Sada je: 28 ožu 2024, 10:48.

Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se tolerira?

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se tolerira?

PostPostao/la REBECCA » 05 sij 2009, 19:59

Danas nam je osmi dan bez kakanja. M. ima 2 mjeseca, isključivo doji. U prvom mjesecu dobio je 1850grama i narastao 7 cm. Prvih 5 tjedana imamo je nekoliko stolica dnevno, pa smo došli na jednu dnevno oko 6 tjedana. Onda su se razmaci produljivali na nekoliko dana. Zadnji put je bio razmak od 5 dana. Nisam se brinula jer nije pokazivao da ga nešto smeta, pokakao se obilno. Sad nam je već osmi dan nekakanja i već se malo brinem. Sinoć je bio nervozan, smrdljivo prduckao, danas se normalno ponaša. Koliko dana se može tolerirati? Čitala sam da može i do 14 dana, ali to mi nekako puno :conf
Ja sam danas smazala hrpu suhih šljiva, napravila kompot od istih, jela jogurt i zobene pahuljice. Imate još kakav savjet? :mase
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la eli » 05 sij 2009, 20:12

da, do 14 dana iako ja ne bi čekala toliko, ali niti paničarila ili nedobog stavljala čepiće ako se dijete normalno ponaša.
obavezno pazi na to da unutar tri sata bude na jednoj sisi kako bi došao do masnog mlijeka i ako su mu podoji po tvojoj procjeni prekratki radi kompresije. masnoća je ta koja najbolje otvara.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la REBECCA » 05 sij 2009, 20:27

Eli držim se ovog da mu u razmaku od 2,5-3 sata dajem istu sisu, ali on sad već sam radi tolike razmake između podoja. Onda mu nekad dam ovu prvu da sisa pa ga prebacim na novu. Sad ću to raditi svaki put, možda pomogne. Meni se čini da on dođe i do masnijeg mlijeka, jer je puno dobio na kilaži prvi mjesec,a čini mi se da je i ovaj drugi nastavio istim tempom, jako je otežao po mojoj procjeni. Potražiću poslije kako se rade kompresije.
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la eli » 05 sij 2009, 22:52

a lako moguće, ako uzmemo u obzir fantastičan dobitak na težini i slabije kakanje, da njegova crijeva tako dobro rade i upiju sve hranjive sastojke, potrebne i od viška glava ne boli. u svakom slučaju, dok je on tako zadovoljan i fino raste nema razloga za brigu.

kompresije
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=111&Show=669
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la Marin » 07 sij 2009, 10:51

Mene muči drugačija stvar, a li u pitanju je stolica - stalno zelenkasta.
Pretpostavljam da još uvijek imamo problema sa crijevima, jer svaki podoj započne sa vriskom. Nekad je uspijem podojiti do kraja, jer se smiri, a nekad moram stati, pa za 1-1,5h ponovno. Dajem istu cicu i mislim da dođe do masnijeg mlijeka. Obično posisa obje kad je sve ok (ili se uspije pokakati). Rijetki su podoji bez plača. Stolica je stalno zelenkasta i više tekuća. Super napreduje (u dva mjeseca dobila 2200g) i 4cm. Inače je sretna, zadovoljna i nezahtjevna beba. Ali srce me boli kad ju slušam kako plače kod dojenja... cijelu noć spava, budi se između 5 i 6h ujutro i onda doji u tišini uz grčenje nogica i mrmljanje.
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la ivanaCH » 07 sij 2009, 11:08

D. je odradio tih 14 dana bez kakanja. Bili smo i kod dr. Jadresina u Klaicevoj. I taj 14 dan se pokakao nakon sto sam se ja natankala kompotom od sljiva i smokvi. Ne znam je li to pomoglo, ali tad se pokakao a ni poslije nije bilo takvog zatvora.
Marin, ne znam sto bih tebi rekla, drzim palceve da prodje.
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la eli » 07 sij 2009, 11:47

marin, vi nemate probleme sa stolicom. zanemari boju dok ti dijete tako lijepo napreduje. jedini problem je to što podoj počinje plačem. mijenjaj položaje dok ne nađete onaj koji joj odgovara. :hug
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la Marin » 07 sij 2009, 13:20

Ajde eli, ako tako kažeš!! Gledam, svi imaju zlatne, a ja i s Marinom imala zelene :dunno ali sad sam se smirila.. a glede mijenjanja položaja - to su već prave egzibicije :) jer ne voli desnu cicu.
Ma proći će, glavno da sam se malo umirila...
hvala :kiss
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la REBECCA » 07 sij 2009, 16:17

M. se pokakao sinoć, dakle deveti dan. Nije se mučio, samo se pokakao i zadovoljno smješkao. Čak to nije bila neka količina, ja sam mislila da će nakon toliko dana biti puno više. Izgleda da on to sve preradi. Ja ću nastaviti pomalo sa suhim šljivama da ne bi postavljali nove rekorde u nekakanju. Bili smo na pregledu s dva mjeseca dobio je još 1150 grama i 3 cm. Pedijatrici se nije svidjelo što toliko dugo nije kakao, kaže da smo nakon 5 dana trebali provocirati kakanje toplomjerom, ne znam meni se ne sviđa ta ideja nikako :dunno . Probat ću radije još malo poraditi na svojoj prehrani. Eli nisu nam pomagale kompresije, on zna kad mu je dosta i neće više.
Hvala vam cure puno :kiss

Marin ja se ne bih zabrinjavala oko boje kakice dok Leona tako dobro napreduje.
:mah
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la Marin » 07 sij 2009, 16:21

Bravo rebecca za ovakav rast!!!
A pedicu ja nebi slušala. Ne sviđa mi se baš to guranje toplomjera radi provociranja refleksa kakanja. Tim više ako je samo dojen i nema nikakvih problema zbog toga. Pa bio je sretan i zadovoljan, čemu onda to?? ma ponekad mi stvarno nisu jasni, a trebali bi biti oni koji daju prave savjete....
Pusa vama i do sljedećeg kakanja :mah :lol
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la Minna » 08 sij 2009, 15:06

I mi trebamo savjet. Ne kakamo već četvrti dan (dakle nije toliko puno kao kod M.), ali problem je što mog Leona toliko boli, po cijele dane se napreže, a sinoć je bilo najgore...nezaustavljivo je vrištao, pa jecao i tresao se od silnog plača...nije pomoglo ni nošenje ni sisanje.. Inače je isključivo dojena beba, prirast u težini je bio 1300, 1000, 700 (u dva mjeseca) pa 400g..sada smo na 5920g. Imali smo zelene stolice neko vrijeme, pa smo imali i krv u stolici (krvna slika je pokazala sve u redu). Ja nisam ništa jela što bi moglo uzrokovati zatvor, jela sam i pila zadnjih dana kao i Rebecca što je djelovalo samo na mene, ali na Leona ništa. Mjerili smo temperaturu, 37.5 u guzi, pomislila sam da bi ga i mjerenje natjeralo na kakanje, ništa. Dajemo i jednu cicu unutar 2.5-3h kako je eli napisala. Čitala sam u jednoj knjizi da se može dati mliječni šećer, samo ne znam gdje ga naći i ima li iskustva netko s time, a kod Jesenskih sam čula za lanene sjemenke. Da li da pokušamo s nečim od toga ili da se ipak javimo pedijatrici? Zaista ga boli i zato ne bih više čekala.
:mah
...Mrvica moja...
Leon, 22.07.2008.
Avatar
Minna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 877
Pridružen/a: 09 srp 2007, 21:09
Lokacija: Rijeka

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la eli » 08 sij 2009, 15:11

laktozu imaju u apoteci, no ona zna pojačati bol u trbuhu. ne bi se usudila kod tako male bebe.

na tvojem mjestu držala bi ga bez pelena i radila vježbice za kukove i masirala stomačić jer to pomaže kretanju crijeva, a nakon nekih sat vremena takve vježbe stavila kupati. mlaka voda smanjuje bolove i pomaže izbacivanju pa se nadaj da će se pokakati u vodi. nama je to uspjevalo kad je probala zadržavati stolicu nakon nakon skidanja pelena.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la eli » 08 sij 2009, 15:13

lanene sjemenke su super za probavu jer imaju neki spoj koji se ne upija u krv već ostaje u crijevima i "podmazuje" ih da se bolje isprazne. to bi pomoglo tebi, ali ne bi došlo do mlijeka. slično je i sa suhim voćem, nema šanse da ti šećeri koji su dobri za probavu prođu tvoja crijev, pa putem krvi uđu u mlijeko, no takvi pokušaji barem ne štete.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la REBECCA » 08 sij 2009, 16:11

Minna zaboravila sam napisati da sam malenom stalno skidala pelene i radila vježbe za kukiće. Ne znam jel pomoglo jer se na kraju pokakao u pelenu, ali probaj vježbice i ovo s kupanjem. Moj stariji je zadržavao stolicu nakon skidanja pelene, kao i kod Elina malena, topla voda bi ga potaknula na pražnjenje crijeva.
Ali ako se on tako muči, možda najbolje pitati i pedijatricu. Samo ne znam šta će ti savjetovati, vjerovatno čepiće.
Držim fige da vježbice upale, da se ne muči mali miš :kiss
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la Minna » 09 sij 2009, 14:45

Pedijatrica nam je savjetovala glicerinske čepiće, no odlučili smo prije probati vježbanje i toplu vodu. Uspjelo je... Ne mogu vam opisati koliko je bio sretniji i zadovoljniji nakon toga :joy
Hvala vam!! :srca
...Mrvica moja...
Leon, 22.07.2008.
Avatar
Minna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 877
Pridružen/a: 09 srp 2007, 21:09
Lokacija: Rijeka

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la ema emily » 13 srp 2009, 08:47

da se nadovežem na ovu temu, ali s našim specifičnim detaljima
N. je isključivo dojena, u početku je imala stolice praktički nakon svakog podoja, kasnije dvaput dnevno, pa jednom dnevno, pa jednom u nekoliko dana, pa više od nekoliko dana, i unazad evo već mjesec dana stvarno jako rijetko.
Ona napreduje iznimno dobro (prvi mjesec dobila 1680g, drugi nekih 1200g, na kontroli s 3 mjeseca nismo bili nego idemo sad kroz 14 dana opet dakle s 4 mjeseca ali vidim da je otežala a i narasla barem 4 cm od zadnje kontrole), vrlo je sretna, zadovoljna, mirna i vesela bebica.
Već nekoliko tjedana imamo svoj ritam, danju jede svakih 2-2,5 h, oko 21h navečer zaspi i spava u komadu do negdje 4-5h ujutro kad opet pojede i produži spavati do 7 ili 8 ujutro. Meni je ktome posebno drago da često jede danju zbog ljetnih vrućina jer sam ipak manje u brizi da ne bi slučajno dehidrirala. Sve ju zanima, puno priča s nama, dohvaća igračkice već tjednima, unazad 10tak dana i s objema ručicama , pa čak i u potrbušnom položaju si pokušava privući. Ne plače. Dakle, SVE mi govori da je njoj u biti super, dobro jede, dobro spava, dobro napreduje u svakom pogledu, ali jedino što baš i ne kaka. Naime, unazad tih recimo mjesec i pol je ona kakala nekih 4-5 puta. Jednom u dva tjedna bude veliki istovar (kad kažem veliki mislim stvarno VELIKI- zadnji put je kakica izlazila kroz rukave od bodića, nogavice, ma bila je u dreku doslovce od glave do pete, prali smo autosjedalicu :drink) a između toga ništa odnosno praktički ništa. Evo takav istovar je bio pred 15 dana, a prije nekih 7 dana se malo (više nego što izađe uz prduckanje, ali manje od nekakvog poštenog kakanja) pokakala na ručniku dok smo bili na plaži. I to je to.
Nju ne muči trbuščić, i to veliko kakanje ona obavi praktički da mi to ne skužimo, dakle ne muči ju probava. Kakica je žutosmeđa i tekuća, kakva joj je skoro pa od rođenja.
Stalno si to vrtim po glavi i počinjem brinuti jer nekako mislim da bi ipak trebala češće kakati. Any thoughts :dunno ?
slika slika
slika slika
Avatar
ema emily
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 15 pro 2005, 14:16
Lokacija: Zagreb

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la Crvena » 13 srp 2009, 08:56

Smiješim se, ovo me od riječi do riječi podsjeća na moju Principessu u toj dobi...ah, nostalgija...mi smo "veliki istovar" zvali "major shit". Dešavao se svakih 10tak dana, a onda je velika znanost bila skinuti je bez da joj razmažem kakicu po licu jer je, baš kako kažeš, bila u dreku od glave do pete...
I ja sam brinula, ali me pedijatrica smirila - nema razloga za brigu dokle god malenoj kakanje ne predstavlja problem. Kad krene dohrana, i kakanje će postati češće (i smrdljivije :shock: ).
Principessa 11.03.2000., 3450g /54 cm
Vrlo Mali Princ 13.10.2008., 1690g / 39cm
Avatar
Crvena
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 23 stu 2008, 22:07
Lokacija: Gdje je srce tu je dom

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la ema emily » 13 srp 2009, 14:24

Crvena, malo si me umirila. Hvala :)
U međuvremenu se prije nekih sat vremena curka probudila, ja ju uzela i držim da podrigne, i sjednem za comp da vidim jel tko što odgovorio u vezi baš tog kakanja, i samo osjetim kako nešto smrdi :lol Ženska se pokakala, onak baš fino :faca Nije "big shit", ali ja sretna :drink
Evo, sad je to učinila bez da je glasa pustila, ja nisam čak osjetila neko napinjanje, ma niš :roll:
slika slika
slika slika
Avatar
ema emily
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 15 pro 2005, 14:16
Lokacija: Zagreb

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la nevenera » 13 srp 2009, 20:56

evo i mene na ovoj temi. tin ima 14 dana. rođen je 5 tjedana prerano. dojim od početka no dobitak je bio malen u početku. dobio je žuticu te jedva sisao. idmeo na vaganje i vađenje bilirubina svakih par dana.
podoji su bili slabiji, tj kratki no sad i to kreće na bolje. uredno piški no kakanje :/
sad smo na 3 žlice dnevno (količina stolice). jučer je to pokakao u nekoliko navrata a danas je kakao samo jednom i pokakao sve to. dobiva na težini, no naravno da se brinem jer sam mislila da bi dojena djeca trebala kakati kao luda.
on se zna napinjati u više navrata, trudi se, puše gura i kad idem provjeriti što ima... ništa.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la eli » 13 srp 2009, 21:19

najbolji način za potaknuti stolicu kod tako male bebe je da dobije što više masnog mlijeka. o tome se dosta pisalo na ovom pdf-u (unutar 2-3 sata ista dojka, kompresije, ne preskakanje podoja, tj. buđenje).
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la nevenera » 14 srp 2009, 12:35

to i radim, hranim ga svakih 2 sata, nudim dva put po istu dojku. danas je patronaža rekla da on, kako dobiva na težini, u subotu je težio 2950, danas 3080. očito sve iskorištava što popije. (rođen je 34+5, tj nedonošće,a muči nas još i produžena žutica). no, mene naravno neimanje stolice zabirnjava. patronažna je rekla da i žuti isprdak (da mi prostite :oops: , kao žutkasta tekućina koju on pusti) se isto računa kao stolica, no očito iskorištena do maximuma.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la ljubilica » 14 srp 2009, 16:49

Moj Slatkis se od dolaska iz rodilista rijetko kaka, najduze je bilo 10 dana. Danas se pokakao dva puta, sto je stvarno cudno, pa mislim mozda je to za njega proljev :)
I on je samo dojena beba.

S tjedan dana je bio na pregledu na Rebru, kad su mu dali klistir, jer zapravo nismo bili sigurni da li mu je uopce prohodan izlaz. Nakon nekoliko odlazaka doktorima zakljucili su da je to tako, dok god mu ne pricinjava poteskocu, bol, ili nadut trbuh da je to za njega normalno i da se ne treba zabrinjavati.
Srecica
Palcica

Slatkis
Avatar
ljubilica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 27 pro 2004, 16:58

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la nevenera » 15 srp 2009, 11:55

da javim da je tin od ponoći pokakao 3 pelene a u njima količina koju bi pokakao u nekoliko dana! :joy
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la ema emily » 15 srp 2009, 17:55

bravo Tin :5
slika slika
slika slika
Avatar
ema emily
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 15 pro 2005, 14:16
Lokacija: Zagreb

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la Arkana10 » 16 srp 2009, 10:33

Bravo Tin!
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: stolica kod dojene bebe

PostPostao/la maryca » 16 ruj 2009, 23:42

da kazem da moja curka nije kakala do danas, punih 10 dana. vec sam se uzvrtila, pa ovdje procitala o smokvama i suhim sljivama, skuhala, pojela itd, ne znam jel to pomoglo, al je prokakala 2x masala :mrgreen: ...
...tuga gleda unatrag . . . briga oko sebe . . . a samo vjera gleda gore . . .
Avatar
maryca
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 29 pro 2006, 22:49
Lokacija: sg

Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se tolerira?

PostPostao/la MALA2006 » 10 srp 2010, 00:13

Eto, kao sto naslov kaze, imamo problema sa kakanjem.
Tocnije nije kakao od subote :/

F samo doji, prvi mj je dobio 1200g I 3cm, danas sam se vagala sa njim I bez njega, pokazuje da ima 5 kg, a to bi bio prirast od 750 g I 3 cm.
Cini mi se sasvim solidno za 2.mj.
Cijeli prvi mj je kakao vise manje nakon svakog podoja. Kakica je bila zlatna sa bijelim zrncima.
Oko 6tog tj je prestao kakati po noci I uskoro presao na 1 kakanje dnevno.
Pa se to prorijedilo na svaka 2-3 dana, ali jako obilno.
Eto sada smo vec tjedan dana bez kakanj I lagano me hvata panika :/

Po noci spava I do 6 sati u komadu, a po danu doji svakih 2-3 sata, a nekad I cesce.
Dosta prdi I zna se rasplakati dok ne prdne. Pocela sam mu danas davati sab simplex kapi u nadi da ce se stvar popraviti, ali nista.

Kaj da radim? Znam da mm moze biti 100% iskoristivo tj da nema otpada, ali tjedan mi se cini kao vjecnost.

Jel imate kakav savijet kaj da radim? Hvala :kiss
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la Sreca najveca » 10 srp 2010, 00:31

neki kazu tjedan dana, neki 10, a cula sam cak da neki toleriraju i do dva tjedna bez kakanja u slucaju da je beba na majcinom mlijeku. nama je najduzi period bio bas tako kao vas sada, nekih 5-6 dana. i nakon toga se cak ne bi ni pokakala u nekoj preogromnoj kolicini. bitno je da prdi, tj. da crijeva rade.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la MALA2006 » 10 srp 2010, 00:36

SN hvala :kiss
Odmah mi je lakse :)
On prdi bas jako I cesto :klanja
Bas sam si danas razmisljala tj tjesila samu sebe da je sigurno sve ok sa radom crijeva jer tako puno prdi.
Nadam se da ce se sutra pokakati, mozda pomognu ove kapi.
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la Sreca najveca » 10 srp 2010, 00:58

probaj i ti jesti nesto sto otvara, ja sam jela suhe sljive i suhe smokve i pila sok od sljive tih dana.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.