Sada je: 28 ožu 2024, 09:57.

KOJE BOCICE KORISITE

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la special » 13 vel 2011, 19:00

ja imam Tommy Tippee bocice, (2 manje za caj i jednu vecu za vecernji obrok adaptiranog-da ju zasiti i da duze spava :p ) i prezadovoljna sam. kako cu sada krenuti s uvodjenjem hrane, kupila sam joj isto od TT-a i kljunic za vodu i zlicice i tanjurice :D i posudice za cuvanje kasica isto :D
od 11.10.2010. mama jedne zvijerke slika
Avatar
special
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 vel 2011, 18:42
Lokacija: zadar

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la Sena » 18 vel 2011, 19:07

Avent i zadovoljna sam :dada
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la jele2405 » 21 vel 2011, 15:01

Na prvom i zasluženom mjestu Dr.Browns staklenu bočicu i Nuk First Choice staklenu bočicu kao pomoćnu, oduševljene i beba i mama
jele2405
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 21 vel 2011, 14:44

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la mamaandrea » 21 vel 2011, 15:58

Ja koristim AVENT i zadovoljna sam.Ljetos sam slučajno razbila nukovu staklenu bočicu za čaj isto sam i s njom bila zadovoljna.
LEONARDA 22.01.2010
FRANKO 23.11.2012
Avatar
mamaandrea
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 226
Pridružen/a: 08 ruj 2010, 13:53

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la Ruža ljubavi » 28 vel 2011, 16:52

ja sam svojoj budućoj bebici kupila bočice (za svaki slučaj da se nađe) od Nuka veliku za mlijeko i Tommy Tippee malu za čaj. Jučer su mi rekli da za mlijeko obavezno mora biti staklena bočica jer plastična ima neke kemikalije. Help ja sad zbunjena nemam pojma :conf kakvim ste vi bočicama hranili svoje anđele?
slika
Avatar
Ruža ljubavi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2011, 16:34
Lokacija: okolica Vinkovaca

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la Matera_po_defaultu » 28 vel 2011, 17:07

Radi se o bisfenolu, spoju koji se nalazi u većini plastičnih gadgeta, pa tako i bočica.
Ali ti na većini bočica piše sadrže li bisfenol ili ne, vidla sam na dm-ovim bočicama, tommee tippee isto, pa na Nuby zdjelicama. Imaš naljku na kojoj piše BPA free. Sad, koliko u tome ima istine, pojma nemam jer sam malo skeptična prema inspekciji tržišta, ali to je već za neku drugu temu.
Mi smo imali tommee tippee bočice za mlijeko, nekakvu iz dm-a za vodu. Kupila sam i staklenu ali mi je nekako bila nepraktična.
Matera_po_defaultu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 11 sij 2011, 23:37

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la Madir » 28 vel 2011, 18:15

Ja ti mogu preporucit ove bocice http://www.newbornfree.com.hr/index.php?page=shop.browse&category_id=1&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=27
bez bpa su, a imas i staklene.
malo su skuplje od ostalih, al vrijede svaku kunu. :dada
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la Nikolina_S » 28 vel 2011, 21:02

Madir je napisao/la:Ja ti mogu preporucit ove bocice http://www.newbornfree.com.hr/index.php?page=shop.browse&category_id=1&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=27
bez bpa su, a imas i staklene.
malo su skuplje od ostalih, al vrijede svaku kunu. :dada


Te i mi koristimo i u potpunosti te podržavam. Savršene su. Stvarno vrijede svaku kunu.
Lucija, 01.01.2010. - svijetlo u mom životu :)
Avatar
Nikolina_S
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 vel 2011, 21:57
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la titirlica » 28 vel 2011, 22:52

Počeli smo sa Aventovim , ali osim što su mi prejako curile kad sam skužila za taj BPA zamjenila sam ih sa Born free bočicama i oduševljena sam s njima, vrijede svake lipe :dada
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la Kaya071 » 22 ožu 2011, 08:17

titirlica je napisao/la:Počeli smo sa Aventovim , ali osim što su mi prejako curile kad sam skužila za taj BPA zamjenila sam ih sa Born free bočicama i oduševljena sam s njima, vrijede svake lipe :dada


Ali i Aventove su BPA free.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la titirlica » 22 ožu 2011, 10:56

kajo sad jesu ,ali prije tri godine nisu bile niti jedne bpa free osim born free (oni su prvi došli na naše tržište sa bpa free bočicama)
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la Kaya071 » 22 ožu 2011, 19:41

Aaaaa, hvala :kiss . Prepadoh se, kontam sta je sad ovo, neka nova informacija, a mi smo na Aventu.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la swenova mama » 23 ožu 2011, 11:08

prije tri godine nisu bile niti jedne bpa free osim born free

kako ne, svi su proizvodjaci vec imali bisfenol free, ali ne na nasem trzistu. Ja sam aventove tada nabavljala preko interneta iz SAD-a.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la BAFFY » 04 tra 2011, 10:31

Pozdrav cure!
Idealna tema za mene, pa rekoh da se i ja uključim! Moja Lana ima 3 mjeseca i nismo uspjele papat na prsu :( Ispočetka sam koristila Chicco bočicu ( i sad koji put ) , a onda dodala Nukovu, a obe su staklene. Za čajić ili vodu koristim Tommee Tippee i sada sam kupila i veću za mlijeko plastičnu. Muči me ta plastika i staklo... Ali najviše me muči da li su naše bebe zbunjene ako im u isto vrijeme dajemo klopu iz različitih bočica?? Da li bi bilo bolje od istog proizvođača davati i mlijeko i vodu? Jel mogu bebači biti nervozni radi tog mješanja duda?
Inače sam jako zadovoljna s Nukovom staklenom i TT plastičnom, a s Chiccovom ne baš!!
Thanx unaprijed!
BAFFY
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 04 tra 2011, 10:10

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la fancy » 17 svi 2011, 13:13

Moja cura nikako nnije htjela flasicu, bas smo se namucili s tim, jedno vrijeme sam cak morala sve kasikicom da joj dajem..uzasno je bilo...Kupovala sve i svasta i silne pare ostavila po apotekama. Trazila sam neke kao kvalitetnije flasice u nadi da je to bolje. Probai Avent, Chicco, Nuk i jos par tako ti ''poznatijih'' i skupljih. Nista, nije htjela nikako. I onda moja mama uzme u apoteci jednu opciju koju nismo probali, Baby nova flasice, nesto su smjesno jeftine i bas zbog toga ih nisam htjela uzimati jer sam se bojala da nesto ne stima :ajme Od tad sam mirna, kupila milion vrsta, staklenu za mlijeko, i jos jednu za caj, ali sam skoro uzela plasticnu za caj jer gospodjica sad mora sama da drzi, a straklena joj je preteska :D I onu sa rupom u sredini sam uzela isto njihovu, za vodu i jednu za sokice. Prezadovoljna sam, super su, tj. jedine koje hoce :shock :dada
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la mrgud » 05 srp 2011, 11:54

mi jako volimo tommee tippee bočice!!! :)
mrgud
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 17 tra 2011, 14:23

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la mamino_sunce » 06 srp 2011, 13:48

Vidim da i vas muči privikavanje na bočicu. Kada sam bila u Njemačkoj kod rodbine pričala sam sa šogoricom koja kaže da je razgovarala s doktorima i pedijatrima o privikavanju na bočicu i ponovno vraćanja na bradavicu, i da je problem u oblicima. Oni kažu da bočica (odnosno duda) mora imati što sličniji oblik bradavice i da mora biti napravljena tako da funkcionira na principu vakuuma, jer je on osnovni element sisanja djeteta. Djete se lakše privikava na bočicu kod koje on mora jednakom jačinom vući kao i kod dojenja na grudima. Ona je dugo tražila bočicu, a onda je kupila Calma dječju bočicu (od Medele) koju mi je preporučila i ja sam ju uzela. Bočica je stvarno drugačija od svih drugih i beba bez problema cica i kad ja nisam uz nju da je dojim. Stvarno smo se preporodili. Eto, ta bočica nije razvikana, a zaista je odlična.
mamino_sunce
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 04 svi 2011, 17:54

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la mrgud » 07 srp 2011, 12:31

mamino_sunce je napisao/la:Vidim da i vas muči privikavanje na bočicu. Kada sam bila u Njemačkoj kod rodbine pričala sam sa šogoricom koja kaže da je razgovarala s doktorima i pedijatrima o privikavanju na bočicu i ponovno vraćanja na bradavicu, i da je problem u oblicima. Oni kažu da bočica (odnosno duda) mora imati što sličniji oblik bradavice i da mora biti napravljena tako da funkcionira na principu vakuuma, jer je on osnovni element sisanja djeteta. Djete se lakše privikava na bočicu kod koje on mora jednakom jačinom vući kao i kod dojenja na grudima. Ona je dugo tražila bočicu, a onda je kupila Calma dječju bočicu (od Medele) koju mi je preporučila i ja sam ju uzela. Bočica je stvarno drugačija od svih drugih i beba bez problema cica i kad ja nisam uz nju da je dojim. Stvarno smo se preporodili. Eto, ta bočica nije razvikana, a zaista je odlična.


e pa sada i tommee tippe ima kolekciju closer to nature uz koju istodobno možeš i dojiti i hraniti na bočicu i zaista je tako, mi smo tako funkcionirali. bez ikakvih problema smo kombinirali i dojenje i bočicu.
mrgud
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 17 tra 2011, 14:23

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la mamino_sunce » 19 srp 2011, 15:58

Bok mrgud!

Hvala na informaciji! Nisam znala da i toga ima .. :) Trenutno sam jako zadovoljna s ovom Calmom, od Medele.. Puno mi znači što se mogu "izdojiti" i otići van obaviti što trebam, a znam da mi je beba nahranjena kao da sam doma.. A i malo me strah navikavati bebu sada na nešto novo, pogotovo jer joj ova bočica savršeno odgovara.

Uskoro planiram i drugo dijete, tako da ću možda onda eksperimentirati i s drugim proizvodima. :)
mamino_sunce
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 04 svi 2011, 17:54

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la srecica tara » 21 srp 2011, 10:08

mrgud je napisao/la:mi jako volimo tommee tippee bočice!!! :)



ja ih mjerkam vec neko virme, naisla na njih u mullera, i sad se mislm dal ih uzet.
cula sam da imaju neku cjevcicu kroz sredinu koja pokazuje u bojama dal je mliko vruce il hladno.
jesam dobro cula?
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la Ruža ljubavi » 30 srp 2011, 15:29

od svih bočica Tommee Tippe su se pokazale savršene. Koristila sam Nukovu i hranjenje malene znalo se oteć u nedogled dam joj da papa i vidim da vuće nakon par minuta okrenem boćicu a ono ništa mlijeka onoliko koliko je i bilo kao da nije vukla. Pa sam kupila od babynova iz nje je mlijeko curilo ko nenormalno. Tak da mi je puko film i sutra dan muža poslala po tommeevu bočicu i kupio je natural born sa tom cjevčicom dvije u pakovanju za 145 kn u pikolu. odlična je i duduica je mekana i lijepog oblika kako piše što sličnije majčinoj sisi, a i ta cjevčica puno olakša pripremu čim je mlijeko toplije odmah promjeni boju. tko je uzme vjerujem da neće pogriješit.
slika
Avatar
Ruža ljubavi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2011, 16:34
Lokacija: okolica Vinkovaca

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la azrael » 05 kol 2011, 14:17

Meni treba pomoć od neke iskusnije mama tj mame sa starijim djeteteom.
Koristimo Chicco plastičnu bočicu, klasičnu dudu i super je stvarno, moja je curica prvo isključivo dojila, kasnije dojenje plus bočica.

Sad ima godinu i po i dudu je prerasla, silikonska im je 2+ mjesca, mijeko tako sporo ide da ona navečer kad je pospana odustane i ostane joj dosta mlijeka. Sigurna sam da bi ga popila, voli mlijeko (sve popije ujutro)i sve mliječne proizvode.

Osim silikonske Chicco ima još i gumenu klasičnu (neće ni da je vidi :shock ), isto mala 4+

Razmišljala sam da probamo sa drugom bočicom. Ima li neko ideju?? Koja duda ima otvor za veće bebe??
slika
Avatar
azrael
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 04 tra 2009, 19:47

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la adry » 19 kol 2011, 23:09

Mi koristimo NUK first ch i Born free. Obe su staklene i ova Born free mi je savršena.
slika



slika
Avatar
adry
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1660
Pridružen/a: 08 srp 2011, 12:10
Lokacija: Istočno od raja

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 20 kol 2011, 00:24

koristila prije osma i pol godina za djecaka Aventove i danas ostala vjerna Aventovim proizvodima! :up
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la pinky » 23 lis 2011, 20:23

mi smo vjerni dr. brown bočicama
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: KOJE BOCICE KORISITE

PostPostao/la robin » 16 pro 2011, 11:09

Mi koristimo Tommee tippee i jako smo zadovoljni.
Imali smo i born free, ali su nakon nekog vremena počele curiti, valjda od silnog rastavljanja, steriliziranja i sastavljanja... Sestra od početka koristi born free i ona nema taj problem :whew
slika
slika
robin
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 21 lis 2010, 09:39
Lokacija: zagreb

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.