Sada je: 29 ožu 2024, 13:12.

Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la snowwhite » 20 lis 2016, 15:25

tanjabb je napisao/la: (nema nikakvih ocjena u e-imeniku).

ako me dobro sjećanje služi u prvom polugodištu prvog razreda nema ocjena
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la tanjabb » 20 lis 2016, 15:41

ma nema, ali recimo za matematiku im pišu bodovi, a iz PiD ne piše ništa, ni bodovi, ni opisno, ništa
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la gaga0305 » 20 lis 2016, 19:34

Kod nas isto sve laganini. Dosad nije bilo ni diktata, a prvi ispit tek danas i to pid.
Od slova su dosad naucili, i,a,l,k,m,n,o,u,t,v. Mislim da je to to.
Iz matematike jos nisu na brojevima, ucili su kocku,kvadar,stozac, valjak, pravokutnik, krug i ravne,razlomljene crte.
Zasad i.a sve lijepe biljeske u e-imeniku. Cak ide na dodatnu iz matematike, i u dramskoj je grupi. Pripremaju se za bozicnu predstavu a on glumi okiceno bozicno drvce
Dani mi lete, kao da je jucer tek krenio :ajme
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la nevenera » 20 lis 2016, 21:04

U e-imeniku su bodovi i opisano
Idem sutra na informacije
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la morena » 21 lis 2016, 08:31

Iz hrvatskog su odradili samoglasnike, M, i N. Pisali su jedan diktat. Obično za zadaću imaju "pročitati" nešto iz knjige, ali u pravilu još ne čitaju. Pisali su neke testove, navodno imaju i na web stranici škole raspored testova, ali nisam to još pogledala. Bodove ne znam, to nam učiteljica veli jedino na informacijama. E-imenik nemamo, koliko ja znam. Iz pid ne znam što rade, u knjizi su samo slike, tako da mi je jedina info ono što J. ispriča. Ali zasad ne rade ništa ozbiljno, zadnje je bilo položaj u prostoru. Još su na vrtićkom gradivu :lol Iz matematike su prošli likove, tijela, crte, sad su na broju 3. Rekao moj matematičar - "napokon smo iz matematike počeli raditi brojeve" :lol Ide na dodatnu mat., to mu se sviđa, rješavaju labirinte, mozgalice, zagonetke, nizove brojeva... Jel vi radite nešto doma s djecom, osim što im provjerite zadaće? Mi uglavnom porazgovaramo o tome što su radili taj dan i to je to. Ne vidim potrebu za više od toga. Ionako se još uvijek zalomi dan kad jedva napiše zadaću i cminzdri da mu se ne da (uglavnom kad je popodne u školi pa kasno dođe doma)
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la tanjabb » 21 lis 2016, 08:45

Jel vi radite nešto doma s djecom, osim što im provjerite zadaće? Mi uglavnom porazgovaramo o tome što su radili taj dan i to je to. Ne vidim potrebu za više od toga. Ionako se još uvijek zalomi dan kad jedva napiše zadaću i cminzdri da mu se ne da (uglavnom kad je popodne u školi pa kasno dođe doma)


Isto ovako. Pitam sta je bilo u skoli, prolistam zadacu. Ne treba ih previse forsirati, ici ce u skolu iducih sigurno 12, a vjerojatno cak 17 godina.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la gaga0305 » 21 lis 2016, 09:38

tanjabb je napisao/la:
Jel vi radite nešto doma s djecom, osim što im provjerite zadaće? Mi uglavnom porazgovaramo o tome što su radili taj dan i to je to. Ne vidim potrebu za više od toga. Ionako se još uvijek zalomi dan kad jedva napiše zadaću i cminzdri da mu se ne da (uglavnom kad je popodne u školi pa kasno dođe doma)


Isto ovako. Pitam sta je bilo u skoli, prolistam zadacu. Ne treba ih previse forsirati, ici ce u skolu iducih sigurno 12, a vjerojatno cak 17 godina.


