16:01

Ako smijem pitat a za što vi kapate te kapi djeci? Mislim prvi put čujem pa zato pitam? Jesu to neki problemi s očima ili...
Pitam jer meni je jučer mužu natekao kapak i lagano pocrvenilo. Pitala sam u ljekarni ima li šta općenito a oni mi dali neku bzvz vodicu za ispiranje koja ništa ne pomaže. Jutros mu oko skoro zatvoreno a morao je na posao po ovom vitru. Popodne će u doktora, valjda će dobiti antibiotik
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: kapi za oci

PostPostao/la danijela81 » 10 ožu 2010, 16:06

Vjeran ima problema, imao je 5 operacija očiju, i stalno je na pregledima, pa često dolazi do infekcije.

a upale oka se često događaju djeci, jednako kao i prehlade i upale uha.....
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: kapi za oci

PostPostao/la pam » 16 stu 2010, 12:31

M. ima upalu okica, dr. mu je dala Tobrex kapi 4x1 i mast 1x navecer prije spavanja... samo mi nije rekla koliko dugo da kapamo i mazemo okice???? :|
koliko dana su vasi mazali oci?
nasla sam u uputstvima da se kapi bacaju za 7 dana nakon otvaranja, a mast u roku 4 tjedna od otvaranja....

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP- ... 02-135.pdf
Mali mis 2008 :srca
Avatar
pam
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 16 stu 2010, 12:26

Re: kapi za oci

PostPostao/la SlucajniGost » 16 stu 2010, 12:39

nazovi je i pitaj ju. to ti je najbolje.
Jedi mind tricks ;)
Avatar
SlucajniGost
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2322
Pridružen/a: 18 tra 2004, 10:11

Re: kapi za oci

PostPostao/la pam » 16 stu 2010, 12:42

da da to sam i mislila, ionako moram jer su nam nalazi krvi i urina gotovi iza 14H...
Mali mis 2008 :srca
Avatar
pam
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 16 stu 2010, 12:26

Re: kapi za oci

PostPostao/la srecica tara » 21 svi 2011, 09:16

(mi smo u početku kamilicom, pa su rekli da za dječje oko to nikako nije dobro


Meni ped. upravo rekla da mu perem oko u kamilici :ajme . I od drugih ljudi sam cula da ne valja u kamilici, patron,. mi je isto rekla isprat u kamilici, samo me izluduju stim. :ajme I koga onda na kraju poslusat?!

Kad sam ped. rekla da mu pogleda oci, jer je najprije krmeljavo bilo jedno, pa je brzo prislo i na drugo, ona je rekla da perem kamilicom, jer da su kapi prejake za tako malu bebu :shock :shock . Neznam sta da radim, jel tobrex mogu sama uzet u apoteci, il neke druge kapi?

Citam na netu da s emoze oko ispirat sa acidi borici , jel se stvarno smije, jel netko radija stim.
Nebi volila nista na svoju ruku,da mu nebude sta, zato pitam.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: kapi za oci

PostPostao/la Duga » 23 svi 2011, 08:58

Kad sam ped. rekla da mu pogleda oci, jer je najprije krmeljavo bilo jedno, pa je brzo prislo i na drugo, ona je rekla da perem kamilicom, jer da su kapi prejake za tako malu bebu :shock :shock . Neznam sta da radim, jel tobrex mogu sama uzet u apoteci, il neke druge kapi?


Prešlo mu i na drugo oko ( najvjerojatnije rukicama prenio).
Napraviti tufer od vatice i navlažiti mlakom vodom pa preći od vanjskog kuta oka prema unutarnjem ( korjenu nosa) da skineš krmeljice. Uvijek napravi samo jedan potez vaticom pa ako treba ponovi s novom.
Mi smo stavljali Tobrex mast (koliko se sjećam), ne kapi, po naputku patronažne, ali sad ne znam mogu li se više uopće kupiti u slobodnoj prodaji kako se sve izmijenilo. Možda da nazoveš ljekarnu pa pitaš :dunno

Ne bih ispirala čajem od kamilice jer ona isušuje sluznicu i ta priča o blagotvornom djelovanju na oko je zabluda, a pogotovo ne bih išla s acidi borici.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: kapi za oci

PostPostao/la danijela81 » 23 svi 2011, 09:05

ne kamilica, nego ovako
Duga je napisao/la:Napraviti tufer od vatice i navlažiti mlakom vodom pa preći od vanjskog kuta oka prema unutarnjem ( korjenu nosa) da skineš krmeljice. Uvijek napravi samo jedan potez vaticom pa ako treba ponovi s novom

voda mora biti prokuhana. a umjesto prave vate možeš i blazinice.
tako nama savjetuju na očnom, a za tobrex nije premali, V. ga je dobio kad je imao mjesec dana. i još su rekli da kamilica može samo pogoršati stvar.
s tim da, prije nego obrišeš oko, malo izmasiraš suzni kanal, kod korijena nosa, i to tako kao da istiskuješ tubu, od dna, prema vrhu (tj. prema oku). unutra se zadržava gnoj, pa treba to očistiti. onda obrisati, vaticu po vaticu, pa kapati/mazati.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: kapi za oci

PostPostao/la Duga » 23 svi 2011, 09:15

Danijela, znaš li, ide li Tobrex u slobodnoj prodaji? Ja nekako sumnjam , obzirom da je antibiotik :dunno
Da, i ovo masiranje, srećice, je vrlo bitno.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: kapi za oci

PostPostao/la danijela81 » 23 svi 2011, 09:17

prije je išao u slobodnu, ali prije sam ja mogla Vjeranu i Maxidex kupiti bez recepta (trošili smo po dvije bočice tjedno, nisam mogla dobiti toliko recepata), a sad ni u ludilu.
tak da ne znam kako je sada, kad su uvedena stroža pravila
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: kapi za oci

PostPostao/la srecica tara » 23 svi 2011, 09:45

Uzela sam fiziolosku i snjom mu ispirem, tocno ovim postupkom kako ste napisale. Stim da mu prije pranja dobro izmasiram, pa onda operem, i nakon toga ukapam svog mlika u okice.

Duga, prislo mu je jer kako lezi bocno tako mu se prilvao taj "gnoj" u drugo.
Koliko god sam strogo pazila na to, nisam uspila izbjec, nazalost :/ :/

A eto i mene je sokiralo kad mi je rekla za kapi :shock
a patronazna mi je i sama rekla za tobrex, a i cula sam od drugih mama da bebicama kapaju te iste kapi. :dunno
ko tu koga, nemam pojma.

bas cu otic posli do ljekarne i pitat da mi da nesto.

hvala cure
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: kapi za oci

PostPostao/la Duga » 23 svi 2011, 09:50

Ako uspiješ nabaviti, svakako mast uzmi, lakše se stavlja i duže zadržava, a njemu tako malom neće nešto smetati ako je malo "poljepljen" njome.
Moja ih je prvi puta koristila s 2-3 tjedna starosti i pozvala sam patronažnu da vidi za svaki slučaj, iako sam znala šta je i žena mi rekla šta da kupim. Nadam se da ćeš ih uspjeti nabaviti.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: kapi za oci

PostPostao/la danijela81 » 23 svi 2011, 09:56

meni je puno teže bilo mazati :dunno
jer mazati se mora unutar donjeg kapka, vrh tube se naravno, kao ni kod kapi, ne smije dirati, nisam mogla preblizu oku jer se malac otimao, pa sam se bojala da ga ne ozlijedim, a nekako mi je bilo nezgodno naciljati da barem 1 cm te masti uđe u oko.
kapi kapneš samo malo u donji kapak (povučeš nježno, pa kapneš u onaj džepić), u trenu je gotovo, beba ni ne skuži (osim ako joj kapaš 10 puta dnevno, pa nakon dva, tri dana vrišti samo ako se približiš oku, kao V. :roll )
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: kapi za oci

PostPostao/la srecica tara » 23 svi 2011, 10:12

poslala sam muza u ljekarnu da pita i uzme sta mu da. ako tobrex bude isa na recept, onda cu ic u ped, i zapriti i trazit da mi da recept, jer mi se dite ovako samo pati.

uz sve to mu je i nosic zacepljen, sta je i povezano jedno s drugim, tako da moram sanirat i oci i nosic.

u svemu tome mi je bitno da to otklonim, a kapi ili mast, sta god, samo da vise prode. borit cemo se
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: kapi za oci

PostPostao/la Duga » 23 svi 2011, 10:52

Srećice, javite šta je bilo i kao je prošlo (i da vas što prije to prođe).
Danijela,naše iskustvo je bilo drukčije. Mast mi nije bio problem staviti ( ni kad je bila beba ni kao starijoj), a kad sam kapala (to u starijoj dobi od nekih 2,5 godine kad joj se konjuktivitis ponovio) odmah bi sa suzama otišle i kao da ih nisam ni stavila - izvlačila nas mast navečer.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Sljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.