Sada je: 28 ožu 2024, 10:06.

sarajevo u tri dana

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

sarajevo u tri dana

PostPostao/la Nana1971 » 19 svi 2012, 23:21

trebam prijedloge za 2-3-4 dnevni boravak u sarajevu i okolici :) to bi mozda bila ovogodisnja recesijska inačica putovanja u inozemstvo.
Put do Sarajeva imam rijesen, bilo bi nas 3-4 odraslih (ili skoro odraslih :p ). Sto svakako ići vidjeti, sto bi bilo zgodno ako se stigne, sto se moze i preskočiti?
Preporuke za ćevabdžinice, buredžije i slastičarnice osim sarajbosne :)
I sugestije je li mozda druga polovica lipnja pretoplo vrijeme za turizam koji nije morski? :roll
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: sarajevo u tri dana

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 19 svi 2012, 23:42

Nana, mislim da vec postoji topic o istoj temi, na kojem ima dosta interesantnih i danas jos uvijek aktuelnih savjeta i prijedloga.


sto se tice toplo ili ne, to se u sarajevu nikad ne zna (nadam se samo da nece biti snijega :p )
ali toplota ne treba puno da te brine jer sarajevo je jedna velika zelena oaza, sa dosta hladovine, izvrskih voda i sjajnih mjesta gdje se mozes skloniti.

shopping u sarajevu se isplati.
hrana ukusna na svakom koraku i jeftina.
sadrzaji za sve uzraste na raspologanju kao i u drugim vleikim centrima.
puno intersantnih 'faca' na ulicima dan-noc
znaci nema 'fule' da vam bude lose.

meni licno zadnjih godina interesantnije su ljeta u sarajevo nego na moru ili bilo gdje drugo (u svakom pogledu) :mrgreen

nadam se da cemo u isto vrijeme biti u zlatnoj dolini jer ako tako bude moramo se vidjeti, zar ne??
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: sarajevo u tri dana

PostPostao/la Nana1971 » 20 svi 2012, 00:12

Mozda bi bilo bolje da sutim s obzirom da sam ovdje moderatorica :lol pa da se ne sramotim :p i zvonilo mi je da je nekad bila takva tema na forumu al sam bila lijena traziti, a mislim si mozda ima i nesto novo :lol recimo, novo vrelo bosne :lol piramida sunca. ili nalaziste "onog nekog grada susjeda Troje".
salim se. budem potrazila, al ne u pola noci. laku noc.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: sarajevo u tri dana

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 20 svi 2012, 08:57

doduse, uvijek postoje nove interesantne stvari i desavanja (osim cevapa, bureka i vrela bosne koji su jos uvijek na istom mjestu :lol )

pitaj sto te zanima. rado cu odogovoriti a ako treba i ponoviti se. :kima

doduse, na tom topicu nema price o muzejima. ali ko jos u sarajevo dolazi na 3. dana da bi obilazio muzeje? :ajme
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: sarajevo u tri dana

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 20 svi 2012, 09:07

e sad bez zafrkancije, od svih muzeja predlazem da vrijeme izdvojite bar za jedan.

sarajevski tunel :dada
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: sarajevo u tri dana

PostPostao/la petunia » 10 ruj 2012, 15:38

:mah
Sarajke drage upomoc!
Ja i dragi bi proveli par dana u Sarajevu. Sredinom desetog mjeseca, ja bi jesensku atmosferu :) Htjeli bi hotel malo ljepsi, 4 zvjezdice ili i 3 da je fini. Mislila sam na Ilidzu, da je ipak pripode malo, dakle nebi centar, a opet i s Ilidze se brzo stigne u grad...
Tamo nasla Hotel Casa Grande, cini mi se bas zgodan, kad citam da je u vlasnistvu nekog narkobosa, koji otud vodi svoje poslove :roll ???
Gledam Hollywood, malo preogroman za moj ukus, al cini se fino sredjen i po pristojnoj cijeni, al navodno jedan dio hotela novoizgradjen, a drugi stari u dosta losijem stanju u koji se salje goste kad je novi pun. Sad ne vjerujem bas da je u to doba godine neka guzva... Jos cu poslati mail u vezi toga, al cisto me zanima ima li tko koju lokalnu info (ja sam tu u turistickoj regiji i uvijek se lokalno zna stogod o nekom hotelu i sl. sto nema u reviewma i reklamama ;) )
A super mi je i Hotel Hercegovina, malo je skuplji, al mi se cini odlican...
Ima li tko koji savjetic za boravak tamo u to doba? Ne nuzno sto vidjeti od uobicajenih atrakcija, vec sam bila pa toliko znam, vise neke lokalne aktualnosti...
Trazila sam spomenuti topik o obilasku sarajeva al nikako naci :dunno
Zahvalna na svakoj pomoci :kiss
L. 05.04.2010.
slika
Avatar
petunia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 428
Pridružen/a: 29 lis 2010, 19:57
Lokacija: Dalmacija

Re: sarajevo u tri dana

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 09 lis 2012, 11:07

Nemoj u Casa Grande hotel, Hollywood je dobar inu centru Ilidze, sobe su super, a blizu je i Vrelo Bosne.
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: sarajevo u tri dana

PostPostao/la petunia » 19 lis 2012, 16:54

MD hvala :)
Bili u Hollywood, sve super super! U novijem dijelu hotela doduše, stariji dio mi se nije činio naj iako su isto kao 4 zvijezdice...
Ugl Sarajevo :le
L. 05.04.2010.
slika
Avatar
petunia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 428
Pridružen/a: 29 lis 2010, 19:57
Lokacija: Dalmacija


Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.