Sada je: 28 ožu 2024, 11:09.

Sensory Belt terapija

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Sanja » 06 vel 2009, 13:38

Suuuper!
Kad bi mogli stići?

Aj zvrcni me za lovu, nadam se da ne naplačuješ svoju proviziju. :rolf

Puuuuuuuuno hvala.
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la duje » 06 vel 2009, 13:41

Lujčinoooooooooooooooooooooooooo....................... :protest :protest :protest :baba :baba
neman pojma, kad stignu znat če mo, a i dobit češ rč. :1
Avatar
duje
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 44
Pridružen/a: 02 lis 2006, 12:36
Lokacija: split

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Sanja » 06 vel 2009, 13:42

Sad tek vidim da je Duji stavljen podnick Dvi pahuljice.
To nikako nije u skladu sa njom. Trebalo bi pisat Kaubojka! :lol
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Plava » 06 vel 2009, 14:24

Moji su pojasevi stigli sad su kod dostavljača i nadam se dostavi u ponedjeljak :srca :srca :joy :joy
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la duje » 06 vel 2009, 14:26

Sanja je napisao/la:Sad tek vidim da je Duji stavljen podnick Dvi pahuljice.
To nikako nije u skladu sa njom. Trebalo bi pisat Kaubojka! :lol


draga, koji put je pametnije na vidit... bar meni :rolf :rolf :rolf
Avatar
duje
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 44
Pridružen/a: 02 lis 2006, 12:36
Lokacija: split

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la flipper » 16 vel 2009, 12:50

mamita :mah , pp
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la faith » 16 vel 2009, 18:37

Da vam iznesem naša skromna iskustva za sada. L nosi belt nešto više od tjedan dana, ono što se odmah vidi kad ga stavi je da se puno bolje drži pri sjedenju, nekako je čvršći i sigurniji, i kad sjedi za stolom sam traži da ga stavim na njega. On ga je bez problema prihvatio i rado ga nosi, zapravo što se njega tiče mogao bi ga nositi stalno. Kod R je već sasvim druga priča. On je belt prvo vrijeme samo gledao, onda smo ga nakratko stavili i sada ga nosi jednom dnevno po otprilike sat vremena, to je najbolje što smo se za sada mogli dogovoriti. Nosi ga isto kad sjedi za stolom i sjedi puno mirnije, ne diže guzu od sjedalice. Da zaključim, pomaci jesu maleni ali se vide.
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Plava » 16 vel 2009, 21:10

Super, Faith...mi smo uspjeli staviti belt ali samo kad radi sa defektologom, onda sjedi i nosi ga. Dogovorila sam u S.Raškaj da ga ponesemo na senzoričku..... :mah
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Plava » 27 vel 2009, 10:57

Evo da malo podignem topic, hajde mame koje ste nabavile belt, pišite iskustva.
Mi nosimo belt 60 min. dnevno dok Domi radi sa defektologom, on je super, ne pokušava ga skinuti niti obrača pažnju na njega. Koncentriran je na rad sto posto čak i ako ja uđem u prostoriju ili ako ga ometamo zbivanjima iz druge prostorije (vidi nas i čuje kroz staklena vrata), razdragano viče i surađuje sa puno veselja dok radi. Izvršava sve zadatke na svim vježbama i više ga nemoramo loviti po sobi ili ponavljati pokret (kod fizikalne npr) U vrtiću sudjeluje u svim aktivnostima u kojima i ostala djeca i više se ne drži po strani. Vani ide i u pijesak i na tobogan i to da ga se nemora potaknuti. Jede potpuno samostalno u vrtići pa čak i kod kuće a da se ne zamaže previše. Teta K iz terapije glazbom, ga isto hvali i kaže da se je promjenio na bolje. Po mojem mišljenju puno je stabilniji i spretniji u hodanju, stepenice, kosina i prostor pun prepreka-igračaka, ljepše trči, vozi bicikle i autiće po kući svakodnevno, puzanje je besprijekorno. Nakon što mu skinemo belt točno se vidi koliko je stabilniji...ja to nemogu objasniti i opisati ali vidi se. Počeli smo nositi belt i na senzoričku u S.Raškaj i počet ćemo i na druge vježbe osim na fizikalnu jer mislim da bi mu tamo smetao. I još nešto...od kad nosi belt izlazi i penje se sam u i iz auta-ali ne uvijek. To bi mi bio spas za moja bolna leđa i ruke-da ga nemoram vuči i stavljati u sjedalicu.
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la MaMi » 27 vel 2009, 17:31

Moj M. ne želi nositi belt. Više od tri tjedna ga pokušavam sprijateljiti s pojasom. Stoji mu cijelo vrijeme uz igračke, vješam ga po medi, nosimo ga u rukama, ali uzalud. Nema šanse da ga nosi oko struka. Čim ga stavim, mali upre sve sile da ga skine sa sebe. :sumo
Razlog zašto smo ga nabavili bila je hiperaktivnost i hod po vrlo širokoj osnovi.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la soma » 27 vel 2009, 18:27

pokusaj da mu ga stavis kad spava, tacnije pola sata prije nego sto treba da se probudi. Onako bunovan nece toliko mnogo obracati paznju na njega i postepeno ce ga prihvatiti. Po par minuta samo da bude na njemu u pocetku, dok se ne digne iz kreveta i ne ode u kupatilo. Jednu djevojcicu iz razreda nase djece su tako uspjeli adaptirati.
soma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 06 srp 2007, 09:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Plava » 28 vel 2009, 00:14

A jesi mu ga probala staviti u krilo dok sjedi?
Soma, ovo ti je dobra ideja...
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la soma » 28 vel 2009, 05:22

Plava je napisao/la: Soma, ovo ti je dobra ideja...

Ma, nije moja ideja nego iz skole. Nisam ja tako mastovita. Ali hajde neka bar pomogne...
soma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 06 srp 2007, 09:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 01 ožu 2009, 07:45

Mami,a da probaš na njega zalijepiti kakve vesele sličice npr. likovi iz crtića ili nešto što voli...
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 02 ožu 2009, 19:32

mame djece s CP,da li je koja naručila pojas i ako je kakve su reakcije?Molila me jedna mama djeteta s CP da pitam jer bi ga i ona naručila.
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la faith » 02 ožu 2009, 20:12

Imaš moj post gore, nije puno jer je kratko vrijeme.
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la flipper » 11 ožu 2009, 16:05

ja još uvijek čekam pojaseve. jedan za nas i jedan za još jednu forumašicu...
nakon uspješnog naručivanja od drugi puta ono što imam je to da nam je 24.02. nam je došla obavijest " order-shipping-notification" od te firme i tamo piše šta smo naričili i tko je shipping agent.... ali od pošiljke još ništa...
a vi ste svi dobili u par dana i sada neznam što je u našoj naruđbi zapelo.... :dunno
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la MaMi » 11 ožu 2009, 17:15

Mi smo jučer bili na senzoričkoj terapiji po prvi puta i terapeutica nam je preporučila da nabavimo jedan jako dobar proizvod iz Amerike - sensory belt. Ja sam važno rekla da ga već imam, jedino svoje dijete i dalje ne mogu natjerati na nošenje. Pišem natjerati jer s njim zbog njegovih oštećenja nema nikakve komunikacije osim one na razini bebe od par mjeseci.
Faith je napisala dobar savjet o beltu na drugom topicu, pa daj ga, Faith, molim te ponovi.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la nadicab » 11 ožu 2009, 21:15

ahoj, ja jedva čekam da i nehodajući cerebralci daju svoja iskustva, pa bih ja prvo od nekog posudila pa onda tek kupila :mrgreen:
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la duje » 12 ožu 2009, 09:15

upravo su nam stigli pojasevi, baš me zanima kako će dica reagirati na njih. :dada
Avatar
duje
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 44
Pridružen/a: 02 lis 2006, 12:36
Lokacija: split

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la faith » 12 ožu 2009, 10:45

MaMi je napisao/la:Faith je napisala dobar savjet o beltu na drugom topicu, pa daj ga, Faith, molim te ponovi.

Ja se malo pogubila pa ne znam na koji post misliš :dunno .

Nadice, Leone ti je u toj grupi i on vidljivo bolje sjedi kad ga nosi. Mislim da ti se to isplati kupiti jer cijena je pristojna.
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Plava » 12 ožu 2009, 12:15

Da i ja tako mislim Faith.... mislim da cijena nije problem, a ni troškovi slanja, još ak s nekim u paru naruči još bolje...
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la MaMi » 12 ožu 2009, 17:02

Faith, napisala si da ti je pedijatrica rekla da R. nosi pojas samo dok sjedi zbog prejakog opterećenja kukova, zar ne? Na to sam mislila.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Plava » 12 ožu 2009, 19:02

Faith, jel tvoja fizijatrica zna sve o tom pojasu ili si joj ti objašnjavala?
Mislim nemoj me shvatiti krivo, ne mislim ništa loše već me samo interesira jer sam primjetila da puno liječnika nema pojma o takvim stvarima. Ja se bojim da je i moja fizijatrica jedna od takvih.
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 12 ožu 2009, 20:20

Ja sam prije nego sam ga naručila isprintala sve sa stranice sensory belt i obišla nekoliko fizijatara,fizioterapeuta ..itd.-nitko nikad nije ni čuo za taj pojas....mami,vidjela sam da si negdje napisala da ti je terapeutica spomenula dobar pojas iz amerike......ona je saznala za pojas sa ovog ili onog drugog foruma ;) ..šteta da je nisi pitala kako je saznala za pojas
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Sanja » 12 ožu 2009, 20:56

Mislim nemoj me shvatiti krivo, ne mislim ništa loše već me samo interesira jer sam primjetila da puno liječnika nema pojma o takvim stvarima. Ja se bojim da je i moja fizijatrica jedna od takvih.

Ma nisu oni čuli za puno stvari, pa eto sad imaju priliku za edukaciju i informaciju. :grligrli

Naš pojas je stigao, zahvaljujem Udruzi Anđeli na pomoći jer sam ga dobila preko njih.

Probali smo ga samo nakratko jer je N noćas spavao samo 3 sata (skupa samnom) pa bi mogli prvi izvještaj dati sutra.
Al imam dojam da mu nije mrsko.
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la faith » 13 ožu 2009, 07:15

pepita je napisao/la:Ja sam prije nego sam ga naručila isprintala sve sa stranice sensory belt i obišla nekoliko fizijatara,fizioterapeuta ..itd.-nitko nikad nije ni čuo za taj pojas....mami,vidjela sam da si negdje napisala da ti je terapeutica spomenula dobar pojas iz amerike......ona je saznala za pojas sa ovog ili onog drugog foruma ;) ..šteta da je nisi pitala kako je saznala za pojas

Pa normalno je da nisu znali za taj pojas, kod nas baš nisu otvoreni za novotarije, svaki put kad nešto pronađem na netu i pitam da li znaju za to - nitko ni rječi. Ali stvari se polako mjenjaju, ima puno mladih fizioterapeuta koji se jako trude tako da se nadam da će njihova struja prevladati i da će se stvari i kod nas konačno pomaknuti na bolje.
Na Goljaku su saznale jer sam im isprintala sve sa onog sajta o sensory beltu, dala sam našoj fizio i ona je dala dalje, a kad im se nešto svidi onda se vijest brzo proširi.
Kako MaMi kaže, sad već to savjetuju dalje.
Dala sam kopije i našoj logopedici koja će to preporučiti u školi u kojoj predaje jer ima puno djece s ADHD-om.

Plava je napisao/la:Faith, jel tvoja fizijatrica zna sve o tom pojasu ili si joj ti objašnjavala?
Mislim nemoj me shvatiti krivo, ne mislim ništa loše već me samo interesira jer sam primjetila da puno liječnika nema pojma o takvim stvarima. Ja se bojim da je i moja fizijatrica jedna od takvih.

Pričala sam sa fizioterapeutom, ona nije znala za taj pojas, kao što rekoh gore, sve sam isprintala i čekala sam da čujem što ona misli o tome. Ona mi je jedina osoba koja dobro poznaje status moje djece tako da mi je mogla dati i odgovore na ona pitanja koja su me mučila.
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Plava » 13 ožu 2009, 15:16

Da i ja sam pričala sa svojim fizioterapeutom. ona zna jako puno o senzorici, a završila je i taj seminar u njemačkoj. Ona mi je rekla da utege stavim od naprijed za početak i da ga nosi koliko njemu odgovara ali naravno ne previše i da je to u redu u sjedećem položaju. Neznam ni sama, meni se jednostavno neda o tome raspravljati sa doktorima o kojima svejedno znam da će misliti o meni da sam prolupala....
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Sanja » 14 ožu 2009, 10:05

Jučer smo ga nosili sat vremena. Nikoli se svidilo. Pojas je umirio nepotrebne kretnje rukama to je sigurno.S njime kao da teže hoda. :mrgreen:
Međutim pojas ga nije spriječio da preskoći prepreke , uđe u zidni ormar i izvadi svu odjeću.Ispalit ću :gace
Čini mi se djeluje dobro, al treba ga promatrat više dana.
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Plava » 14 ožu 2009, 13:26

Mislim da teže hoda zato jer dobije osjećaj težine u nogama....probaj mu ga stavljati 3 puta po pola sata dnevno. I naravno probaj saznati od njega što on osjeća. Ja bi dala sve za tu informaciju :D
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.