Sada je: 20 tra 2024, 02:03.

Kako pravilno učiti?

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la flowerpower » 19 sij 2010, 15:32

Moja starija cer je imal velikih problema sa citanjem radi naznaka disgrafije i disleksije, trebalo joj je dosta da nauci citati i uopce shvati koji je smjer citanja, da sad ne objasnjavam, a ucila je citati tako da smo uzimali slikovnice za dob od 5 godina pa je onda jednu recenicu ona citala, jednu ja i tako smo se mijenjale. Onda smo poslije kad je to savladala glumili igrokaze.
ovo ko da opisujes moju..mi tako malo - po -malo i dobila je 4 iz hrvatskog, zar sam joj trebala tad reci - ocekujem peticu, pa ta je njena 4 velika ko kuca. :joy
first born unicorn 13.05.2002.
Avatar
flowerpower
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 401
Pridružen/a: 18 stu 2006, 19:12

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Nana1971 » 19 sij 2010, 15:35

prvo inteligencija i skolski uspjeh imaju najmanju korelaciju od svih faktora koji su uzeti u obzir u mnogim istr., najveca korelacija je s zanimanjem majke za uspjeh djeteta


Koja su to zanimanja majki koja su povezana s (ne)uspjehom djeteta? Zanimljivo mi je to iako hrpu nazovi-znanstvenih istrazivanja ne shvacam preozbiljno zbog velikog utjecaja narucitelja istrazivanja na nalaze.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la ZacKa » 19 sij 2010, 15:36

Adorabla, nisam te skužila, ali malo mi prerano da bude sam doma od 13-17ha ne bih ni nekoga platila jer nije baš prilagodljiv nepoznatoj osobi. Koncentrirano sa mnom raditi nakon odmora.........hm.........vikendom se odmara pa mu još teže priječi na zadaću. Definitivno mu fali motivacije.
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Adorabla » 19 sij 2010, 15:38

Nana nisam to shvatila kao zanimanje u smislu profesije nego kao ako mama se brine da dijete uci itd... Ima takav jedan topic i tu na skolarcima.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la folne » 19 sij 2010, 15:42

Da, i ja. Taman sam htjela pitati u kojoj su korelaciji očevi. Njihov odnos nema toliki utjecaj ili???
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la eli » 19 sij 2010, 15:44

Koja su to zanimanja majki koja su povezana s (ne)uspjehom djeteta? Zanimljivo mi je to iako hrpu nazovi-znanstvenih istrazivanja ne shvacam preozbiljno zbog velikog utjecaja narucitelja istrazivanja na nalaze.

ima i dosta nezavisnih istraživanja. i neka zgodna knjiga čijege se naslova ne mogu sjetiti. ne radi se o zanimanju već o stručnoj spremi. i najviše poslije o korelaciji sa dužinom životnog vijeka.
no džaba dr majci da izgura da joj dijete bude dr ako će imati ružna sjećanja na djetinjstvo i školovanje, osjećaj presinga i sl.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la flowerpower » 19 sij 2010, 15:47

zainteresiranost...ne zanimanje u smislu profesije, pisem brzinski... :oops:
first born unicorn 13.05.2002.
Avatar
flowerpower
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 401
Pridružen/a: 18 stu 2006, 19:12

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la flowerpower » 19 sij 2010, 15:49

ocevi nisu bitni, uzeti su u obzir u tom istr. ali su se pokazali nebitni...
meni je ful zanimljivo da je skoro uvijek i u svim istr. pokazano da je poslusnost medju prvim faktorima uspjeha.
first born unicorn 13.05.2002.
Avatar
flowerpower
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 401
Pridružen/a: 18 stu 2006, 19:12

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la folne » 19 sij 2010, 15:49

a očevi?
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Adorabla » 19 sij 2010, 15:49

Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Neda3kids » 19 sij 2010, 19:12

Eno mog školarca doma. Našla sam MMa kako ispija kahvu za stolom s pogledom "ludsamdokraja". Lijepo sam sjela nasuprot sa svojom šalilcom i saslušala ga. Naime, sin nam se vratio iz škole s izvještajem da se on s učiteljicom DOGOVORIO da neće sutra doć u školu, nego da će lijepo ostat doma i učit gramatiku i pravopis sa bakom. Jer ga u školi to nitko ne može naučit.
Na što je moj grašak odmah provrtio situaciju, podržao MMa u njegovoj odluci da se mali povuče u sobu, pročita dva poglavlja svoje lektire i koncentrira se osim na sadržaj i na gramatiku, i neka nakon toga razmisli da li će istu ić ipak savladat u školu.
Poučena iskustvom, moja se ručica zavukla u njegovu torbu i proučila bilježnicu iz hrvatskog u kojoj sam naišla na vrlo pristojan, odmjeren i opširno informativan komentar učiteljice iz boravka. Situaciju si mogu u potpunosti predočit, ali mislim da je rezultat upravo u tijeku.
Naravno da se svađao, naravno da je plakao, i naravno da su svi bili krivi za njegov umor, neznanje itd. itd.
Pa sad nakon što je pročitao poglavlje, ima novu bilježnicu ispred sebe (staru je potrošio), prepisuje GRAMATIČKI ispravno zadaću još jednom, jer niti ispravak nije bio dobar. Uči doma, i zaključio je da će ići sutra u školu.
A ići će u pol 9 u krevet, samo to još ne zna.
U međuvremenu sam ga i nahranila.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Adorabla » 19 sij 2010, 19:15

U međuvremenu sam ga i nahranila.

a jesi li mu dala cokoladice za uzinu sutra :mrgreen Znas da moras paziti na razinu secera u krvi :mrgreen
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Neda3kids » 19 sij 2010, 19:59

To još nisam. Al imam jednu s puno liza.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Potica » 19 sij 2010, 20:23

I P. je danas došao doma sa ne završenom zadaćom jer mu je teško, jer ima jako puno zadaće, jer on ne zna, jer mu nitko nije objasnio, jer učiteljica ga uopće ne sluša, jer je umoran, jer je gladan ...
Napisao ju je za dvadeset minuta sam u svojoj sobi :mrgreen ali nije prestao cendrati, svi su mu zadaci bili točni :roll toliko o tome da ne zna i da mu nitko nije objasnio :lol
Bio je jučer sa mnom na roditeljskom i učiteljica je rekla za lektiru iz zadane knjige pročitati 4 priče i 4 pjesmice i evo već se pol sata svadi sam sa sobom i pokušava uvjeriti mene da je učiteljica rekla 3 priče i 3 pjesmice, koliko rapravlja mogao je sve to pročitati. :roll
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21825
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Neda3kids » 20 sij 2010, 11:26

A meni se čini da oni malo dublje proživljavaju najdepresivniji dan u godini :lol
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la nadicab » 21 sij 2010, 13:34

Znate kaj ja vam iskreno želi takvu divnu djecu ali bojim se da će nas većina do osmog razreda sasvim drugačije pjevati
Nemamo tu još dovoljno reprezentativan uzorak ali puno ocjena počinje padati u sedmom i osmom razredu kad je najvažnije da ostanu dobre, a tada i djeca imaju najmanje volje za suradnjom.
I da se vratim na učenje potrebno je djecu naučiti raditi svaki dan, da odrade svoje obveze, to je jedina navika koja će ostati, a na koji način će oni to raditi to bi trebalo prepustiti njima i pokušati se prilagoditi.

