Sada je: 29 ožu 2024, 09:44.

produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la marija30 » 14 lis 2014, 10:35

E hvala,sad imam jos jedno pitanje,a ako se zatvori firma u kojoj sam radila,dali su pravila ista ili to nesto mjenja,hvala
marija30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 24 sij 2014, 22:15

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la marija30 » 14 lis 2014, 10:36

E hvala,sad imam jos jedno pitanje,a ako se zatvori firma u kojoj sam radila,dali su pravila ista ili to nesto mjenja,hvala
marija30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 24 sij 2014, 22:15

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 14 lis 2014, 11:38

curica iz našeg kvarta ima mišićnu distrofiju, vozi električna kolica/vertikalizator (i glavna je faca u školi) ide u redovnu školu uz asistenticu.
Nisi razmišljala o tome?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la marija30 » 14 lis 2014, 15:08

Paa,ja ni ne mislim da m.,nece ici u redovnu skolu,mene samo zanima dali mogu produziti bolovanje nakon osme godine da budem sa svojim sinom,.
marija30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 24 sij 2014, 22:15

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 14 lis 2014, 16:52

možeš se odlučiti na skraćeno radno vrijeme, ako si radila prije.
nemaš pravo na bolovanje, a status roditelj njegovatelj isto ne možeš imati jer ide u redovnu školu tj. u tom slučaju ne može biti u školi duže od 4 sata.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la IINA » 14 lis 2014, 17:33

Irena od kad to?
Moja kolegica nije mogla dobiti produljenje njege.
Samo srv koje joj ne pomaže jer je dijete vezano uz respirator.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 14 lis 2014, 18:35

Moze biti njegovatelji dijete moze biti u skoli ako nakon 4 sata roditelj bude u pasivnom dezurstvu. Imam tumacenje MSPM o tome
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 14 lis 2014, 18:46

da,da,da, nadice, to sam zaboravila napisat, mislila sam da bude samostalno tj. s asistentom duže od 4 sata - u tom sl. ne može biti status njegovatelja.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la marija30 » 14 lis 2014, 20:41

Ok,hvala drage moje,znaci nista od svega toga.Ugl. firma za koju sam radila se zatvorila i ja nakon osme godine nemam gdje ici raditi.Mislim da me nifko nece primiti da radim pola radnog vremena jer ima puno ljudi koji bi radili puno radno vrijeme.Uopce neznam sta da radim,puno osoba mi je savjetovalo da rodim jos jedno djete,ali tko mi garantira da ce biti sve u redu,neznam sta cu napraviti .Najiskrenije,,bilo bi mi najdraze da mi djete nekim cudom ozdravi,a to bi mi svi htjeli,,Puno mi znacite ....
marija30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 24 sij 2014, 22:15

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 14 lis 2014, 20:45

Kako nista, pa mozes biti njegovatelj.
A za drugo dijete - dobra opcija koja bi svima dobro cinila, osim ako nije nasljedno.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la marija30 » 15 lis 2014, 14:20

Pa da,mogu biti njegovatelj,a trece djete,bilo bi dobro za sve,jer smo previse optereceni M.bolesti,imam stariju djevojcicu od 10 godina,ona je sve ok,.Pa neznam dali je nasljedno toga se i bojim,seka mi ima djecaka koji je ok,moram dobro razmislit o tome,.inace kao majke prenose bolesni gen,i kada bih ostala trudna morala bih ici u zg da provjerim dali je beba ok,a ako nebi bila neznam sto bih,pobacaje ne odobravam,ali ako bih morala neznam kako bih to prihvatila,..
marija30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 24 sij 2014, 22:15

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la IRENA » 19 lis 2014, 11:32

IINA je napisao/la:Irena od kad to?
Moja kolegica nije mogla dobiti produljenje njege.
Samo srv koje joj ne pomaže jer je dijete vezano uz respirator.

Da, SRV... kao jedna od opcija na upit marija30
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la IINA » 19 lis 2014, 20:26

Aha.
Zbunilo me jer je ona napisala da ne planira ći raditi...
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Plusic » 20 lis 2014, 14:48

nadicab je napisao/la:Dok si na SRVu, nema otkaza :yess

bas smo ovih dana dosta razgovarali o ovome.
Pravnik kaze da poslodavac ima pravo reci da osoba na SRV ne zadovoljava njegove potrebe na toj poziciji i dati mu raskid ugovora na toj funkciji. Zatim mu predlaze novi ugovor za drugu funkciju na kojoj ga moze drzati na SRV, ali ta funkcija moze biti dosta "nizi" polozaj uz nizu placu.
Sve sto je taj pravnik ispricao zapravo kaze da na SRV mozes dobiti otkaz ukoliko se poslodavac odluci zaintatiti i otpustiti te.... :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 20 lis 2014, 14:56

mislim da je pravnika malo zaneslo, ali nadica će znati preciznije. jer kad krene inat poslodavca, može krenut i inat radnika, jer u slučaju srv mora postojati suglasnost dotičnog radnika da mu promijene radno mjesto. dok je nema, mogu se slikat. inače bi nas se sviju već odavno riješili, budi sigurna. a i ako im mahneš medijima pred nosom, dosta brzo utihnu.

ono što se jest promjenilo u zakonu o radu, novom, jest da osoba na srv može dobiti otkaz, ali samo u slučaju teške povrede radne obaveze. s čime se ja apsolutno slažem. jer na žalost ima osoba koje zloupotrebljavaju svoj "zaštićeni" položaj, a sve ostale dovode u ružnu situaciju.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Plusic » 20 lis 2014, 15:05

e sad je to tako tanka linija.....
on je rekao da je tesko da osoba na nekoj visoj funciji moze imati blagoslov poslodavca za SRV (na tome se bazirala njegova prica).

A poslodavac lako moze iscenirati povredu radne obveze :(
prijateljica dobila ukor od poslodavca zato jer nije postivala radno vrijeme od 8-16:30 iako je na SRV. Ona kaze da se ne usudi istjerivati pravdu :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 20 lis 2014, 17:51

naravno da je tanka linija.
poslodavac može inscenirati, ali napominjem da se radi o TEŠKIM povredama radne obaveze kao što je krađa i slično.
s druge strane, budući smo svi preplašeni kao ovce, jasno mi je da se nitko ne usudi ništa reći. ovo s radnim vremenom je nonsens. šta bi bilo da dijete ide u redovnu školu i da žena jedan tjedan radi ujutro, jedan popodne, sukladno rasporedu djeteta u školi. :dunno
ne kažem da treba dizati revoluciju, ali povremeno zarežati to da. i znam da smo svima ogroman teret i da nitko u biti ni ne gleda koliko posla se odradi u ta 4 sata, koliko se odradi od doma (a ne bi se smjelo), koliko puta masa roditelja ostane radit duže (a ne bi se smjelo) itd.itd.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 20 lis 2014, 17:53

i da, naravno, puno je lakše onima koji su zaposleni u javnoj/državnoj službi, nego onima koji rade kod privatnika, ali tu smo gdje smo.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 23 lis 2014, 16:11

Potpis na Aleksandru.
Kod mene svi sefovi imaju menadzerski ugovor na odredjeno vrijeme i nekima se produzi, a nekima ne, volja generalnog.
A za promjenu klasicnog radnog mjesta, treba suglasnot radnika i suglasnost sindikata.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la marija30 » 06 stu 2014, 21:22

Drage moje,moj djecak treba krenuti u predskolu,sta trebam iz czss,neku potvrdu od njih ili nesto,neznam,ako netko zna bila bih zahvalna
marija30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 24 sij 2014, 22:15

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la martina mama » 09 pro 2014, 17:31

Ekipa, ako se pravo na srv prebacuje s majke djeteta na oca i on ga dalje namjerava koristiti, mora li otac dobiti prethodnu suglasnost poslodavca ili je hzzo taj koji istu ishodi od poslodavca? Moze li poslodavac odbiti dati suglasnost?
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la bebaimama » 12 sij 2016, 16:09

drage mame možda će mi koja od vas znati odgovoriti.
Bila sam na srv-u godinama i ostala bez posla prije 10 mj, prošli tjedan sam se napokon uspjela zaposliti (čudom nekim na srv) ali neke posljedice nezaposlenosti će još potrajati, jedna od njih je ta da mi je zbog nekih neplaćenih obveza blokiran račun i sad slijedi pitanje; znam da drugi dio plaće koji isplaćuje hzzo ide na zaštićeni račun, ali što je s dijelom koji isplaćuje poslodavac da li i trećina tog iznosa može ići na zaštićeni rn?
Volimo se....
L. 2007
O. 2010
19.03. postala sam mama anđela
Avatar
bebaimama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 26 lis 2008, 14:41

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 12 sij 2016, 16:18

Na zaštićeni racun idu samo zaštićena primanja kao naknada, dd, alimentacija , invalidnina.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la bebaimama » 13 sij 2016, 17:01

Drugi dio plaće, koji isplaćuje hzzo ide na zaštićeni račun, provjereno.
Zanima me da li jedna trećina plaće koju poslodavac isplaćuje isto može ići na zaštićeni, kao što se isplaćuje svim blokiranim građanima koji rade puno radno vrijeme. ili ne...
Volimo se....
L. 2007
O. 2010
19.03. postala sam mama anđela
Avatar
bebaimama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 26 lis 2008, 14:41

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la bebaimama » 13 sij 2016, 19:33

totalno sam u bedu, jedva sam našla posao, pogotovo na srv bilo je jaaako zahtjevno sve dogovoriti i posložiti s poslodavcem, radim srv, ali ću dio odrađivati za isplatu na ruke i duže od 4h...koliko ću stizati s obzirom da mi je curka u školi do 14h....i sad nakon tolliko kombinacija i komplikacija, shvatim da kad platim kredit sve što će mi ostati od plaće je 500 kn...užas.
Volimo se....
L. 2007
O. 2010
19.03. postala sam mama anđela
Avatar
bebaimama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 26 lis 2008, 14:41

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Potica » 15 sij 2016, 08:43

Državni zavod za statistiku, na temelju Ovršnog zakona (dalje: OZ), svake godine objavljuje prosječnu mjesečnu isplaćenu neto-plaću po zaposlenom u pravnim osobama RH za razdoblje siječanj – kolovoz prethodne godine, koja se u kontekstu ovrhe na plaći primjenjuje u slijedećoj kalendarskoj godini. To je učinjeno i za 2015. Objavom (Nar. nov., br. 133/14.), tako da u 2015. godini spomenuta prosječna neto-plaća iznosi 5.510,00 kn.
Po striktnom pravilu iz OZ-a, ako nije riječ o alimentaciji niti dugu s osnova javnih davanja, a radnikova (ovršenikova) neto-plaća je veća od ovog prosjeka, od ovrhe je izuzet iznos u visini dvije trećine prosječne neto-plaće, što znači da mu se može plijeniti sve iznad 3.673,33 kn (5.510,00 / 2 x 3). No, ako je radnikova neto-plaća manja od ovog prosjeka, od ovrhe je izuzet iznos u visini dvije trećine plaće ovršenika – radnika (dakle, u takvim se slučajevima smije plijeniti samo 1/3 stvarne, radnikove neto-plaće.).


Ne znam da li ti ovo pomaže ali čisto da imaš neki okvir.
Prema ovom tvoja stvarna neto plaća je zbroj SRV i plaće, sad je pitanje koliko to iznosi i po kojoj se onda formuli plijeni. :hug
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la bebaimama » 15 sij 2016, 17:25

uh...hvala
Volimo se....
L. 2007
O. 2010
19.03. postala sam mama anđela
Avatar
bebaimama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 26 lis 2008, 14:41

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la DomiMama » 11 vel 2016, 23:00

hm. zadnji put kad sam bila ovdje - zvalo se grupa potpore (ilitaknekaj)... dobro da sam nasla podforum :)
nego. imam konkretno pitanje pa ako netko zna ili je imao slicnu situaciju, please help. radi se o zastiti od otkaza. firma mi se spaja s drugim pravnim subjektom (globalna reorganizacija) i u Zagrebu ce ostati tzv. "prodajni ured", dok sve ostale funkcije (kako sada stvari stoje) bi trebali prebaciti u Ljubljanu (tu je i moj odjel).
Dominik mi ima Down sy. (i ima rjesenje o tezem ostecenju zdravlja - mislim cl.38.)

ne koristim SRV.

pitanja:
mogu li mi dati otkaz kao teh visku (ako ne pristanem na Ljubljanu), a firma je upoznata s Domijevim "case-om"? ili su zasticeni samo oni koji to pravo koriste?

mogu li uopce dobiti SRV na osnovu cl 38?

thx.
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 12 vel 2016, 02:23

Mogu ti dati otkaz ako nisi na SRV, nista ih ne sprečava osim humanosti i morala, a sama procijeni jel to imaju.
Imas pravo na SRV.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la DomiMama » 12 vel 2016, 09:29

hvala Nadice!
pokrenut cu ga.
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.