Sada je: 18 tra 2024, 23:18.

ne želi! - za izbirljive nakon godine dana

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

za izbirljive nakon godine dana

PostPostao/la kittyilevin » 15 srp 2013, 22:35

nije bolje :place na moru smo i još je gore - jer smo izašli iz rutine, nema šanse da je zadržim na jednom mjestu i nahranim. dakle, još je gore nego što je bilo.
stvarno se brinem da mi dijete ipak ima problem koji ja ne mogu riješiti - da to nije faza. dakle, neće probati NIŠTA od kuhane hrane. ništa ništa ništa. danas smo čak probali i izgladnjeti je, bila je gladna ali nije htjela ni liznuti juhu, nego se još iznervirala pa kasnije nije htjela ni voće.
probala sam čak i hrenovke joj davati, i pomfrit, i hamburgere - neće NIŠTA ni probati.
ovdje je u društvu dvije nećakinje koje fenomenalno jedu - to je uopće ne motivira. dapače - bježi od hrane k'o vrag od tamjana.
jede voće, jogurte i kiselo vrhnje, sušene brusnice, rižine krekere, povremeno kruh i jaje, tu i tamo proso, zalomi se koja voćna pločica iz dm-a, koji štapić i keks, i to je više-manje sve. pije mlijeko. sve to uz uglavnom veliku muku.
umorna sam k' pas od toga i luda. prošvikat ću i ja i moji ukućani. :nesvist

više mi ne ne treba savjet, samo se jadam. mislim da sam sve probala (osim da je skroz izgladnim, ono par dana, ali em što je sitna em što se bojim da bismo završili na infuziji - jer ona neće jesti).
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la olja2208 » 15 srp 2013, 23:16

kitty, samo vas grlim, ništa mi pametno a da već nije rečeno ne pada na pamet.
ja sam bila takva kao ema, povrće mi nije bilo omiljeno, bila sam sićušna, imala periode nejedenja,
i moja Lori je takva, muku smo mučili, sad je malo bolje, odnosno više stvari joj je na meniju,

E. te je baš odlučila mučiti, ali kliknut će, sigurno, nadam se da će brzo. :hug
Ako te to jako brini, konsultuj vašeg ili nekog drugog peda, prenesi im svoju zabrinutost, traži detaljniji pregled, ne zato što trebaš brinuti, već da eliminišeš brigu oko toga da postoji neki zdravstveni razlog za nejedenje.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la nevenera » 16 srp 2013, 08:40

olja2208 je napisao/la:Ako te to jako brini, konsultuj vašeg ili nekog drugog peda, prenesi im svoju zabrinutost, traži detaljniji pregled, ne zato što trebaš brinuti, već da eliminišeš brigu oko toga da postoji neki zdravstveni razlog za nejedenje.
X

bar nek te tješi da jede nešto, jogurt i voće ako već ne ide kuhano :hug :hug :hug
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 16 srp 2013, 09:10

olja, :kiss
nero, znam da može i gore... to me i tješi - ipak nije da ne pojede baš ništa. no prekjučer je slistila breskvu, jučer ni čuti za nju. jučer nije htjela ni sladoled. navečer palačinke ni vidjeti. pa je l' postoji dijete osim moga koje ne želi jesti palačinke s nutelom i sladoled????????

nema pravila, osim da neće jesti ništa kuhano.
radila sam paštetu od piletina, neće ništa namazano na kruh, neće ni prstićima, ne znam kako prije nego što proba zna da je riječ o kuhanoj hrani!

zvat ću pedicu, bojim se da ipak ne postoji neki zdravstveni razlog. još nikada nisam čula da dijete NIŠTA neće probati - ako su izbirlljivi, bar jedu štotijaznam špagete ili pečeni krumpir ili pohano meso (da, da, sdala bih joj i to da želi!), ili probaju pa pljunu - pa sam zabrinuta. komade jede, prije sam mislila da je u tome problem, sada znam da nije. jednostavno odbija kuhanu hranu. zubići joj izlaze, ali predugo to traje da bismo se opravdavali zubićima. možda joj smeta toplo na desnima, ali fakat sve ohladim, pušemo zajedno u juhu, lovimo "loptice", odnosno tjesteninu, no neće otvoriti usta. :nesvist

umorna sam, brate. umorna od toga natezanja. cijeli dan mi prođe u brizi oko toga hoće li ili neće pojesti, što, kada, kako. mučim i nju jer joj jedenje nije gušt - mislim da bi živjela od zraka i vode da može. :lebdi
propit ću se majkemi. :drink
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la tanjabb » 16 srp 2013, 09:27

:hug
Moj stariji nije htio stavit palacinku u usta do neke 5.godine. Niti ista od onog sto navodno sva djeca jedu (skatkisi, spageti, pizza...). To mu nije bilo fino. Jeo je variva, voce, jogurte.
Hocu reci i to je normalno da nece palacinke.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 16 srp 2013, 09:39

tanjabb je napisao/la:Hocu reci i to je normalno da nece palacinke.


cheers to that ;)
sve je normalno, samo ja prestajem to biti :lol
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la tanjabb » 16 srp 2013, 09:48

Vi ste u zacaranom krugu. Znam koja je muka kad dijete nece jesti, ja sam bila takva kao
mala. Mama je bila s zivci na kraju.
:hug

Nemam savjeta osim da je ne nutkas cijeli dan s hranom jer ona hranu ne voli i pojest ce najnuzniji minimum. Zabavljas li ju necim dok jede? Knjigicom, igrackicom kakvom, pa i crtic? Kazes da jede vani u setnji jer ne misli na hranu.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la thalia » 16 srp 2013, 09:50

ajme, kitty, preznojila asm se dok sam čitala :znoj

jel je možeš izgladniti? kakav vam je dnevni ritam?
jel možete otići nekamo van, bez hrane i vratiti se doma na skuhano, ali nakon duže vremena (spremi se na nervozu od gladi)?

samo tako ćeš vidjeti jel ona hoće pojesti nešto ili ne.
ajme, užas. točno znam kako se osjećaš :/

meni ti stariji isto nije jeo palačinke. i kad ih je počeo jesti, nije htio primirisati nutelli, samo domaći pekmez. i kažem ti, dugo je jeo samo bistru juhu.
onda je prestao pa je gledao kung-fu pandu i odonda jede po pet tanjura "juhe s rezancima" :lol

držim fige.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 16 srp 2013, 10:15

doma bih joj pustila elma ili bismo čitali slikovnice ili slagali neke gluposti (novčiće, lješnjake ili sl.) i to bi je zainteresiralo dovoljno da bi barem nešto pojela (to govorim od dvije-tri žličice povrća i mesa smiksanog). ovdje joj ništa ne drži pažnju jer su moji u kući i stalno bi išla vamo-tamo. ne mogu je posjesti negdje da jede! jučer sam joj u šetnji dala voće, nešto malo na plaži uvalim, ili dok se kupa u bazenčiću. no samo voće, kuhano i dalje ne dolazi u obzir.

jučer mislim da je bila dovoljno gladna, stvarno je malo jela, no gladna nije htjela jesti juhu niti išta skuhano. za sat vremena sam joj ponudila ponovno, nije htjela. moja mama joj je onda htjela dati sladoled s voćem - nije čak ni to htjela jer je bila štotijaznam uvrijeđena što smo je gnjavili juhom. :lebdi

ma, ja bih trebala sve to zajedno odrezati. oš neš bangladeš... samo što je to lakše reći nego napraviti - ovdje je ionako sva u stresu i razdrman joj je ritam (upravo spava jer se probudila u 6, inače doma spava do barem 8, pola 9), pa mislim da ćemo svi još više pošizit' ako sada odrežem. a i mala je, ne znam ima li 10 i pol kila, a 19 mjeseci... ako izgubi parsto grama ili pola kile, bit će prava žgoljavica...

za 10-ak dana idem na poslovni put na 9 dana, ona ostaje ovdje s ergelom rodbine i tatom. razmišljema da pustim nji da se gombaju s njom, izgladnjuju je, rade što hoće, ionako će je morati nekako nahraniti - neka smisle taktiku. ja fakat više ne mogu. :nesvist
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Hajdi » 16 srp 2013, 10:27

Mislim da je došlo vrijeme da se obratite psihologu i da provjerite postoji li neki psihološki problem koji ju sprečava da jede, to može biti gadljivost ili čak alergija. Inače, i od prijesne hrane se može živjeti, čak i cijele obitelji se tako prehranjuju (nisam ta).

Napisat ću još jednom što uvijek savjetujem svima koji imaju problema s izbriljivošću ili nejedenjem. Prestanite od hrane praviti issue, ma koliko teško i nemoguće se to sada činilo.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la nevenera » 16 srp 2013, 10:41

vidi kako će ići dok te ne bude.
a nakon povratka bi mogla što hajdi kaže, alergolog, gastro, krv.... vidjeti ima li koje pozadine oko hrane. tko zna što može biti u toj maloj glavici :kiss
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la olja2208 » 16 srp 2013, 10:47

kitty, imaš li hranilicu tu kod svojih?
Ako nemaš, smjesti je u kolica,
ni kod mojih nikad nije bilo šanse nahraniti ih ako znaju da mogu otići, 2 zalogaja i idu dalje,
ali ako su "fiksirani" i znaju da nemaju kud, onda se u nekom trenutku prepuste čarima mog animiranja. :mrgreen
inače, slažem se s Hajdi, ne parviti issue od hranjenja ali tražiti individualni recept koji prolazi...moj npr. voli muziku, pa bi prošao bilo koji igračka ili instrument za odrasle,
pa dok tamo neko svira ili pjeva on zijeva i jede za 5.
e sad, možda to nije baš najsretnije rješenje jer spada u ovaj 'issue od hranjenja', i možebitna je medvjeđa usluga, ali meni bi svakako skratio muke u momentima nejedenja,
ali moj je pak gurman i svejed pa je van konkurencije, svakako.
:hug

i da, vrijeme je za par specijalističkih pregleda, da budete ziher.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Mariachi » 16 srp 2013, 11:36

ja ti mogu samo ispričati svoje iskustvo, kako je bilo kod nas...

Brigita je rođena s 2770g i bila ovisnik o cici do 21 mj. - tad smo prekinuli s dojenjem i imala je 9800g. Prekinuli smo jer sam ostala trudna i jer mi je bilo više pun kufer nacicavanja (iskreno :mrgreen ) Ona ti je isto tako ko i tvoja brljavila, gotovo ništa nije ostajalo u ustima, ja sam se zgražala kak je sama kost i koža, prozirna.
Prekid dojenja je išao onak na naglo, namazala sam cice s medom i posula soli, to se njoj zgadilo i u roku od 3 dana je zdušno pila iz bočice - koju do tad nije htjela ni pogledati! Sad ona meni 2x dnevno popije do 250 ml. kravljeg mlijeka s kraš expressom, pojede relativno dobro doručak, ručak i večeru i još između joj dam neku voćku da ju sama glođe (idu joj kutnjaci, pa bi inače glodala bilo što, ovako barem neke koristi od glodanja ;) ) ne miksam joj ništa, to sam radila samo na početku dohrane, do nekih 8 mj. uvrh glave, njoj se to nije ni sviđalo, sve bi pljunula... namučila sam se i s davanjem tekućine, nema šta nisam probala, bočice svih mogućih oblika i proizvođača, čašicu od rakije - sve prosula po sebi, špricu iz apoteke, ma kakvi! Dok nije ostala bez cice, ništa nije palilo! Tek onda se u njoj probudio valjda instinkt da se mora sama snaći da ne umre od gladi! :roll :mrgreen
I s 24 mj. na kontroli gdična imala 11200g! :dada
Sad si sve razmišljam da bebu koja dolazi dojim do godinu dana, jer je sve ovo preko samo žlundranje i razlog za visiti na meni. A kičma škripiiii... ona je znala po cijele noći cicati, a s 21 mj. više nije bila mala beba! Kakvi noćni podoji??? Očiti znak da joj nešto nedostaje i da nije sita. A meni je trebalo par mj. da se osvijestim i kažem - dosta. Sama sebi. MM-u je bilo komotnije da ja noću dojim, njemu je praktički bilo svejedno. Ali kad smo ju navečer uspavali nakon boce mlijeka, i kad se konačno prestala po noći buditi, oboje smo odahnuli! :znoj
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Mariachi » 16 srp 2013, 11:45

p.s. ja svoju ne hranim, stavim tanjur pred nju na stol (neće više u hranilicu, kleči na stolcu i jede) - bude te klope posvuda, iza svakog obroka moraš čistiti, ali nema veze - ona jede sama, bez nutkanja. kad vidim da počne rukama sve vaditi iz tanjura i slagati po stolu, uzmem joj, dam drugo jelo, to pojede koliko ona misli i točka.
što više obraćaš pažnju na nju to manje pojede. mi jedemo svi zajedno, ima nas 6, pa je i njoj tako ljepše u društvu. ali na količinu pojedenog ni zuc, ni riječi. nećeš više, ok, maknut ćemo.
i počela je sama tražiti "kakauuu" (kakao) kad je gladna. e sad, to je izraz za svu klopu, pa ti pogodi šta bi ona zapravo :lol
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la nevenera » 16 srp 2013, 12:31

beba koja se budi noću, i doji, ne mora biti gladna. moj jede odlično, moram mu nuditi čak 3 međuobroka uz 3 obroka, doji uz to i isto se budi noću za dojenje. ne bih rekla da mu nešto nedostaje. ima 15 mj, 86 cm i 11,5kg
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 16 srp 2013, 13:41

cure, hvala vam :hug i ja sam razmišljala o psihologu. grizem se jer smo puno zajedno (ja radim od doma) i sjećam se da sam nekad negdje čitala o jednom slučaju kada mala nije htjela jesti i na koncu je ispalo da je mala time mami, koja je bila overprotective, davala do znanja da joj treba dati prostora. i da je guši. :| sada smo ovdje kod mojih roditelja i tu je kćer moje sestre koja je mjesec dana mlađa od moje cure i koja uopće još ne govori "mama", niti je ikad na bilo koji drugi način zove (dok moja non-stop viče mama, mama, kadgod nisam s njom a zna da sam u kući). pa kada uspoređujem, vidim da smo nas dvije ful vezane. no s druge strane, moja cura svaki dan popodne ide vani s tatom, solo bez mene, a barem par puta tjedno je preko dana čuva baka ili teta čuvalica. par puta sam već i putovala poslovno na par dana. tako da... nije baš da visim nad njom cijelo vrijeme...
frendica mi kaže da joj se čini da moja mala ima neki estetski problem s hranom :lebdi možda i ima...


znam sve - i da ne treba praviti issue, ali ne znam kako u praksi to provesti. i čini mi se da je, ono, šteta učinjena, krive navike su usvojene, a posebno je teško u bilo kakvim specifičnijim okolnostima...
olja, imamo hranilicu, sjedne u nju, ali se uglavnom pojavi netko (ili zalaje pas, puhne vjetar, zašušti lišće, ili whatever) i ode pažnja. u zatvorenom uopće neće biti. nosit ću joj ručak na plažu pa nek' preslaguje kamenčiće i jede. :lebdi
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la rucho » 16 srp 2013, 14:25

kiti..... eto mene da ti prenesem svoje iskustvo... nisam bas revno procitala sve (gazda ima zuti dan pa nece da spava.... a umoran je...)... daklem munjeviti juric je tocno u dobi kao i tvoja sefica poceo da prostis zajebavat sa spizom.... komadi povrca su mu bili kao da ga vodis na klanje meso ajme majko juha sa sadrzajem bozesacuvaj..... aj voce moze al samo ono mekano banana il breskvica..... one hipove vocne kasice bile su spas.... uglavnom mu je obrok tijekom dana bio bocica mlijecnog obroka ujutro oko podne hip-vocka rucak i vecera feta kruha jogurt i navecer opet mlijecna bocica... blago receno bila sam izvan sebe...... kad bi kod bake bio onda su one svasta (pro)izvodile i miksale mu i :gaah .... pa sam njima prvo ocitala bukvicu bas na tu temu "necemo miksat do fakulteta"...... a onda sam odlucila zanemariti sve te demokratske odgojne metode i krenula onom "os nes banglades" daklem mrtvaladna ponudila jelo on odbio ja spremila poslije opet to isto jelo on nece pa ja makla.... sutradan isto tako ponudila sto kuhala taj dan on nista...... trajalo je nekih tjedan dana da je doslovce zivio na dvije bocice mlijecnog obroka dnevno (preciznije 6 deci cokolina) i imao cijeli kil manje....... galamila ko kamiondzija na ucviljenu gerijatriju (koja je dusom *patila zbog mene ovako *okrutne*)....... rezultat bjese da je gospon dobro porazmislio u toj svojoj maloj mudroj glavici i shvatio da ja vise nemam namjeru nervirati se oce li on jest il nece i poceo je gledat spizu.... jos malo je pomoglo i to sto je poceo ici s bakom u vrt i gledat sto to mi spremamo u teci...... :mrgreen

naravno da sad u vasim ocima izgledam kao mucitelj ali... ta metoda ciguli-miguli-cici-mici demokracija nije u nasem slucaju bila bas ucinkovita..... i naravno da mi je bilo tesko svaki put kad bi on zacementirao svoja usta a onda kod bake pojeo nesto ne zelim nit znat kojim metodama......

stoga... ne moras psihicu....... samo se ti opusti.... udahni duboko i dan il dva glumi "ledenu".... nek shefica shvati da te tako ne moze vozat.... ima jos dovoljno drugih sitnica kojima te moze nervirat al ovim osnovnim poput hrane i spavanja ne moze......
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Liv Tyler » 16 srp 2013, 14:52

Ajme kitty! :hug
Tek sad citam ovo najnovije i stvarno je koma. Netko je vec napisao da stvarno nemam pojma sto bi ti rekla i savjetovala. Tesko je to. Iscrpi i dusu i tijelo. Isprazni te kao covjeka. :hug
Moja isto ne jede preko dana od kad je sad opet zavrucilo osim sise. Ma nije mi vise ni to utjeha. Pojede navecer nesto juhasto ili maslac s kruhom i onda nocna nasisavanja do besvjesti. A ja ujutro ko krepana macka. Sad jos hoce sve sama jesti i protestira ako joj ne dam. A iza nje bi slobodno mogao proci onaj cistac iz marketa.
Svoju nervozu prenosim na druge, a najvise mi je zao kad ispalim na G ili J zbog sitnice na koju ranije ne bi ni trepnula.
Nice joj zadnja cetvorka i malo je prehladjena. Ne zelim ni da mi to bude opravdanje.
Ne zelim se vise na nista izvlaciti niti se opravdavati.
Ponudit cu pa nek jede koliko hoce pa cu vidjeti kamo to vodi.


Pokusaj ovako kako su ti cure rekle. Daj joj nek jede sama koliko hoce u vrijeme kad su vam obroci i vidi za malo vremena kako ce bit. M
ozda se iznenadis.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 17 srp 2013, 13:29

rucho... i ja sam mislila posegnuti za brutalnijim metodama... ali osim što me brine gubitak težine (ionako je malo mršavija od prosjeka), brine me i sljedeće: jučer navečer je s guštom večerala ostatke od ručka (u kombinaciji s jogurtom, ali svejedno, imala je apetit i otvarala je usta), ja sam bila :shock i presretna.

pojela je s guštom i cijelu šnitu kruha - da bi zatim, kao i već nekoliko puta dosad kada bi pojela s guštom, sve ispovraćala... to me brine. možda zaista odbija hranu jer joj škodi. možda ne bira slučajno lako probavljive, vlaknaste namirnice (mislim, zašto hoće proso, nikada je posebno na proso nisam navikavala!), a odbija bilo što za nas odrasle. hoću reći - možda joj je želudac maleni i osjetljiv... možda postoji neki razlog zbog kojeg instiktivno odbija kuhanu hranu. ona jest tvrdoglava, ali ne baš toliko... probat ću ići dan za danom, nuditi i dalje sve kao i dosad, nekako ćemo preživjeti, ali se bojim neke radikalne rezove činiti ili je prisiljavati glađu da pojede ono što želim dok ne isključim neki mogući gastroenterološki (ili psihološki) problem. vidjet ćemo...

liv, :hug pusti je neka jede sama. ako hoće jesti, pusti je. nema veze što ostaje nered. ja bih svojoj i na lusteru dala da jede, dala bih joj da jede juhu prstima - samo neka jede. ;)
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la olja2208 » 17 srp 2013, 13:39

kittyilevin je napisao/la:možda postoji neki razlog zbog kojeg instiktivno odbija kuhanu hranu. ona jest tvrdoglava, ali ne baš toliko... probat ću ići dan za danom, nuditi i dalje sve kao i dosad, nekako ćemo preživjeti, ali se bojim neke radikalne rezove činiti ili je prisiljavati glađu da pojede ono što želim dok ne isključim neki mogući gastroenterološki (ili psihološki) problem. vidjet ćemo...

baš to, nikako nemoj činiti ništa takvo na svoju ruku,
prvo otklonite potencijalne zdravstvene uzroke.
:hug
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 17 srp 2013, 13:48

ma da... možda je sve povezano: i to što sam joj dulje morala miksati (miksana hrana se lakše probavlja od komadića) i to što su problemi počeli kada smo s majčinog prešli na AD mlijeko (koje je ipak teže probavljivo od majčinog!). vidjet ćemo. ništa ionako ne mgou napraviti preko noći, ljeto ćemo izgurati, ona neće gladovati, napredovat će kao i dosad, a na jesen bih, ako s eništa ne promijeni dotad, ipak potražila savjet stručnjaka.
BTW, jučer sam joj kupila sirup za podizanje imuniteta, s dosta B vitamina, možda joj to malo otvori apetit i potakne je...
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Hajdi » 17 srp 2013, 13:53

Kitty ja bih na tvojem mjestu čim prije krenula po savjet specijalistima, ne čekati jesen jer se kao što i sama znaš na prve preglede čeka mjesecima. Dok čekate na pregled neka jede ovo što joj paše, a vi budite što je moguće opušteniji.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 17 srp 2013, 21:15

hajdi, thanx. raspitat ću se za nekog dobrog stručnjaka. no prvo zovem pedicu... :hug
ne, fakat je čudo jedno ta moja mala - ovdje ima i puno više kuhane hrane no kod mene doma, i puno veći je odabir hrane, i ima super uzore - dvije nećakinje koje stalno nešto žvaču. no nju to uopće ne zanima. ništa ništa neće... imamo i domaće pomidore, krastavce, paprike, krumpire, blitvu, sve živo - neće ništa ni probati... totalno je nezainteresirana! totalno :nesvist
ali danas je bar pojela domaću breskvu :lebdi
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la rucho » 18 srp 2013, 13:34

kitty... a da se nije dogodila sasvim obicna sitnica a sto je na nju djelovalo tako - da nije mozda u tom periodu kad je pocela odbijat kuhano uzela zlicu neceg sto joj bjese il vruce il ljuto il slicno pa sad sve kuhano povezuje s tim? ako jest onda probaj dok joj spremas jelo stavit je nek gleda.....
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 18 srp 2013, 23:37

rucho, taj dan kada je posljednji dobro pojela (nešto prije Božića, čizs, bilo je davno) hranio ju je MM, ja sam bila kod frizera, ona je pojela cijelu zdjelicu povrća i ribljeg mesa (riblja juha). znam da je to bio prvi dan da nije zaspala drugi san popodne (jer je MM zazvonio mobitel kada je počinjala spavati). ja sam bila ljuta na njega zbog toga, ali je sve bilo OK. pojela je skroz normalno, sljedeći dan više ništa kuhano ni vidjeti. dakle, tada nije počinjala jesti sama (niti je to htjela), nije joj nešto bilo vruće, ništa, ništa, ništa. to se dogodilo bukvalno preko noći. nije nikad bila neki turbojelac, ali bi ručala fino.

hranio ju je MM (ali nije to bio prvi put da ju je hranio on, a i prije smo se rastajale na kratko). nekih tjedan dana nakon toga nisam forsirala nikakvo hranjenje, ludjela sam, ali nisam ništa forsirala. zatim smo išli na skijanje, to je bilo turbo stresno, nije jela skoro ništa. i nastavilo se do danas. krenuli smo jedan korak naprijed, čini mi se, prije neka dva tjedna, uspijevala bih joj dati oko 6 žličica ručka, no sada smo se vratili tri koraka unazad - promjena na moru ju je dodatno stresirala i neće jesti ništa od kuhanog, ni u kojoj varijanti. ručak je totalno stresan i za nju i za mene.

jede voće (skoro sve, banane, naranče, breskve, danas je pojela punu šaku borovnica, šljivu tu i tamo, grožđe tu i tamo itd.), žitarice (proso i 3 corn), jogurt, kiselo vrhnje, keks, krekere, cornflakes gricka, sušene brusnice, nešto sitno kruha i kisele krastavce. pije vodu, AD mlijeko i iscjeđeni sok tu i tamo. no najviše voli mlijeko. ovdje mi odbija jaje - nemam pojma otkud sad to, ali ga neće :nesvist
grize komade sama, nemamo oko toga problema, no doručak (proso s voćem) joj miksam, tako sam sigurna da će pojesti dobro. ručak ne ide.
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la rucho » 19 srp 2013, 12:23

daklem fini kuhani rucak --- mobitel---- nema sna ---- mama ljuta..... nama to ne znaci nista... al vidi sta znaci njoj...... ne bi me cudilo da je to taj negativni klik........ pa jos zubi..... pa ono "mama moze izac i bez mene ajme sta cu sad"..... pa onda dijete ocito nije ljubitelj promjena mjesta i klime (da niste mozda dalmatinci? :mrgreen )...... i tako kad sve zbrojis i oduzmes eto ti strajk kuhane spize.....

al s obzirom da ti jede voce jogurt i zitarice ne sekiraj se.... probaj joj dat cistu juhu (bez manistre i povrca) nek pije (kod nas je to bilo "hajducko pivo")..... i cekaj dok se klik ne vrati nazad..... i ne sekiraj se oko kilaze.... girica jede sad vise od mene a ima svega 15ipo kila na metar visine..... sva mu rebra vidim a nogice ko u srne - tanke krive dlakave..... daklem moze se... samo trebas TI izdurat.... njojzi nece bit nista.....

i naravno... postavi je nek gleda sta se kuha daj i njoj tecicu da mjesa ako zeli.... i ubaci stogod junkfooda poput pudinga...... zlocesto receno navuci ju na to pa onda kasnije joj mozes objasnit da kod jela prvo idje juha pa kuhano glavno a tek onda puding..... pa onda moze "puding" biti i samljeveni kupus u palenti..... "kruh" od brokule..... preciznije "mufini"...... a jesil probala "jogurt" od svjezeg sira i breskvi????...... daj joj da proba mrvicu cevapa ako hoce sam nek lizne il bar da omirise pa onda imas "cevape" il "hrenovke" od lece slanutka blitve..... "burek"..... "kolaci".... "pizza" ...... ako me kuzis ;) ...... daklem mi smo se hranili sa svim navedenim... na ulici bi zene padale u nesvjest kad bi slusale sta dijete *jede*......
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

ne želi! - za izbirljive nakon godine dana

PostPostao/la nevenera » 19 srp 2013, 15:38

Topik za sve izbirljivce i one s problemima u hranjenju nakon godine dana
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ne želi! - za izbirljive nakon godine dana

PostPostao/la Dulcineja » 19 srp 2013, 22:42

Na žalost vidim se tu.
Zadnjih desetak dana Matilda je postala dosta izbirljiva i smanjila je količinu hrane koju pojede.
Ništa za zabrinjavanje.
Većina onog što ponudim završi pljuvanjem. Pustim neko vrijeme i ponudim poslije. Nekad pojede, nekad ne.
Zato je povećala količinu mlijeka koje prije nije baš obožavala, tako da mislim da dobije ono što treba.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 20 srp 2013, 12:54

rucho... :hug sve smo mi to probali. čistu juhu joj dajem skoro pa svaki dan, pogleda što je u čaši i neće. dajem i na slamku i svakako. neće. voće i jogurte / sireve ne kombiniram jer to neće baš jesti, ali hoće čisti jogurt i čisto voće, pa nije bed. ćevape neće. ništa neće. hoće puding, ali samo kupovni. još je premala da je privučem egzotičnim nazivima ili obećanjem da će dobiti desert ako pojede glavno jelo. zato strpljivo čekam da klikne nazad. danas sam se namučila k'o vrag s ručkom, bila je nervozna, spavalo joj se. rekoh, da ne mučim dijete, neka ide spavati. prije joj dam ako hoće žličicu kašice breskva-riža (da bolje spava, je l' te), nisam mislila da će htjeti jesti - pojela je cijelu cjelcatu veliku kašicu. eto, bila je gladna. no neće ni čuti za kuhano. :ajme

uglavnom... :kiss
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: ne želi! - za izbirljive nakon godine dana

PostPostao/la kittyilevin » 21 srp 2013, 13:44

moderatorice, hvala za novu temu! :kiss

moja neće jesti ništa od onoga što jedemo mi, uključivo i kruh s nekim namazom, ništa kuhano ni sirovo (mislim na povrće i meso). ovih dana slavimo 7. mjesec štrajka :/ nijedna metoda ne pali. neće i neće.

:mah
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.

cron