Sada je: 28 ožu 2024, 15:04.

Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la palčica » 28 svi 2014, 08:47

Drage mame koje imaju iskustva sa hostelom Stoimena u Crikvenici, molila bih vas par informacija. Kakvi su dojmovi djece, treba li na što posebno paziti, smještaj, klopa itd ? Da li im je đeparac od max 100 kn ( preporuka učiteljica ) bio ok ?
Moja curka u ponedjeljak putuje i umjesto da je uhvatila nju, panika je uhvatila mene :oops:
palčica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 stu 2013, 15:11
Lokacija: Zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la Nanoibeba » 28 svi 2014, 09:22

naši su tamo bili dvije godine za redom - i to je mojoj najveća zamjerka. Uvijek je nosila samo 100 kn i novca joj je i ostalo. Ali to je zato jer ona ne kupuje suvenire (Ok, kupila si je nešto sitno) ali nema onih fora, magnet za mamu, upaljač za tatu, gtreća glupost za brata , bku i sl. Džeparac joj služi za sladolede i sokove.

Prošle godine se žalila da je bila gladna. Nosila je neke grickalice koje su dali učitljici, pa ova nije podijelila. Zato je sdaa gruickalice i suho voće držala u kuferu- pa nije bila gladna

Mislim da su sobe višekrevetne - cure u jednoj, dečki u drugoj (znam da u Velom Lošinju ima i dvokrevetnih)
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la IINA » 28 svi 2014, 09:31

Crikva je najgori izbor od svih lokacija za školu u prirodi.
Hrana je loša i od svih sam čula da im nije bilo dovoljno.
Al njima će bit ok. Sami, more...
Ne brini previše. Daj joj 100 kuna. To je dovoljno.
I spakirajte keksi, grickalica i sličnih stvari.
Bit će im dobro.
Zadnja izmjena: IINA; 28 svi 2014, 10:18; ukupno mijenjano 1 put/a.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la † Sanika » 28 svi 2014, 09:44

Nanoibeba je napisao/la:Prošle godine se žalila da je bila gladna.


I moja se na ovo žalila, a njoj zaista ne treba puno.
Hrana je na principu, tko zgrabi prvi njegovo, stavi se npr. pladanj pomfrita na stol, pa tko je brz pokupi više ... za spore jedva da ostane...

IINA vidiš, ja sam bila u Crikvi od 1-3 OŠ (tada se tako išlo u našoj OŠ) i bilo mi je svaki puta predivno.

Sad, il se to srozalo, ili naši klinci imaju veće zahtjeve :dunno

Moja nije bila nešto oduševljena :dunno
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la IINA » 28 svi 2014, 10:16

A vjerojatno imaju više kriterije.
Sad je lijepo vrijeme, toplo je.
Ma bit će im ok.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la palčica » 28 svi 2014, 11:18

Hvala cure na odgovorima. Kao što sam i mislila nema baš previše pozitivnih dojmova.

Što se tiče hrane, moja curka nije nešto izbirljiva ali je zato jedna od onih kojima treba malo više da napune trbušćić. Dogovor s učiteljicom je da svi roditelji koji žele donesu grickalice, slatkiše itd i da će to stajati u jednoj kutiji te da će im ona svaki dan davati po željama. E sad, pošto moja nije neki borac za sebe, bojim se da bi mogla ostati zakinuta a opet mi je glupo da ima svoje u torbi pa da po skrivečki vadi i jede...nisam pametna :(

Neznam, možda ga ja malo pretjerujem s brigom ali ionako mi je mala bila na vagi bi li išla ili ne pa ne bi htjela da joj zbog ovakvih situacija sve to bude mala trauma...ah, to je tako kad imam jedno malo razmaženo čudo :luv
palčica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 stu 2013, 15:11
Lokacija: Zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la Nanoibeba » 28 svi 2014, 11:29

nemoj sve grickalice dati učiteljici. Naša im nije tzo podijelila, barem ne sve. Nema ona pojma koliko djeca jedu. Odnosno, naša nema pojma.

Zato je ove godine sve držala u kuferu, pa je čak i neke stvari vratila
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la † Volvo » 28 svi 2014, 12:27

Ovogodišnji feedback je da je klopa ok (bolja nego u školi po dječjem sudu, što nije teško doseći :mrgreen ovaj komentar velim ja).

Kako su se povratno navodno uši pojavile, za buduće, neka repelent preventivni ponesu na kosi recimo ;)

Oduševljenje mislim da ne ovisi o klopi, smještaju i slično (jer je to ipak hostel, budimo svjesni ;)) nego o atmosferi, ekipi i ugođaju općenito. Ako se to dobro potrefi, bude super.
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la Nanoibeba » 28 svi 2014, 12:32

Kaj nisu uši bile u igri i prošle godine?

Puno ovisi i o vremenu. Prošle godine su bili kasnije i padala im je kiša. Ove godine je termin bio raniji, a vrijeme je bilo idealno pa su močili noge i špricali se - to im je jedna od boljih fora.
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la palčica » 28 svi 2014, 13:39

Ma znam da se od hostela ne može očekivati bog zna šta i da je klincima, budimo realni, ipak bitnije da se dobro zabavljaju.
S druge strane tu smo mi roditelji koji ponekad ( kao npr. sad ja ) previše brinemo oko sitnica.

Npr. upravo razbijam glavu ima li u wc-u dovoljno papira ili da trpam maloj u torbu koju rolu :lol

Volvo, je li to za uši navodno navodno ili ipak ima istine u priči ?? :strah
palčica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 stu 2013, 15:11
Lokacija: Zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la IINA » 28 svi 2014, 14:16

Pa uši su svuda.
Redovito se javljaju i u školama i vrtićima.
To nema veze sa Crikvom ni hostelom.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la † Volvo » 28 svi 2014, 14:20

Uši su detektirane po povratku pa smo upozoreni na to, drito nakon tog tjedna, ali i inače dobijemo upozorenje da gledamo glave ako se u školi jave :dunno - prije puta sam mu glavu pošpricala (jutro pred polazak, tamo nije prao kosu :mrgreen ) i nije ih zapelcao - električni češalj sad zuji svakodnevno za provjeru ;)

Hostel sam bila spomenula u kontekstu dječjih očekivanja, ne čini mi se da ih (ne)udobnost hostela razočara, više ako je loše vrijeme a klapa ne složi dobru atmosferu recimo. Ako je društvo dobro, hrpa aktivnosti i ne posvade se po sobama, ne primijete kakav je jastuk i klopa i slično.
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la lara72 » 28 svi 2014, 17:14

Volvo neki su došli sa usima, nazalost. Nevjerovatna mi je ta nebriga roditelja.jbt ako ti dijete ima usi ostavis ga doma. Ljuti me to jako jer se stalno ponavlja. :gaah
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la kalea » 28 svi 2014, 19:53

Moja je trenutno tamo, zasad je sve super, jedan razred - jedan paviljon, cure u jednoj sobi, dečki u drugoj, učiteljica u trećoj. Zasad se nije žalila na hranu. Novaca sam joj dala oko 130 kn i sve je potrošila drugi dan na Krku, ali kaže, svidjet će mi se što je kupila :lol . Dobro da joj nisam dala više :). Nisam čula da je to najgori izbor za školu u prirodi, znam da je hostel obnovljen prije 2 godine i ne bi trebalo biti loše. Naravno da bi bilo bolje da nije cijeli razred na jednu kupaonicu, ali kao što je netko rekao, to je hostel i meni je već super što je samo jedan razred po paviljonu (ukupno ih je 20 djece). Moj generalni dojam je da su prije na malom maturalcu nego u školi u prirodi :).
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la palčica » 28 svi 2014, 20:14

kalea pretpostavljam da se curka vraća u petak pa ću se sebično nadati za vikend nekim friškim informacijama i to nadam se ne negativnim :mah
palčica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 stu 2013, 15:11
Lokacija: Zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la kalea » 28 svi 2014, 23:46

Da, vraća se u petak, pa će valjda biti i više informacija :).
Pitala sam je za hranu, kaže da joj je nekad fina, a nekad nije, ali da je dobiju dosta i da mogu dobiti repete.
Meni osobno je najgore što su se kupali u moru, a temperatura mora i zraka je bila 19, smrzla se dok si nije osušila kosu.
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la Nanoibeba » 29 svi 2014, 09:02

palčica, Volvo, lara72 i ja imamo djecu koja su u istom razredu i vratili su se iz Crikvenice prošli petak - zašto misliš da naše informacije nisu friške?

a vas dvije- kaj se bunite - imate dečke - s dečkima i ušima je piuno lakše neg s dugokosim curama. :(
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la palčica » 29 svi 2014, 11:37

Nanoibeba , ne mislim da vaše informacije nisu friške nego sam reagirala na kaleinu rečenicu da je njena mala upravo u Crikvi, samim time mi se u glavi složilo da su vaša djeca bila prije par mjeseci ( nemam pojma zašto samo to pomislila :ajme ), tako da sorić ako si stekla dojam da mi vaše informacije manje vrijede, naprotiv, zahvalna sam na svakoj.

Što se tiče ušiju, nadam se da ih neće biti jer moja ima gustu dugačku kosu i ne želim ni pomisliti kako bi izgledala borba protiv tih malih gamadi
palčica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 stu 2013, 15:11
Lokacija: Zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la Tinica » 30 svi 2014, 21:26

Moj Fran isto ide u ponedjeljak u taj objekt i uopce se ni najmanje ne brinem.
Kak je svima tako će biti i njemu a najmanje me brine klopa.
Znam da gladan sigurno nece ostati. Svjestan je da ne ide u hotel de luxe kategorije, i bas mi je ustvari drago da ide tamo da konačno počne malo vise cijeniti neke stvari.
Sa sobom nosi 100,00 kuna u novcanicama po 10,09 kuna i nesto kovanice za automate.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la Kris2 » 30 svi 2014, 23:54

Mojima je bilo super, bili su prošle godine u svibnju. Nisu skoro ništa potrošili Curka je jedino kukala da ne moze spavati jer su klinci do iza 12 bili u akciju :)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11417
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la teutonija » 31 svi 2014, 11:32

Moja se vratila jučer, no oni su bili u Selcu u hostelu Karlovac. Njoj je sve bilo super, društvo su dobro i inače, klope veli da je bilo koliko je tko htio, moglo se dobiti repete uvijek i veli da je bilo fino. Imali disco vani na terasi, karaoke, talent show i piđama party.

Njih 9 curica je bilo u jednoj sobi, 4 u drugoj, sobe su 10- ero krevetne. Njima je baš to bilo super.
Kupali se i u moru, ali i na bazenu jednog od hotela. Ona je oduševljena svime. :srca
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la kalea » 01 lip 2014, 18:54

I moja se vratila sretna, jedino što joj je pred kraj već bilo dosta dečkiju iz razreda koji su im na sve moguće načine pokušavali virkati u sobu i uspijevali su kroz nekakve prozore na terasi :ajme . Njen razred je bio na katu paviljona, a veli da se razred koji je bio u prizemlju žalio da je bilo nekih buba u sobi, tak da možda treba uzeti nešto protiv komaraca i sličnih beštija...

Imali su svaki večer disko, jednu večer talent show, jednu večer modnu reviju ludih frizura, išli su na brdo izleta, hrane je definitivno bilo dovoljno, jer je vratila doma neke grickalice i kekse koje sam poslala s njom, i ponovno mi je rekla da su uvijek mogli dobiti repete, kupali su se dva dana u moru, sve u svemu, pozitivno iskustvo.
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la sany » 02 lip 2014, 21:54

i nasi su odradili skolu u prirodi
ali u hotelu, dvokrevetne i trokrevetne sobe, disco vece kraj bazena, izleti uokolo, sve je bilo dobro, jedino nisu bas uz svaki obrok imali ukljuceno pice, kako su iz agencije rekli (imali su vodu), a i obroci manje vise, ali nije toliko ni bitno( imali su cak par puta juhu)
nisu se kupali
i nema nitko usi :znoj
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la palčica » 06 lip 2014, 08:19

Moja curka se danas vraća iz Crikve. Nama definitivno ova škola u prirodi neće ostati u lijepom sjećanju. Naime, u ponedjeljak popodne su djeca iz drugih razreda počela povračati da bi u srijedu buknulo i u razredu moje male. Roditelji naravno ništa nisu znali sve do srijede navečer kad je nastala opća panika. Djeca nisu smjela puno pričati na telefon da, kako su učitelji rekli, ne šire paniku :whew .
Kasnije je krenuo i proljev praćen temperaturom tako da su klinci izmučeni i nesretni.
Uglavnom, jedva čekam da se vrate i da zaboravimo što prije ovu avanturu koja je ispala sve samo ne pozitivna :(
palčica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 stu 2013, 15:11
Lokacija: Zagreb

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la Nanoibeba » 06 lip 2014, 10:11

ajoj :(
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la Tinica » 12 lip 2014, 21:36

Palcica nažalost moje dijete je bilo jedno od njih koje je povracalo.
Siroce malo 7 puta i rekao je da mu je ovo bio najgori tjedan u zivotu.
Zbilja mi nije jasno gdje je bila pamet roditeljima tog djeteta da ga šalju na put nakon sto je 24 sata prije kurio 40 stupnjeva.
On je povracao odmah u ponedjeljak i umjesto da ga vrate odmah za Zagreb on je zarazio cijeli razred. Nažalost, upropastio je svim četvrtasima sve izlete jer su prolezali u krevetu.
Bila im je doktorica i rekla da je u pitanju virus i za 12 sata je sve bilo ok.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Škola u prirodi - Stoimena, Crikvenica

PostPostao/la gordana1408 » 29 ožu 2018, 15:46

palčica je napisao/la:Drage mame koje imaju iskustva sa hostelom Stoimena u Crikvenici, molila bih vas par informacija. Kakvi su dojmovi djece, treba li na što posebno paziti, smještaj, klopa itd ? Da li im je đeparac od max 100 kn ( preporuka učiteljica ) bio ok ?
Moja curka u ponedjeljak putuje i umjesto da je uhvatila nju, panika je uhvatila mene :oops:


Moji su također bili i kćer i sin na ljetovanju. Jedino su se žalili da je plaža šljunčana i stejnovita, a za sve ostalo je ok. Grad Crikvenica je ustinu prelijep gradić, bilo bi dobro da se malo adaptiraju ti apartmani i smještaj za djecu, također da se napravi možda neki kamp za djecu koji bi Crikvenicu dodatno podgnuo kao idelano ljetovanje za školarce ili tako nešto.
Zadnja izmjena: Adorabla; 30 ožu 2018, 18:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Komercijalno oglasavanje suprotno pravilima foruma
gordana1408
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 15:39


Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.