Sada je: 29 ožu 2024, 07:19.

krmeljave oči

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

krmeljave oči

PostPostao/la @ zaca » 11 stu 2011, 23:30

Prije tjedan dana mome 8-mjesećnom sineku su se počeli javljati žuto-zeleni rastezljivi krmelji iz oba oka. Otišla sam kod pedijatra: Rečeno mi je da treba masirati rub oka i ispirati fiziološkom otopinom jer je došlo do tzv. začepljenja suznih kanala. Ako počne crveniti oko onda kapati tobrex kapima. Oči nisu zacrvenile ali ni ti krmelji nakon 8 dana masiranja i ispiranja nisu prošli. Ima li ko iskustva s time? Što bi još mogla napraviti? U ponedjeljak namjeravam opet pedijatru na konzultacije.
@ zaca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 18 kol 2011, 10:25

Re: krmeljave oči

PostPostao/la franika » 12 stu 2011, 02:40

@ zaca je napisao/la:Prije tjedan dana mome 8-mjesećnom sineku su se počeli javljati žuto-zeleni rastezljivi krmelji iz oba oka. Otišla sam kod pedijatra: Rečeno mi je da treba masirati rub oka i ispirati fiziološkom otopinom jer je došlo do tzv. začepljenja suznih kanala. Ako počne crveniti oko onda kapati tobrex kapima. Oči nisu zacrvenile ali ni ti krmelji nakon 8 dana masiranja i ispiranja nisu prošli. Ima li ko iskustva s time? Što bi još mogla napraviti? U ponedjeljak namjeravam opet pedijatru na konzultacije.


Moj Leon je sad nedavno, sa 2 god, imao slicnih problema. Jako mu je natekao donji kapak, zuti sekret u oku i ispalo je da ima nekoliko :strah jecmenaca sa unutarnje strane donjeg kapka. Kapali Maxidex mast i kapali te iste kapi pa je bilo malo bolje pa prestali mazati i kapati, pa se onda opet vratilo..pa presli na Tobrex mast i kapi. na kraju mi se cinilo da od tih silnih masti i kapi nije nista bolje (donji vanjski kut kapka mu je konstantno bio malo crven i natecen), sve smo prestali i samo ispirali kamilicom i masirali (kolko je mali dao) to mjesto i sad se to skroz smirilo. Nadam se trajno! Mi smo sveukupno sa jednom pauzom mazali i kapali oko 3 tjedna i onda, jer nije bilo nekog poboljsanja prestali i presli samo na kamilicu. Pitajte vaseg doktora, jer ni to kapanje i mazanje oka ne smije trajati predugo zbog nus pojava.
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: krmeljave oči

PostPostao/la mali_princ » 12 stu 2011, 10:27

To se češće zna javljati kod manjih beba! Kao što su ti i rekli...masiraj od nosa prema kutu oka, kao da želiš to istisnuti van! Samo oko briši od vanjskog kuta prema unutarnjem i možda malo više kapaj nosić sa fiziološkom!
prva sreća: Matija, 23.12.2005.
druga sreća: Luka, 08.07.2011.
Avatar
mali_princ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 413
Pridružen/a: 20 stu 2010, 12:32
Lokacija: zagreb

Re: krmeljave oči

PostPostao/la milkyway » 12 stu 2011, 10:48

Moj beban ima jako osjetljive oke i cesto mu se ti kanali zacepljaju e sad moja sestra je imala isti problem i i mama se namucila sa antibiotskim mastima i kojecim dok jedan stari pedijatar joj nije rekao da je umiva sapunom, da to najbolje procepi kanale. Nama je to isto rijesilo probleme sad cim vidim da su mu okice malo crvene i da su kanali zacepljeni umijem ga ujutro i nema problema. Probaj dva dana ujutro pa vidi nece mu nista biti, al mora ga ugrist sapun za oci,nije ugodno ali pomaze 100%
slika
slika
Avatar
milkyway
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 srp 2011, 10:46

Re: krmeljave oči

PostPostao/la helenica » 12 stu 2011, 10:52

mi smo imali sličan problem s nekih 4, 5 mjeseci meni je pedica rekla da joj ispirem okice mlakom kamilicim par dana i bilo je ok
Helena-10.12.2010Hana-3.10.2012
Laura-24.2.2014
Avatar
helenica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 09 ožu 2011, 15:06
Lokacija: Cavtat

Re: krmeljave oči

PostPostao/la danijela81 » 12 stu 2011, 11:30

masiranje suznog kanala od korijena nosa prema kutu oka, kao kad se istiskuje pasta iz tube + brisanje oka jednim potezom, od vanjskog kuta oka prema unutarnjem (prema nosu), nekoliko puta, svaki put sa čistom blazinicom umočenom u prokuhanu vodu ili fiziološku otopinu.
ako ne prolazi, onda oftalmologu po kapi i mast.
kamilicom se ne bi smjelo, jer previše nadražuje oči. ni sapun nije dobar, pogotovo direktno na oči. sapun isuši i kožu, kako ne bi oči isušio :dunno a onda je tek oko podložno upalama tako nadraženo
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: krmeljave oči

PostPostao/la aniram 103 » 12 stu 2011, 12:21

mi smo s tim imali problema i na kraju se desila upala oka i završile smo u bolnici na antibiotiku jer joj je nateka cili kapak...
ne želim te plašit ali ajde što prije u svoje pedijatrice da ti da tobrex kapi i kremu..
mi smo radi pedijatričine nemari završili u bolnicuu nije nam na vrime dala kapi i mast
slikaslika
Avatar
aniram 103
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 18 sij 2010, 18:22
Lokacija: u kući

Re: krmeljave oči

PostPostao/la milkyway » 12 stu 2011, 12:23

Oke drugi dan nit su nadrazene nit su crvene nit krmeljave. Cak ih manje trlja. Stvar je da su oci nadrazene kad su kanalici zacepljeni a ako sapun nagrize te zacepljene kanale manje su upaljene. Meni se tO pokazalo super, nemamo problema otkad ga umivam svakih par dana.
slika
slika
Avatar
milkyway
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 srp 2011, 10:46

Re: krmeljave oči

PostPostao/la aniram 103 » 12 stu 2011, 12:57

ja sam to čistila i umivanjem i kamilicom iako se to kao više
ne smi radit i ja prestala sa kamolicom čak
sam joj i fiziološkoj čistila i tako nam je trajalo 3 do 4 dana i bili u pedijatrice i nije nam
ništa dala da bi joj u ponediljak natekao kapak,,,
Ne kažem da će vam se to desit nego samo pripazi a možda
je i moja curka malo preosjetljiva pa se to desilo...
slikaslika
Avatar
aniram 103
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 18 sij 2010, 18:22
Lokacija: u kući

Re: krmeljave oči

PostPostao/la Diami » 12 stu 2011, 21:24

Ako pak potraje predugo, onda treba napraviti bris oka. Baš je jedna poznanica vukla tako krmeljave oke kod sinčeka jedno dva, tri mjeseca, dok bris nije pokazao (na njenu inicijativu, jer je pedijatrici to bilo normalno) da ima streptokok u oku.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: krmeljave oči

PostPostao/la @ zaca » 12 stu 2011, 23:24

hvala na savjetima. u pon ću do ped. da vidim što dalje. Oči su i dalje suzne i krmeljave.
@ zaca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 18 kol 2011, 10:25

Re: krmeljave oči

PostPostao/la aniram 103 » 13 stu 2011, 19:29

kažem mojoj bebi je bilo dovoljno dva dana da zakasni sa terapijom
i proša je vikend mi smo u ponediljak završšili u bolnici jer joj nateka kapak.
naravno bila je bakterija u oku...uzeli
su joj briseve iz nosa i okica...
:mah :mah
Ajde odma sutra i neka ti da kapi
slikaslika
Avatar
aniram 103
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 18 sij 2010, 18:22
Lokacija: u kući

Re: krmeljave oči

PostPostao/la @ zaca » 13 stu 2011, 23:18

u subotu mu se počeo crveniti kapak i ja sam počela kapati s kapima. danas sve čisto ali isto idem sutra pedijatru da to pogleda pa da vidimo do kada terapija.
@ zaca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 18 kol 2011, 10:25

Re: krmeljave oči

PostPostao/la @ zaca » 14 stu 2011, 20:48

danas mu se ponovo počeo javljati sekret iz oka. Bili od pedijatra i sada dobili garasone kapi. Ko ima iskustva s njima? nekako mi je muka kapati s ima kapima je su to i kortikosteroidi a malac je tek 8 mjeseci star.
@ zaca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 18 kol 2011, 10:25


Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron