Sada je: 29 ožu 2024, 16:09.

produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 27 svi 2010, 14:54

Jel se zna koliko dugo nam HZZO produljuje pravo na njegi ili SRV?Frendica veli samo godinu dana :shock Pa zar ću morati sve te silne papire skupljati svake godine? I Denisu se stanje kvari (vid naročito) s godinama, tako da zbilja ne znam što oni misle s tako kratkim rokom.
Jel se vidi da moram predati papire u HZZO i da me to muči :mrgreen ?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Dajina » 27 svi 2010, 15:01

Ja isto produljujem svake godine, i mogu ti reći da svake godine isto, kod mene je situacija sve bolja pa mi ima smisla, ali kad ide prema pogoršanju, neznam. Iako kaže se do 8 god, status njegovatelja,meni se daje godinu po godinu, svake godine u 11 mj.
Moja mala princezica 24.12.2001
Moj maleni Anđeo 14.10.2004
Avatar
Dajina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 10 svi 2010, 12:08
Lokacija: Jabukovac

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la MBee » 27 svi 2010, 16:24

Meni je HZZO pravo na SRV produljio za godinu i pol.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la beammama » 27 svi 2010, 17:43

mm-u je produženo za godinu dana, ali s Amadejevom dijagnozom meni to nije čudno.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 27 svi 2010, 17:45

sve jedna vijest ljepša od druge.... :roll meni je zadnje rješenje trajalo 3 godine, u 11. mj. imamo novo vještačenje, baš me zanima s obzirom na njene neobećavajuće dijagnoze......
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Daisy » 28 svi 2010, 22:28

Nama ovaj mjesec produžili do 8. godine tj. za godinu dana s time da papire moramo predati 2 mjeseca prije roka (točno 6 specijal. nalaza). :shock
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la mamashnita od noje » 28 svi 2010, 23:04

mi u lipnju prosle godine dobili rjesenje na 2 godine.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 17 lip 2010, 11:44

dobila na godinu dana :baba :shock
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la sretnamama32 » 17 lip 2010, 15:05

I ja sam dobila produljenje na godinu dana, a što je još bolje smanjili su mi naknadu sa 2500 koju sam ostvarila prije tri god. preko czss,
na 2161,90. Da li imam pravo na isti iznos koji sam imala i prije? U rješenju mi piše da mi se nadalje priznaje pravo, znači samo nastavljam s korištenjem već prije ostvarenog prava.
Ne znam da li to ima veze sa tim što sam prekidala dopust za njegu zbog korištenja redovnog porodiljnog za drugo dijete.
Rekli su mi u hzzo-u u pravnoj službi da uložim žalbu, što ću sutra i učiniti.
06.06.2007., 02.05.2010. mamine princeze
http://handmadebyr.blogspot.com/
Avatar
sretnamama32
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 25 svi 2008, 22:58

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 17 lip 2010, 18:19

ako si prekidala, onda je njima logično da se smanji :baba
Danas mi je pravnica u HZZO-u rekla da ona nema pojma o tome, da to odlučuje komisija u Margaretskoj.
Kako se samo kriju jedni iza drugih :baba
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la sretnamama32 » 17 lip 2010, 19:18

Našla sam u Zakonu da oni koji su stekli pravo preko czss to pravo imaju i nadalje.
Napisala sam žalbu, pa ćemo vidjeti.
06.06.2007., 02.05.2010. mamine princeze
http://handmadebyr.blogspot.com/
Avatar
sretnamama32
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 25 svi 2008, 22:58