Evo jos jedne, s tim da mu moram procitati zadatke za zadcu, i onda samo kasnije pregledam. Malo procitamo iz hrvatskog, ali rijetko. Jos uvijek ga pustam da se sto vise igra, jer sam primjetila da dosta zapamti na satu. Neki dan su imali pjesmicu za nauciti napamet, kad smo krenuli on je vec pola znao. :dada
I meni nije jasno kako uce iz pid kad su samo slike, ali dodje sa puno znanja, garant ona iz neceg drugoga njima prica :dunno

neve kako je bilo na informacijama?
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la latica » 21 lis 2016, 12:22

moj napravi zadaću u produženom, pa uglavnom doma pogledamo što je radio i složimo knjige za sutra. ostalo mu je nekad zadaće za doma, uglavnom kad su počeli s pisanjem, to mu je bilo teško i nije mu se dalo pa je bio jako spor. doma je onda bila drama prije nego počne pisat.

ali ja mislim s njim vježbat čitanje jer mu to ne ide, a vidim da mu treba tu pomoći. mislim da će mu sve bit lakše kad to savlada - mislim općenito. malo jesmo čitali, po 15 minuta otprilike, ali evo prošao je cijeli tjedan nismo nijednom.
ja imam hrpetine listića i kojekakvih vježbi za produženi i sl., jednom smo vježbali matematiku prije ispita, ostalo sve stoji. isto ga ne želim forsirat, nakon cijelog dana u školi, a nije baš ni da stignem, uostalom nemam ni ja volje. vidim da ima neki svoj sustav za neke stvari što mi je super. i supe ri je što je zadovoljan, iznenađujuće je zainteresiran za školu :p

prirodu oni jako puno uče, bez obzira što su sličice. je to sve vrtićko gradivo, ali ispiti su takvi da stvarno zapravo moraš pazit i razmišljat da bi riješio točno. svi oni to znaju, ali nije uvijek lako skužit zadatak u ispitu.

nisu još počeli s brojevima u matematici.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la ančica28 » 23 lis 2016, 10:18

Moj je drugašić i moramo ga dosta kontrolirat jer je znao reći da nema zadaće, a onda ispada da ipak ima. A znalo se desit da si je zaboravio zapisat zadaću i onda dobio minus. Učiteljica nam se promijenila pa je trebalo dok ga ova nova nije skužila. Obavezno je u prvoj klupi (među najmanjima je i nosi naočale) i ide dodatno pedagogici vježbati jer je dosta brzoplet i onda napravi greške i neke stvari mu teže idu. Općenito baš ne voli školu i sjedenje i pisanje, veli da će biti neki majstor, već ima svoj kutak u sobi za šrafanje, ha, ha, jedva čekam kad će dobiti tehnički u školi. Nedavno je kod moje bake bio vodoinstalater i on je bio glavni pomagač i to radi stvarno ozbiljno.
U školi smo sretni kad izvučemo trojku s nekog testa iz gradiva koje mu baš ne ide. Mučim se kak da mu objasnim, pogotovo mi je engleski koma jer moraju i čitati i pisati riječi koje se različito pišu i čitaju nego u hrvatskom. Znam da neće jednog dana na faks i ne krivim ga, mama mu ima 5 god faksa s odličnim ocjenama pa ne može naći posao u struci, a tata 3 god srednje i vrlo brzo je napredovao u poslu do voditelja. Učiteljica kaže da je zapravo jako snalažljiv i da će mu to pomoći u životu kad već ocjene neće previše. Lijepo je kad se roditelji hvale ocjenama svoje djece, ali neki baš pretjeruju. Da dijete ne smije doći doma s ocjenom manjom od 5, to mi je previše. Mi nastojimo poticati i hrabriti kad dođe doma tužan zbog nekakve trojke. Bitnije mi je da savlada gradivo, tu imamo malih problema jer su sad oni bitni temelji za dalje. Nije meni teško raditi zadaću s njim, teško mi je znati objasniti nešto na njemu prihvatljiv način.
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la nevenera » 23 lis 2016, 10:49

gaga0305 je napisao/la:neve kako je bilo na informacijama?

hvalospjevi do neba :lol
šalu na stranu, u školi je ozbiljan i zainteresiran za sve. sve radi, sve pita, sve voli.
doma kad mu nešto ne ide plače :zub
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la gaga0305 » 23 lis 2016, 11:07

Neve ko da si moga opisala :ajme
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la nevenera » 23 lis 2016, 11:12

ma strašno nešto
drama queen je otkako ga znam
od opisa nečeg do rada s njim
istina je da je uspješan, uspjeh ga se ne dojmi, prihvati to olako ali neuspjeh. mila majko :znoj
pokušavam mu utuviti u glavu da se mani onog "najboji"

kao i ančica, nemam neko iskustvo da dijete s dobrim ocjenama i školovanjem dobije posao na dobar dan
evo npr muž mi je završio tehničku, nije bio neki učenik. tri ili 4 prosjek. uspisao je fax, završio je fax i evo već7g radi ko zaštitar za minimalac
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la morena » 25 lis 2016, 08:36

nevenera je napisao/la:ma strašno nešto
drama queen je otkako ga znam
od opisa nečeg do rada s njim
istina je da je uspješan, uspjeh ga se ne dojmi, prihvati to olako ali neuspjeh. mila majko :znoj


O, gle, i moj je isti takav :zub U školi super, kad dođe doma, sasvim drugo dijete. U zadnje vrijeme ga moja mama nagovori da kod nje napiše dio zadaće, jer je i tamo super. Samo doma cendra :mrgreen I da, kad nešto napravi dobro i uspješno, on to odmah uzme kao normalno i očekivano. A čim nešto ne ide, katastrofa svjetskih razmjera... Možda su svi muški prvorođenci takvi? :hahaha
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la snowwhite » 02 stu 2016, 15:30

moj drugaš je u nekoj fazi čitanja. Toliko čita da mu govorim da predahne malo. Uzme si knjigu u školu i onda pod odmorima čita :ajme
neki dan smo bili u parku nakon škole pa on uzima iz torbe knjigu i veli da se neće igrati nego na klupici čitati.
Mislim super mi je to i ja sam voljela čitati, volim još uvijek ali nekako se totalno prebacio na to. Evo jučer se požalio da nema više ništa doma za čitati i da šta će on sad raditi.
Pročitao je većinu Groznih Grga i Gregovih dnevnika. Za rođendan smo mu kupili Tom Gatesa i rekao je da mu je on najbolji do sada.
Planiram danas-sutra u knjižnicu, imate neki prijedlog što bi još mogli ovakvog tipa?
Imamo doma i nesboa ali tog se još ne prima. možda ipak previše teksta po stranici :lol

Čita i Zagore ko lud, i Duricu si je bio posudio, Lucky Luka i tako te stripove.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la zeezee » 04 stu 2016, 22:23

Snowhite, i moj drugas je citac. Isto je procitao sve iz serijala Grozni Grga i jedno cetiri Gregovih. Posudivao je ubknjiznici hrpe onih o cudovistima morskim, vakim- nakim, procitao ( doduse, na moj nagovor) lijjadu u prozi, prilagodenu djeci, i hrpe Asterixa i Obelixa, onaj veliki format, tvrde ukoriceni. To ti je njima dosta zgodno. Malo je skuplji strip, kao knjiga, ali ostaje u kolekciji. Meni je muz stripoman, sad je mali poceo njegove Dylan Dogove krasti iz ormara, ali to moram jako paziti jer, naravno, nije za njegovu dob.

Izvukla sam svoje prastare iz biblioteke Stribor i Vjeverica i sl. Krenuo je citati Druzbu Pere Kvrzice, ali nije mu nesto. Zato je jedno tri puta procitao Eko Eko, to mu je zakon.
U skoli ide na citateljski klub, sad si je zapisao par koje su mu se cinile zanimljive, pogledat cu, pa ti stavim koji naslov. Najmanje mu se da citati za lektiru :roll
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la zeezee » 04 stu 2016, 22:27

E da, i one nadtavke s kapetanom Gacesom je citao na moru. Glavno da se spominju kakice, jelte..
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la medo14 » 08 pro 2016, 12:25

Drage MiBovke,

kao što vjerojatno znate, u tijeku je naša božićna a(u)kcija :xmastree

Pozivamo vas da se uključite kao i svake godine - u dobru je svrhu :srca
Kao i prošle godine odlučili smo pored djece naše RLmame darivati i djecu forumašica koje su trenutno u teškoj situaciji.

Prikupljanjem novčanih priloga kroz donacije i aukcije pokušavamo makar malo uljepšati ovo blagdansko vrijeme djeci članica foruma koje su trenutno u teškoj situaciji. Po završetku akcije donacije će se ravnomjerno raspodijeliti na ukupan broj djece. :xmasfamily
Ove godine sredstva se prikupljaju za desetero djece, a kako bi zaštitili njihovu privatnost korisnici će i ove godine ostati anonimni.

:bdrvce BOŽIĆNA AKCIJA TRAJE OD 03.12.2016. – 22.12.2016.! :bdrvce

Personalizirana pisma u ime Djeda Mraza vašoj djeci piše naša Dabilly ovdje Pisma iz vilenjačke radionice.

Vaše avatare će vam MON ublingati ovdje Xmas bjuti salon is open, again!.

Svoje proizvode i druge stvari možete na aukciju dati ovdje AUKCIJE - 2016. Čekamo ajvar, kulen i kobasice, domaću marmeladu i med!

Ako trebate ili tražite nešto posebno, napišite to ovdje Trebam... Imaš? Daj! - 2016
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la Diami » 20 pro 2016, 00:55

Kod nas je tako tako. Ocjene počinju tek iduće polugodište, ali neće biti najbolje. On je toliko nekoncentriran i toliko zna griješiti da sam počela čitati o disleksiji i diskalkuliji. Veli učiteljica da je još rano za potvrditi i dobiti nekakve poticaje službene. Dogovorile smo plan za sada, ali je teško s njim raditi jer odbija pisati, to mu je mrsko skroz. :znoj Mrzi etiku - jer tamo moraju puno pisati. :ajme

Čitanje je sad donekle krenulo, ali nikad ne bi sam uzeo knjigu i čitao. Ono što voli je čitati o temama koje recimo obrade u predmetu koji bi bio ekvivalent prirodi i društvu, ili evo danas si je izguglao o Božiću, Djed mrazu i darivanju pa je čitao na wikipediji.

Pogreške su isto tragedije doma i svaki put ako kažem da je nešto krivo prava drama :basnecu

Ali mimo tih poteškoća, rado ide u školu, najviše voli "sastavljanje i kreiranje", to je neka kombinacija tehničkog, umjetnosti i domaćinstva, recimo sad vezu nekakve šalove i onda će iz toga napraviti nekakve lutke za ruku. Učiteljica veli da dobro prati, ako ga pita gradivo zna (ali iz pismenih testova dobiva tužne smajliće), ne javlja se sam u pravilu (to ga sramežljivost koči), zadovoljna je njime sve skupa.

Kako će se to razvijati dalje budemo vidjeli...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la snowwhite » 20 pro 2016, 09:01

Diami jel on sad već drugi razred?
Kako je s jezikom? Jel je to još uvijek novo ili ste već dovoljno tamo da mu je to uobičajena sredina?

moj je najgori u pisanju i crtanju, to mu nikako nejde a i dosadnjikavo mu je. ne vidi poantu i odbija se truditi :roll
sve drugo samo pohvale skuplja.
i dalje čita jako jako puno :zivili
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la ancica » 21 pro 2016, 14:00

Diami - ako sumnjas na disleksiju i disgrafiju odvedi ga kod logopeda, makar privatno. Meni je najveca greska sto sam cekala treci razred i da se frustracije nakupe - i moje i njegove. Cak i ako se ne radi o specificnim poteskocama logoped mu puno moze pomoci. Matija je jako napredovao u samo nekoliko mjeseci rada jer mu se u prvom redu poboljsala slika o sebi.
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la Diami » 21 pro 2016, 15:50

Snow - sada je to već sve super. Išli smo ono logopedu i prestao je surađivati, no savladao je što je trebao (s/š/ch je nasumično koristio, povećao obim rječnika, iako još nije bio dostigao prosjek vršnjaka), pa je terapija u dogovoru s logopedicom i pedijatrom završena. On ok čita, ali nerado. Super sad priča, povećao mu se obujam riječi, sve što čuje novu riječ pita što znači i sinonime. Koči ga u školi sramežljivost, ali veli učiteljica kad god ga pita da zna i u toku je s nastavom.

anica - bili smo kod logopeda prije škole, ovdje (bavarska/Njemačka) koliko znam za disleksiju su posebni centri odnosno stručnjaci, no provjeriti ću najkasnije na proljeće kako dalje, ako se ne promijeni nešto. Kako si ti skužila i kako se kod vas manifestiralo?

Mene fascinira kako recimo tablicu množenja ok pamti, a sa zbrajanjem još uvijek na nekim kombinacijama šteka. :dunno Kod čitanja ok, a ako treba pisati borbe i borbe. Iako primjećujem da mu je teško općenito kad mu dam zadatak da nešto formulira u rečenice. Nedavno su imali sastavak o ježu iz natuknica napisati. Pa je sastavak bio "Jež je... Jež ima... Jež ovo... Jež ono... Jež ovako..." . Ali dobro, to se s vremenom izvježba...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la ancica » 21 pro 2016, 16:55

Diami - sumnjala sam jer je pisao sa strasno puno gresaka (ispustao slova, pogotovo samoglasnike, okretao rijeci... o pravopisu da ne pricam, reklo bi se da je potpuno nepismen - malo i veliko slovo... sve je pisao pogresno). Drzao je olovku nepravilno. Naopacke bi usmjerio pisanje (ne znam kako da to objasnim - poceo bi posati npr broj 1 od dolje prema gore).
Citao je tesko, sa mukom i dramio oko svake zadace. Kad bi krivo procitao ne bi se ispravljao, cak ni kad ne bi tako procitana recenica imala smisla. Razumjevanje procitanog teksta je bilo izrazito lose, dok inace nikad nisam primjetila da ima problem sa razumjevanjem opcenito.
Matematika mu ide super, ima neki svoj nacin za tablicu mnozenja koji je sporiji, ali tocan. Ne zna lijevo-desno, na sat, prije/poslije,tesko pamti definicije i u stanju je bez torbe doci u skoli (i bez zadace, naravno).
Da bi nesto naucio napamet (recimo dane u tjednu) morao ih je pjevati (ima izrazito dobar sluh).
Medjutim meni su rekli da to nije nista strasno i da ce se to popraviti samo od sebe, uz njegov i moj rad i ja sam im vjerovala sve dok mi jedna divna zena sa foruma nije rekla da joj se to ne cini u redu i da bi ona ipak jos jednom otisla kod logopeda.
On je do tada vec imao psihosomatske bolove u trbuhu i jako lose samopouzdanje i sliku o sebi.
Ovaj put je logoped odmah rekao da je u pitanju disleksija i disgrafija. Iako je ovdje procedura da se dobije rjesenje o individualiziranom pristupu muka ziva i to sve traje preko granica strpljenja, pa se onda jos te individualizacije drzi tko hoce, a tko nece/ne da mu se - nece... razgovor s njim o tome sto je disleksija, prihvacanje poteskoce (i sa moje i sa njegove strane) i rad sa logopedom neizmjerno su nam olaksali zivot. Npr. odustala sam od tjeranja da procita lektiru - citam mu je ja, a on za svaku procitanu lektiru donese nesto iz knjiznice, najcesce slikovnicu i procita mi je kad je odmoran. Zadacu dijelimo na krace dijelove jer se brzo umori (prije sam mislila da me zeza pa sam inzistirala da napise sve odjednom). U skolu nosi papirice raznih boja i naucio je da svaku stranu koju otvori u skoli obiljezi papirom jer inace nema pojma sto ima za zadacu... Sad zna da ima poteskocu i da nije glup i to mu daje volju da radi. U svakom slucaju, samo mi je zao sto sam cekala toliko sa odlaskom po pomoc.
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la Mrđi » 20 sij 2017, 20:48

Prvasici dragi gdje ste?
Jesu kod vas pocele ocijene?
Mi imamo jako puno domaceg,pokatkad pisemo cijelo poslijepodne.
Jucer palo prvo ispitivanjr iz eng.
No svako malo.me pita zasto se tako pise ako se tako ne cita :)
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la Mrđi » 02 vel 2017, 09:32

Sto nitko vise ne ide u prvi razred? ;)
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la Hajdi » 02 vel 2017, 10:39

G je opet bolestan, doma cijeli tjedan. Upravo sam išla u školu po bilježnice i zadaće. Učiteljica nam šalje mailom svaki dan što su radili jer pola razreda fali, a još roditelji međusobno šalju zadaće viberom da djeca previše ne zaostanu s gradivom. Počeli su s čitanjem. Gregor je vrijedan i samostalan, čak i dosta uredan za moje pojmove. Crtanje mu malo šepa, to mu se ne da.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la Liv Tyler » 02 vel 2017, 11:15

Kod nas sve nekako polagano i opusteno. Ne znam sto bi uopce rekla na to. Malo mi se cini prelabavo.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la latica » 02 vel 2017, 11:35

bome kod nas red, rad, disciplina :lol
šalim se malo, ali stvarno ima dosta strogu učiteljicu. jednostavno je ona onako - stara škola što bi se reklo, puno traži, čim nešto nije kako treba - crveno je podcrtano ili prekriženo, pišu se od početka oni službeni ispiti, i dosta ima visoke kriterije kad gledam kako neke druge učiteljice oko nas (puno prijatelja ima sad djecu u 1. razredu pa malo pričamo). recimo diktat za vježbu sam vidjela. to je bilo punih 6 rečenica, on je jednom stavio uskličnik umjesto točke i dva puta na slovu NJ nije onako malo spustio ovo J do polovice donjeg reda, nego u ravnini s N napisao. i to je za 4. a meni je bilo super kako je sve lijepo napisao, uredno, pravilno, bez da okrene slova ili zamijeni slova ili zaboravi razmak ili šta ja znam. ipak on nije pisao prije škole, ni čitao, za njega je ovo odličan napredak po mom mišljenju.

isto tako, na zadnjem roditeljskom prošlo polugodište je komentirala: jel znate da neka djeca još slovkaju? pa on je tek počeo čitat! dobro pa razumije kad si proslovka i točno pročita i razumije poantu priče. tak da mi jedino čitanje sada vježbamo i stvarno mu sve bolje ide, ja sam jako zadovoljna, bez obzira kakva će tu ocjena biti!

ovak općenito, moj sinko se unatoč tome zapravo dobro snašao. dakle on je prosječan dječak, ništa speciijalno, kad sam ranije čitala kako neki zbrajaju troznamenkaste brojeve u toj dobi - nije on ni blizu. ali je opet dovoljno bistar da savlada gradivo bez posebne muke. ono što mi je jaaako drago je što se on općenito dobro snašao u školi (to je moja procjena) - dakle skužio je svu djecu, tko ide u koji razred, kako se zove ravnateljica, domar, čistačice, di, šta, kako - ono - ko da ide u školu sto godina, skroz se tamo udomaćio, voli školu, voli učiteljicu. komunikativan je - a ja se bojala da će bit tih i povučen :lol djeca ga vole, dobro se uklopio, ima prijatelje, ma ono - baš sam s tim zadovoljna.

oko obaveza je isto ok - dakle on sam sprema stvari, sam vodi brigu što treba i sl. Je da nekad nešto zaboravi - npr. pernica ostane na stolu jer je šiljio olovke za sutra, ali to je rijetko. za njega i to kakav je temperamentom, on je postao super odgovoran, nije mu nimalo svejedno ako nešto zezne.

e sad, i dalje je dosta zaigran, brzoplet, on nekad zadaću napiše pod odmorom da se u produženom može igrat. i onda je sad recimo dobio iz matematike 4 iz zadaće jer kaže: piše redovito, ali ponekad bude pogrješaka. mi mu u pravilu ne kontroliramo te zadaće, to bude hrpa zadataka. i sad se tu lomim malo - sigurno da ću više pripazit, a opet ne želim da stekne dojam da ćemo mi vodit brigu oko toga.

trebao bi malo više biti koncentriran, vidi se po školskom radu kad je nešto zadnji sat da više brljavi, a i oko zadaća i ispita, on to ne prekontrolira nego na prvu napiše i onda uvijek negdje nešto pogriješi. ali to je tako. mislim da za to isto treba vremena, treba da mu to sve sjedne, a i jednostavno je on takav. to bi mi morali jako drilat da se to promijeni, a nisam sigurna jel se isplati ako me kužite.

eto, sad sam sve napisala, idem danas na informacije pa ću vidjet...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la nevenera » 07 vel 2017, 08:34

nevenera je napisao/la:http://logopedkz.wixsite.com/logoped/on-line-predskola
Na ovim stranicama možete pronaći sve informacije o pripremi za školu te radne listove pomoću kojih možete sa svojim djetetom vježbati vještine i sposobnosti koje su neophodne za kasnije kvalitetno usvajanje školskog gradiva.

Stavila sam na topik s linkovima
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la Diami » 07 vel 2017, 11:46

Ancica hvala! Ne zna zašto mi nije došla obavijest o odgovoru, a onda sam zaboravila... Kod nas se situacija popravila dosta. Matematika je krenula, kako su počeli sad računati s većim brojevima, tako je postao koncentriraniji i za sad mu to dobro ide. Nađe se greškica, ali ok, tu sam zadovoljna.

Po pitanju disleksije promatram za sada, i tu ima napretka. Čita bolje, neke stvari i tekuće ako su recimo uobičajene riječi (a ne kobase s kombiniranim riječima), ako nešto krivo pročita i velim mu onda ispravno pročita drugi put. Pjesmicu su sad imali za naučiti, znao ju je već drugi dan, baš me iznenadio, memorija mu je bila već oduvijek jača strana. Rukopis mu je dosta dobar, pisana slova za sad piše jako uredno (dok ima crte), štampana kako kada, ovisi koliko mu se žuri. Tu i tamo vidim da kod nekih slova ili brojki piše ovako kako si ti rekla "naopako", ali sve rjeđe.

Ostaje jedino pravopis i njegova odbojnost prema pisanju i apsolutno odbijanje dodatnog vježbanja. Iako i tu ima napretka, sad propituje je li to imenica ili glagol (u Njem. se sve imenice pišu velikim slovom, bilo gdje u rečenici), počinje obračati pažnju na pravila. Ali vidi se da mu je to mrsko područje, a on je tip da će prije izbjegavati nego suočiti se.

Jedino sad imamo trenutno napredak, nadam se da nije brzoprolazna faza, da samoinicijativno odmah napiše zadaću kad dođe iz škole. Daj sreće da potraje!
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Prvi i drugi razred 2016/ 2017 - osnovci

PostPostao/la Mrđi » 28 tra 2017, 14:52

Pa gdje ste skolarci? Evo jos veliki finis i vec smo drugi razred. Sto kazu djecica? Jesu zavolili skolu?
Mi imamo strogu učiteljicu i jako puno domaceg al guramo.. doduse jako nam se svidaju praznici ;) i stalno nesto odbrojavamo. Citamo ko veliki i imamo milijun pitanja.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Prethodna

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.