Sada je: 28 ožu 2024, 10:23.

Dojenje i lijekovi

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la olja2208 » 06 vel 2011, 15:37

eritromicin i dojenje? doktorica je bila dvosmislena, veli 'misli' da smijem ali mozda bih mogla i izdajati dok pijem a hraniti je sa ad....u uputstvu stoji klasicno "ako korist za dojilju prevazilazi potencijalnu stetu za bebu"...sve skupa meni dovoljno da prestanem dojiti i da se izdajam, prvo sam mislila da zadrzim jedan podoj a ostalo izdajam, cisto da ne zaboravi cicu (a taman nam je super, super krenulo poslije toliko mucenja i prepreka da uspjesno dojimo), ali onda sam vidjela boju izdojenog mlijeka poslije pola sata, plavo-ljubicasta, horor za vidjeti, tako da mislim da eritromicin znatno mijenja kvalitet mlijeka a kljukam je i sa atb bez razloga...ona je prihvatila ad ali ja sam u panici da ne sabotiram dojenje, jer uspijem izmusti tek 80 ml, 3 x dnevno a ona ciki sigurno vise....bojim se da cu smanjiti produkciju, imamo jos cijela 3 dana izgurati, 2 su iza nas, to mi je kao vjecnost... zna li neko jel' bih ipak smjela bar 1 x dnevno dojiti?
...inace ima 3 cvrsta obroka a ostalo je cikila...sad umjesto cike pije 3 flasice ad (cca 150 uvecer, 90 nocu i 120 ujutro)
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Krumpirić » 06 vel 2011, 16:13

Nadam se da će se javiti netko tko to zna bolje od mene, ali hormoni i antibiotici se isto tako u određenim dozvoljenim količinama daju i kravama. ŠTo hormoni rasta, što atb preventivno. Ne znam zašto bi to bilo manje opasno od atb koji je dozvoljen prilikom dojenja- u ljudskom mlijeku :dunno

Tako da bi ja uvijek odabrala dojenje pod bezopasnim lijekom (ovaj na kojem piše "ako je za majku korist, veća od štete za dijete-to piše i na lupocetu) nego AD. Samo pod opasnim lijekom (zabranjeno za dojilje) nebi dojila.
Uvijek možeš nazvati Zavod za farmakologiju i pitati. :dunno
Mislim da su pedijatri skloniji zabraniti dozvoljeno nedo dozvoliti zabranjeno-kad se radi o dojenju. :dunno
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la olja2208 » 06 vel 2011, 21:02

krumpi je moja dobra vila :kiss
..ovo sto si napisala ima smisla, opet cu ukljuciti dojenje, neki put cu se izdojiti ali cu svakako i dojiti, ona boja mlijeka me odbija da stalno dojim ali ce nam puno znaciti povratak ;)
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la mina34 » 02 ožu 2011, 20:23

bok, imam jedno pitanje u vezi lokalne anestezije. Sutra imam mali kirurški zahvat sa lokalnom anestezijom i zanima me kada nakon toga mogu dati mlijeko, mislim izdojila bih odmah nakon i možda mu to ne bih trebala dati. ne znam ni sama dali lokalna ide odmah u krv ili??i koliko se zadržava? tražim informacije, ali ne nalazim ništa.... :/
dali je neka od vas imala slično oskustvo?
slika
mina34
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 31
Pridružen/a: 20 pro 2009, 09:41
Lokacija: Sanremo

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Krumpirić » 02 ožu 2011, 21:52

mina34 je napisao/la:bok, imam jedno pitanje u vezi lokalne anestezije. Sutra imam mali kirurški zahvat sa lokalnom anestezijom i zanima me kada nakon toga mogu dati mlijeko, mislim izdojila bih odmah nakon i možda mu to ne bih trebala dati. ne znam ni sama dali lokalna ide odmah u krv ili??i koliko se zadržava? tražim informacije, ali ne nalazim ništa.... :/
dali je neka od vas imala slično oskustvo?

ja sam imala 10ak zubnih zahvata pod anestezijom u dojenjima
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Vanči » 13 lip 2011, 11:13

Danas sam naručena kod zubara i isto me zanima to u vezi anestezije, naime, nema šanse da se izdojim prije nego se malena dočepa sike - pretpostavljam da jedna mala doza anestetika koju bi mogla primiti preko mlijeka nije štetna. Vidim, Krumpirić, ti imaš s tim iskustva, nisi se izdajala nakon posjeta zubaru?
slika slika
Avatar
Vanči
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 170
Pridružen/a: 02 pro 2009, 17:12

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la angel » 09 srp 2011, 00:19

Zakazala sam se u zubara i kažem mu da dojim.
Kaže:veče prije se izdoji da ima mlijeka kad budem zub radila. Poslije anestezije ne smijem malenu dojiti 12 sati.
:shock :shock
Nema šanse-rekla sam mu,ja ću bez anestezije :znoj
Kaže da bi bilo najbolje izdojiti se a ako ne mogu onda će mi dati nešto poslije čega mogu dojiti.
Mislim zašto mi odma ne kaže :baba nadam se da je dovoljno stručan i da će mi dati nešto što ide uz dojenje.
i u trudnoći sam trpila bolove nije mi htio popraviti zub :strah
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la alkemicar » 27 srp 2011, 08:33

angel, jesi uspjela na kraju riješiti zub?
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la angel » 30 srp 2011, 22:58

Alki tek sam idući tjedan zakazana,mjesec dana se čeka :roll
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la angel » 01 kol 2011, 23:08

Evo,bila jutros kod zubara.Dao mi,kaže on,pola anestezije jutros u osam i kaže da mogu dojiti za 3-4 sata.Malu sam dojila oko 1 i pol ali se nisam prije toga izdajala,ne znam jesam li trebala se izdojiti i baciti to :/
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la mrs. eastwood » 01 kol 2011, 23:14

kakva anestezija? nisam shvatila...

ja sam popravila jedan zub na pocetku trudnoce, za inekciju mi je rekla zubarica da je to kao da sam popila čašu kole... od prilike.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la angel » 02 kol 2011, 00:01

Ma anestezija/inekcija kod popravka zuba.
mrs. eastwood je napisao/la: za inekciju mi je rekla zubarica da je to kao da sam popila čašu kole... od prilike.

:znoj :kiss
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la angel » 11 kol 2011, 13:37

Evo ne znam dal da pišem ovdje ili na dohrani :dunno

Prvo me zanima da li smijem piti amoksicilin?
Jutros sam išla kod dr pa mi je propisala antibiotik-AMOKSICILIN(boli me uho i grlo) Kaže da nije upala ušiju,grlo malo crveno i nateklo,ali kaže da me uho boli najvjerovatnije od zuba . Za malenu sam kupila AD da joj sveki da dok mene nema (imala sam još nekih obaveza pa me nije bilo 3-4 sata) ali sam je podojila prije već sam pošla.Sveki joj je u devet dala ad,popila 80 ml i već u 10 joj daje ručak :strah I to joj je skuhala prokulicu koju joj još nisam davala.Malena je pojela skoro pun tanjir,pojela bi ona sve ali kad sam došla htjela me grliti i siku tražila.Hoće li me ikada poslušati sveki :baba baš me naljutila,ali sam se suzdržala od dernjave.
I sada trebam piti antibiotik i ako ona bude imala nekih nuspojava kako da znam od čega je od ant., prokulice ili ad-a
šta da radim,smijem li piti ovaj antibiotik i je li bolje da sačekam iz ovih gore navedenih razloga.
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Lenkica » 28 lis 2011, 09:01

Cure, da li imate iskustva sa dojenjem i Ergometrinom? Prepisali su mi Ergometrin sad nakon poroda iako sam im rekla da dojim. Na uputama o lijeku pise da se ne smije dojiti i ne znam sto da radim.
Lenkica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2009, 13:56

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Bellatrix » 28 lis 2011, 09:24

Nemam vremena sve čitati pa ne znam jel netko spomenuo deksametazon?
Morala bih s kapima na njegovoj bazi kapati oko a naravno nisam pitala za vezu pa ak netko ima iskustva?
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la angel » 16 stu 2011, 14:44

TREBAM POMOĆ
moj zubar neće da mi radi zube bez anestezije,rekao je drugi put kad dođem će mi morati dati,da se izdojim prije i da ne dojim 5-6 sati poslije toga. Mogu ja nju podojiti prije već odem,izdojiti ne vjerujem da će mi uspjeti.Ali me zbunjuje što on kaže da nema anestezije za trudnice kao ni dojilje,zar ne postoji nešto što mi može dati da malu poslije mogu podojiti bez straha. Još mi je savjetovao da bi najbolje bilo da prestanem s dojenjem jer šta će sisa djetetu od 15 mjeseci :shock :/
Poslije anestezije da li moram izdojiti se i nakon koliko, da bacim to mlijeko :(
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Stefanova_mama » 16 stu 2011, 18:10

S obzirom da nece da pokaze razumevanje i da saradjuje sa tobom, mozda bi bolje bilo da probas kod nekog drugog stomatologa.

