Sada je: 28 ožu 2024, 10:17.

Piju li kavu?

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la malamaja » 12 lis 2017, 19:16

VIPmama je napisao/la:moji ne. Ni stariji (17). On je na čaju :mrgreen najvoli crni čaj bez ikakvih dodataka, pa pretpostavljam da je sljedeće kava :lol
Nego, gdje se pije Starbucks u Zg :shock ?


na sveopću žalost, još ga nema :roll :lol gdje god je bilo moguće vani, išlo se u Starbucks :roll a pije se bijela kava....ja uvijek komentiram da je dobro uzeti komadić kruha ili žgance pa se odmah najedeš :mrgreen
za razliku od frendica koje su joj overdozirane jer uče i nataču se kavama i bućkurišima raznoraznim junorka ima problem da ju zafrče u crijevima od tih raznih praškića...tak da samo u iznimnim društvenim situacijama pije te napitke

ja sam ovisnica o kavi. ne liječim se. :mrgreen uspjela sam ju svesti na neke normalne količine. neću reć koje :lol ida, turska, espresso...pa onda instant. bez mlijeka nedavno samo s medom od kestena, bez cukra :kavica
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la palunkica » 12 lis 2017, 19:18

Ima u frižideru u Sparu. Nekakvi latte - hladni. Preskupi za okus po mom mišljenju
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la TanjaMT » 12 lis 2017, 19:39

Pa zbog brkova Pal :lol
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la TanjaMT » 12 lis 2017, 19:42

Ooops, ja odgovaram palunkici s prosle stranice :ajme
Nisam ni vidjela nastavak
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la palunkica » 12 lis 2017, 19:44

TanjaMT je napisao/la:Pa zbog brkova Pal :lol



Kakvih brkova? :znoj :conf
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la TanjaMT » 12 lis 2017, 21:31

palunkica je napisao/la:Mene zanima kakav vi imate problem s kavom?

Joj sorry, neko je gore napisao da se kava ne pije jer ti naraste rep i brkovi, pa sam ja sve spetljala :ajme
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la MalaSirena » 13 lis 2017, 06:26

Joj, ja sam u početku krivo postavila pitanje jer je meni instant-kava kava i pitanje se odnosi na to (tursku ne pijem niti ja).
Meni je bilo bed zbog kofeina (brkovi će mu narasti ovak ili onak... valjda :nata ), ali mi se čini da mi je ta kava neki simbol odrastanja (ono, s kakaa i dječjih napitaka polako prelazi na "odrasle" napitke).
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la palunkica » 13 lis 2017, 08:05

Aaaa, :lol nisam ja rekla za rep. Ni za brkove. A i zaboravila sam da ih je netko spomenuo ;)

Moj upravo otisao u skolu nakon pune salice bijele kave. Mene vise brine previse secera kojeg stavi u tu kavu :lol
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la marsovka » 13 lis 2017, 09:14

MalaSirena je napisao/la:(brkovi će mu narasti ovak ili onak... valjda

:lol

Moj je opsjednut kavom od kad se rodio valjda :roll obozava taj okus i uvijek je koristio priliku da srkne bar malo moje.
Sad popije u kaficu tu i tamo te instant buckurise, a odnedavno i bijelu kavu tu i tamo. Iako ustvari to sve dosta rijetko od kad smije :lol Ocito mu je bilo draze srkati moju kad je to jos bilo zabranjeno voce.

Vikendom kad smo doma ja sebi skuham tursku i onda napravim i njemu malu s puno mlijeka, ali to mu bas nije neko odusevljenje.
Ustvari, posto mm ne pje kavu uopce ja sam jedva cekala da imam s kim popiti kavu ujutro :lol
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la TanjaMT » 13 lis 2017, 09:36

marsovka je napisao/la:Ustvari, posto mm ne pje kavu uopce ja sam jedva cekala da imam s kim popiti kavu ujutro :lol

A ja ovu jutarnju najvise volim sama popit, da nema nikog ni blizu :lol
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la malamaja » 13 lis 2017, 09:37

TanjaMT je napisao/la:
marsovka je napisao/la:Ustvari, posto mm ne pje kavu uopce ja sam jedva cekala da imam s kim popiti kavu ujutro :lol

A ja ovu jutarnju najvise volim sama popit, da nema nikog ni blizu :lol


:lol i ja. mogu samo biti mačke. u tišini
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 lis 2017, 10:37

ja bi volila da nikad nisam pocela piti kavu jer sam i tu neumjerena ko i u svemu. muckalice su lose jer su po sastavu hrpa eova koji dizu kiselinu,debljaju itd. kava s mlijekom isto dize kiselinu , kava sama nije tak losa pogotovo bez secera al to ce malo koje dijete tak pocet pit, to ne bih branila, al onda opet ostaje pitanje secera u kavi, i kolicine koja se zacas popne na preveliku kolicinu za dan pa dize tlak i postaje nezdrava , a kak velis nek jos popiju caj il coca colu eto ti nakrcanih ih za cas sa previse kofeina. tak da korist od kave je zanemariva kakva moze biti steta ( kileselina s kojom imaju problema i jako moramo pazit na prehranu i pice, pa jednog dana ce bit debljanje i tlak ) pa ne poticem nikako. al ne branim jer ionak zabranit nemogu nit znat kaj piju dok nisu samnom.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Adorabla » 13 lis 2017, 10:44

palunkica je napisao/la:Mene zanima kakav vi imate problem s kavom?

U kavi - pogotovo bijeloj kavi ili filteruši nema više kofeina nego u limenci coca cole. A i u čaju ima slična količina. Ne kužim zašto se baš kava izbjegava. S tim da niti jedno dijete sigurno neće naručiti kratki espresso.


ja imam problem s kavom i stvarno sam cure molila da izbjegavaju i bućkuriše u kavićima (najviše radi iritabilnog kolona) ali i prave kave
Problem je da smo starija i ja jaki, jaki niskotlakaš s podrumskim tlakom koji često zna nas baciti na pod u tramvaju, na cesti (dovoljno je malo stajanja u zagušljivom prostoru). I zato vičem nemoj kavu, nemoj pivu, rađe kolu i vodu i čaj.
Ili kavu s još tri čaše vode.
I da, nose bočice s vodom čak i na zahod :nata nije problem da nemaju vodu sa šećerom uz sebe.

A kao niskotlakaš onda te i koefin prije drmne pa se počneš tresti pa te frče pa glavobolja i tak.

Ista stvar je i s cigaretom da se razumijemo a kombinacija cigareta i kava je garantirani pod :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Duga » 13 lis 2017, 11:35

mmar je napisao/la:...
Meni je baka dala prvu kavu i cigaretu s 10 :lol

:lol

Dakle, mmar, falio ti je samo još i čokanjčić rakije :lol.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la malamaja » 13 lis 2017, 11:41

meni tlak više diže stres (da ne kažem pojedinci ) nego kava :lol. što i nije loše, tlak mi je inače niži. kava mi je super napitak. pijem ju već godinama bez dodataka (mlijeko) i to što je moguće čistiju, espreso i tursku, i nikakvih kiselina i problema sa probavom i ostalim organima nemam. i mrzim te praške kojekakve...odvratni su mi. tak da ih i ne pijem, ne kupujem, nemam doma i juniorka se nije na to naučila. a kaj pije vani....pa rekla sam joj, bolje viski i votka nego taj prašak :mrgreen :drink tak da se valjda našla negdje na sredini s bijelom kavom :lol (probala je i čistu, ali joj je prejaka i preintenzivna okusa)

eh, da i otkad skupa s juniorkom pijem sok od cikle i povrća tlak mi je stabilan. dapače, super se i osjećam :yess
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Nana1971 » 13 lis 2017, 12:09

Duga je napisao/la:
mmar je napisao/la:...
Meni je baka dala prvu kavu i cigaretu s 10 :lol

:lol

Dakle, mmar, falio ti je samo još i čokanjčić rakije :lol.


u rakiju joj je baka sigurno dudu močila još dok je u pelenama bila :lol tako se nekad smirivalo djecu :plavusa
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la VIPmama » 13 lis 2017, 12:21

mrzim te praške kojekakve...odvratni su mi. tak da ih i ne pijem, ne kupujem, nemam doma


evo, ovak i ja :mrgreen
svašta mi smeta za želudac (kad je u điru smetanje), ali kava nikada :dunno
dapače, još mi i reda napravi. Pijem tursku s mlijekom, bez šećera, vikendom s dodatkom cimeta i gorkog kakaa ponekad, a na poslu espreso kratku s gustim vrućim mlijekom :mrgreen

nisam komplicirana, jel da :lol
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 lis 2017, 13:15

nisi kompliciranija od mene, ja pijem samo kavu tursku bez secera s vrhnjem za slag :nata
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la malamaja » 13 lis 2017, 13:39

to vam samo pokvari kavu :nata ja sam trenutno na običnom espresu sa medom od kestena. a gorko a fino :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la palunkica » 13 lis 2017, 13:41

Ja filterušu s malo mlijeka i bez šećera. Vani bijelu kavu isto bez šećera, ali jako rijetko pijem kavu vani.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Ina66 » 13 lis 2017, 14:37

malamaja je napisao/la:
TanjaMT je napisao/la:
marsovka je napisao/la:Ustvari, posto mm ne pje kavu uopce ja sam jedva cekala da imam s kim popiti kavu ujutro :lol

A ja ovu jutarnju najvise volim sama popit, da nema nikog ni blizu :lol


:lol i ja. mogu samo biti mačke. u tišini

Tako i ja :lol
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Potica » 13 lis 2017, 15:34

Nana1971 je napisao/la:
Duga je napisao/la:
mmar je napisao/la:...
Meni je baka dala prvu kavu i cigaretu s 10 :lol

:lol

Dakle, mmar, falio ti je samo još i čokanjčić rakije :lol.


u rakiju joj je baka sigurno dudu močila još dok je u pelenama bila :lol tako se nekad smirivalo djecu :plavusa

ta sam :bis jedino mi baba cigaretu nije nudila jer nije pušila. :lol
TanjaMT je napisao/la:A ja ovu jutarnju najvise volim sama popit, da nema nikog ni blizu

i nema razgovora dok se kava pije :lebdi
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la marsovka » 13 lis 2017, 15:36

A jeste asocijalne :lol ja uvijek volim popit kavu u drustvu.
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Ina66 » 13 lis 2017, 16:20

Mars - ja obozavam piti kavu u drustvu, ali prva jutarnja je u miru i tisini :mrgreen
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la MalaSirena » 13 lis 2017, 16:38

Ina66 je napisao/la:quote="malamaja"
quote="TanjaMT"
quote="marsovka"
Ustvari, posto mm ne pje kavu uopce ja sam jedva cekala da imam s kim popiti kavu ujutro :lol
A ja ovu jutarnju najvise volim sama popit, da nema nikog ni blizu :lol
:lol i ja. mogu samo biti mačke. u tišini

Tako i ja :lol



Ista stvar. Otkako ne pušim, ne pijem kavu (odn. instanticu) kao kavu, nego kao napitak uz doručak i to volim da me nitko ništ ne pita na ljudskom jeziku (mijaukanje podržavam :mrgreen ).
Nakon te jutarnje ne pijem nikakvu kavu.

Malo mi je lakše nakon vaših napisa, nisam bila sigurna kako da se postavim (naravno, braniti mi je bezveze jer je dovoljno sam doma da može raditi svašta bez da ja saznam i smatram da je kontraproduktivno). Sreća da ga još ne zanimaju alkohol i cigarete :lol
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Duga » 13 lis 2017, 17:26

Pijem espresso, obožavam kavu, počela sam ju piti još u djetinjstvu ( :dunno :oops: , turska), isto volim mir i tišinu za vrijeme jutarnje kave. Druga mi je kasnopopodnevna i s mm-om (onda protresemo dan).
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la ChiaraR » 14 lis 2017, 13:15

A Divka? To nije dovoljno cool? MM ima problema sa kiselinom pa sad eksperimentira sa kavom od cikorije.
Ja sam niskotlakas, pa ko i Adorabla, muka mi dodje. Ali obozaaaaavam miris kave.
Moj stariji 13 uopce nije zainteresiran, ali kod nas nema izlazaka po kaficima
Veliki brat, 2004
Mala seka, 2010
Avatar
ChiaraR
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 460
Pridružen/a: 01 stu 2005, 00:02
Lokacija: Kanada

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Duga » 14 lis 2017, 15:42

A Divka?


:luv vraća u djetinjstvo (za doručak je uvijek bila bijela kava s Divkom).

Nedavno sam je kupila, ali je, još, nisam skuhala.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la mirbi » 14 lis 2017, 15:58

Divku sam pila sad u bolnici i to je ta asocijacija. :lol

Pijem malo kave, jednu il nijednu dnevno. Doma je to neka instant gold sa smeđim šećerom i malo mlika, vani je to kratka kava sa ledo šlagom. U našoj kući jedino muž pije tursku i to puno. I jaku. Sara (17.5) pije uglavnom cappucina, vani espresso sa šlagom. Rea (12) voli malo kave s mlikom, al voli, za razliku od sestre koja je totalni antialkoholičar, popit i pinkicu pive. Litos me zvala na posal da moželi otić u dućan sebi po radler. :shock :ajme

Skloniji smo nižem tlaku, pa nam kava dobro dođe, a ne puši nitko, pa ne vežemo ispijanje kava uz to.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Piju li kavu?

PostPostao/la Duga » 14 lis 2017, 18:32

:lol za radler
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.