Sada je: 29 ožu 2024, 06:57.

Zubar za dijete s pp u zg

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la Ninna30 » 13 vel 2017, 16:04

Pomoć!
Moramo hitno kod zubara, a sve koje sam pitala čim čuju da je dijete sa posebnim potrebama u pitanju kažu da ne primaju.

Upaljeno mu je zubno meso tj. džepić oko zubića...izgleda kao da se zagnojilo..boli ga.
Pedijatrica kaže da ga vodimo svom zubaru...a on ga ne želi ni pogledati.

Gdje da idemo?
Imate preporuku? Kontakt?

Napominjem da je maleni još uvijek kao mala beba...unatoč godinama. Ne surađuje.

Hvala!
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la alexandra » 13 vel 2017, 16:20

ukoliko uopće ne surađuje, neće otvoriti usta itd. jedino rješenje je anestezija u Dubravi ili po novom i na Rebru. ili privatno, ako si možete priuštiti.
ordinacija za djecu s pp je u nazorovoj, ali mora bar minimalno surađivati.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la Ninna30 » 13 vel 2017, 20:52

Hvala!
Naručila nas u Dubravi.
Moze kontakt u Nazorovoj,pa da jednom pokušam...nikad se ne zna...
Ja sam klasa optimist!
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la Ninna30 » 13 vel 2017, 20:55

alexandra je napisao/la:ukoliko uopće ne surađuje, neće otvoriti usta itd. jedino rješenje je anestezija u Dubravi ili po novom i na Rebru. ili privatno, ako si možete priuštiti.
ordinacija za djecu s pp je u nazorovoj, ali mora bar minimalno surađivati.


Hvala! Moze neka preporuka privatno? Za ubuduće da imam asa u rukavu...
Kome se javiti na Rebru...hmh,bliže mi je nego Dubrava

Još jednom hvala :joy
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la alexandra » 13 vel 2017, 20:58

o, da, bez obzira na dubravu, trebate ići na kontrole što ćešće. privikavati se.
mi popravljat moramo u općoj, ali odlazak na kontrolu joj nije ni najmanji problem.

Nalazi se u sklopu Dječjeg doma Zagreb u Nazorovoj ulici 49a, tel. | 01/48 21 702. Stomatolog je prim.dr. Jelka Jukić.


inače, za tvoju info, mora ih primiti i bilo koji "socijalni" zubar, može ih bit stid i sram da ne žele.
privatnici rade s njima bez problema.

za rebro malo progulaj, neki dan je bila vijest o tome i kontakti.

privatno, mogu preporučiti polikliniku imed u selskoj (a rade to i svi koji imaju anesteziologe). mi smo u imedu, to je skup zahvat, ali nakon natezanja s bolnicama, rađe štedim :mrgreen
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la Ninna30 » 13 vel 2017, 21:07

Hvala do neba....sad mi je malo lakše!

Mi inače izbjegavamo bolnice u širokom luku ( koliko je to moguće), hvala za preporuku.

E vidis,kaj nije žalosno da ja te informacije moram čačkati po forumu,umjesto da mi ih kaže moja pedijatrica,ili sva vojska doktora ( kontroliramo se kod njih 9) kod kojih se kontroliramo od rođenja.

Hvala još jednom do neba!
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la alexandra » 13 vel 2017, 22:27

naravno da je žalosno.
u vrijeme kad smo mi trebali u dubravu, uvjeravali su me svi liječnici koji su je pratili da se to radi samo i jedino u dubravi.
dok mi prijateljica nije javila da se radi i u bolnici u puli pa smo otišli u pulu da ne čekamo godinu dana nego samo tri mjeseca.
onda sam razgovarala s visokopozicioniranom ženom u ministarstvu zdravstva pa mi je zahvalila na informaciji jer da ni oni nisu znali za pulu. :ajme
kad smo se smorili od svega, krenuli smo privatno, kolko košta da košta. nije tako često, peremo zube jako pa je izdržljivo.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la Ninna30 » 14 vel 2017, 09:56

Ma sramota!
Nemam rijeci. :angry

Jel mi možeš,molim te, reci koliko otprilike košta popravak zuba privatno?
Izgleda da moram otvorit kasicu prasicu i pocet štedit za tu svrhu..jer mališa bas i nije oduševljen pranjem zubića...uspijem malo tek toliko...i mora ga dvoje drzat :hahaha

Guglala sam za Rebro ali mi ništa ne izbacuje....
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la Ninna30 » 14 vel 2017, 15:15

Eto,samo da javim...bili u Dubravi na oralnoj kirurgiji.
Moram ih pohvaliti...odmah nas primili...nismo čekali ni minute.
Jaaaako ljubazni.

Dobili upute. Sve ok.

Ali, evo info za sve ostale...ako trebamo nešto radit pod anestezijom (popravak ili vađenje zuba) moramo se javiti u Klaicevu,pa ce oni doći iz Dubrave obavit sve sto treba u Klaićevoj jer pazi sad ovo...nemaju postoperacijsku sobu za oporavak za tak malene pacijente....( moj maleni je sitan ko beba od godine dana).

Eto. Sad smo u potrazi za socijalnim zubarom koji bi nas bio voljan primiti.
Preporuke su dobrodošle.

alexandra Hvala još jednom!
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la alexandra » 14 vel 2017, 21:58

nema na čemu i hvala na novom iskustvu iz dubrave. valjda se ipak stvari malo pomiču na bolje.

cijena privatno je visoka, najskuplji dio je anestezija i anesteziolog, mislim da je to oko 6 tisuća kuna :ajme a ostalo se plaća popravak po zubu koliko već košta. tako da se može fino nakupiti :ajme
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la Ninna30 » 15 vel 2017, 12:06

[quote="alexandracijena privatno je visoka, najskuplji dio je anestezija i anesteziolog, mislim da je to oko 6 tisuća kuna :ajme [/quote]


Super! :strah :ajme :ajme Znaci od sad živim na kruhu i vodi...počinjem skupljati! Za godinu dana možda i skupim :hahaha
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la alexandra » 15 vel 2017, 18:23

može na rate :lol
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la nadicab » 16 vel 2017, 12:18

mi idemo kod Sergeje Muškić, HZZO i divna je
STOMATOLOŠKE USLUGE ZA OSOBE S INVALIDITETOM I DJECU S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU
Prema obavijesti Pravobraniteljice za osobe s invaliditetom s radom je počela Dnevna bolnica s jednodnevnom oralnom kirurgijom koja djeluje u sastavu Klinike za stomatologiju Kliničkog bolničkog centra Zagreb.
Sve specijalističke grane stomatologije pružaju se u najsuvremenije opremljenim prostorima u kojima rade djelatnici Klinike za stomatologiju te djelatnici Stomatološkog fakulteta. Ciljna skupina su osobe s invaliditetom i djeca s teškoćama u razvoju.
Prema riječima predstojnika klinike gospodina Željka Verzaka sanacije u općoj anesteziji podrazumijevaju kompletnu sanaciju usne šupljine u jednoj posjeti. To znači da će biti popravljeni svi karijesom promijenjeni zubi te izvađeni svi zubi koji su toliko destruirani da ih se ne može sanirati ispunom. Nadalje, mogu se napraviti jednostavnija endodontska liječenja (čišćenje korijenskih kanala), dok će zubi koji zahtijevaju kompliciraniji endodontski zahvat, zbog limitiranog vremena u sali, biti izvađeni. Također će se pacijentima očistiti kamenac radi prevencije upale zubnog mesa, te će na kraju zubi biti premazani zaštitnim floridnim lakovima radi dodatne zaštite zubi od karijesa.
Roditeljima djece s teškoćama u razvoju, osobama s invaliditetom i skrbnicima bit će pružene sve potrebne informacije o terapijskom postupku i rizicima kao i obrasci i izjave koje je potrebno popuniti radi pružanja svih potrebnih informacija u cilju kvalitetnijeg zahvata (primjerice: suglasnost za stomatološko liječenje, pristanak na primjenu anestezije kod djece).
Za narudžbe i detaljnije informacije možete se obratiti:
Prof.dr.sc.Janković +385 98 1884 636
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Zubar za dijete s pp u zg

PostPostao/la alexandra » 16 vel 2017, 16:53

jučer sam gledala reportažu o ovom na rebru i rasplakala se :ajme :mrgreen
da bar malo ide na bolje za sve drugačije i male i velike.
kolko sam shvatila imaju 4 sale, ako je tako, onda bi se čekanje stvarno trebalo svesti na razumno vrijeme.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.

cron