Sada je: 29 ožu 2024, 07:58.

Bobath tretman

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Franka » 01 svi 2002, 22:40

Mi jesmo jako zainteresirani, i iako sam prilično zadovoljna Tinovim napretkom, crv sumnje uvijek postoji i bila bih puno mirnija da mi netko potvrdi njegov napredak ili da mi kaže što bih više mogla napraviti za njega.<
>Eto, ja ću češće svratiti ovdje i čekam instrukcije za dalje! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: Bobath tretman

PostPostao/la nadicab » 08 svi 2002, 21:43

Franka, zbivanje će biti vikend 18/19. 05. u prostorijama Male kuće. Daj mi se nekako javi na tlf (ili si ga stavila u NS?) <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Franka » 08 svi 2002, 23:06

Ma nemam ja password za NS. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: Bobath tretman

PostPostao/la nadicab » 09 svi 2002, 19:37

a ti traži pernatu, imaš uvjete (bar ja tako mislim) <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Franka » 11 svi 2002, 00:27

...već ću nekako doći do tebe... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Lidija » 11 svi 2002, 00:33

Franka, mislim da ja imam tvoj
oj telefona. Dat cu ga Nadici, moze ?<
>A imam ja i Nadicin pa mogu poslati tebi .<
><
> <
>Dok se ne vrati pace pa da udjes na NS. <i>Edited by: Lidija at: 5/10/02 11:38:03 pm<
></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Franka » 11 svi 2002, 23:39

Lidija, na tebe sam i računala kad sam htjela doći do mame Nadice! Hvala na pomoći <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Franka

PostPostao/la Lidija » 12 svi 2002, 00:01

Poslala sam ti
ojeve na mail. <i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: Franka

PostPostao/la Franka » 12 svi 2002, 23:35

Lidija, nisam ništa dobila. Molim te ponovi mi, ili neka se mama Nadica javi meni ako ima moj telefon. Hvala puno na trudu! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: Franka

PostPostao/la Lidija » 12 svi 2002, 23:46

Otislo ti SMS-om sada! <
>Poslat cu i Nadici tvoj
oj. <i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Bobath tretman

PostPostao/la tatjanak » 02 stu 2003, 00:38

Nadicab mozes mi reci ime fizioterapeuta koji je zavrsio za Bobath terapeuta, a radi na Goljaku. <i></i>
tatjanak
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 stu 2003, 01:12

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Blizanci » 02 stu 2003, 14:37

Mi smo išli kod Alme Ćurtović, ali je ona bila na zamjeni dok su preuređivali Zelenjak gdje originalno radi. Sada su je prebacili opet kod bolničkih pacijenata. Druga osoba je Ines, koja isto radi na Zelenjaku, ali ona je završila samo početni i upravo ide na daljnji tečaj koji završava krajem ovog mjeseca.Ines ima velikog smisla za rad s djecom i jednog dana će biti krasan terapeut - uz osjećaj će imati i pravo znanje dobiveno na tečaju i zabetonirano u praksi.<
>Hvale i Borisa, ali on nema tečaj. <
>Za nekog trećeg ne znam, ali znam da postoji gđa. Vlasta na Re
u (no za nju kažu da je završila tečaj prije 20 godina, ali da je krasna sa djecom).<
> <
>Lina 20.06 1994. i Ena 19.06.2003.<
><
> <
><i></i>
Avatar
Blizanci
puslica
 
Postovi: 2162
Pridružen/a: 26 kol 2003, 21:16

Re: Bobath tretman

PostPostao/la nadicab » 03 stu 2003, 10:32

ispravak navoda: Niti jedan od terapeuta u Hrvatskoj (osim gđe Vlaste) nije završio početni ili 1. stupanj! U proljeće je bila samo prva polovica početnog stupnja, kojeg sada završavaju (naime, izašlo se u susret da terapeuti ne izostaju 8 tjedana s posla tako da su taj tečaj podijelelili na 2 dijela). Ne znam zašto oni svi govore da su završili početni stupanj <
>Gđa Vlasta je vježbala s Denisom dok je on ležao na Re
u.<
>Veoma hvale i jednog mladog fiozioterapeuta iz Klaićeve koji je isto krenuo na Bobath tečaj Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Blizanci » 04 stu 2003, 00:10

Može biti, ja sam rekla ono što su meni rekli. <
>No, u svakom slučaju moram nešto spomenuti. Mi smo odlučili krenuti u Ljubljanu, a kada smo to rekli našim terapeutima na Goljaku, bili su zadovoljni te rekli da im se javimo poslije da vide što se radi u Ljubljani. Također su nam rekli da ako hoćemo najbolje za svoje dijete da odemo u Ljubljanu. Zasmetalo me kod toga što nam to nisu rekli prije.<
> <
>Lina 20.06 1994. i Ena 19.06.2003.<
><
> <
><i></i>
Avatar
Blizanci
puslica
 
Postovi: 2162
Pridružen/a: 26 kol 2003, 21:16

Re: Bobath tretman

PostPostao/la nadicab » 04 stu 2003, 10:37

Ma ja sam to napomenula radi drugih roditelja koji čitaju, da ne bi bilo zabune <
>Bojana, to je prekrasno što im se svidjelo da ideš u Ljubljanu. Prije su odgovarali roditelje od pokušaja da probaju i drugi način (npr. Vojtu ili toplice) Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Sanja2002 » 04 stu 2003, 16:30

Naša fizioterapeutica je sada na tečaju kod "slovenki" koji traje 3 tjedna. Jeli to to? Zove se Karolina i viši je fizioterapeut, radi na Goljaku. <i></i>
Sanja2002
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 12 ruj 2002, 16:02

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Blizanci » 04 stu 2003, 22:27

je. cula sam se i sa ines koja je isto na tecaju i kaze da im je tesko, ali i zanimljivo. uce na djeci ( u proljece su ucili na sebi i lutkama). meni je istinski zao sto na tecaj ide 25 ljudi, a od toga je vecina lijecnika, umjesto terapeuta, jer u krajnjoj liniji oni rade sa djecom, a ne lijecnici. kada se uzme u obzir cijena tecaja, tada mislim da je to na neki nacin bacen novac (mislim na lijecnike), jer oni trenutno nisu prioritet. no, to je samo moje malo misljenje. <
>Lina 20.06 1994. i Ena 19.06.2003.<
><
> <
><i></i>
Avatar
Blizanci
puslica
 
Postovi: 2162
Pridružen/a: 26 kol 2003, 21:16

Re: Bobath tretman

PostPostao/la nadicab » 05 stu 2003, 10:50

po Bobath principima držanja tečaja ne smije biti toliko liječnika kao što je kod nas, ali se nama išlo u susret samo da se konačno održe ti tečajevi, pa su progledali kroz prste na toliki
oj liječnika i na održavanje u 2 puta.<
>Slažem se da je potrebno da terapeut koji radi s našom djecom bude obučen, a ne liječnik koji samo pregledava (izuzetak je koliko ja znam samo dr Polovina koji i vježba, pa za takve fizijatre to ne vrijedi), ali s druge strane, ako liječnici budu znali uočiti kvalitetu Bobatha, mogu više gurati daljenje školovanje (bar se nadam) Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Bobath tretman

PostPostao/la lunahor » 01 pro 2003, 17:58

jel ima negdje link o bathu ko za vojtu, ssa slikicama vjezbi i opisom Luna & Zara 23.07.02.text <i></i>
Avatar
lunahor
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 155
Pridružen/a: 11 vel 2001, 21:33
Lokacija: cro

Re: Bobath tretman

PostPostao/la Blizanci » 02 pro 2003, 15:30

Mislim da nema, jer Bobath nije univerzalan u smislu da imaš vježbu pa je radiš tako i tako, već se vježba prilagođava djetetovim pokretima, raspoloženju, situaciji, ali na način da dijete dovedeš do toga da zauzima pravilne položaje, te da ih usvoji kao normalan o
azac ponašanja. Puno se upotrebljavaju rekviziti kao lopte (velike i male), valjci, igračke za privlačenje pažnje i zanimaciju djeteta. <
>Vidjela sam na glavnoj stranici mama i beba da ima link gdje su slike handlinga, a ima i nešto vježbica, pa vidi tamo.<
> <i></i>
Avatar
Blizanci
puslica
 
Postovi: 2162
Pridružen/a: 26 kol 2003, 21:16

Re: Bobath tretman

PostPostao/la vicanica » 06 pro 2003, 10:43

Kad smo u Zgb.onda idemo kod Karoline.Ona privat.radi kod Sabola,mislim 1-2puta tjedno.Inace je na Goljaku,meni rekao Sabol da je voditelj svih fizioterapeuta tamo.Nama se svida,lijepo radi sa Petrom,Petra je voli,dozvoljava da vjezbe snimamo kamerom sto nam olaksava posao kod kuce.Sad kad se vratimo za Bozic domeka nastaviti cemo kod nje,iako mi je rekla da ce nas preuzeti i na Goljaku,a mozda je pitam i da mi dolazi doma jer ovo kod Sabola je skuuupooooo!Mislim nista za dijete nije skupo ali ak bu htjela doci doma zakaj ne,jel tak?<
>Inace Petra je propuzala!Jako smo sretni!Koda sam dobila na lotu.Puno vas sve pozdravljamo! <i></i>
vicanica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 20 stu 2003, 20:20

šta dalje

PostPostao/la Llea » 15 pro 2003, 19:53

Mojem Leu je sa 2 mj dijagnoziran distoni sindrom i sa 3 mj smo išli na vježbe na Goljak na radnu i fizikalnu terapiju, tretman po Bobathu. Pomak u razvoju se jako
zo vidio. Opet idemo u prvom mj.kada će Leo imati preko 6 mj. <
> Šta se očekuje u razvoju djece sa 6 mj? Njemu je bio problem što nije dizao glavicu kada je ležao te se ssavija u nazad kada je na bočnom položaju, gleda preko glave kada leži. Ima li itko takvih iskustava' <i></i>
Avatar
Llea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 44
Pridružen/a: 15 pro 2003, 16:10

Re: šta dalje

PostPostao/la vicanica » 16 pro 2003, 14:36

LIea,ja ti bas neznam na to odgovoriti jer je moja Petra dijete sa downovim sy.Bolje ce ti znati reci mame koje imaju takvih problema.Ali mislim da je vazno vjezbati.Sve ce biti ok. <i></i>
vicanica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 20 stu 2003, 20:20

Re: šta dalje

PostPostao/la IRENA » 18 pro 2003, 20:24

Evo nekoliko linkova o miljokazima dječjeg razvoja:<
>sveučilište michigan<
><
>ZERO TO THREE <
><
>thenewparentsguide<
>wholechild/abc/<
>Nisam ih uspjela baš do u detalje isčitati no čine mi se zgodne stranice jer opisuju i druge aspekte razvoja ne samo motorički...<
>Nadam se da će pomoći... JAN 8.12.99. VITO 13.3.2003.<i></i>
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Bobath tretman

PostPostao/la nadicab » 04 lip 2004, 18:11

mali uvod: Bobath metoda rehabilitacije djece i odraslih (a naročito veoma male djece) je danas jedna od najraširenijih modernih metoda (seže od kraja 2. svjetskog rata) i s velikim uspjehom se primjenjuje kod djece s cere
alnom paralizom kao najteži oblik posljedice oštećenja mozga (naravno da u lakšim dijagnozama su uspjesi još bolji). Prisutna je svuda u svijetu (SAD, Japan, Evropa). U Zagrebu postoji samo 1 Bobath terapeut koji radi na Re
u, a pred mjesec dana je prvi tečaj završila i 1 terapeutkinja s Goljaka (u Ljubljani). Svi ostali rade po kvazi Bobath metodi.<
>U Ljubljani u Institutu za rehabilitaciju, se radi po pravoj Bobath metodi i to timski: terapeut, logoped i radni terapeut. Meni su jako pomogli, a Denisu još više i ja sam oduševljena s njihovim radom.<
>Bit priče:<
>pozvali smo u privatnu posjetu terapeuta i logopeda da dođu u Zagreb i da pogledaju neku djecu iz udruge, te da preporuče da li im se isplati otići u Ljubljanu (terapija uvijek pomaže, ali su ponekad rezultati preslabi da bi opravdali uloženo).<
>Bila bih jako sretna ako bi se i mame s Foruma pridružile toj privatnoj inicijativi: mislim da svi mogu samo dobiti, a sve za do
obit naše djece s poteškoćama.<
>Nije bitno koliko je oštećenje djeteta, ako smatrate da vam dijete usprkos uloženom trudu ne napreduje najbolje, pridružite nam se. Poziv Franki (nešto je nema na forumu u zadnje vrijeme), Swenovoj mami (znam da je Swen super, ali ako želiš vidjeti što će ti one reći za bočnu o
anu i možda za govor (ne znam kako Swen napreduje u tom pogledu)) i svima ostalima. <
>Meni je logopedica pomogla da Denis nauči žvakati i da sve više komunicira s nama (pod komunikacijom ne podrazumjevam govor).<
>Sve to bi se odvijalo jedan vikend u svibnju. <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.