Baš tako, potpis od riječi do riječi
Ja sam svoju djecu dala na profesionalnu orijentaciju kod izvrsne privatne psihologice - kod nas se nije moglo desiti da moja djeca ne znaju što će i kamo će.
Da, očekujem da idu na faks jer imaju sve uvjete. Da li će ONI htjeti ići na faks, eee, to je njihov izbor ali imaju pravo na njega tek nakon mature. Do tada je na meni da im omogućim izbor.
Ja sam uvijek bila totalna nemajka - od mlade dame sam uvijek zahtjevala da pokaže svoje najbolje s ocjenama - nažalost, nisam u tome uspjela jer se njoj to nije dalo. Ali, sama je priznala da su joj moje kazne u slučaju jako loših ocjena bile ipak motivirajuće iako me je mrzila u tim trenucima. Zato sada, kad aje na faksu kojeg je sama izabrala (ali nakon profi orijentacije), uči jako puno jer ima svoj cilj - da se zaposli van zemlje, a za takve stvari su joj bitne i ocjene na faksu i eventualna stipendija.
Kako joj brat ide u istu gimnaziju (MIOC), ona je prema njemu puno kritičnija i jača s prijedlozima kazni nego što bih ja bila :lol
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Imge » 11 tra 2010, 22:25

dizem malo ovaj topic :mah

naime, moj maleni (3. razred) tek sad odradjuje tematsku jedinicu povijest zagreba i mi se tek sad po prvi put susrecemo s ozbiljnim ucenjem povijesnih cinjenica i godina. i tek mi je sad i konkretno bliska ova tema (svo dosadasnje gradivo odradjivano je zapravo u hodu, vjezbanjem, intuitivno, no, ovo je prvi put da se na drugaciji nacin mora zasjesti za stol i moram priznati da nam je novost ovakva vrsta ucenja).

i jos, bormec, vidim ja da to ne ide tako kao od sale kako sam si ja bila zamislila da ce ici :znoj . pogotovo me to iznenadilo jer je on inace ful drustvenjak i mislila sam da ce mu to lakse ici...

dodushe, onaj dio konkretnog rada i obilaska bitnih lokaliteta na gornjem gradu isao mu je lako i sve on to zna lijepo pobrojati i nis se tu ne pomota.

no, kad je to sve trebalo povezati u cjelinu i zapamtiti bitne godine (ima ih 7 za zapamtiti) i bitne povijesne cinjenice - e, tu se javio problem. pa sam trazila nacin kako mu pomoci i onda sam se povela za spoznajom kako je on ful vizualni tip i iskoristila to za ucenje.

predlozila sam mu da si sam slozi mapu s fotkama (napominjem da je tijekom obilaska grada s tatom fotkao sve sto su obisli pa je to bilo zgodno za iskoristiti) bitnih mjesta u zagrebu i da to sam nekako, na neki svoj nacin, mnemotehnicki poveze i tako lakse zapamti. i onda je redom napravio tako sa svih 7 godina - znaci, iskljucivo s fotkama i nekom samo njemu bitnom asocijacijom.
i sad to hoda...

a vidjet cemo kak ce ici dalje...

meni to zgodno izgleda, pogotovo jer je sve sam radio i jer je to materijal koji bas njemu pomaze u ucenju :)

i opaska po 765489. put - maleni ne ide u boravak, i ja ne znam kako se to tamo odradjuje :dunno . znam samo da ovo sve on nekako mora odraditi sam, kod kuce :dunno
Zadnja izmjena: Imge; 19 tra 2010, 22:08; ukupno mijenjano 2 put/a.
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la folne » 12 tra 2010, 08:41

Da, boravkaši su to učili u školi. Dio je bio bolestan i učili smo doma. Baš tako kako sam napisala -ja sam mu pomagala učiti trudeći se to raditi kako radi učiteljica.
Sva sreća pa slijedeće godine nema boravka i bit ćemo prisiljeni naći neki modus da uči sam jer za sad, kod nas, to ne funkcionira na taj način.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Duga » 22 ruj 2016, 10:01

Podižem ovu temu (tek sam ju počela iščitavati, pisalo se dosta i baš mi je zanimljivo čitati, a i "susresti" se s nekim forumskim imenima koje više ne viđam ili rijetko viđam, ovdje na forumu).


Neki dan sam na petašima postavila pitanje:

Duga je napisao/la:Kako su vaši petaši učili povijest?

Moja je cijelu prošlu godinu pid učila bez da sam je ja išta ispitivala. Bilo je: čitaj cijeli tekst 2-3 puta, skuži podnaslove/podteme, gledaj podebljane riječi jer su ti one okosnica oko koje izvrtiš koju rečenicu...znaj odgovoriti na pitanja iz udžbenika i radne...

Udžbenik iz povijesti ima puno više teksta, sitno pisanog, složenije rečenice, novi izrazi, na sve strane nešto dodatno, zanimljivo, zapamti i sl. Oni su odradili ovu uvodnu cjelinu i na rezimeu su.
Podcrtavaju li olovkom? Prave biljeske?

Ovo vrijedi i za geo, pid...


Našla sam se (i potpisujem ga u cijelosti) već u prvom postu koji je folne napisala te, davne 2010.
Svi pišu da treba pravilno učiti, umne mape...i moje je pitanje isto kao i njezino (boldala). Ima li friškijih vijesti :) ?

folne je napisao/la:Potakla me Ronin pa citiram:
dosta je važno učiti ih od početka kako učiti,najbolji primjer je priroda,da se ne bi iznenadili kasnije u 3,4 i pogotovo 5 razredu kad se obujam gradiva znatno poveća...ako dijete ne zna učiti nastaju ogromni problemi


Kroz cijelo svoje duugotrajno školovanje slušam "Treba znati kako pravilno učiti" i zapravo nikad nisam saznala kako se to pravilno uči.
Ja sam učila slobodnim stilom ;) tj. na način koji mi je došao sam od sebe. Nas nisu učili kako učiti.

Jasno mi je da je bitna dosljednost, svakodnevni rad, a ne kampanjstvo, ali to nije ono što ja pitam.

Dakle kako naučiti našu djecu kako da uče (pravilno?) na obostrano zadovoljstvo.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Ina66 » 25 ruj 2016, 17:23

nema univerzalnog pravila - ono što odgovara mom djetetu, možda neće odgovarati tvom kao što ni moje dvije ne uče na isti način
svatko treba pronaći način koji mu najviše odgovara
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Duga » 25 ruj 2016, 18:50

Slažem se s ovim, apsolutno.
Ali, treba li klince jednostavno prepustiti ili ih nekako navesti da iznađu taj svoj način?
Recimo, svi o tim mentalnim mapama, koje su meni sf pa ne znam šta bih djetetu u petom o njima, a u stvari sam si ja znala skicirati takve stvari samo što se to u moje vrijeme nije zvalo umna mapa i to je bilo puno kasnije, sigurno ne u petom osnovne...
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la lastavica » 25 ruj 2016, 19:18

Moja si je sama nalazila načine. Znala si je raditi mentalne mape u petom razredu. Baš smo nedavno čistile ladice pa naletili na njih. Ja sam to više doživljala kod nje da joj je to bilo zanimljivo jer bi koristila cijeli papir, pa drugu boju. Mislim da to više ne radi ili radi, ali rijetko. Podcrtavanje koristi. Zapravo, većinom ni ne vidim kako radi zadaću pa baš i nisam od koristi na ovom topicu.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Dobri andjeo » 25 ruj 2016, 20:52

http://www.srednja.hr/Zbornica/Nastava/ ... jih-ocjena
Mojima se najbolja pokazala ova metoda . Mentalne mape im oduzimaju previse vremena
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Adorabla » 26 ruj 2016, 10:07

Ali, treba li klince jednostavno prepustiti ili ih nekako navesti da iznađu taj svoj način?

to isto ovisi od klinca do klinca; netko ce odmah naci svoj sistem, drugome treba malo vise pomoci. Ni jedno dijete nije jednako. A bome ni gradivo niti zahtjevnost profesora nisu isti.

Meni osobno "najcudnijih" nacina (odnosno meni osobno tesko prihvatljivih jer nisam bila takva ko oni) kako su moja djeca ucila su recimo bilo snimanje na mobitel pa slusanje na slusalice ili kartice s pitanjima i pojmovima.
Slusanje mi je bilo totalno cudno jer sama nisam audio tip pa mi je to zvucalo jako neobicno da tako netko moze nauciti, a kartice s pitanjima i pojmovima sam po prvi puta vidjela i totalno se odusevila od truda, boja, sistematicnosti... Za tako nesto ja mislim da ne bih imala volje ni vremena u toj dobi.
I rano su se zapravo, već oko 7. razreda, njih dvije odlučile za najprihvatljiviji sistem; sratija audio, mladja vizualno
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Dobri andjeo » 26 ruj 2016, 14:54

Ak vidis da dijete ne zna uciti onda ga naucis ,
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Duga » 26 ruj 2016, 18:06

Iščitavam i dalje ovu temu, super je topic, tek sam trećinu iščitala...ne ide brže.

Zašto me zanima ovo o pravilnom učenju?
Ukratko, četvrti sam iskoristila da vidim kako će proći s PiD. Nisam je propitivala pred testove i usmene, s vremena na vrijeme ponovile bismo sistem kako učiti to gradivo. To sam gore već opisala. Na info sam uvijek učiteljicu pitala kako je usmeni izgledao (iako je curka imala sve petice i pismeni i usmeni) i kad diže ruku za odgovor kako to izgleda. Uvijek sve u superlativima.

Krenula je u peti, ja sam ostala paf kad sam početkom godine malo zavirila u lekciju iz povijesti jer me nešto pitala zbog zadaće.
Nebo i zemlja u odnosu na četvrti...Uostalom, znate na šta mislim (ozbiljnost, količina teksta...).
Ne želi i tvrdi da nema potrebe da ju ispitam malo pid, geo ili pov...
Iskreno, s jedne strane super, a s druge mi nije svejedno baš da samo odmahnem rukom.
E, sad, ona ima neke svoje načine učenja koji meni uopće nisu bliski (recimo, zna čak koristiti nešto kao simbole/šifre neke stvari zapamtila) i tu, još uvijek, samo duboko udahnem, igra se učiteljice, ali zaozbiljno ponavlja, piše po magnetnoj, ali isto ponavlja...
Jedino je mogu pustiti do prvih ocjena pa da vidim stanje sad kad je škola ozbiljnija...
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la lastavica » 26 ruj 2016, 19:01

Bit će to dobro. Tako je i moja radila. Ima ploču u sobi. Znala sam na njoj naći gradivo. Pa kad bi joj taj medij dosadio uzela bi papir i radila neku svoju mapu Najgore je u višim razredima kad joj svi mediji dosade ;) uključujući profesore :mrgreen
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Dobri andjeo » 27 ruj 2016, 07:21

Bas tako duga, cekaj prvu ocjenu pa ako ne bude zadovoljavajuca onda se upleti i pomozi da nade najbrzi a najucinkovitjij nacun.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la medo14 » 27 ruj 2016, 08:08

Duga, mislim da brineš unaprijed :)
pusti, vidjeti ćeš kako će se razvijati, ocjene kakve će biti, ali je varijanta da ti ne moraš ništa najbolja i srećko si ako tako i ostane ;)
5. razred je velika promjena i ogroman skok u količini i načinu gradiva
po meni prevelika, po meni bi trebali malo 4. razred podignuti na viši nivo
ali sličan skok će imati i iz 8. u 1. srednje, tako da je bolje da se priviknete na skokove :lol
oko stila učenja mi se čini da je najvažnije da će svako dijete pronaći svoj stil učenja i obično je to kontra i potpuno drugačije od stila učenja roditelja :mrgreen
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Kako pravilno učiti?

PostPostao/la Hajdi » 27 ruj 2016, 08:37

Duga, daj malo ispregni, škola je djetetova obaveza a ne tvoja. Poguglaj "helikopter roditeljstvo", da ti sad ne stavljam linkove.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron