Sada je: 18 tra 2024, 04:41.

Magnetska rezonanca

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 30 lis 2009, 21:15

Neuron izgleda radi i sa Rebrom- gdje je moguće preko uputnice obavit pregled. I mi se direktno za preko uputnice naručili, no lista čekanja duga pa smo u konačnici na ovaj način htjeli požuriti taj pregled.
Nama je trebalo za utvrditi ima li kakvi tumorski izraslina ili poremečaja na mozgu i moždanom deblu, na sreću to smo eliminirali :)
Oni bi zbilja trebali i mogli imat anesteziologa ili bar bolji tretman djece, što nemaju :|
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la alexandra » 31 lis 2009, 16:44

aha, jasno mi je skroz. za utvrđivanje tako nečeg i ja bi vjerojatno tražila najjaču mašinu, zbog svog mira.
mi, između ostalog, idemo u 2000 jer su stvarno iznimni s klincima, svi od reda, mada nisu ništa posebno "specijalizirani" za djecu. anesteziologica me kupila za sva vremena jer je sjedila kraj s., držala je za ruku i dragala po glavi sve dok se zmaj nije probudio i razvalio ordinaciju. :lol
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 24 stu 2009, 15:41

Mene zanima da li se djete može probuditi od buke MR iako je uspavano klizmom,koliko je to dubok san? :conf
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Ivons@ » 24 stu 2009, 16:03

Mi smo snimali MR sa klizmom i Ivona se nije probudila naprotiv još sam je morala buditi kada je snimanje bilo gotovo,
a buka je dosta jaka mislim da je to dosta čvrst san.
vjerujem u čuda..........
http://picasaweb.google.com/iskopi.pavicic
ivona;)
Avatar
Ivons@
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 12 sij 2008, 23:52
Lokacija: slavonski brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 30 stu 2009, 00:31

swanmia je napisao/la:Mene zanima da li se djete može probuditi od buke MR iako je uspavano klizmom,koliko je to dubok san? :conf

Moj se maleni nije probudio još par sati, dijete se izmori, nahrani a klizma opusti tako da nekako "slatko" zaspe, auz to mu stave i zaštitne slušalice na uši :)
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 01 pro 2009, 18:28

Thx,Lucija ;)
Ivons@,znam ja da je buka,nije nam ovo prvi MR,ali mi se klizma baš i ne čini dovoljno učinkovita.Barem što se tiče mog djeteta.I tako je i bilo.

Mi smo jučer bili na magnetnoj rezonanci u Zg. na Šalati(poliklinika Neuron),sve je bilo super,trčala je po čekaonici,a i ja za njom... dok ju nismo trebali uspavati.Kad ju je vidjeo inžinjer rekao je da mu se čini da će nju izgleda klizma "dići",a ne "spustiti"! :rolf
Ušli smo u sobu,koja je dosta svjetla,nije htjela jesti, i kad sam joj dala klizmu nakon 11 sati nespavanja(što je za nju jako puno),umjesto da je zaspala,bilo je obrnuto.Doslovno je podivljala i bila toliko nabrijana,da je digla sve na noge i svi su umirali od smjeha koliko je bila opaljena,mi se preznojili tisuću puta,pokušavali ju uspavati,a ona samo viće "neće,pavati,budiiiii" i "ćekaaaaj,neee" :rolf ,pa je počela plakati(urlati),i nakon skoro 2 sata borbe nam je došao inžinjer i rekao da se obučemo i odemo malo na turneju Zagrebom :1 .Dogovorili smo se s njima kad zaspi da ih nazovem tako da pogase sva svjetla u klinici i budu tiho,i po potrebi prekinu snimanje drugog pacijenta.Tako smo izašli na stražnji ulaz,htjela je hodati do auta,ali je noge nisu slušale,sjeli u auto i vozili skroz do Sljemena,baš smo uživali Kada je napokon zaspala,javili da stižemo i cjela ekipa nas je čekala na nogama,otvorili nam sva vrata i pogasili sva svjetla,ma mislim ludnica su ljudi,stavili je na MR,malo se promeškoljila i još jednom u bunilu viknula "ćekaaaj" :rolf i to je bilo to,stavili joj slušalice,meni dali ćepiće za uši,i uvukli je u cjev.Snimanje je trajalo 30 min. i taman se i probudila kad je najglasnije zatutnjalo i još pod utjecajem klizme izašla sama van iz aparata,ravno meni u naručje,opet smo se smijali njenom zaprepaštenom licu,i upire prstom u tehničara i govori iš,iš,ma za poludit.Osoblje je bilo jako ljubazno i strpljivo,šaljivo, ma super sam zadovoljna i hvala im puno! :klanja
Ušli u 16:25,izašli u 19:40 sati.
Znači spavala je samo 30min. i bila budna cijelim putem do kuće i večerala,legle spavati oko ponoći. :D
Zadnja izmjena: swanmia; 02 pro 2009, 01:37; ukupno mijenjano 1 put/a.
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lulamae » 02 pro 2009, 00:15

ajme meni..to je stvarno bio dogadaj... ;)
podsjeca me na pregled sluha s adrianom,na salati..totalno isto..klizma nis nije djelovala..natezali se i natezali dok nismo usli u auto..spavao je vec do kvatrica..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 02 pro 2009, 01:35

Sve mali hiperaktivci :hug :vozi :daj5
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Ivons@ » 02 pro 2009, 02:40

Swanmia drago mi je da ste ipak uspjeli snimiti MR a još
mi je draže pročitati da je sa curkom sve ok :zivili .
A što se tiće tog uspavljivanja sa klizmom ti znaš da je i Ivona teško zaspala ista procedura vozikanja
i svih mogučih peripetija ali kada je uspjela zaspati to je onda i potrajalo pa smo je budili kada je snimanje bilo
gotovo.
vjerujem u čuda..........
http://picasaweb.google.com/iskopi.pavicic
ivona;)
Avatar
Ivons@
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 12 sij 2008, 23:52
Lokacija: slavonski brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la nadicab » 02 pro 2009, 12:21

uff, swanmia, trebalo je to izdržati :hug
što sada dalje?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 02 pro 2009, 13:31

Tenkjuverimač svima :grligrli
Eh,sada smo se opet našli u neobranom grožđu,ali ćemo pokušati doći do profice N.Barišić na Rebru,našli smo neku vezicu pa možda upali.
Dr.radiolog nam je rekao da nema potrebe ići kod neurokirurga jer tu nema posla za njega.
I bilo bi dobro možda da snimimo vratnu kralježnicu,jer je možda problem cirkulacija ili ima onaj prvi nestabilni kralješak što je karakteristika kod Downa(kod nekih).I eventualno ponoviti pregled oftamologa. :dunno
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Dory » 02 pro 2009, 14:24

Udomila sam dečkića koji ima sad tri god. i ima teškoće u razvoju . Prošli smo vježbe, hoda...doduše razmjerno kasno je prohodao (s dvije godine), ali ne priča, tek pokoji slog. Bili smo na CT (uz anesteziju) i nalaz je uredan. Čekamo preglede genetičara...Zanima me što se točno utvrđuje MR, jer razmišljam da ga odvedem privatno budući je zdravstveni sustav takav kakav je, dali se s MR mogu dijagnosticirati eventualna oštećenja mozga?
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 02 pro 2009, 16:15

Hm,po meni koliko ja znam razlika je samo u zračenju,CT zrači,a MR ne zrači,što je meni jako bitno jer je moja malena ozračena za par života.Kvaliteta prikaza je ja mislim ista-odnosno dijagnostička preciznost.I CT i MR se i koriste za uočavanje oštećenja i razvoja,zrelosti...mozga,to je jedini i najbolji način.
Kod MR postoji razlika u jačini aparata,većinom po bolnicama i privatnim klinikama imaju 1,5 Tesla,jedini u HR je aparat od 3 Tesle koji je i najjači u Poliklinici Neuron na Šalati,pri institutu za istraživanje mozga.
Rebro inače ima ugovor sa Poliklinikom Neuron pa je moguće i preko uputnice,to sam saznala,jedino neznam na koji način,tko to odlučuje da je potreban baš taj aparat,i dali idu samo hospitalizirani pacijenti.
Da te pitam jeste li bili kod neuropedijatra,snimali EEG,možda psihologa,logopeda?
Koji je bio razlog vježbicama,odnosno zna li se zašto je motorički status loš,oštećenje pri porodu,zanemareno dijete od rođenja ili nešto drugo?
Zašto kod genetičara?
Sretno,divim ti se,ti si jedna divna majka i pitaj ako te još šta zanima!! :srca
Zadnja izmjena: swanmia; 02 pro 2009, 21:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lulamae » 02 pro 2009, 21:12

