Sada je: 29 ožu 2024, 07:23.

Bol u preponi

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Bol u preponi

PostPostao/la SanjaMK » 21 svi 2009, 10:43

Teo se oko dva tjedna povremeno zali na bol u preponi. Posebno kada se penje stepenicama. Sta bi to moglo biti? Ako je samo istegnuo misic ili zilu, moze tako dugo da boli? (mada to nije jaka nepodnosljiva bol) Mozda mogu da budu kile? I dali bi vi za takvo nesto posetili ljecnika? MM smatra da preterujem, sto je moguce :)
slika
Jana - 29.09.2008
Teo - 20.06.2002
Avatar
SanjaMK
Sveta krava
 
Postovi: 5702
Pridružen/a: 16 pro 2001, 19:20
Lokacija: Tamo gdje zlatno sunce sja...

Re: Bol u preponi

PostPostao/la mrava » 23 svi 2009, 18:26

Možda raste, ali da bi sebe smirila, posjeti dr.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Bol u preponi

PostPostao/la MAJA Skopje » 24 svi 2009, 07:34

Cisto da budes sigurna opipaj ga u tom predelu gde se zali da ga boli. Kila se obicno oseti sa pipanjem. Znaci povrsinski izadje na kozi i vidi se. Al sacekaj par dana ne trci odma doktoru.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: Bol u preponi

PostPostao/la eka_t » 11 kol 2009, 22:48

vidim da je post od davnina ali možda kome bude od pomoći...
moguće da je sinovitis! nama se sin probudio nakon normalnog popodnevnog spavanja u dreci i nije htio stajat ni hodat nego je sve radio sjedećki...zamislite kako je užasan prizor kad dijete odjednom neće hodat nego se povlači po podu na guzi :( ugl,dijagnoza je taj sinovitis koji traje od 6-15 dana i nema mu pomoći,samo se pusti da prođe...živi užas!a cijelo to vrijeme dijete zapomaže i plače da ga boli noga,i boli ga...ali eto,to se samo pust da prođe,ali tužna stvar je da se može i ponoviti,bez razloga!a najčešće ako dodđe,dođe nekoliko dana nakon neke bolesti ili obične prehladice djeteta!!
slika
slika
Avatar
eka_t
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 02 kol 2009, 15:50
Lokacija: rijeka

Re: Bol u preponi

PostPostao/la ivanaibruno » 01 ruj 2009, 17:26

iako je već prošo voz, možda nekom dobro dođe info:

brunu je bolilo u preponama. u nekih 1-2 tjedna se požalio u 3-4 navrata. jednom u noći, kad je plakao, čak sam mu dala lupocet, pa se smirio i ujutro išao normalno u vrtić.

međutim, jedno jutro je govorio da ga boli, mi opet pogledamo- ništa. al, ostavili smo ga kod bake. i baka njemu veli nek skine i hlače i gaćice da ga niš ne žulja. kad, vidi baka da se JAJČEKO lagano crveni.

e, isto popodne dijete je operirano, hvala bogu i baki da je uopce primijetila to crvenilo. naime, ako jajceko zamislis kao trešnjicu na peteljci, onda zamisli da se trešnjica zavrti oko peteljke, peteljka se sfrče i zapravo u stvarnosti zaustavlja u tim žilicama cirkulaciju krvi i još nečega što ide od/prema jajčeku. Operacijom je ta peteljčica otpetljana i za 2-3 dana je išao kući kao heroj. nema posljedica, ali dobro da smo odmah došli, jer bi inače jajčeko izgubilo (bez krvi) funkciju.

nakon toga mi je prošlo kroz glavu kako je valjda neki doktor rekao: djeca ne lažu kad kažu da ih nešto boli.
Avatar
ivanaibruno
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 548
Pridružen/a: 22 svi 2004, 20:38


Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron