Sada je: 28 ožu 2024, 10:50.

bhcg-hormon

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 13:15

Jel moze neko da mi pomogne pls?!Trudna sam vec 5 nedelja i 3 dana(juce mi je moj dr rekao)Ali kaze da za 2 nedelje,otkad sam bila prosli put,nije plod se razvio kako bi trebao da bude,pa mi je dala da uradim bhcg-hormon,i rekla mi da za 48 sati uradim opet,ako se bude duplirao onda je sve u redu...ali ja se pitam,sta onda ako je to u redu,a ovamo mi rekla da se plod nije razvio kako bi trebao da bude za te dvije nedelje?pa sta da radim...???U strahu sam kako ce se razvijati dalje,bez obzira sto ce mo mozda biti nalaz dobar,tj.dupliran??? :( :(
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la ancica » 27 svi 2010, 13:27

Ne razumijem kako je on ustanovio da se plod nije razvio? To bi značilo da se nije razvijao između 3. i 5. tjedna trudnoće. Na osnovu čega se to vidi - s obzirom da je rano za UZ, nisi vadila krv za hormone... nemam pojma o čemu se tu radi :conf
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 13:33

ancica je napisao/la:Ne razumijem kako je on ustanovio da se plod nije razvio? To bi značilo da se nije razvijao između 3. i 5. tjedna trudnoće. Na osnovu čega se to vidi - s obzirom da je rano za UZ, nisi vadila krv za hormone... nemam pojma o čemu se tu radi :conf

Pa evo ovako-ja sam bila na pregledu prije 15 dana,i to je vec bilo rano,poslednja menstruacija mi je bila 4 aprila,i izracunaj koliko je vec trudnoca,termin mi je 9 januar...bila sam prije 2 nedelje i rekla mi jos je rano,i zakazala mi za juce...juce sam bila i rekla mi je za te 2 nedelje od kad sam bila prosli put,plod se nije razvio koliko bi trebao da bude,kapiras??valjda se ne cuje otkucaji srca??i rekla mi da uradim ovaj hormon iz krvi bhcg,ja uradila juce..i opet da ga uradim za 48 sati,tj.sjutra...ako se bude duplirao,u redu je,a ako ne moram na ciscenje :( :( ...Ali sta ako bude dobar taj nalaz krvi,a ipak plod nije razvijen???bez obzira sto je dobar nalaz???sta da radim???ona kaze da ima slucajeva,jer valjda kasnije dodje do ovulacije....joj mnogo sam zabrinuta,javljam sjutra sta je bilo :(
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la zauvijekmama » 27 svi 2010, 13:36

i kolika je beta bila jucer?
jesi dobila nalaz?
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la thinkPINK » 27 svi 2010, 13:37

To je jako rani stadij trudnoce. Vjerujem da je doktorica uzela jos jedan parametar kojim moze pratiti trudnocu ovako na pocetku.
Ako nalaz bude takav da pokaze duplanje bete u dva dana onda je to za betu uredan nalaz. Vjerujem da cete onda cekati srcanu aktivnost.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 13:40

zauvijekmama je napisao/la:i kolika je beta bila jucer?
jesi dobila nalaz?

juce mi je bila 5180(normalne vrijednosti < 5,5) sto znaci da je dobar nalaz..sjutra opet radim,i da sve bude u redu mora da bude dupliran nalaz...ali i ako to bude u redu,plasim se za plod,jer ipak kaze dr da nije razvijen i ne cuju se otkucaji srca ...
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la MON » 27 svi 2010, 13:41

Andjeo, dobro nam došla :mah

Vjerujem da te uhvatila panika, no radi se o vrlo ranoj trudnoći, baš kako je ThinkPink napisala.

Zato, samo polako i vjeruj doktorici.

A mi ćemo držati fige da sve bude ok :dada
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la NadiaElena » 27 svi 2010, 13:42

Da, ni meni nije jasna formulacija jer sa tim tjednima se ne može baš pun vidjeti. No postoji nekoliko mogućnosti

- dr. je očekivao srčanu reakciju za što je možda malo rano ali nije nemoguće (ja sam sa 5tjedana i 6 dana imala otkucaje srca)
- moguće je da se vidi samo gestacijska vrećica bez embrionalnog odjeka (koliko sam skužila embrionalni odjek nije isto kao kucanje srca već je neka međufaza: navodno ide gestacijska pa gestacijska sa embrionalnim odjekom a onda srčana reakcija) što doktoru znači da se možda odvija blighted ovum odnosno razvija se gestacijska bez ploda

Ima neke začuđujuće točnosti u tom Hcg hormonu zato ti također ja mogu preporučiti da izvadiš krv u tom razmaku u kojem je doktor rekao i iz bete se puno vidi.
Nije pravilo ali u većini dobrih slučajeva se beta duplira no čak i ako se ne duplira postoji neka nada, posvjedočile su neke cure na forumu.

Imaš i opciju zatražiti drugo mišljenje jer je ponekad moguće da se zbog razlike u kvaliteti aparata (UZVa) negdje plod vidi ranije a negdje kasnije.

Od srca ti želim najbolji ishod iako nije svim mrvicama suđeno da ostanu sa nama, neka tvoja bude borac ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

*sad vidim da pišemo u isto vrijeme...bude li nalaz dobar ja bih možda otišla negdje drugdje na UZV, čisto za potvrdu
slikaslika
Avatar
NadiaElena
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1096
Pridružen/a: 16 ožu 2005, 20:17

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 13:49

NadiaElena je napisao/la:Da, ni meni nije jasna formulacija jer sa tim tjednima se ne može baš pun vidjeti. No postoji nekoliko mogućnosti

- dr. je očekivao srčanu reakciju za što je možda malo rano ali nije nemoguće (ja sam sa 5tjedana i 6 dana imala otkucaje srca)
- moguće je da se vidi samo gestacijska vrećica bez embrionalnog odjeka (koliko sam skužila embrionalni odjek nije isto kao kucanje srca već je neka međufaza: navodno ide gestacijska pa gestacijska sa embrionalnim odjekom a onda srčana reakcija) što doktoru znači da se možda odvija blighted ovum odnosno razvija se gestacijska bez ploda

Ima neke začuđujuće točnosti u tom Hcg hormonu zato ti također ja mogu preporučiti da izvadiš krv u tom razmaku u kojem je doktor rekao i iz bete se puno vidi.
Nije pravilo ali u većini dobrih slučajeva se beta duplira no čak i ako se ne duplira postoji neka nada, posvjedočile su neke cure na forumu.

Imaš i opciju zatražiti drugo mišljenje jer je ponekad moguće da se zbog razlike u kvaliteti aparata (UZVa) negdje plod vidi ranije a negdje kasnije.

Od srca ti želim najbolji ishod iako nije svim mrvicama suđeno da ostanu sa nama, neka tvoja bude borac ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

*sad vidim da pišemo u isto vrijeme...bude li nalaz dobar ja bih možda otišla negdje drugdje na UZV, čisto za potvrdu

E hvala vam punoooo!!Divne ste sve!ja sam prvi put ovdje i nikako se ne snalazim,a iz CG sam pa i neke rijeci bas i ne kapoiram sta mi kazete,ali dobro nema veze,nekako cu tumaciti...Da ja mislim da je to prvo sto si napisal,da mi je bas to dr rekla-gestacijska vrecica,,bez embriona!!i ne cuju se otkucaji srca,,,sjutra vam sve javljam,ako budem umjela doci opet-haahahhaa...glupa plavusa :)))divne ste sve!!!veliki pozz iz Crne gore!!
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 13:51

MON je napisao/la:Andjeo, dobro nam došla :mah

Vjerujem da te uhvatila panika, no radi se o vrlo ranoj trudnoći, baš kako je ThinkPink napisala.

Zato, samo polako i vjeruj doktorici.

A mi ćemo držati fige da sve bude ok :dada

Hehe evo i jedne plavus emedju vama,koja se nikako ne snalazi,jer non stop sam po facebooku,a nikada na forumima-uzas!!!Bolje vas nasla i nadam se da cemo se druziti ubuduce!KISS ZA TEBE :*
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la NadiaElena » 27 svi 2010, 13:52

I tebi pozdrav i neka sutrašnji nalaz bude dobar! :cheer
slikaslika
Avatar
NadiaElena
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1096
Pridružen/a: 16 ožu 2005, 20:17

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la thinkPINK » 27 svi 2010, 13:52

Zelimo dobar nalaz! :srca
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Julija29 » 27 svi 2010, 13:58

Ne znam sta je htjela da kaze time da se plod nije razvio kako treba. Tvoja vrijednost bete odgovara otprilike trudnoci staroj 5+4 (pogledaj prvu tabelu)

http://kutak.forumotion.com/trudnoaa-f2 ... a-t533.htm

Meni se u prvoj trudnoci nije vidjelo nista osim gestacijske vrecice sa 6+, i klimali su mi znacajno glavom. U 8.sedmici i dalje nije vidjena srcana radnja, ali sve se to desava u drzavnoj bolnici na njihovom uzv. Na pregledu kod privatnika se, odmah zatim, sve lijepo vidjelo i danas iz te trudnoce imam curicu od 5 godina.

Izvadi betu kako ti je rekla i javi se da te nase moderatorice upisu u listu zimskih trudnica :mase
Moja prva ljubav 27.04.2005.
Vragolanka 16.11.2007.
Sisoljubac 31.10.2010.
_______________________________________________
Jana 09 06 2009 "Uf, kako su teške ove današnje mame!"
Elena, nov 2011 "Ja sam uvijek dobra, samo ponekad radim bezobrazne stvari! "
Avatar
Julija29
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 597
Pridružen/a: 10 pro 2004, 13:55
Lokacija: U savrsenstvu

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Julija29 » 27 svi 2010, 14:00

Sad vidim da si pisala. I ja sam iz CG, pa se javi ako ti mogu kako pomoci :mase
Moja prva ljubav 27.04.2005.
Vragolanka 16.11.2007.
Sisoljubac 31.10.2010.
_______________________________________________
Jana 09 06 2009 "Uf, kako su teške ove današnje mame!"
Elena, nov 2011 "Ja sam uvijek dobra, samo ponekad radim bezobrazne stvari! "
Avatar
Julija29
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 597
Pridružen/a: 10 pro 2004, 13:55
Lokacija: U savrsenstvu

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 14:06

Julija29 je napisao/la:Ne znam sta je htjela da kaze time da se plod nije razvio kako treba. Tvoja vrijednost bete odgovara otprilike trudnoci staroj 5+4 (pogledaj prvu tabelu)

http://kutak.forumotion.com/trudnoaa-f2 ... a-t533.htm

Meni se u prvoj trudnoci nije vidjelo nista osim gestacijske vrecice sa 6+, i klimali su mi znacajno glavom. U 8.sedmici i dalje nije vidjena srcana radnja, ali sve se to desava u drzavnoj bolnici na njihovom uzv. Na pregledu kod privatnika se, odmah zatim, sve lijepo vidjelo i danas iz te trudnoce imam curicu od 5 godina.

Izvadi betu kako ti je rekla i javi se da te nase moderatorice upisu u listu zimskih trudnica :mase

Joj meni je prvi put ovdje,tj.uopste na forumu nekom!Pa se nekako i slabo snalazim,znas kako je :) Pa i ja sam rodjena u Pg,a udata na primorju...Poslalas am ti privatnu poruku,ako sam to dobro uradila hahahha...pa sjutra radim opet betu,i treba da mi bude duplirana...a sad si me ti malo ohrabrila,kad si rekla da do 8 nedelje nisu se culi otkucaji...uf...strasno...
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Julija29 » 27 svi 2010, 14:11

Dobro nam dosla! Nadam se da ces duze ostati, jer ovdje mozes nauciti brdo korisnih stvari. Ja ne napustam Forum vec 6. godina...

Imas pp, dobro si ga poslala :)
Moja prva ljubav 27.04.2005.
Vragolanka 16.11.2007.
Sisoljubac 31.10.2010.
_______________________________________________
Jana 09 06 2009 "Uf, kako su teške ove današnje mame!"
Elena, nov 2011 "Ja sam uvijek dobra, samo ponekad radim bezobrazne stvari! "
Avatar
Julija29
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 597
Pridružen/a: 10 pro 2004, 13:55
Lokacija: U savrsenstvu

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 14:15

Julija29 je napisao/la:Dobro nam dosla! Nadam se da ces duze ostati, jer ovdje mozes nauciti brdo korisnih stvari. Ja ne napustam Forum vec 6. godina...

Imas pp, dobro si ga poslala :)

da,ekstra stvar,jos kad se malo uštosam,mislim da je ovo najbolje nesto na netu ...Bolje vas nasla :))
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 27 svi 2010, 16:14

izvni sto "upadam" ali ako ti je zadnja menstruacija bila 04.04. nema sanse da si 26.05. peta sedmica plus par dana, ako je suditi po klasicnim kalkulatorima (naravno svako od nas ima svoj individulani, ali ipak)
mislim da bi vec sada trebala biti sedma sedmica (ako ne i vise) :dunno

mozes i sama izracunati:

http://www.sretnodijete.net/infusions/t ... index2.php


dok god se beta pravilno dupla nemas razloga za paniku, ali budi stalno u kontaktu sa ljekarima.

:mah
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 19:13

moj djecak je napisao/la:izvni sto "upadam" ali ako ti je zadnja menstruacija bila 04.04. nema sanse da si 26.05. peta sedmica plus par dana, ako je suditi po klasicnim kalkulatorima (naravno svako od nas ima svoj individulani, ali ipak)
mislim da bi vec sada trebala biti sedma sedmica (ako ne i vise) :dunno

mozes i sama izracunati:

http://www.sretnodijete.net/infusions/t ... index2.php


dok god se beta pravilno dupla nemas razloga za paniku, ali budi stalno u kontaktu sa ljekarima.

:mah

ma super sto si upala,bas mi je drago,sto vise misljenja nije na odmet!!Ja sam sad pokusala da izracunam,ali ne znam april-kako se kaze na hrvatskom?:)))))) Jel znas mozda?Da tako mi je rekla,i ja sam napisala sve u postu sto se mene tice,mora da si procitala...I ako se bude beta uvecao strah me da i dalje en bude nesto lose,ako je vec rekla da se to nije razvilo kako bi treballo :/
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 27 svi 2010, 19:22

april je travanj

sve ces sutra znati. :hug
to sto su rekli da se ne razvija kako se ocekuje, moze znaciti svasta i nista u isto vrijeme. trudnoca je tek na pocetku i mislim da je rano govoriti o ocekivanom razvoju embrija.
iako postoje postavljeni parametri za svaki period (sedmicu ili tjedan), ipak uvijek ima odstupanja koja mogu biti alarmanta, ali i ne moraju.
recimo, md dok je bio u stomaku obim glave uvijek je bio za 3. do 4. sedmice veci od ocekivanog, ali neki drugi dijelovi tijela bili su ispod granice koja se smatrala normalnom za taj period.
najbolje je da osim svog doktora, potrazis jos jedno misljenje, ali tek nakon bete i pregleda.

nadam se da ce se beta duplati, i da ces(te) na narednom pregledu vidjeti i cuti malo srce :luv (meni licno upecatljiviji dozivljaj od samog poroda)

sretno!!!
Zadnja izmjena: moj(a) djeca(k); 27 svi 2010, 19:30; ukupno mijenjano 1 put/a.
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Andjeo ljubavi » 27 svi 2010, 19:30

Hvala,i ja se nadam!Evo bas sam sad izracunala termin porodjaja i tacno je kako mi je dr rekla,samo ne znam,zasto mi je rekla 5 nedelj,kad mi je ispalo 8...Ali ono mozda drugacije racunaju!
Andjeo ljubavi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 svi 2010, 13:04

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 27 svi 2010, 19:36

mozda je to bio problem, mozda je ona dobila mjere za 5. sedmica i tri dana, a ti si vec u osmoj sedmici. :dunno
druga stvar, nemaju sve zene na svijetu plodne dane u isto vrijeme, niti je jedna zena plodna svaki put samo 12.dc, niti je svakoj zeni m 28.dc, pa cak i ako jeste, ne dobije svaki put bas taj (isti) dan....a sve to "ulazi" u kalkulaciju.
osim toga, neki kalkulatori racunaju od prvog dana m, a drugi prvi dan m plus sedam.
moguce da si u sestoj ili sedmoj sedmici, a moguce da je ovaj kalkulator tacan??? sve zavisi kada se desila ovulacija, i ostali procesi nakon tog.
ne trebas se previse brinuti, jer znam isto tako da kada mjere odgovaraju prvom danu m, doktori budu iznenadjeni kako su se velicina ploda i mjere koje izbaci kompjuter "poklopile" :p
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la eli » 27 svi 2010, 20:20

upravo u ranoj trudnoći embriji rastu gotovo ujednačeno (max par dana gore dolje). najbolje ti je računati termin prema beti, kad si je već vadila, a za one koji je ne vade prema prvom uzv. baš zato što nemaju sve žene ovulaciju u isto vrijeme, 14 dana nakon prvog dana menstruacije, a i kod iste žene varira.
taj osimi tjedan koji su ti upisali je po zm i to je odokativna metoda koju primjenjuju za svaku trudnoću ne vodeći računa o osobnim razlikama sve dok je sve školski. ako se nešto zakomplicira gledaju i druge parametre.

držim fige za pravilno duplanje bete.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Julija29 » 28 svi 2010, 11:00

Jesi li radila betu?
Moja prva ljubav 27.04.2005.
Vragolanka 16.11.2007.
Sisoljubac 31.10.2010.
_______________________________________________
Jana 09 06 2009 "Uf, kako su teške ove današnje mame!"
Elena, nov 2011 "Ja sam uvijek dobra, samo ponekad radim bezobrazne stvari! "
Avatar
Julija29
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 597
Pridružen/a: 10 pro 2004, 13:55
Lokacija: U savrsenstvu

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Mama Mia28 » 28 svi 2010, 12:23

Joj nemoj se toliko živcirat, možda se bebolino još jednostavno ne vidi jer si trudna manje nego što oni kažu. Sumnjam da znaju točan dan kad si zatrudnila, oni to računaju po nekim svojim tabelama.
Ja sam bila u istoj situaciji kao ti, potpuno istoj, mislili su da sam više trudna nego sam stvarno bila, a bebe nigdje
kao plod se nije razvio neka se javim na kiretažu.... (to sam bila privatno) . Spasilo me "drugo mišljenje"- moj ginekolog.

Betu su zahebali u labosu pa je ispalo da sam trudna puuuno više nego sam stvarno bila... ma pisala sam negdje o tome, ali moram naći gdje.
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 28 svi 2010, 13:04

nadam se da se beta duplira. :kiss
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Julija29 » 31 svi 2010, 09:28

Nazalost, ne.

Javila se Andjeo ljubavi kratkom porukom iz bolnice. Ipak je uradjena kiretaza.

Nadam se da ce joj oporavak teci brzo i da ce nam se ubrzo pridruziti na trudnoci sa radosnim vijestima...
Moja prva ljubav 27.04.2005.
Vragolanka 16.11.2007.
Sisoljubac 31.10.2010.
_______________________________________________
Jana 09 06 2009 "Uf, kako su teške ove današnje mame!"
Elena, nov 2011 "Ja sam uvijek dobra, samo ponekad radim bezobrazne stvari! "
Avatar
Julija29
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 597
Pridružen/a: 10 pro 2004, 13:55
Lokacija: U savrsenstvu

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 31 svi 2010, 11:48

:place :place :place

jako mi je zao, iako sam mogla pretpostaviti slijed bas zbog onoga o cemu sam pisala (ali i zbog toga sto nam se nije javila od dana kada smo ocekivali rezultat)

nadam se da ce se oporaviti brzo, i da cemo je uskoro citati na ovom podforumu.


:hug
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la MON » 31 svi 2010, 14:46

Andjeo :hug

baš mi je žao...ali nadam se da ćeš brzo opet k nama i ovaj put na svih devet mjeseci :dada
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: bhcg-hormon

PostPostao/la Mama Mia28 » 31 svi 2010, 21:12

Žao mi je.... :hug ja sam bila u sličnoj situaciji, poslana na kiretažu (doduše zbog greške) ali moj gin. je htio još malo pričekati i poslije je sve bilo ok...
nadam se da ćeš brzo natrag ovdje- na trudnoću :kiss :hug
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Sljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 6 gostiju.