Sada je: 28 ožu 2024, 10:53.

spustanje testisa

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 22 lis 2008, 09:46

Baš mi je drago da je sve super prošlo :proljece
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la deedee » 22 lis 2008, 21:38

Maslačak koliko ste dugo bili u bolnici?
kokodakalica
zvrk
Avatar
deedee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 pro 2007, 10:51

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 26 lis 2008, 23:01

otisli smo u nedjelju popodne. Operacija je bila u ponedjeljak ujutro a pusteni smo u utorak popodne- znaci 3 dana..
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 30 lis 2008, 14:39

mi smo danas opet bili kod lijecnika opce prakse. ne sto bi ga zarko zeljeli vidjeti, nego se od onog UZV-a nista nije desilo. :roll: uzasno su brzi.
da rezimiram: njemu je lijevi testis u tom nekom kanalicu (ne znam kak se zove :oops: ) - uglavnom pored pimpaca u masnom tkivu, a to je, according to our dr., dobro jer se u, citiram, "velikoj vecini slucajeva" sam spusti kad naraste. :dunno
uspjela sam iskamciti da nas ipak referira u bolnicu pa da nas pregleda djecji kirurg. cekamo. :alc

onda sam se jos porjeckala s njim jer odgovorno :mrgreen: tvrdim da u drugim zemljama to operiraju asap. naknadno sam shvatila da sam se mozda zasrala jer zapravo ne znam da li su kod vas koje ste to prosle testisi bili u kanalicu ili u trbusnoj supljini, jer se ovi u trbusnoj supljini i ovdje operiraju asap. :zub
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Dudley » 16 stu 2008, 01:31

Kod nas lijevi testis šeta od rođenja, jedno vrijeme je često bio u mošnji, sad ga već duže vrijeme nema...pedijatrica nam dala uputnicu za kirurgiju u Klaićevoj i rekla da misli da će morati na operaciju.

Otići ćemo drugi tjedan pa ćemo vidjeti što će stručniji od nje reći, jedino što me nakon vaših postova malo strah ako će zaista morati na operaciju jer koliko sam shvatila u Klaićevoj neću moći biti s njim cijelo vrijeme :(
Ninino iskustvo me oduševilo al onda sam skužila da je to bilo u Rijeci...

LIK, ima li kod vas kakvih novosti po ovom pitanju?
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 08 pro 2008, 23:36

danas bili u bolnici na konzultaciji - i idemo na operaciju. frajer me uvjerava da nije nista strasno, da je skroz rutinska op.
ja nisam bas odusevljena, ali izgleda da je to najbolja opcija.
ne znam jos kad idemo, cekamo da dobijemo termin pa cu vam reci, ali ovaj od danas misli da ce vjerojatno biti veljaca.

dudley, ako sam ja dobro shvatila, ovdje setajuce ne operiraju.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Baki » 09 pro 2008, 00:35

Mom sinčiću F nije bio spušten desni testis i operirali su ga kad je imao negdje 3 godine(u to vrijeme sam i ja radila na dječijoj kirurgiji),nakon operacije mi je dr.rekao kako je imao nekakvu urođenu anomaliju,prekratka petiljka testisa i da se namučio da ga spusti,ali nije bio u vrećici nakon op pa sam i ja bila u bedari...testis mu je ostao u preponi,ali se nakraju ipak spustio u vrećicu tako da eto ima Boga po tom pitanju :oops:
Živi svaki dan kao da ti je posljednji...
Florijan- 06.12.2002.(3110gr-52cm)
Emanuel- 27.03.2008.(3330gr-51cm)
Baki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 03 pro 2008, 13:00
Lokacija: Zd-Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la mazilica » 09 pro 2008, 11:06

mi smo u subotu trebali ići na pregled kod bahtijarevića u klaućevu sad u subotu, ali se jošku jako ojela guza , bolilo ga je i ne da ni pipnut, pa smo odgodili dok to ne prođe. doc je inače rekao da je 70 % siguran da će operirati...
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 09 pro 2008, 11:50

baki, ne kuzim di je vas bio? u trbusnoj supljini? i nisu ga uspjeli spustiti?
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Baki » 09 pro 2008, 20:55

LiKmama je napisao/la:baki, ne kuzim di je vas bio? u trbusnoj supljini? i nisu ga uspjeli spustiti?

Ostao je u malo ispod prepone zbog prekratke petiljke,ali se nakraju spustio,mora kod mene biti nešto posebno :roll:
Živi svaki dan kao da ti je posljednji...
Florijan- 06.12.2002.(3110gr-52cm)
Emanuel- 27.03.2008.(3330gr-51cm)
Baki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 03 pro 2008, 13:00
Lokacija: Zd-Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Dudley » 09 pro 2008, 23:30

Kod nas ipak nije do testisa nego do preponske kile zbog koje šeta testis, tako su nam rekli. A operacija je sutra - frka me totalno, samo da bude sve ok i da nas puste doma što prije...
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Dudley » 09 pro 2008, 23:30

Kod nas ipak nije do testisa nego do preponske kile zbog koje šeta testis, tako su nam rekli. A operacija je sutra - frka me totalno, samo da bude sve ok i da nas puste doma što prije...
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 09 pro 2008, 23:38

onda sam se jos porjeckala s njim jer odgovorno tvrdim da u drugim zemljama to operiraju asap. naknadno sam shvatila da sam se mozda zasrala jer zapravo ne znam da li su kod vas koje ste to prosle testisi bili u kanalicu ili u trbusnoj supljini, jer se ovi u trbusnoj supljini i ovdje operiraju asap.


Kod nas je bio u kanalicu!
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 09 pro 2008, 23:42

Dudley- drzi se, biti ce sve u redu! :hug
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 10 pro 2008, 00:08

dudley, drzi(te) se. :hug hvala bogu te operacije su vrlo kratke i brzo ce ti ga vratiti.
maslackica, hvala! znaci nisam se ukakala. :zub
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la mazilica » 10 pro 2008, 09:37

dudley, držite se i javi kako je prošlo
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 13 vel 2009, 21:27

ovako: mi smo jucer bili na konzultaciji - moramo na operaciju, vjerojatno za cca 2 mj., no ako netko otkaze, zvat ce nas.
frajer je mrak, strasno mi se dopao, onaj tip koji ce sjediti s tobom 3 sata ako treba da ti sve objasni, jako je susretljiv, suosjecajan, brizan, direktan.
operacija ce trajati oko 40 min jer ce usput srediti i kilu koju ima, a za desni (setajuci) je rekao da ce pogledati i ako tada ne bude dole (jer kad spava mora biti dole), da ce onda i njega fiksirati. ako bude dole, ostavit ce ga na miru.
sve se obavlja u jednom danu; ujutro dodjemo, pa pripreme, operacija, budjenje... oni vole da se ostane bar 2 sata nakon budjenja da se uvjere da je sve ok, nakon toga se ide doma.
uzasna me frka, ali sam odlucila da ne brinem bar za sad, dok jos ni ne znamo kad ce biti.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la sjemenka » 09 sij 2010, 19:56

Eto i nas čeka operacija. :/

Dudley, kako je kod vas prošlo? Jeste bili u Klaićevoj ili na rebru? Koliko vremena je sve trajalo, kad ste išli kući?

LiK, a kod tebe, kako vam je prošlo?

Zanima me jel možemo u Helenu otići s dečkima da pogledaju uzv-om što je i kako? Drugi ima vjerojatno fimozu, kaže pedica da je ok, ali on nikome ne da da mu takne pišu. Oduvijek.
Znam da se dr. Cvitešić bavi refluxom, a jel se bavi i ovim stvarima da se kod nje naručimo?
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Dudley » 12 sij 2010, 00:59

Sjemenka :mah :hug
Mi na kraju nismo još bili na operaciji.
Tražili smo drugo mišljenje, baš u Heleni (ne mogu se ovaj tren sjetiti imena doktora koji ga je pregledavao, mogu ti javiti), koji nam je savjetovao da pričekamo s operacijom, ići ćemo na kontrolu kod njega na za mjesec, dva - kad mališa napuni 2,5 godine.
Dr. nije isključio mogućnost da će operacija ipak biti potrebna, ali da je bolje pričekati.
Tamo smo obavili i uzv.
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la mazilica » 12 sij 2010, 11:55

i mi smo bili na kontroli, doduše u 10 mjesecu sa pune tri godine i dr. B. je preporučio još čekati, jer su sad oba šetajuća, pa da vidimo kad će se i gdje smiriti. idemo opet u travnju na kontrolu. kaže on da operirati neće bez pravih indikacija, a toga za sada nema.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: spustanje testisa

PostPostao/la sjemenka » 12 sij 2010, 20:09

hvala cure. :hug

mazilica, gdje ste vi bili na kontroli?
Dudley, može ime liječnika, mada volim vjerovati da su svi kompetentni.

Drago mi je da preporučuju čekanje, a ne operaciju na prvu loptu, ako je moguće.

Moj R. ima već 4.5 godine pa nemamo što čekati. Prije je bio šetajući, a sad ga već dugo ne vidjeh. Ne mogu ga ni napipati pa najbolje da krenemo. :dunno
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la mazilica » 13 sij 2010, 09:04

mi idemo kod doktora Bahtijarevića u Klaićevu, po preporuci jedne mame čiji je dječak bio kod njega na operaciji.
i stvarno sam zadovoljna , sad čekamo travanj, pa ćemo vidjeti.

i ja mislim da sa 4,5 godine i testisom kojeg nema se nema što čekati, ali oni će ti zati bolje reći jer sagledaju whole picture.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nadicab » 16 sij 2010, 20:39

Denisu se desni šeta i ja ga ručno sguram u mošnju. Pedijatrica je preporučila da prvo probamo s hormonskim injekcijama jer za operaciju uvijek ima vremena. Endokrinolog je rekao da ako se tetstis šeta, da se onda čeka njegov pubertet da hormoni sami zatvore prolaz, a tek onda nakon 12. godine ako se to ne sredi, da idemo na injekcije. Ako se to ne bi sredilo nakon nekoliko injekcija, onda operacija
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: spustanje testisa

PostPostao/la sjemenka » 18 sij 2010, 00:14

nadice, a gdje se vi kontrolirate?
to spada u endokrinologiju? :oops:
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 18 sij 2010, 13:57

sjemenka, pisala sam negdje nakon op.
Dobro je proslo, hvala Boug, za njega je to bilo znatno manje traumaticno iskustvo nego za nas. Nasrecu nismo imali problema ni s budjenjem, ni s oporavkom, ali da smo bili na iglicama cca mjesec dana nakon op - jesmo. Neposredno nakon budjneja on je isao na wc i onda trcao po hodniku. Poslije ga je boljelo, ali nista strasno, normalno se igrao i sve, samo sto je morao paziti kako ce sjesti. Vici ako te jos sto zanima.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 18 sij 2010, 13:58

Nadice, nama su rekli ovako (nama je desni setajuci, lijevi smo operirali) - ako je dole kad dijete spava - onda je sve ok i ne treba nista dirati. Ako nije dole, onda treba op.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la okefinoki » 01 vel 2010, 14:07

Drage forumašice, ja sma ovdje nova a učanila sma se na forum upravo zbog ove teme. Naime mom 9-mjesečnom sinu je sutanovljeno da se desni testis nije spustio dok lijevi šeta. inače živimo u Sarajevu i ovdje su nam odmah preporučili operaciju, bez odlaganja, kažu što prije to bolje. ipak, vidim ovdje da ljekari nekad i preporučuju hormonalnu terapiju prije operacije pa me interesira da li neko ima iskustva s tom terapijom i koliko je uspješna
okefinoki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 01 vel 2010, 12:56

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Nerica » 01 vel 2010, 14:13

mi smo bili na operaciji 13/1 sad. sve je prošlo ok, meni jako stresno, ok je bilo buđenje iz narkoze, htio se već dizati na noge, jedva sam ga održala taj dan da ne hoda i ne sjedi. sad ćemo na kontrolu. nije tako strašno sve skupa. mene malo brine sad jer meni ne izgleda da je to operirano jaje sad u vrećici? jel to moguće? jel moguće da nešto nije uspjelo? :conf
slika


Matej 25.10.2008 - ljubav mamina ponajveća
Avatar
Nerica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 701
Pridružen/a: 28 vel 2008, 23:43
Lokacija: Kastav

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 01 vel 2010, 15:39

nerice, pa jesi razgovarala s kirurgom nakon op? pa valjda je rekao jel uspjelo ili nije.
okefinoki, a gdje mu je testis? ako je ostao u trbusnoj supljini, onda su preporuke da se to sto prije odradi, no ako je negdje nize, onda u pravilu cekaju do negdje 2 godine, cini mi se. Ja osobno ne bih isla na hormone. :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Nerica » 01 vel 2010, 16:29

Ma rekao je da je sve ok, al meni to malo čudnjikavo izgleda ili fantaziram bezveze. idemo na pregled u srijedu pa ćemo vidjeti sve.
slika


Matej 25.10.2008 - ljubav mamina ponajveća
Avatar
Nerica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 701
Pridružen/a: 28 vel 2008, 23:43
Lokacija: Kastav

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.