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 17 lip 2010, 23:46

ali kada si imala prekid zbog trudnoće?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la flipper » 18 lip 2010, 09:59

tako imam i ja, od 2007 do 2010 rješenje od Centra za soc. skrb i imala sam 2500,00 kn a sada sam u 2 mjesecu tražila produženje por. od 7 - 8 godine ( HZZO ) i dobila pozitivno rješenje i naknadu plaće u iznosu 2161,90 kn.
Ja sam shvatila da je HZZO taj iznos propisao za dopust.
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la sretnamama32 » 18 lip 2010, 15:01

meni se baš nekako preklopilo novo vještačenje i porodiljni za drugo dijete.
inače ja sam se u žalbi pozvala na nn 85/08 čl.61 st.1. u kojem piše da se stečeno pravo preko czss zadržava.
e sad da li se to odnosi za stalno ili do trenutka novog vještačenja :dunno
danas je mm predao žalbu u hzzo i žena mu je rekla da se mogu žaliti, ali da je takav propis i da će mi iznos vjerojatno ostati smanjen. :baba
06.06.2007., 02.05.2010. mamine princeze
http://handmadebyr.blogspot.com/
Avatar
sretnamama32
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 25 svi 2008, 22:58

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 18 lip 2010, 15:48

Članak 61.
(1) Korisnik prava na dopust do sedme godine života djeteta ili na rad u skraćenom radnom vremenu radi njege djeteta s težim teškoćama u razvoju s pravom na novčanu naknadu prema propisima iz područja socijalne skrbi, koji je ovo pravo ostvario do dana stupanja na snagu ovoga Zakona, zadržava stečeno pravo.

taj čl ti veli da se nova pravila stupanjem ovog zakona, ne primjenjuju na postojeće korisnike, samo na one koji njih potražuju, tj. kada si HZZO-u podnijela zahtjev, na tebe se počeo odnositi čl 24. - vezala si se na krivi članak

na sve nas se odnosi čl. 24
(7) Zaposleni roditelj ili samozaposleni roditelji djeteta s težim smetnjama u razvoju za vrijeme korištenja prava na dopust za njegu djeteta do navršene 8. godine djetetova života iz članka 23. stavka 1. ovoga Zakona ima pravo za puno radno vrijeme na naknadu plaće u iznosu od 65% proračunske osnovice mjesečno.


Ono što je neko vrijeme vrijedilo: stari korisnici koji su bili zatečeni donošenjem novog Zakona imali su 2500 kn a novi korisnici - 2150. Oni nisu starim korisnicima smanjivali naknadu, nego tek kada su stari podnijeli zahtjev.

U prevodu, nemaš osnovu za žalbu :/
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la sretnamama32 » 20 lip 2010, 14:07

Moja prijateljica je svoje pravo ostvarila preko czss, i prošle godine u 9 mj. je ponovo morala na vještačenje (znači podnijela je zahtjev hzzo-u), i od njih je dobila rješenje da i dalje ima naknadu 2500 kn. Tada je baš išla i pitati u hzzo da li će joj naknada ostati ista i rekli su da hoće.
Kak je onda to moguće?
U mom slučaju izgleda da su mi smanjili zbog toga što je moj dopust za njegu bio u obustavi, a oni su mi izdali novo rješenje i automatski smanjili naknadu. Ne bi ga niti obustavljala da nisam morala zakonski zbog porodiljnog za drugo dijete.
Ma za poludit, i tu mizeriju kaj dobivamo, smanje je čim se ukaže neka prilika. :baba
U svakom slučaju ljuta sam i neću odustati samo tako.
06.06.2007., 02.05.2010. mamine princeze
http://handmadebyr.blogspot.com/
Avatar
sretnamama32
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 25 svi 2008, 22:58

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 24 lip 2010, 10:45

evo pametnog odgovora od HZZO-a
Kontrolno vještačenje potrebno je izvršiti u lipnju 2011. godine uz kontrolni nalaz pedijatra, defektologa, fizijatra, neuropedijatra, neurologa i okuliste.

Liječničko povjerenstvo postupa u skladu s Pravilnikom o ovlastima i načinu rada ovlaštenih doktora i liječničkih povjerenstava Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje ("Narodne novine" broj: 113/09. i 126/09.), te kontrolna vještačenja zakazuje u skladu s kontrolnim pregledima koje svaki pojedini specijalist u povijesti bolesti zakaže.

U Vašem slučaju su navedeni specijalisti zatražili kontrolni pregled u vremenu između 6 mjeseci i godine dana, te Liječničko povjerenstvo smatra da ćete do lipnja 2011. godine raspolagati s tim kontrolnim nalazima koji će dati osnovu za priznavanje prava na rad u skraćenom radnom vremenu u narednom razdoblju.

Napominjemo da novom zahtjevu ne trebate priložiti kompletnu medicinsku dokumentaciju, već samo nalaze kontrolnih pregleda koje ćete obaviti do lipnja 2011. godine.

Znači, sada moram tražiti da liječnik specijalista NE NAPIŠE termin slijedećeg kontrolnog pregleda ...
A kako da to čovjek ne napravi jer Denis mora ići redoviti kod neuropedijatra (epi napadi), fizijatra (redovna godišnja kontrola), ortoped (pa moramo paziti na kukove i kičmu), oftalmolog (vid mu se rapidno kvari).

Jel to znači da ako mi specijalist napiše kontrola za 3 mjeseca, da ću dobiti SRV na 3 mjeseca???? :angry :angry

kako sam ljuta :protest :baba
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la MBee » 24 lip 2010, 10:57

Totalno nelogično. Svi koji imaju češće kontrole imaju ih zato što im je stanje "loše" a ne zato što se očekuje rapidno poboljšanje za to vrijeme.
Ali kao i sve ostalo kod nas...bez ikakve logike, pameti, promišljanja...
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Plava » 24 lip 2010, 14:20

evo jedno pitanje :oft ...kojeg datuma vam stiže naknada od hzzo-a za SRV?..tj koliko dana od plaće u firmi?
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la MBee » 24 lip 2010, 15:00

Plaća mi je 5-tog a naknada oko 28-og.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Plava » 24 lip 2010, 23:43

hvala
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 25 lip 2010, 13:51

nadice, ja sam zgrožena s tim produženjem od godinu dana, naravno. al odgovor si si dala sama, a i svima nama. tražiti da ne pišu kad je slijedeća kontrola, nego da napišu kontrola po potrebi i dogovoru. moram bit prosta, al ko ih jebe. meni neuropedijatrica tako uvijek i piše. a sad ću zamoliti i ostale. osim toga, mi isto imamo propisane te pretrage od strane komisije i za neke specijaliste koje ne posjećujemo godinama jer to više nije potrebno (fizijatar, npr.), dakle obavljamo potpuno nepotrebne pretrage koje koštaju hzzo. al kad oni na početku papira pročitaju status post cp, odmah tipkaju i fizijatrijski pregled. ma.......
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la suzaks » 29 lip 2010, 12:45

Ja čjudi , kad to sve čitam, ne vjerujem svojim očima! :shock
Pa koje je to administriranje! :baba
Ne mogu više, ne mogu!
Kolegica je prebacivala dijete u Zgb u školu - dakle, kakav je to tek proces.... :znoj
Avatar
suzaks
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 629
Pridružen/a: 18 pro 2003, 14:00
Lokacija: Miništrant pri Pymystanu

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 02 srp 2010, 08:59

Prigovorila sam ja opet i gle koji sam odgovor dobila
povodom Vašeg komentara odgovora na Vaš upit od 23. lipnja 2010. godine vezano za priznavanje prava na rad u skraćenom radnom vremenu radi njege djeteta od 8. godine života, dodajemo slijedeće.

Člankom 55. i 56. Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama ("Narodne novine" broj: 85/08. i 110/08. nastavno: Zakon) propisano je da Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (nastavno: Zavod) vodi elektronički očevidnik korisnika prava iz Zakona (pravo zaposlenog roditelja ili samozaposlenog roditelja djeteta s težim smetnjama u razvoju propisano je člankom 23. Zakona), te je Zavod dužan dostaviti podatke o novčanim pravima građana koja se osiguravaju u državnom proračunu, odnosno Zavod je dužan dostaviti podatke o broju korisnika pojedinih prava, te iznosu utrošenih sredstava prema namjeni, te se u tom cilju, posredno, provode kontrolna vještačenja pri Liječničkom povjerenstvu kao dokaz odgovornog utroška sredstava namjenjenih naknadama plaće korisnika prava.


Ističemo da kontrolno vještačenje nije zakazano za određeni datum.


Meni nije jasno što to oni meni govore; jedino što me izgleda u zdrav mozak s ovim ...
Ističemo da kontrolno vještačenje nije zakazano za određeni datum.

jer mi u rješenju piše lipanj 2011. Fakat su velikodušni, dali su mi 30 dana (nakon godinu dana od zadnjeg vještačenja)
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Lidija » 02 srp 2010, 17:05

:shock










:lol
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 02 srp 2010, 19:10

eee, tako sam i ja Lidija izgledala samo što je redoslijed išao
:shock :shock :shock



:baba



:lol :rolf
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la sretnamama32 » 08 srp 2010, 11:41

sretnamama32 je napisao/la:danas je mm predao žalbu u hzzo i žena mu je rekla da se mogu žaliti, ali da je takav propis i da će mi iznos vjerojatno ostati smanjen. :baba


evo moram reći da mi je žalba usvojena i da ću i dalje dobivati 2500,00 kn. :)
hzzo se očitovao da je došlo do greške, tj. da su slučajno napisali krivi iznos.
možeš mislit, probali su pa ako ide ide, tj. ak se ne žališ ostaje ti smanjen iznos.
znači svi koji su ostvarili pravo preko czss imaju ga i dalje, ako vam ga smanje treba se žaliti.
06.06.2007., 02.05.2010. mamine princeze
http://handmadebyr.blogspot.com/
Avatar
sretnamama32
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 25 svi 2008, 22:58

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la suzaks » 08 srp 2010, 11:47

sretnamama32 je napisao/la:
sretnamama32 je napisao/la:danas je mm predao žalbu u hzzo i žena mu je rekla da se mogu žaliti, ali da je takav propis i da će mi iznos vjerojatno ostati smanjen. :baba


evo moram reći da mi je žalba usvojena i da ću i dalje dobivati 2500,00 kn. :)
hzzo se očitovao da je došlo do greške, tj. da su slučajno napisali krivi iznos.
možeš mislit, probali su pa ako ide ide, tj. ak se ne žališ ostaje ti smanjen iznos.
znači svi koji su ostvarili pravo preko czss imaju ga i dalje, ako vam ga smanje treba se žaliti.


SLUČAJNO napisali krivi iznos! :loce :loce :loce
Moš mislit!
Ajde sva sreća - pa prošla žalba! :5
Avatar
suzaks
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 629
Pridružen/a: 18 pro 2003, 14:00
Lokacija: Miništrant pri Pymystanu

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la lulamae » 26 srp 2010, 16:28

pa ja sad isto gledam svoj racun..i smanjili su mi na 2208,01kn :shock zato sam i doSla ovdje vidjeti kako je ostalima..totalno sam zbunjena..isti dan su mi uplatili svotu od 340,91 kuna i 1867,1kn....ali dva puta je uplaceno i sve skupa nije 2500kn kao dosad :shock znaci sad se trebam zaliti?hzzo-u?
sretnamama32..daj pliz napisi sto si napisala u zalbu i gdje tocno treba predati da ucinim isto...
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la mamashnita od noje » 26 srp 2010, 18:20

da vas nesto pitam. i meni pise novo vjestacenje u lipnju 2011. sto to znaci? da tek tada idemo n vjestacenje, odnosno podnosim papire i cekam rjesenje (sto ce potrajati cca. mjesec i pol - dva)? a sto tijekom ta otprilike dva mjeseca? kako radim - skraceno ili puno radno vrijeme? sto je s naknadom za to vrijeme? meni ce to biti prvo produzavanje pa ne znam.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Sljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron