Sada je: 29 ožu 2024, 07:20.

Premali dobitak na težini dojene bebe (spojene teme)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la Lena » 07 stu 2005, 23:20

Hajmo mame dojilice, bili smo na pregledu s tri mjeseca i pedijatrica nam je rekla da je dobila samo 250g i da je to poprilicno malo. Nije bila bubana i kaze doktorica da nije ni sada . Takodjer je ustanovljeno da ne izgleda neuhranjeno te je vesela beba tj. ne place zbog gladi. Mlijeka sam mislila da imam dosta jer ona uredno cica kad zeli. Ne gledamo na sat nego na zahtjev. Da li je koja od vas imala slucaj da je limac manje dobio koji mjesec? Naime do sada je bilo sve 5. Dobila je svaki mjesec 800g. Grgo kolovoz 2004 - studeni 2004<
>Ani 08.08.2005<
><
><i></i>
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la eli » 08 stu 2005, 00:39

bebica ti stvarno nije mršava, no zadnji je mjesec dobila premalo. nudi joj češće. ona vjerojatno ne traži jer je takav karakter, sad je više zanimaju druge stvari.<
>slično se desilo mojoj mami (prije 100g) sa sekom - prva dva mjeseca dobivala je nešto manje od prosjeka, treći skoro ništa, a ona spavalica i smijalica, nikad ne plače... i zbog neefikasnog sisanja ponestalo mlijeka. daljnje drame neću pisati jer ih vi lako možete izbjeći.<
> <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la RitaZG » 08 stu 2005, 08:15

Pa kud bi dosla kad bi svaki mjesec dobila po 800gr., bila bi monstrum. Samo ti nju hrani na zahtjev i nedaj se smest. Ako nije nervozna, nije bolesna i sl. ne moze biti lose. MOzda ce ovaj mjesec dobiti vise i sve ok. Sretno. <
><
><
><i></i>
RitaZG
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 29 sij 2003, 08:44
Lokacija: Aspen, Colorado, USA

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la VIPmama » 08 stu 2005, 09:26

sigurno će ti se javiti mame koje znaju točno "izračunati" kilažu s kojom je izašla iz bolnice i 2x800 g plus ovih zadnjih 250 (ako sam do
o shvatila).<
><
>Meni se isto ne čini malo. <i></i>
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la eli » 08 stu 2005, 10:23

lena je na ljetnim bebama napisala za svoju curicu<
>Quote:sada ima 5250g i 59cm<
>i stvarno je taman, no 250g za jedan od prva tri mjeseca je manje od onog preporučenog minimuma od 450g mjesečno.<
>mislim da nije isto 3xpo 600g i ovako nagli pad prirasta. on može pokazivati da beba manje efikasno sisa pa treba povećati
oj i trajanje podoja kako mamino tijelo ne bi reagiralo smanjenjem ponude. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la Neda3kids » 08 stu 2005, 12:11

Doktorica je presudila po tome koliko je dobila na kilaži. Međutim bitno je isto da li je narasla, da li je glavica dobila u opsegu i sve takve - jednako bitne stvari.<
><
>Ja ti nisam neki primjer mame dojilje, i ja sam svog srednjeg hranila flašicom i bilo mi je ful lagano - jer sam znala koliko je pojeo, i imao je ritam.<
>Trenutno smo totalno na drugom kraju, dakle dojim na zahtjev - ponekad je to teško, neki su dani preduuuuuuuugi, neki su krasni. No najbitnije je da je beba zadovoljna. Ja bih na tvom mjestu dojila, vidim da ti je jako do toga stalo, i lijepo nakon tjedan dana ponovno otišla u savjetovalište na vaganje da se vidi da li ste napredovali. Mic-po-mic, kak bi rekle neke pernate zvijeri.<
>U konačnici možeš joj dodati jedan o
ok dnevno na flašicu, bez
ige ništa nije tako fino kao mamina cica, no ja bih prije probala varijantu par dana pa provjerit, pa par dana pa provjerit. <
>Mislim da je ipak majčin instinkt vrlo važan - ako ti misliš da beba do
o napreduje onda bi trebalo sve biti OK.<
>Samo naprijed Kad odustanes, izgubio si!!! <
><
><
><
><
><i></i>
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la masko » 08 stu 2005, 12:23