ja mislim da je MR nalaz daleko kvalitetniji od CT-a..jer CT ugrubo pokazuje sliku mozga a MR finije detalje..nas je neuropedijatrica odmah nakon CT-a poslala na MR pa neurokirurgu..a ako je ct isti kao mr ne vidim razloga zasto bi to radila..
a mislim da i mr zraci..ne znam odkud ti to da ne zraci :dunno mozda sam ja u krivu..

Dory je napisao/la:Zanima me što se točno utvrđuje MR, jer razmišljam da ga odvedem privatno budući je zdravstveni sustav takav kakav je, dali se s MR mogu dijagnosticirati eventualna oštećenja mozga?

mr-om se definitivno mogu uociti ostecenja mozga..ali ako je ct uredan onda nema potrebe ici na mr..svakako se savjetujte s neuropedijatrom..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 02 pro 2009, 21:31

lulamae je napisao/la:a mislim da i mr zraci..ne znam odkud ti to da ne zraci :dunno mozda sam ja u krivu..


Naši doktori u Brodu su Miu htjeli poslati na CT,kada smo to rekli našoj neuropedijatrici ona se zgrozila i rekla nam da je Mia previše puta ozračena i da nikako ne preporučuje CT nego nam je rekla da napravimo MR jer ne zrači. :dunno
Još sam par puta kad smo radili MR kao i sada pitala dr.radiologa i odgovor je bio "ne zrači".
I neke cure su tu na forumu pisale da ne zrači,pa....sam eto bila sigurna da ne zrači. :conf


lulamae je napisao/la:mr-om se definitivno mogu uociti ostecenja mozga..ali ako je ct uredan onda nema potrebe ici na mr..svakako se savjetujte s neuropedijatrom..


Potpisujem! :dada
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Dory » 02 pro 2009, 23:19

swanmia je napisao/la:Hm,po meni koliko ja znam razlika je samo u zračenju,CT zrači,a MR ne zrači,što je meni jako bitno jer je moja malena ozračena za par života.Kvaliteta prikaza je ja mislim ista-odnosno dijagnostička preciznost.I CT i MR se i koriste za uočavanje oštećenja i razvoja,zrelosti...mozga,to je jedini i najbolji način.
Kod MR postoji razlika u jačini aparata,većinom po bolnicama i privatnim klinikama imaju 1,5 Tesla,jedini u HR je aparat od 3 Tesle koji je i najjači u Poliklinici Neuron na Šalati,pri institutu za istraživanje mozga.
Rebro inače ima ugovor sa Poliklinikom Neuron pa je moguće i preko uputnice,to sam saznala,jedino neznam na koji način,tko to odlučuje da je potreban baš taj aparat,i dali idu samo hospitalizirani pacijenti.
Da te pitam jeste li bili kod neuropedijatra,snimali EEG,možda psihologa,logopeda?
Koji je bio razlog vježbicama,odnosno zna li se zašto je motorički status loš,oštećenje pri porodu,zanemareno dijete od rođenja ili nešto drugo?
Zašto kod genetičara?
Sretno,divim ti se,ti si jedna divna majka i pitaj ako te još šta zanima!! :srca