Ja nemam licnog iskustva u vezi popravljanja zuba za vreme dojenja, pa mislim da je bolje da se jave mame koje su to prosle.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Diami » 16 stu 2011, 20:18

Probaj upisati u tražilicu, mislim da sam čitala u bar jednoj temi da su cure pisale da s lokalnom anestezijom nema problema. Drugo ako bi dobila kakve lijekove ili što, no sama anestezija ne bi trebala biti problem, al nemrem sad na brzinu naći temu, no ima sigurno.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Krumpirić » 16 stu 2011, 20:24

ja sam tri posta poviše napisala da sam x puta primila zubnu anesteziju u 4godine dojenja
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la angel » 16 stu 2011, 22:07

Hvala cure :kiss
evo šta sam našla na rodi
Odlazak stomatologu ... niti rentgen niti lokalna anestezija nemaju efekta na dojenje.

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID ... &Show=1463
ali meni zubar uprono tvrdi da ne bi smjela dojiti barem 5 sati nakon anestezije :dunno
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la mrs. eastwood » 16 stu 2011, 22:48

a cuj... ko zna kakvu anesteziju tvoj zubar dila :dunno

pitaj ga tocno naziv!
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la angel » 16 stu 2011, 22:50

:hahaha a ko će ga pitat,ni sestra koja radi s njim ne progovara :ajme
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Maja 25 » 27 stu 2011, 23:51

Bok ljudi!

Znate li smiju li se koristiti tablete poput normabela, lekotama i sl. (za smirenje i opuštanje) za vrijeme dojenje i kako to utječe na dijete? Muči me nesanica :( (puno stresa u zadnje vrijeme oko mene...)
Hvala!

:mah
Avatar
Maja 25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 295
Pridružen/a: 18 sij 2011, 16:46
Lokacija: Split

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Stefanova_mama » 28 stu 2011, 09:47

Uzmi nesto biljno (posavetuj se sa tetama u apoteci sta je kompatibilno sa dojenjem) i proveri nivo vitamina b12 (meni su nedavno utvrdili manjak i rekli da to izmedju ostalog izaziva nesanicu i migrene, za to nikad pre nisam cula). O konkretnim lekovima za koje si pitala ne znam.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Diami » 28 stu 2011, 10:47

Ne znam za kompatibilnost sa dojenjem, al ako slučajno spavaš s bebom u istom krevetu onda ako uzmeš tabletu preporuka je bebu staviti u drugi krevetac ili odvojiti od sebe pregradom nekako, jer pod utjecajem tableta san može biti čvršći, pa da ne bi bilo problema.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Stefanova_mama » 28 stu 2011, 11:24

Dobro Diami kaze, zamoli TM za pomoc i da ti napravi par prilika da se odmoris, spavaj sa bebom preko dana kad god mozes, da malo dodjes sebi. Tablete nisu resenje.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Maja 25 » 05 pro 2011, 18:02

Pazim, pazim na bebicu...a biljne stvari mi ne pomažu (prije sam isto muku mučila s nesanicom...)
Ma imam ja vremena kad spavati, mali lijepo spava po noći, a ja legnem i ležim 5-6 sati i nikako zaspat, sva ukočena, u grču...koma... Tako da sad popijem pola tablete ako ne zaspem u roku sat vremena... :(
Avatar
Maja 25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 295
Pridružen/a: 18 sij 2011, 16:46
Lokacija: Split

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la Stefanova_mama » 05 pro 2011, 21:09

Ja bih se na tvom mestu ipak posavetovala sa doktorom, ne bih tako na svoju ruku uzimala lekove.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la RasteBuša » 27 pro 2011, 21:30

Pozdrav svim mamicama!!

Imam bebicu od 5 i pol tjedana.Mmi ja smo od jučer nekako šmrcavi,boli nas malo grlo i glava...Mm i dosta kiše...Koristimo cijelo vrijeme maske kad smo s bebom,a mene zanima smijem li popiti Aspirin C? Ili neki drugi lijek,abletu....dok dojim ???
Hvala!!
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Dojenje i lijekovi

PostPostao/la mrs. eastwood » 27 pro 2011, 23:22

lupocet je ok. obavezno pročitaj sve što piše na uputstvima od bilo cega sto budeš uzimala. ako piše da nije za dojilje i trudnice, probaj se suzdržati od uzimanja.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.