Moja Maša je rođena sa 2.800, a iz bolnice je izašla sa 2.700. Prvi mjesec je dobila 700 grama, a drugi 400. Za razliku od tvoje bebe, moje dijete jestalno plakalo. U dogovoru s pedijatricom počela sam je nadohranjivati hippom. Znam da će mi sad mnoge mame skočiti za vrat, ali samo ja znam kako mi je tada bilo grozno što nisam imala dovoljno hrane za svoje dijete. Kad sam je počela nadohranjivati, počela je dobivati na težini. Nemoj odustati od dojenja, ali ako nemaš dovoljno mlijeka , nadohrana i nije najgora stvar na svijetu. <i></i>
slika
slika
Avatar
masko
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 24 lis 2005, 09:50
Lokacija: Zgreb

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la haniibanii » 08 stu 2005, 13:24

Rođen sa 3850, prvi mj. dobio 1150, drugi 950, treći 400. Doktor je na moju pokazanu
igu rekao: "Pa kaj hoćete, imate ogromno dijete." U trećem mjesecu je počeo zvjerati okolo, primio bi siku, malo bi povukao, a čim bi mlijeko poteklo, pustio bi i gledao okolo. Prestala ga je zanimati samo hrana... Znala sam biti ljuta kad bi se sve zašpricalo s mlijekom, on, ja, krevet... Počeli smo se zatvarati u zamračenu sobu za hranjenje, puno sam ga nosila i sad je sve ok.<
>Možda ona pojede tek toliko da se malo zasiti, pa opet u akciju? Probaj ju nuditi češće, i bez vanjskih podražaja. Skini ju u pelenu da osjeti dodir tvoje kože. Možete se i kupati zajedno. To sve pomaže da beba osjeti bliskost, samim tim i radije papa.<
>Držim vam fige! <i></i>
haniibanii
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 47
Pridružen/a: 09 tra 2005, 19:43

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la mama yaya » 08 stu 2005, 13:38

I kod mene isti slucaj bio, u trecem mjesecu Rijad je dobio bio samo 300 gr ako ne i manje, ja se bila jako za
inula pa navalila sa dojenjem, tjerala ga da doji i kad nije htio pa smo imali strajk dojenja 2-3 mjeseca, a u principu sve je bilo ok, nije pokazivao nikakve znakove neuhranjenosti. moj savjet da samo nastavis sa dojenjem, i pedijatrica mi je rekla da ce on tu tezinu nadoknaditi kad krene dohrana, tako da se ne moras previse
inuti. <i></i>
Bajna - 05.01.2002.
Kikiriki - 07.09.2004.
Avatar
mama yaya
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 148
Pridružen/a: 04 sij 2004, 13:53
Lokacija: Planeta Zemlja

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la dove » 08 stu 2005, 14:14

Mi smo u pocetku bili malo ispod prosjeka sto se tice dobivanja na tezini. Treci mjesec je dobila 600g. To je bilo super! Moja beba je jako aktivna i zivahna i stvarno potrosi svu energiju koju dobije. Vidim da je i tvoja zivahna, pa je mozda zbog toga manji prirast ovaj mjesec! <
>Sa tri mjeseca je moje zlato pocelo primjecivati svijet oko sebe sa velikim zanimanjem i jedva sam je zadrzavala na siki. Tada sam joj nudila cesce i pazila kad koju stranu dajem, tako da dobije masnije mlijeko.<
> Ne bi ti preporucila nadohranu, pogotovo jer ti od pocetka ide dojenje. Mlijeka ce biti koliko ga beba trazi. Mozda je sad skok u razvoju pa joj treba vise, a ponuda se nije privikla na pojacanu potraznju. <
>E,da , isto je toliko vazno opce stanje bebe i njena visina i opseg glavice, koliko i tezina.<
>Eto toliko od mene. Sretno! <i></i>
dove
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 13 pro 2004, 19:22

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la lastavica » 08 stu 2005, 15:04

Lena, i moja L je u 3.mjesecu dobila malo na težini. Prva dva mjeseca dobivala je oko 600-700g. I onda 330g. Pedijatrica nam je odmah rekla da krenemo s nadohranom adaptiranim. U prvi trenutak sam odmah pomislila da odem u apoteku, no MM me skulirao. Naročito zato što mi pedijatrica nije rekla dođite za 10 dana ili 2 tjedna na vaganje, pa da vidimo kako ide. Možda ni adaptirano ne bi pomoglo. <
>Tako da smo mi odlučili ostaviti samo dojenje i otići na kontrolu za 10 dana. Vaga je pokazala 250 g u tih 10 dana, što je bilo O.K. Pedijatrica je prvo pomislila da ju dohranjujemo adaptiranim.<
>Preporučam ti da i ti slično napraviš, otiđi nakon dva tjedna na vaganje, da vidiš da li je to trenutno.<
><
>Uglavnom pripazi da beba dođe do masnog mlijeka, tek kad vidiš da je ispraznila jednu, daj joj drugu dojku. Kod nas je na kraju ipak do 6 mjeseci dobivala u prosjeku 600-700g i udvostručila je težinu. Poslije smo imali puno više problema s kilicama. Što ne znači da smo bili bolesni. Jedino smo s 10 mjeseci skužili da L ima alergiju na mliječne proizvode. Tako da sam bila sretna što joj nisam s 3 mjeseca dala adaptirano.<
>Držim fige da je to kod vas samo prolazni mjesec. racica 2002.<i></i>
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la patkica » 08 stu 2005, 21:10

Hej, ja sam ti na nasem topiku ljetnih beba vec napisala... pa da se ne ponavljam.<
>250 grama u mjesec dana je malo, probaj ju unutar 2 do 3 sata drzati na jednoj strani da dodje do masnijeg mlijeka (mozda je to razlog) i prati ju. Cini mi se da je sve ostalo osim malog prirasta OK, djeluje zadovoljno beba i sve ostalo... Prati joj
oj mokrih pelena (5 do 6 jednokratnih ili 6 do 8 platnenih, ne sjecam se koje koristis), to ti je najvazniji pokazatelj dal dobiva dovoljno.<
>Ne bih (pogotovo na prvu loptu) isla na nadohranu. <
><
><
><
><i></i>
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la Lena » 09 stu 2005, 00:06

Prvo hvala na izvjestajima. Sve osim prirasta tezine odgovara krivuljama. Sad ju non stop stavljam na cicu. Nisam ni mislila jos uvoditi dohranu. Pelene su stalno mokre i stolica redovita odgovarajuce boje tako da je i to ok. Idemo na vaganje za 10 dana pa cemo vidjeti. Uh, sad mi je lakse, nismo jedine. Grgo kolovoz 2004 - studeni 2004<
>Ani 08.08.2005<
><
><i></i>
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: beba nam premalo dobiva na tezini

PostPostao/la Narya1590 » 09 stu 2005, 14:27

Quote:Pa kud bi dosla kad bi svaki mjesec dobila po 800gr., bila bi monstrum.<
><
>Ne bi bila monstrum - bila bi ista moja Ida <
><
>Lena, sretno <
><
> Ida, 24/07/2002 <i></i>
Narya1590
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 151
Pridružen/a: 23 tra 2004, 14:47

beba mi ne napreduje

PostPostao/la ella » 16 stu 2005, 23:02

Moja curica ima 4 i pol mjeseca i upravo smo danas bili na drugom cijepljenju. Uz to smo ju izvagali i shvatili da je u zadnjih mjesec dana dobila, po meni "samo" 450 g.<
>Pedijatar kaze da je sve u redu i da ne
inem. Uredno raste - ima 64 cm (rodjena je sa 54). Medjutim, mene
ine to sto je dobila samo tako malo na tezini. Mislim da su problemi poceli sa 3 mjeseca.<
>Prva tri mjeseca sa napredovanjem u tezini islo je glatko. Ella je papala uredno svakih 2 h, takodjer i po noci.<
>Medjutim, sada sam vec za
inuta. Ona je vesela beba, puno se smije i gotovo uopce ne place. Nervoza ju hvata samo pred noc/spavanje. Ali problem je u tome sto ona sisa samo max. 7 minuta i onda (po danu) pusti sisu i zuji okolo, smije se, izaziva me na igru i tako u nedogled, a po noci zaspi i ne mogu ju probuditi. <
>Primjetila sam da su mi se grudi smanjile, ali to pripisujem mojoj tjelesnoj tezini (trenutno sam na 55 kg). Priznajem da ne jedem redovito, ali niti ne osjecam glad. Pijem puno tekucine. <
>Uz to, redovno sam pod stresom, osjecam se kao Pale sam na svijetu - od kuce sam udaljena 800 km (zivim u Austriji), NEMA MI MOJE MAME!!!!!!!!!<
>Molim za savjet - sta da radim?<
>Bojim se da gubim mlijeko, jer osjecam da ga vise nema u onim kolicinama kao ranije. <
>Moze li mi netko objasniti ono - vodenasto mlijeko pa masno pa.... Kako da pomognem svojoj curici, jer zaista zelim dojiti sve do njenih 6 mj. i ne zelim joj nuditi umjetno mlijeko.<
>Zaboravila sam napomenuti da ona dnevno popije cca 2 - 4 dcl caja na flasicu, kojeg naprosto obozava? Ili je gladna? Trebam li to izbjegavati? <
><
>POMOZITE OCAJNOJ I UPLASENOJ MAJCI. <i></i>
ella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 10 stu 2005, 00:50

Re: beba mi ne napreduje

PostPostao/la haniibanii » 17 stu 2005, 00:09

Ja joj ne bih davala čaja. On ju samo zasiti i ne traži jesti. Zato i ne napreduje tako do
o kao prije. Uz to, čaj je i potpuno nepotreban dojenoj bebi.<
>Ja bih joj na tvom mjestu nudila češće cikiti. Nemoj često mijenjati strane za podoj, unutar 2-3 sata (ili dok jednu ne isprazni) joj nudi istu ciku. Time postižeš da ona posiše ne samo ono rijeđe mlijeko koje na početku podoja izlazi i služi da utaži žeđ, nego i ono mlijeko na kraju, koje je masnije i hranjivije. Od tog mlijeka se beba najede.<
>Ako joj češće nudiš, ona će svojim sisanjem potaknuti proizvodnju mlijeka, pa će ga biti i više. <i></i>
haniibanii
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 47
Pridružen/a: 09 tra 2005, 19:43

Re: beba mi ne napreduje

PostPostao/la eli » 17 stu 2005, 00:15

izbaci čaj. njime puni želudac tako da ne osjeća glad i onoliko koliko popije čaja, toliko će manje sisati. <
>bebe u toj dobi sve su više zainteresirane za svijet oko sebe pa doje usput. pokušaj je dojiti u zamračenoj i tihoj prostoriji.<
>njen dobitak na težini nije za
injavajući i ne očekuj da će u slijedećem mjesecu dobiti puno više. važno je da ne dobije (puno) manje. češće joj nudi i izbaci čaj. <
>dodatno bildanje produkcije izdajanjem vama nije potrebno. ako baš želiš, možeš probati iza o
oka još malo izdojiti pa joj to dati na žlicu. ne bocu. djeca koja piju i na bocu slabije vuku na sisi, a sa tvojim mlijekom na žlicu možeš si pomoći u prihvaćanju dohrane koja bi trebala ići za nekih mjesec i po.<
>podoj od 7 minuta kod tako velike bebe je sasvim ok, ako za to vrijeme aktivno sisa.<
> <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: beba mi ne napreduje

PostPostao/la eli » 17 stu 2005, 00:17

haniibanii, pisale smo istovremeno. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: beba mi ne napreduje

PostPostao/la haniibanii » 17 stu 2005, 00:43

Eli <
>Ja ću samo dodati da moj sisavac najčešće doji manje od 5 minuta. Valjda se najede na
zinu, ipak ima toliko stvari za vidjeti oko sebe. Isto je manje dobio u 3. mjesecu, ali kasnije je bilo bolje. Nudim mu češće i pojede isto tako usput, no nikad ne plače niti je nezadovoljan, jednostavno manje jede i očito nije gladan. <i></i>
haniibanii
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 47
Pridružen/a: 09 tra 2005, 19:43

Re: beba mi ne napreduje

PostPostao/la ella » 17 stu 2005, 21:58

Hvala na savjetima. Sad se osjecam grozno sto sam joj davala caj. Ali svi su mi govorili (buduci je rodjena u ljeto), da joj moram davati caja, jer je kao zedna, bla, bla, bla. U pocetku sam joj caj davala na zlicicu, a kasnije na flasicu. Istina je da vise voli caj, jer lakse ide. I inace je ljenivica. Ne podnosi lezanje na trbuhu, jer se mora vise truditi da dize glavu.<
>Imam jos jedno pitanjce. Primjecujem da moja bebica u posljednjih tjedan dana u pocetku podoja jedan put povuce i odmah proguta, a onda nakon cca minutu mora vise puta povuci (cca 4) pa tek onda proguta i tako naizmjence sve dok ne zaspi od umora. To je bar moja procjena, mozda se i varam. <i></i>
ella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 10 stu 2005, 00:50

Re: beba mi ne napreduje

PostPostao/la mamaizsplita » 17 stu 2005, 23:43

ella, mislim da je to uredu - prvo mlijeko izlazi naglo, a ono zadnje masno - sporije, pa treba dulje da se nakupi za gutljaj. <i></i>
mamaizsplita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 13 pro 2002, 13:12

Re: beba mi ne napreduje

PostPostao/la SandraSM » 18 stu 2005, 15:29

Da te malo utesim, mene je moja majka koja je isto daleko (1500 km), ali za tu priliku je dosla u posetu, napadala kao osica, te nije do
o sto mu ne dajem vode i caja, drzim dete zedno, znas - sa znacajnim pogledom - decake treba pojiti i sl. <
><
>Naravno kao svaka nova mama i ja sam se plasila da ne pogresim i ne naudim mu, a mislila sam da ona kao trostruka majka zna, sto nije uvek tacno. Nakon sto smo sa babicom resili problem nepravilnog uzimanja
adavice u usta deteta, ona je priznala da je radila istu gresku, ali da je sve vreme trpela bol sa sva tri deteta, jer njoj niko nije pokazao da moze drugacije. Dakle i roditelji su ljudi, koji prave greske i ne znaju sve najbolje, kao ni mi . <
><
>Ja sam pokusala na samom pocetku par puta da mu dam (sto vode, sto caja, na kasicicu, na cuclu...), a on pametan odbio i nastavio da siki. <
><
>Sad kad si izbacila veliku kolicinu tecnosti koju je unosila sa strane (1,5-2 deci je u njihovom malom uzrastu dosta), postepeno ce se za toliko uvecati proizvodnja mleka. Daj joj uvek kad hoce. <
><
>I moj Stefan je spavao od 4-og do7-og meseca celu noc , a onda su krenuli zubi.<
><
>Nudila sam i posle pomalo od svega (caj vise nismo nikad, tek sad sa 22 meseca je ponovo probao par gutljaja, uglavnom vodu i to na casicu i kasikicu, jer se gadio cucle), ali sika je bila osnovno. <
><
>Sa 4,5 meseca sam pocela prehranu (nakon komentara: vidi on ti je gladan, nije njemu vise dovoljno tvoje mleko...), ali mogla sam sacekati jos par nedelja, jer nije bio sasvim spreman - po mom utisku. U pocetku je samo liznuo sta je na kasikici (na sargarepicu je napravio facu koju nikad necu zaboraviti), upoznavao se sa ukusima.<
><
>Samo je posmatraj, dace ti ona signale sta joj treba, drzi je pod lekarskom kontrolom i obavestavaj sebe o svim nedoumicama, sto je moguce bolje.<
><
>Sretno! Stefan<
><i></i>
SandraSM
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 30 svi 2005, 17:38

papanje

PostPostao/la Lena » 20 stu 2005, 15:14

Ja sam imala isti problem + alergiju na kravlje mlijeko. Eto ti moje iskustvo: dudu odma izbaciti ako je ima, caj ne davati nego stalno na cicu. Nakon cicanja sam jos izdojila do kraja da potaknem proizvodnju. Mi smo u trecem mjesecu dobili 250g i nakon toga cak poceli gubiti tezinu i sad je sve 5. <i></i>
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: papanje

PostPostao/la Neda3kids » 21 stu 2005, 01:06

Meni se ne čini da je to jako malo. Uostalom, ne može dobivat svaki mjesec jednako na težini. Ako je beba zadovoljna, i nasmijana, znači sve 5. <
>Izbaci čaj, al' ne moraš potpuno, no čini mi se 4 dcl previše. 2 će bit uvrh glave. Kad odustanes, izgubio si!!! <
><
><
><
><i></i>
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

malo dobiva na težini

PostPostao/la Mamidji » 06 ožu 2007, 23:50

imam molbu za pomoc i savjet od svih iskusnih majki, dojilica i svih onih koji mogu pomoci savjetima.....

naime, frendica ima curicu koja je upravo navrshila 4 mjeseca i na kontroli neki dan su je vagali i malena je dobila samo 340 gr u mjesec dana! ona je iskljucivo dojeno dijete ali isto tako i prilicno specificna curka koja nije bash neka paplica na veeeeliku zalost moje frendice! naime od samog pocetka malena ne papa bash najbolje tj. popapa za 5 minuta event. 10 maksimalno i to frendica s njom muku muci jer mala nece vuci! pa joj daje jednu pa drugu cicu ali rezultati ocito nisu bash neki! naime, znam da je najmasnije mlijeko na kraju i da bi u tom smislu trebala popapati cijelu ciku .... ali malena je jednostavno prelijena i kada prestane let down ona jednostavno okrene glavu i nece vihse papati!
obzirom je 340 gr u mjesec dana fakat malo dr. joj je preporucila da joj po noci ubaci adaptirano , da dobije koji gram vishe ali je mala jucer povratila 25 ml koja joj je frendica jedva jedvice "ulila" u grlo :dunno ! btw. dala joj je Milupu (cini mi se )
i bash je zabrinuta...... pa me zamolila da pitam vas iskusne majcice....
sto joj je ciniti?
koje umjetno mlijeko preporucate?
ona svakako ne bi odustajala od dojenja , nego bi samo malo "pojacala " sa bocicom!
jel ima mozda kakva tehnika da mala pocne bolje vuci cicu ?
iako misli da ima dosta mlijeka frendica je sve nesigurnija u sebe i sada se vec pita da li je ona nekaj kriva i da mozda nema dovoljno mlijeka ili tako nesto....

pokushala je i sa kompresijama i svasta vec, ali rezultata nazalost nema!

inace, curica je rodjena sa 3kile i sto i nesto grama i 47 cm!

zahvaljujem na pomoci u njeno ime !
Roko 30.10.2006.
Franka 08.04.2010.
Avatar
Mamidji
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 390
Pridružen/a: 13 ruj 2006, 00:10

PostPostao/la ivana7997 » 06 ožu 2007, 23:57

moze li nazvati sos telefon?

ukratko: to je dob u kojoj velik broj djece pocne dobivati manje na tezini. pojacan je interes za okolinu, obrok je sve vise drive-in, na brzinu, ometan zvukovima i sl. a dijete pocinje s fizickim aktivnostima, neki pocnu bolje spavati nocu i prorijede nocne obroke, i eto ti iznenadjenja na vaganju.

ne treba dati bocicu nego cesce dojiti, u smirujucoj atmosferi, paziti da dijete dodje do masnijeg mlijeka i da ga nista ne ometa dok jede.

to je ukratko.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

PostPostao/la ivana7997 » 07 ožu 2007, 00:01

evo ti link na rodin tekst, tekst je pun linkova pa ga necu tu staviti cijelog

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=111&Show=2357
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

PostPostao/la eli » 07 ožu 2007, 09:02

slažem se sa ivanom.
također ima beba koje nemaju volje vuči kad se umore ili kad mlijeko samo prestane teči. tu pomažu kompresije, koje ja redovito preporučam. ;-)

sto joj je ciniti?
koje umjetno mlijeko preporucate?
ona svakako ne bi odustajala od dojenja , nego bi samo malo "pojacala " sa bocicom!
jel ima mozda kakva tehnika da mala pocne bolje vuci cicu ?


kod ovakvih slučajeva beba sa lošim apetitom, bitno je potruditi se oko dojenja, jer često prelaskom na bočicu, dijete i dalje nastavlja slabo dobivati na težini. konkretan primjer kojeg se uvijek sjetim je moja mama, koja je zbog gotovo nikakvog dobivanja na težini mojoj seki dala bočicu. mala je nije nikad prihvatila, pa je svo hranjenje narednih par godina bilo ili na prevaru ili na silu. dok je bila na sisi, još bi nešto malo pojela sa guštom, ali poslije je nastala drama.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la Mamidji » 07 ožu 2007, 09:34

cure hvala vam na brzim odgovorima......evo upravo proucavam ovo na Rodi...da joj prenesem.
Ivana dobro si me podsjetila na sos telefon (i ja sam ga sama zvala u pocecima ali sad sam skroz zaboravila na tu opciju!)
ovo sto kazesh da u toj dobi pocinju dobivati manje na tezini zbog pojacanog interesa za okolinu ne znam da li bi bio razlog jer njena princezica zapravo oduvijek tako jede, pa me iskreno i zacudilo sto se to tek sada (nakon 4. mj) pocelo odrazavati ina tezinu :conf !
njena malena po noci (tako mi bar ona veli) najbolje papa tj. ima 2 nocna obroka (vec neko duze vrijeme) i kaze mi da zapravo te obroke u polusnu najbolje pojede!
eli toga se i ja bojim, jer mala nije htjela adaptirano, dapace nakon sto joj je dala bocicu pobljuckala je i to i ono sto je podojila! i meni se cini da je njena beba bash beba sa loshim apetitom i od pocetka je jednostavno lijena za sisanje i uopce nezainteresirana za hranu!
inace, frendica se fakat trudi i posvecuje puno paznje dojenju (u tishini, uvijek doma, u lezecem polozaju jer mala jednostavno ne zeli nikako drugacije i tako)!

hvala puno josh jednom ....odoh sada isprintati ove tekstove da joj to sve dam, pa javim kakvi su rezultati!
Roko 30.10.2006.
Franka 08.04.2010.
Avatar
Mamidji
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 390
Pridružen/a: 13 ruj 2006, 00:10

PostPostao/la eli » 07 ožu 2007, 09:37

postoji još jedan sistem, ali nije lagan za mamu, pogotovo ako ga beba prihvati, a često bebama to paše - dojiti šećući po kući, u hodu.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.

cron