Dijete je svakako bilo zanemareno, sa godinu dana nije mogao ni čvrsto sjesti i motorički i mentalno bio je na stupnju razvoja djeteta od recimo 5 mj. Pod stalnom je kontrolom neuropedijatra, ona ga je uputila na vježbe i ok. on sad hoda ali je motorika još loša, eto on tek sada (gotovo 3 i pol g. ) može držati čašu i to nespretno. EEG je rađen, bez vidljivih promjena, sluh uredan, oftomolog ne može sa sigurnošću utvrditi stanje vida, ali nije dobro....Ali najviše od svega brine me govor, u mojoj kući je puno djece, uključen je u vrtić, oko njega se stalno priča, on je dijete koje nikad nije samo...i ništa, samo ma, ba, ka, Razumije, pokazuje što želi.Psiholog ga ne može testirati jer ne sudjeluje u testnom materijalu, dakle nalaz je ono što ja govorim, logoped ne može početi terapiju...nema što ispravljati, nema govora. Genetičar je da se utvrdi moguće postojanje nasljednih bolesti (LMR, duševne bolesti). CT zrači to znam jer sam ja išla s njim,plakao je i nisam ga mogla ostaviti, stavljali su mi neku pregaču kao zaštitu. Mislim da bi mi MR ipak trebao dati više podataka nego CT, razgovarat ću sa neuropedijatrom o toj mogućnosti. Kako bilo ja tog dečkića neizmjerno volim, on je predivno, toplo i silno emotivno dijete i unatoč svojim teškoćama neizmjerno je obogatio moj život i silno me usrećuje.
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Ivons@ » 02 pro 2009, 23:29

Dory stvarno trebalo je puno ljubavi i hrabrosti za tako veeeeeliko i
nadasve humano djelo mislim da si predivna osoba i majka.
Vidim da pišeš da maleni ima problema i sa vidom uz sve ostalo,nekako me podsjeća na moju Ivonu,
ni ona do tri godine nije pričala skoro pa ništa a također je sve razumila,sada ima šest i pol i govori,
blebeće sve ali nezna slova kao č,ž,š s tako da nada postoji bitno je da razumije šta mu se govori.
Nekoj dječici stvarno treba više vremena da se pokrenu,pogotovo onima oslabljenog vida. :ljubav
vjerujem u čuda..........
http://picasaweb.google.com/iskopi.pavicic
ivona;)
Avatar
Ivons@
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 12 sij 2008, 23:52
Lokacija: slavonski brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lulamae » 02 pro 2009, 23:32

moj adrian uopce ne vidi i sa tri godine je znao reci samo mama ili baka,deda..a sa sa 6..ajme meni..taj ne staje ;)
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Ivons@ » 02 pro 2009, 23:37

lulamae je napisao/la:moj adrian uopce ne vidi i sa tri godine je znao reci samo mama ili baka,deda..a sa sa 6..ajme meni..taj ne staje ;)

E to sam htjela reći :dada isto kao i sa Ivonom, nama su u maloj kući objasnili da je uzrok tome vjerovatno
djetetova nemogučnost da vidi i shvati pokrete usta!
vjerujem u čuda..........
http://picasaweb.google.com/iskopi.pavicic
ivona;)
Avatar
Ivons@
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 12 sij 2008, 23:52
Lokacija: slavonski brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Dory » 03 pro 2009, 00:14

Hvala vam na potpori i na informacijama....vjerujem ja u njega, kad smo dotle dogurali, tko zna gdje ćemo stati, samo treba strpljenja.
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 03 pro 2009, 00:22

Držimo vam palčeve da uspijete i sretno dalje! :joy
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Ivons@ » 03 pro 2009, 00:47

[....vjerujem ja u njega, kad smo dotle dogurali, tko zna gdje ćemo stati, samo treba strpljenja.[/quote]
Strpljenja i puno rada ali vjeruj isplati se :ljubav
vjerujem u čuda..........
http://picasaweb.google.com/iskopi.pavicic
ivona;)
Avatar
Ivons@
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 12 sij 2008, 23:52
Lokacija: slavonski brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la flipper » 03 pro 2009, 09:34

Kao prvo, Dory bravo za tebe i tvoju obitelj i vaše nesebično dijelo. Baš jutros čitam u 24 sata o obitelj Lončar kod Zadra i o njihovoj curici koju su udomili i koju isto tako vode na rehabilitaciju i lječenja... sigurno ima još obitelji samo što neznamo za njih :srca
Što se tiče CT - MR . Kod nas je slučaj da je CT uredan a MR nije, tako da ako možete dogovorite sa neuropedijatrom MR. I isto tako mislim da MR nezrači.
Sretno
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mama.miamia » 03 pro 2009, 10:27

MR ne zrači, tako su nama rekli i neuropedijatrica i svi ostali i precizniji je od CT-a, neznam kak bi drugačije to rekla, daje bolju sliku... :dada
mama.miamia
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 00:33

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la DomiMama » 03 pro 2009, 15:26

Dory je napisao/la: Psiholog ga ne može testirati jer ne sudjeluje u testnom materijalu, dakle nalaz je ono što ja govorim, logoped ne može početi terapiju...nema što ispravljati, nema govora. .


mijenjaj psihologa. mijenjaj logopeda.
psiholog treba iznaci nacina da testira.
logoped nije tu samo da ispravlja govor... moze on puno vise samo ako je dobar. :dada ;)
probaj u ERF odgojnom savjetovalistu!

cestitke na velikoj obitelji :zivili
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Mammamia » 03 pro 2009, 17:08

Draga Dory, jako me veseli kad vidim da ima tako hrabrih i dobrih ljudi kao što si ti, koji usvajaju ili udomljuju djecu s poteškoćama. :srca
mijenjaj psihologa. mijenjaj logopeda.
psiholog treba iznaci nacina da testira.
logoped nije tu samo da ispravlja govor... moze on puno vise samo ako je dobar. :dada ;)
probaj u ERF odgojnom savjetovalistu!

Apsolutno se slažem. Moja Margarita ima 4,5 godine, sve razumije i uopće ne govori. U vrtiću je uključena u rad s logopedicom i s psihologicom. Sve se to može odraditi ako je osoba dovoljno stručna i ako ima u njoj dobre volje da to i napravi. Na žalost, mnogi ne žele raditi s djecom koja me govore, jer im je tako lakše :angry .
Što se tiče CT-a i MR-a, mi smo prvo napravili CT pa su nas slali i na MR i stvarno se na MR više toga vidi. A mislim i da ne zrači (ili bar ima neku drugu vrstu zračenja koje je manje štetno :dunno ).
Mihaela, Margarita i Antonija
Avatar
Mammamia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 26 ruj 2007, 11:49
Lokacija: Zadar

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Dory » 04 pro 2009, 09:11

Znate kako to kod nas funkcionira, svatko odradi svoj dio posla na što lakši način i stvarno sam i ja tek sad kad sam se susrela s problemima djece s teškoćama u razvoju (i problemima njihovih roditelja) shvatila koliko su ta djeca gurnuta u stranu od strane gotovo cjelokupnog društva i kako se za sve morate laktati i moljakati...(ja sam tek sad skužila da bi trebala imati pravo na pelene..ja ih kupujem, a nitko mi to nije rekao). No, svi mi koji živimo s djecom koja imaju teškoća znamo koliko su ona posebna i draga i znamo da najveći dio posla moramo odraditi sami, ali mene osobno ljuti činjenica da onaj mali dio koji mora odraditi struka ne odradi kvalitetno, neznam-kod genetičara sam krenula od 6.mj- nemam još nalaze, pregled neuropedijatra - popunjen po 2 mj. , psiholog, logoped isto tako - dok dođem na red zaboravim maltene zašto sam se naručila jer do tada nastanu nove situacije i problemi.Ja sam to dijete prihvatila i zavoljela sa svim njegovim teškoćama i uopće nemama osjećaj da ga nisam rodila. Od struke bih htjela dobiti podatke kakve su mogućnosti njegovog razvoja, kako se živi i napreduje s tim, što se da popraviti i na koji način. Zato sam razmišljala o MR _netko je rekao da mu je CT bio uredan, a MR ne - što bi značilo da bih time vjerojatno dobila kompletniju sliku. Krećem u svakom slučaju od neuropedijatra, ionako moramo na kontrolni pregled, pa ćemo razmotriti i tu opciju.
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 04 pro 2009, 21:52

MR u svakom slučaju daje bolju sliku i nalaz- no nije ga baš lako napravit i kao što smo pisali razlikuju se uređaji tako da se neke stvari kod slabiji uređaja niti ne vide.
Mislim da bi svakako trebalo vidjet sa neuropedijatrom što mu je potrebno za obavit i od tud krenut.
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 04 pro 2009, 21:53

swanmia i vi ste išli privatno u Neuron??
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 06 pro 2009, 14:11

Da,da privatno jer nam je bilo hitno,a inače se i vodimo privatno kod neuropedijatra,tako da eto sve plaćamo. :kima
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron