Sada je: 28 ožu 2024, 10:55.

bakterije u mokraci

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

bakterije u mokraci

PostPostao/la dada » 23 kol 2012, 10:29

pozdrav,zovem se darija i nova sam na forumu.imam curicu od 3 god. koja ima stalne bakterije u mokrači,i usprkos silnim antibioticima koje nam daje naša pedijatrica to ne prolazi, pa me zanima dal ima netko iskustva sa tim i kome da se još obratim za pomoč.unaprijed hvala.
dada
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 kol 2012, 09:57

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la lukak » 23 kol 2012, 10:41

Dobrodošla. Koliko dugo već ima bakterije u urinu? Je li vas ped. slala na kakve daljnje pretrage osim urinokontrole?
Luka 18. studeni 2009.
Avatar
lukak
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 31 ožu 2011, 11:10

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la dada » 23 kol 2012, 10:51

sve je počelo u 12mj. prošle godine,tad je dobila sinersul,pa nalazi nisu bili bolji pa nam je dala cefilaks 10dana i supremin 10dana,pa su nalazi bili malo bolji,onda nas je uputila na rebro gdje su joj napravili snimanje bubrega u 2mj. taj je nalaz bio uredu,brisevi uredu,krvna slika,urin i urino kultura loši (10-14 leukocita,mnogo bak. sluz) e.coli i proteus mirabilis.na to je dobila sumamed i bilo je mjesec i pol super,kad poslje toga opet peckanje i crvenilo napravimo urino kulturu opet proteus miribales.i opet ispočetka cefilaks plus supremin.sad kad je popila terapiju prije tjedan dana napravimo opet urin i urino kultur 50leukocita u mokraći mnogo bak. a urino kulturu još nismo dobili.grozno
dada
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 kol 2012, 09:57

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la lukak » 23 kol 2012, 12:54

Vjerujem da vas sve to izluđuje, mi već skoro tri godine svaki mjesec od jedne do druge urinokulture strepimo i čekamo da vidimo nalaz na kojem piše STERILAN, zato te u potpunosti razumijem.
Nisam stručnjak i ne mogu ti ništa puno reći, no i mi se borimo sa boleštinom (refluksom V. stupanj) zbog koje se moramo čuvati bakterija, tako da već dugo skupljam puuuuno informacija.
Kažu da su curice puno izloženije tim bakterijama. Treba ih puno čuvati i paziti ako su sklone bakterijama.
Pretpostavljam da možda znaš ali ... Sad ljeti bazeni nikakovi ne dolaze u obzir. Možda neki manji na dvorištu u kojima se može kupati samo ona i koji se mogu svakodnevno prati i mjenjati voda. Prednost je velika i ako nema više pelene. Stalna česta higijena spolovila naravno obavezna.
Moj L. ima refluks (VUR) pa se isto borimo sa time, no on je na profilaksi od dva mj. starosti (sada će tri godine) i bakteriju je imao samo 2 puta kratko vrijeme. Ako si možete priuštiti financijski nama su puno pomogli savjeti i smjernice prof. dr. Cvitković iz Poliklinike Helena iz Zagreba. Jesu skupi, ali mi za sve važnije pretrage, a i za nedavnu operaciju odvojimo toliko da kod nje zatražimo još jedno mišljenje i stvarno je odlična. Čak smo i početkom godine prije operacije kod njih radili ultrazvučnu cistografiju koja ne zraći, umjesto mikcije u bolnici koja puno zrači, a koja služi za dijagnostiku refluksa, i mogu ti reći da sam također oduševljena.
Ne znam isto tako da li znaš za Cranactin brusnica kapi - sirup koje su jako dobra prevencija antibakterijama, a pogotovu e-coli. Mi ih koristimo već skoro 2 godine, od prve posjete prof. Cvitković uz kratke pauze, a probiotici su nam obavezni uz profilaksu (antibiotik). To su isto dodatni visoki troškovi, ali kad je zdravlje djeteta u pitanju ....
Luka 18. studeni 2009.
Avatar
lukak
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 31 ožu 2011, 11:10

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la dada » 23 kol 2012, 13:31

za kapi sam saznala nedavno preko jedne gospodje i to sam joj kupila,a što se tiče bazena ove godine se uopče nije kupala baš iz tog razloga.daj mi molim te reci dali imaš možda broj od te doktorice da je kontaktiram,pa da vidim njezino mišljene i ako treba da odemo na pregled,koliko uopće raćuna?.jer nešto moram poduzeti ovo je grozno,a spremna sam i platit samo da djetetu bude bolje.zvala sam u klaičevu zaa snimanje urinotrakta i ženska mi je rekla da ništa dok su bakterije prisutne,a izlječit ih je nemoguče.
dada
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 kol 2012, 09:57

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la lukak » 23 kol 2012, 14:04

Direktan broj doktorice nemam. Ali ako si na internetu upišeš Poliklinika Helena Zagreb dobit ćeš sve njihove kontakt brojeve. To ti je velika klinika na dvije lokacije u Zagrebu, doktori i sestre su svi više nego odlični i super! Jako dobri, dragi i susretljivi.
Ja sam zadnji pregled kod dok. platila 400,00 kuna, ultrazvuk koji je ona radila isto 400,00 kuna, a ultrazvučna cistografija koju je radio jedan doktor, njihov vanjski suradnik - kirurg iz Klaićeve, ne sjećam se imena, ali isto je odličan, smo platili 1.500,00 kuna.
Nazovi i buš vidla da su jako susretljivi. Na pregledima možeš postaviti milijun pitanja, smislenih i nesmislenih, uzmu si stvarno puno vremena i jako se trude, kaj je meni sa mojih milijun pitanja jako super.
Ako ne trošite probiotike, obavezno kupi neke i počnite jer su antibiotici jako štetni za organizam!!! Ja ti trenutno koristim Acidosalus baby propiotik. Potpuno je prirodan, to je ustvari jako gusti jogurt i moj L. ga jako voli. Naručuje se u ljekarnama i ima rok trajanja svega 6 tjedana i drži se strogo u frižideru što znači da nema nikakvih teških konzervansa i aditiva. A ima ih i mnogih drugih poput Bio Gaia i sl. Meni je L. na početku korištenja probiotika često imao proljeve i nikako mi nije bilo jasno zbog čega, ali probiotici su to sve izregulirali.
Luka 18. studeni 2009.
Avatar
lukak
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 31 ožu 2011, 11:10

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la dada » 27 kol 2012, 12:07

hvala puno,vidjet ću na internetu pa ću se kod njih malo informirati.
dada
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 kol 2012, 09:57

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la lukak » 29 kol 2012, 08:04

Dada jesi li uspjela što dogovoriti?
Luka 18. studeni 2009.
Avatar
lukak
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 31 ožu 2011, 11:10

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la dada » 30 kol 2012, 15:47

zvala sam i objasnila im situaciju,rekla mi je ženskica koja se javila na telefon da treba doč na pregled i ponjeti svu dosadašnju dokumentaciju da oni vide,ali i da nemogu raditi nikakve daljne pretrage ako je dijete pod upalom,znaći za sada ništa.
dada
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 kol 2012, 09:57

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la dada » 19 ruj 2012, 16:54

bok lukak evo samo da vam se javimo,našli smo glavnog uzročnika bakterijama.bili smo danas na snimanju urodinamike i otkrili su da nam Leonica ima prevelik mokračni mjehur,ima mjehur kao odrasli čovjek i zbog toga ne izmokrava se često i dolazi do infekcija.kako ste nam vi?pozzz.
dada
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 kol 2012, 09:57

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la lukak » 24 ruj 2012, 10:14

Bok dada. Baš mi je žao zbog vaše dijagnoze. :hug Ne znam je li ti sada lakše jer bar znaš što je u pitanju, ili gore... Znam da mokraćni mjehur isto može zadavati dosta problema.
Gdje ste bili na urodinamici?
Kako trenutno stojite sa bakterijama?
Kako su vam opisali dijagnozu, koliko je opasna, koliko problema može izazvati, koliko se može sanirati?
Ne znam od kuda mi je ostalo u glavi da se deformacije mokraćnih mjehura ne mogu ipsravljati? Je li istina?
Još jednom, stvarno mi je jako žao. :srca
Držte se.
Mi smo za sada super. Danas idemo po mikrobiološke nalaze još jedne mjesečne kontrole i jedva čekam da ih vidim. Nekako se nadam da će, ako svi budu u redu što duže vrijme odmiće, sljedeće godine u svibnju MCUG pokazati da refluksa više nema. Trebala bih ga uskoro naručiti na kontrolu doc Luetiću na Rebru, te se nadam da će tom prilikom napraviti barem UZV bubrega, tek toliko da znam da ne ide stanje bubrega na gore, ali poznavajući proceduru, baš i ne vjerujem da će htjeti.
Luka 18. studeni 2009.
Avatar
lukak
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 31 ožu 2011, 11:10

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la dada » 25 ruj 2012, 11:49

Bok,pa evo mugu reći da mi je lakše sad znam u čemu je problem.Bili smo u Klaićevoj na snimanju.Pa za sad nije ništa kritićno istina nemože se popravit,ali ako se budemo držali reda unošenja tekućine u organizam i izmokravanja(svakih sat i pol do dva) nebi trebalo doći do komplikacija.Rekli su da je veliki plus što su sve dosadašnje upale bile blažeg oblika i bez temperature.ZA sad su nam nalazi u redu nema nikakvih bakterija,i stavili su nas na profilakse da nebi došlo do nove upale.kontrolu imamo za mjesec dana na Rebru kod prof. Batanić.Držim vam fige da i vaši nalazi budu uredu. :srca
dada
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 kol 2012, 09:57

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la lukak » 25 ruj 2012, 13:11

Bitno da nema nikakvih većih komplikacija. Držim palčeve da vam dalje ide samo na bolje. Javljaj povremeno kako je. Pozdrav! :mah
Luka 18. studeni 2009.
Avatar
lukak
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 31 ožu 2011, 11:10

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la dada » 26 ruj 2012, 15:17

može i vai se nama javite,pogotovo kadbudete išli na kontrolu za refluks.držimo fige da budu nalazi uredu.pozz. :mah
dada
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 kol 2012, 09:57

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la tutico » 11 sij 2013, 22:15

drage mame
imam curicu 9mjeseci i kad se rodila pronašli su joj e -coli i nakon 3 mjeseca smo opet završili u bolnici... :place od tada pije ninur ali nalazi nisu dobri..pokazuju bakteriju 10na5...sad u zadnjih tjedan dana dva smo nalaza radili i nisu dobri...čekamo urinokulturu.može li mi netko reći smije li koristit kapi cranakten uz ljekove?dajem joj sokove i čajeve sve od brusnice... :(
tutico
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 sij 2013, 21:45

Re: bakterije u mokraci

PostPostao/la lukak » 14 sij 2013, 12:10

Dapače, Cranactin kapi su poželjne. Mi smo u toj dobi uzimali 1 mililitar jednom dnevno. Već će sada biti tri mjeseca od prestanka uzimanja profilakse, ali Cranactin još uvijek uzimamo. Pijte puuuuno tekućine, čajevi od brusnice su isto super, ali ne iz filter vrećica jer sadrže samo 2% brusnice, eventualno možda kupljeni u nekim bio dućanima. Poželjno vam je također konzumirati kiseli kupus, kisele krastavce, sirutku od kiselog mlijeka - sve to tjera zločeste bakterije. Mi smo također obavezno uz lijekove uzimali i neki probiotik, najčešće Acidosalus baby jer mi se činio najprirodniji i najpogodniji.
Brzo ozdravite! :srca
Luka 18. studeni 2009.
Avatar
lukak
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 31 ožu 2011, 11:10


Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.