Sada je: 28 ožu 2024, 10:00.

INVALIDNINA

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la ronin » 29 tra 2013, 08:58

OK, hvala na upozorenju

nema smisla što je stavio st 3 jer su joj oštećenja ista, po ovim člancima ostalim koje je stavio još i gora :roll

znači, napravio je dvije greške:umjesto st 2 stavio je 3
i naveo je zilijun vrsta oštećenja a nije stavio čl 37

jasno mi je zašto su ga poslali u penziju :zub

i inače je pregled bio površan i traljavo napravljen, i sad me zezne još u stavcima :ajme
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la alexandra » 29 tra 2013, 09:57

ronin, meni ni jedan dok ne piše stavke zakona???? pa čemu služi komisija?
napišu nalaz i dolje samo preporuku za svr, tipa da se nalaz izdaje u svrhu ostvarivanja prava majke na svr.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la ronin » 29 tra 2013, 10:29

meni je taj neuropedijatar pisao i prošli puta prije dvije godine (on je predsjednik komisije),i pisao je i sad :dunno
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la alexandra » 29 tra 2013, 11:12

ma ne mislim da si ti nešto fulala, nego gledam šta sve izmišljaju. :ajme
doktori su tu da daju nalaz i preporuku, a komisija da čačka po zakonima, alinejama i ostalom.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la ronin » 29 tra 2013, 11:31

da, vidiš kako me zeznuo

točno znam da nije namjerno(nego zato što je smotan) jer joj je stanje na papiru gore nego prije dvije godine

a što nosi onda ovaj st 3 članka 38?manju invalidninu?kao da je prije bila nešto raskošna.sve skupa sića.

a trebala sam lijepo naučiti Pravilnik napamet i reagirati na licu mjesta.ovako mi je u glavi ostao samo čl 38...a zafrkne me u alineji :zub .plus što je naveo više vrsta oštećenja , i kojih ima i kojih nema, i onda ne stavi čl 37 :gaah .a ništa dobro da sam skužila(hvala cure na pomoći), valjda nije kasno...
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la MBee » 29 tra 2013, 13:32

Umjesto invalidnine dobiješ doplatak za pomoć i njegu. Ne znam koliki je, ali mislim manji od pola invalidnine.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la nadicab » 14 srp 2013, 13:22

Zbog cega traze da donesem dokaze iz katastra i svacega necega da sin nije vlasnik? Po kojem zakonu, propisu?
http://www.czsszupanja.hr/document/obrasci/Zahtjev_za_Osobnu_invalidninu.pdf
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la ronin » 14 srp 2013, 13:28

nas su to tražili kad smo prvi puta išli na vještačenje.treba pripremiti OIB.

i tada mi je to bilo jednako suludo kao i sad.
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la nadicab » 14 srp 2013, 13:40

A u Sisku traze nesto drugaciju dokumentaciju
http://czss-sisak.hr/dokumenti/Osobna%20invalidnina%20-%20doplatak%20za%20dijete.pdf
A zakon kaze samo jedno
Ukoliko osoba ostvaruje prihod utvrđen zakonom (plaća, mirovina, prihod od imovine, naknade ili primitci prema drugim propisima),
Osobna invalidnina utvrđuje se kao razlika između iznosa osobne invalidnine i prosječnog prihoda ostvarenog u prethodna tri mjeseca prije podnošenja zahtjeva

U prihod se ne uračunava :
Pomoć za uzdržavanje
Pomoć za troškove stanovanja koje su ostvarene na temelju ovoga zakona
Mirovina do iznosa najniže mirovine ostvarene za 40 godina mirovinskog staža
Ortopedski dodatak
Sredstva za uzdržavanje koje dijete ostvaruje na temelju propisa o obiteljskim odnosima
Doplatak za djecu


Dakle, vazno je da dijete ne ostvaruje prihod na nekoj drugoj osnovi, a kakve to ima veze s prihodom cijele obitelji, s poreznim karticama nezaposlenih clanova obitelji, s time da li nesto glasi na dijete?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la ronin » 15 srp 2013, 20:20

Zaboravih reći, odobrena nam je invalidnina.Ovaj put samo na godinu dana(prošli puta je bilo na dvije)

Sljedeće će godine biti zanimljivo, sudeći po naputcima koji se dobivaju, jer smo uspješno skinuli pelenu.A sama ionako jede od 2. godine.
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la breg » 13 kol 2013, 20:55

Mi čekamo vještačenje. Rekla mi je socijalna da ćemo biti sigurno opet odbijeni jer dijete samostalno hoda i samostalan je u hranjenju i higijeni. Ima paraparezu jače desno na donjim ekstremitetima.
Pošto će za koji mjesec napuniti 18 god zanima me za auto školu. Mora voziti prilagođeni auto.
Što ako nas odbiju?
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la breg » 28 kol 2013, 21:20

Mi još uvijek čekamo vještačenje.
Na temelju kojeg papira se može upisati u auto školu?
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la danijela81 » 16 vel 2014, 17:03

u ožujku trebamo ponoviti vještačenje prvostupanjskog tijela.
koja dokumentacija nam treba, jel vrijedi još ono s neta, da za djecu od 3 do 7 godina trebaju samo nalazi prim. bolesti, logopeda i psihologa?
koliko stari smiju biti nalazi?
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la alexandra » 16 vel 2014, 17:47

3 mjeseca stari nalazi.
trebaju ti nalazi koji su relevantni za njegovu dijagnozu.
ali, provjeri s centrom, možda još uvijek vrijedi ona idiotska odredba da svi moraju donijet nalaz OTORINCA :ajme
ja recimo ne moram donijet ništa od pedijatra, nego samo defektolog, psiholog, psihijatar, neuropedijatar, fizijatar. samo :lol
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la danijela81 » 16 vel 2014, 18:18

alexandra je napisao/la:ja recimo ne moram donijet ništa od pedijatra, nego samo defektolog, psiholog, psihijatar, neuropedijatar, fizijatar. samo

:lol
zato mi je čudno to što sam našla, osim osnovne bolesti, samo logoped i psiholog, a onda iza 7. godine opet treba i otorinac i sve ono što je trebao kad je bio mlađi od 3 godine.
zvala sam soc. radnicu, ona "ne zna točno" :gaah
nije joj se dalo potražiti, morat ću otići tamo
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la alexandra » 16 vel 2014, 20:16

a tko bi trebao znati točno, ako ona ne zna. ja više ne vjerujem, majke mi.
otorinac mi je rana samo takva :lol svaki put slom živaca dobijem od otorinca :ajme
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la Denny » 21 vel 2014, 19:21

Ja sam toliko ljuta da bi sad pojela koga majke mi. Dakle, u vještačenju koje je provedeno na Laurin prvi rođendan su priznata oštećenja (čini mi se) živčanog, motoričkog, dišnog i krvožilnog sustava, ali ne i oštećenje vida (iako je dijete bilo gotovo slijepo). Radi nepriznavanja oštećenja vida, ona nije ostvarila pravo na invalidninu. Kad sam zvala CZSS žena mi otvoreno rekla - nisu oni slučajno ispustili oštećenje vida nego namjerno, pa znate da država nema para. (doslovno ovim riječima). Žalite se Drugostupanjskom...
Drugostupanjskom je trebalo točno dvije godine da donese rješenje - kako je prvostupanjsko pravilno vještačilo dijete i kako se oni u potpunosti slažu s tim rješenjem, i odbijaju zahtjev za invalidninu. Bez mogućnosti žalbe, osim upravnom sudu.
I da, divno su je vještačili, nitko nikad nije ni vidio Lauru, a na dan tog "vještačenja" obe su curice bile na operaciji u Sloveniji.
Pitala sam mogu li barem tražiti novo vještaćenje, a službenica me pita - a imate li vi nalaze da joj je gore? OMG... nemam nalaze da joj je gore... Dijete od 3 godine ne hoda, ne priča, ne vidi, ne jede krutu hranu, nosi pelene... pa koliko bolestan moraš biti da dobiješ išta od ove države??? O divne li lijepe naše! :gaah
slika slika
Avatar
Denny
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1214
Pridružen/a: 30 stu 2008, 18:17

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la Denny » 21 vel 2014, 19:31

E da, prilažu li se sad i ove sve potvrde o primanjima?
slika slika
Avatar
Denny
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1214
Pridružen/a: 30 stu 2008, 18:17

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la danijela81 » 21 vel 2014, 19:40

samo ti podnesi zahtjev i reci da imaš nalaze da joj je gore. to će biti ti nalazi za vid koje prvi put uopće nisu uzeli u obzir.

jel obje nemaju invalidninu?
kakav vam je nalaz vida, jel imate točan postotak?
ako već niste, obavite procjenu vida za obje, najbolje u Vinko Beku.
koja ono još ima i motoričkih problema, Emma ili Laura? nikad ne zapamtim...

moj V. ima gotovo istu dijagnozu što se tiče očiju, već na dva vještačenja (prvom i kontrolnom) su mu odobrili invalidninu. trebali bi i tvojim curama.
iako, u našoj državi sljepoća i visoka slabovidnost valjda nije invalidnost :whew

nemam pojma za potvrde o primanjima, zadnji put su nas tražili, ovaj put soc. radnica nije spomenula. doduše, nije mi znala ni reći koje nalaze trebam priložiti, eto, žena pojma nema :ajme
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la danijela81 » 21 vel 2014, 20:03

eh da, na prvom vještačenju nam je jedna jako dobra soc. radnica savjetovala da tražim od dr napismeno da je on visokoslabovidan.
dr je napisao, to smo predali i dobio je invalidninu na temelju tog nalaza s jednom jedinom rečenicom.
ostali nalazi nisu uopće bili relevantni, jer se radi o dijagnozi s kojom je moguće imati i dosta bolji vid, ovisi o vrsti mrene, komplikacijama nakon operacije... ništa to njima nije značilo, niti to što su vidjeli dijete - oni su vidjeli da on prati igračke :ajme pa nije potpuno slijep, naravno da ako ispred sebe vidi "nešto" žarke boje što ide lijevo-desno, da će okrenuti glavu. tada još nismo mogli dobiti postotak vida na papiru, bio je premali.
na zadnjem vještačenju smo imali postotak vida (na desno oko manje od 1%, na lijevo oko 10% na blizu, 16% na daleko). protiv toga također nisu mogli, iako "dijete vidi". naravno da vidi, samo pitanje je kako i koliko vidi. sjede tamo u komisijama, a ne znaju osnovnu razliku u percepciji i ponašanju slijepih i slabovidnih :ajme
da nismo imali taj papir, za njih bi on bio potpuno zdravo dijete, dijete koje "vidi".
možda je i kod vas to propust, niste imali crno na bijelo koliki je taj vid.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la alexandra » 21 vel 2014, 20:07

deny, ne razumijem baš točno....i ako su ispustili namjerno (zbog čega bi nekog ganjala do smrti) nalaz vida, već temeljem ovih ostalih dijagnoza ste trebali dobiti invalidninu.
ja bi obavezno išla na upravni sud, tužila i tražila isplatu u nazad. čuj bez vještačenja oni donesu odluku.
istovremeno bi joj dostavila sve nalaze nove i priprijetila novinama. na žalost, kad spomeneš medije, a da u njih uopće ne moraš ići, obično riješe slučaj u roku odmah. :gaah
koliko znam, potvrde o primanjima ne trebaju, ali trebaju dokazi da dijete nemaju nekretnine u vlasništvu. a ako molbu podnosite prvi put, možda trebaju i dokazi o primanjima. moraš ih nazvati i pitati, različita su tumačenja od centra do centra. :ajme
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la danijela81 » 21 vel 2014, 20:11

da, Laura bi barem trebala imati, za sigurno.
Emma je možda onaj granični slučaj :dunno
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la Denny » 21 vel 2014, 21:34

Na prvom vještačenju opće nije bilo okulista u komisiji, a ni djece da ih vide. Mog su tatu pitali par pitanja i to je bilo to. (inzistirali su da netko dođe iako nas nema). Imali smo milijun papira o očima i milijun dijagnoza, ali nigdje nije pisalo da su visoko slabovidne, tad nisam znala da to treba. Prilikom žalbe drugom stupnju NISU DOPUSTILI da dostavimo ikakve nove nalaze o djeci (tad smo imali dokaze o slabovidnosti ali je službenica rekla - tražit će oni kad bude trebalo, što nisu nikad).
I jednoj i drugoj je odbijena invalidnina.

Radili smo procjenu u Vinko Bek, Emma, kao i Vjeran, vidi 10% na blizu, 15% na daleko, a Laura nema postotak jer jednostavno nije sposobna za testiranje, ali vidi puno lošije od Emme. Ali vidi, pratit će stave li nešto šareno ispred nje.
Emma je motorički i kognitivno sad zdravo dijete (hvala Bogu), ali je Laura zato i dalje vrlo loše (kad uzmemo u obzir kakvo bi trogodišnje dijete trebalo biti i koliko njoj tuđe pomoći treba) ali je "vrlo dobro" u odnosu kako je bilo na prvom vještaćenju.
slika slika
Avatar
Denny
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1214
Pridružen/a: 30 stu 2008, 18:17

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la alexandra » 21 vel 2014, 21:46

to što je dijete bolje, ne znači apsolutno ništa. moja je na svakom vještačenju sve bolja, ali to ne znači da nema pravo na invalidninu.
nemoj to pustiti ni slučajno.
dijete koje treba 24 satnu skrb ima pravo na invalidninu.

mislim, nemoj očekivati da će na bilo kojoj komisiji biti okulista :nata ili bilo koji relavantni specijalist. kaj ti je? komisiju čine pedijatar, psiholog i socijalna radnica :lol

zato na svakom pregledu bilo kojeg specijalista TRAŽI da ti napišu ultrapreciznu dijagnozu i preporuku u smislu - da dijete i majka trebaju dobiti pripadajuća prava iz socijalne skrbi.

ono na što država računa jest da pola roditelja uopće ne zna svoja prava, a nitko ih nije dužan ni uputiti u ista, a drugo da imamo prekoviše posla s djecom, kao što i imamo, da bi imali vremena ganjat se s njima. e pa zato ih, molim te, ganjaj. i izganjaj za svoju djecu sve što im pripada.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la danijela81 » 21 vel 2014, 21:52

one OBJE imaju pravo na invalidninu. Obje su visokoslabovidne (do 20% vida), a Laura još ima i druga oštećenja.
traži novo vještačenje s "novim" nalazima, ne puštaj to, to je njihovo pravo
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la nadicab » 21 vel 2014, 22:48

Ono sto ja uvijek savjetujem roditeljima jeste da traze da specijalist napise sto dijete NE MOZE tj da eksplicitno napise sljepoca, visokoslabovicnost itd.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la Denny » 21 vel 2014, 23:51

Hvala vam cure! :kiss
A meni soc radnica rekla nije bio u komisiji okulist i zato se to previdjelo. :ajme A ja sam jedna od onih koja nema vremena čitat zakone ni na što imamo pravo, ali ovaj put neću biti naivna i ići ćemo spremni. :gaah
slika slika
Avatar
Denny
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1214
Pridružen/a: 30 stu 2008, 18:17

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la nadicab » 22 vel 2014, 04:49

A sluzbeno, jedan od razloga zasto medicinsku dokumentaciju predajes ranije jeste da komisija ukljuci potrebnog specijalistu u svoj rad.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la breg » 27 vel 2014, 18:35

alexandra je napisao/la:3 mjeseca stari nalazi.
trebaju ti nalazi koji su relevantni za njegovu dijagnozu.
ali, provjeri s centrom, možda još uvijek vrijedi ona idiotska odredba da svi moraju donijet nalaz OTORINCA :ajme
ja recimo ne moram donijet ništa od pedijatra, nego samo defektolog, psiholog, psihijatar, neuropedijatar, fizijatar. samo :lol

Treba nalaz otorinca
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: INVALIDNINA

PostPostao/la nadicab » 11 ožu 2014, 10:37

za prvo vještačenje za invalidninu, ako je dijete mlađe od 1 godine:
Poštovani,
slijedom Vašeg upita vezanog uz ostvarivanje prava na osobnu invalidninu dostavljamo slijedeći odgovor.
Zakonom o socijalnoj skrbi (NN broj: 157/13) je u članku 54. stavku 2. podstavku 4. propisano da dijete mlađe od godine dana ne može ostvariti pravo na osobnu invalidninu. Međutim, postupak vještačenja može se provesti i ranije, budući da za ostvarivanje pojedinih prava nije navedena točna dob djeteta. Nadalje, nije propisano da medicinska dokumentacija ne smije biti starija od mjesec dana, već mora biti takva da se iz nje može procijeniti stvarno zdravstveno stanje i funkcioniranje, u skladu s kronološkom dobi.
Slijedom navedenog, ne postoje zapreke da se vještačenja provede, a pravo na osobnu invalidninu da se prizna od navršene 1. godine života.
S poštovanjem,
Aleksandra Huzanić, viši stručni savjetnik
Odjel za stručnu podršku centrima za socijalnu skrb
Služba za podršku centrima za socijalnu skrb
Sektor za podršku ustanovama i drugim pružateljima socijalnih usluga
Uprava za provedbu socijalne politike, organizaciju i nadzor ustanova
Ministarstvo socijalne politike i mladih
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.