Sada je: 28 ožu 2024, 10:39.

hemeroidi

Moderator/ica: direktorica svemira

hemeroidi

PostPostao/la Smoki » 21 lis 2005, 16:42

Evo sad pred kraj trudnoce muku mucim s vanjskim hemoroidima! Uzasno bole, peku a ja se osjecam totalno nepokretno jer ne mogu ni normalno sjediti od bolova...Sto mi mozete preporuciti za smanjenje tegoba? Cula sam da postoji neki caj u biljnim apotekama za hemoroide ali ne znam kako se zove. Zna li netko nesto vise o tome? Please help <i></i>
naša ljubav
18.11.2005
naša sreća
6.3.2011
Smoki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 19 ruj 2005, 10:22

Re: hemoroidi?

PostPostao/la Webmama » 22 lis 2005, 16:51

Na Fit mama smo puno o tome pricale Mame&Bebe - Početna stranica<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: hemoroidi?

PostPostao/la misica » 01 stu 2005, 23:22

ja sam ih imala poslije poroda, guza mi je skoro explodirala. pomogla mi je faktu krema, nestali su za par dana. imas tu kremu u ljekarnama. <i></i>
misica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 15 ožu 2005, 23:17

Re: hemoroidi?

PostPostao/la PatiP » 08 stu 2005, 16:34

Meni Fektu krema baš i nije pomogla, ali čula sam da JGL-ova krema za osjetljivu kožu pomaže (to je ona za bebeine guze). <i></i>
PatiP
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 08 stu 2005, 16:34

Re: hemoroidi?

PostPostao/la majab » 09 stu 2005, 13:50

meni su pomogli (a imala sam i unutrasnje) neke cepice idem pogledati kako se zovu pa javim andrej 30.03.2004<i></i>
Andrej 2004
Eva 2011
majab
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 493
Pridružen/a: 28 srp 2003, 13:03

Re: hemoroidi?

PostPostao/la Alek » 09 stu 2005, 14:37

Vjerujte mi, najobičcnija nevenova krema je najefikasnije rješenje. Odmah daje olakšanje a za tri dana guza ko meduza, ko da nikad nisi imala hemeroide.<
>Može se naći i u ducanima, al je bolje kupovati u apoteci - zbog roka trajanja.<
>Nemoj se nimalo dvoumit, odmah danas je nabavi i pocni upotrebljavati. <i></i>
Alek
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 16:35

Re: hemoroidi?

PostPostao/la Mrvicina mama » 16 stu 2005, 16:01

Meni je nakon poroda pomogla mast Ultra proct. Malo je skupa, ali sjajna. Košta oko 90,00 kuna. Hemoroidi su bili strašni. Ja sam, jadna, mislila da me boli rez od epiziotomije dok nisam pogledala dolje.<
>Poslije sam čula od starijih žena da pomaže svinjska mast čista i u kombinaciji s nevenom. Mama mi je skuhala svinjsku mast s nevenom i mogu reći da pomaže iako mi se taj problem sada javi rjetko i nije ni približno strašno kao nakon poroda. <
>Ako ti se ne gadi probaj jer ništa ne košta. <i></i>
Mrvicina mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 16 stu 2005, 15:53

hemoroidi

PostPostao/la biljana » 22 stu 2005, 23:05

Regisrovala sam se na forum samo da bih pomogla drugima u vezi ovog ruznog iskustva. Probala sam na tone (skupih) krema ali nista. Da ne pricam sta je bilo posle porodjaja...moji hemoroidi su krvarili. Resenje sam nasla u magnetima. Ljudi, stvarno pomazu!!! oni se operu posle svakog koriscenja i mogu se koristiti dozivotno. Dva su u kompletu i koriste se naizmenicno, sve ukupno 10 dana. Meni je problem ovako resen, naravno posle drugog porodjaja preventivno sam ih koristila i sve je ok! Kod nas u Srbiji to je magnetoplag, proverava ih institut Mihailo Pupin, sigurno da ima nesto adekvatno i kod vas.Verujte, magneti su nezamenljivi za ovaj problem. Posle kad se izlece, samo jaka licna higijena, obavezno pranje posle velike nuzde i nikada se nece vratiti, a znaju biti dosadni i gadni <i></i>
biljana
 

MAGNETOPLAG

PostPostao/la mitros1 » 24 sij 2006, 12:20

MOLIM, GDE MOGU DA SE KUPE TI MAGNETOPLAG CEPICI.SVI PRICAJU O NJIMA A NIKO NE POMINJE GDE MOGU DA SE KUPE.<
>POZDRAV<
>GLISA <i></i>
mitros1
 

HEMO

PostPostao/la mitros1 » 31 sij 2006, 11:42

GDE SE MOZE NABAVITI MAGNETOPLAG????? <i></i>
mitros1
 

Re: HEMO

PostPostao/la mkucanda » 09 ožu 2006, 17:10

Ovo s magnetima zvuci primamljivo, al meni je pomoglo ulje gospine trave iliti kantarion. Al to sam isto negdje procitala, pa tek onda primjenila. Imala sam 8 sati nepodnosljive grceve popracene s oko tridesetak proljeva. I naravno da su prokrvarili i da sam plakala od boli i osjecaja pecenja. Namazala sam s Bepanthen masti (koju koristim za
adavice) i kantarionom i tako nekih pet puta i proslo u dva dana. Inace, uvijek perem guzu nakon kakanja, sto ima ljudi koji to ne rade? <
><
><i></i>
mkucanda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 05 pro 2005, 03:49

Re: HEMO

PostPostao/la jureiante » 09 ožu 2006, 17:14

Kantarionovo ulje, !<
>Provjereno djelotvorno! J&A 08-06-2001<i></i>
jureiante
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 73
Pridružen/a: 24 ruj 2003, 11:30

Re: HEMO

PostPostao/la Luieva mama » 21 ožu 2006, 11:18

svinjska mast!<
>bez zezancije. stavi dosta svinjske masti na neku vatu, i na hemice. prolaze garantirano! <
><
><
><
><i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: HEMO

PostPostao/la ema emily » 08 lip 2006, 19:51

netko je već spomenuo, ja se samo pridružujem... FAKTU mast je zakon!!!<
>Mene spasila nakon poroda ..... <i></i>
slika slika
slika slika
Avatar
ema emily
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 15 pro 2005, 14:16
Lokacija: Zagreb

Re: HEMO

PostPostao/la mala princeza » 01 ruj 2006, 23:36

Ja sam mislila da cu umrijeti od bolova nakon poroda. Rodila sam na carski ali rana je bila maciji kasalj u poredjenju s hemoroidima. Bili su ogromni, 4 velika grozda a o unutrasnjim ne zelim ni misliti. Ma, ne daj Boze nikome! <
>Pomogla mi je FAKTU mast i cepici. Najveci problem mi je bio kako staviti cepic, pa sam hladila ledom i kad malo utrne stavim cepic. Hemoroidi su moja nocna mora. <
><i></i>
Avatar
mala princeza
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 05 sij 2004, 15:28

Re: HEMO

PostPostao/la mala princeza » 01 ruj 2006, 23:44

Quote:al meni je pomoglo ulje gospine trave iliti kantarion. Al to sam isto negdje procitala, pa tek onda primjenila.<
>i<
>Quote:Kantarionovo ulje, !Provjereno djelotvorno!<
><
>I ja sam negdje procitala da pomaze ali su izgleda moji bili upaljeni pa kad sam ih jos namazala kantarionom nastao je spektakl. Plakala sam i vristala koliko me je boljelo. Kao da se uzarilo. <
> <
><i>Edited by: mala princeza at: 1/9/06 23:44<
></i>
Avatar
mala princeza
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 05 sij 2004, 15:28

Re: HEMO

PostPostao/la Arkana10 » 06 ruj 2006, 23:35

Mislim da ih trebas proveriti kod ljecnika. Moja mama je mislila da ima hemoroide, ljecila ih sa mast (pripravljena u apoteci) i supositorije FACTU. I trajali su dugo vreme. Ali juce smo bili kod specijalista i on je rekao da nisu hemoroide, da je fisula (rascjep po krvnom sadu) i dao je novu terapiju.<
>Necu da te plasim, ali mozda je bolje da vidi ljecnik.<
><
>(nisam procitala cjeli topik, sorry, ali frisko mi je sa pregleda zato sam se ovako ubacila) put do bebice<i></i>
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: HEMO

PostPostao/la korason » 11 ruj 2006, 15:52

kantarionovo ulje <
>ja sam poslije poroda imala uzasne probleme s hemicima i mislila sam da vise nikad necu sjediti na stolici ako si ne podmetnem slauf pod guzicu ali kantarionovo ulje ih je sredilo <
>Fran, 20.10.2004.<
>public.fotki.com/korason/fran/ <i></i>
Fran, mamin veliki dječak, 20.10.2004.
Lea, mamina princeza, 30.3.2010.
Avatar
korason
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 229
Pridružen/a: 23 kol 2004, 12:34

Re: HEMO

PostPostao/la swenova mama » 14 ruj 2006, 19:12

obican med se namaze, to je narodni recept <
><
><
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: HEMO

PostPostao/la koko mamac » 14 ruj 2006, 20:54

u apotekama ima i mast HEMOPROPIN (sa propolisom). <i></i>
koko mamac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 127
Pridružen/a: 29 lip 2004, 00:41

unutrašnji hemoroidi i krv

PostPostao/la azaleica » 21 sij 2007, 00:57

pomagajte..htjela bi proći bez pregleda ako je ikako moguće, znači prvo s prirodnom medicinom, a onda ostalo
Avatar
azaleica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 03 srp 2005, 10:23

PostPostao/la kimama1 » 21 sij 2007, 10:56

u italiji ima ona krema PREPARAZIONE H
Ako ta krema ne pomogne, ne znam koja bi trebala...kažu da je puno, puno bolja od Faktua.
I kažu da treba mazati odnosno umetati vatu umočenu u ulje s gospinom travom
a ja bih ipak otišla liječniku. imam bliske primjere gadnih problema s tim, do granice da nisu mogli sjediti uopće
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

PostPostao/la direktorica svemira » 22 sij 2007, 12:57

Moze pomoci kombinacija etericnih ulja cempresa i trslje u kantarionu, kao ulje koje se maze ili u obliku supozitorija.

Od biljaka oralno dobro je uzimati divlji kesten i/ili zuti kokotac.
Zadnja izmjena: direktorica svemira; 30 sij 2007, 01:09; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

PostPostao/la mamainana » 29 sij 2007, 09:43

Hemeroidi u biti najčešće krvare kod tvrđe stolice, uz mazanje (meni je pomogla Pyrusova krema protiv hemeroida) vrlo je bitno piti dovoljno tekućine, jer se stolica smekša i ne dolazi do pucanja.
Sad kad sam poćela piti dovoljno tekućine (oko 2l) nemam gotovo uopće problema.
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Hemeroidi

PostPostao/la bambolina » 26 vel 2008, 11:30

Moja baka mi je otkrila super "ljek" za hemeroide koi stvarno pomaze! Radi se o kokosijoj masti koja se koristi kao obicna krema za hemeroide. Vjerojatno je netkovec cuo ili koristi ali ja sam to htjela podjeliti sa vama jer je meni pomogla!
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

Re: Hemeroidi

PostPostao/la breg » 28 vel 2008, 19:56

Može i svinjska, pomoglo nekima.
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: unutrašnji hemoroidi i krv

PostPostao/la saptacica » 03 ožu 2008, 15:14

Probaj sa čepićima koje proizvodi Gradska ljekarna Zagreb, ako si u Zg naravno.

Znači u bilo kojoj ljekarni koja spada pod njih imaš toga, i prilično su prirodni.
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: unutrašnji hemoroidi i krv

PostPostao/la ivanaiv » 03 ožu 2008, 17:35

Znam par primjera kojima je pomogla domaca nevenova mast,koja se pravi od cvijeta nevena i domace svinjske masti
2006
2008
Avatar
ivanaiv
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 604
Pridružen/a: 05 sij 2006, 15:25

Re: unutrašnji hemoroidi i krv

PostPostao/la Jullishka » 05 ožu 2008, 09:53

Ja sam Boga mi trcala na pregled posto je bila velika muka. Ukoliko krvaris, bolje da odes na pregled, oni ce to da saniraju, i veruj mi da ce biti puno bolje. Ako se radi o akutnom stanju, kao sto je bilo moje, ja nisam mogla ni da sedim, ni da lezim ni da stojim...horor.
Za u buduce, mogu ti napisati kakvu mast da ti naprave u apoteci, ali to kad prestane krvarenje. Za sada od domace radinosti svinjska mast, a ja sam upotrebila sve moguce kreme, gelove i masti, i definitivno najvise mi je pomogao Hepatrombin, koji ne znam dali se prodaje u HR, proizvodi se u Srbiji.
Za dalje, kad prodje upala i kad ne budes krvarila, nek ti naprave u apoteci ovo:
anestezin 4,0 prokain hidrohlorid 4,0 mentol 2,0 hidrociklin 20gr. ungventum
I pij puno puno vode. Ujutro probaj bar dve velike case mlake vode, znam da je gadno, ali veruj da pomaze...nesto kao prirodan klistir.
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: unutrašnji hemoroidi i krv

PostPostao/la direktorica svemira » 05 ožu 2008, 11:53

Svega ovdje ima :mrgreen:

Dakle vako. Neven pomaze jer djeluje protuupalno, a hoce li biti mast, ulje, ili ne znam sta na bazi nevena, svejedno je.

Medjutim, bit je u venama, i kod tretiranja hemeroida najvaznije je ojacati stijenke vena, a uz to djelovati na ostale simptome (upala, krvarenje). To postizemo etericnim uljima cempresa, trslje, paculia, mirte kt mirtenil acetat (ne sva), u kantarionu ili tamanuu (moze i neven), a u vodenoj fazi se koriste ekstrakti centelle, hammamelisa, divljeg kestena...

E sad. Ako su upaljeni i jako bolni, dodajemo smilje, njemacku kamilicu, te paculi umjesto cempresa koji tada moze iritirati, a od vodene faze hidrolat ili ekstrakt kamilice.

Ako pak krvare, ne koristimo smilje, niti hidrolate i ekstrakte smilja, kestena i centele, nego etericno ulje busina, dok krvarenje ne prestane.

Ako su vanjski, sve ovo ide u kremu ili balzam, a ako su unutarnji, rade se supozitoriji. Nema univerzalnog lijeka.

I ono sto se cesto zaboravlja, hemeroide treba tretirati i iznustra, i to:
-ekstraktom divljeg kestena (min. 100 mg escina dnevno)
-eks. hamamelisa
-eks.veprine
-eks.centele
-PCO (150 mg dnevno)
-1g vitamina C+500mg bioflavonoida
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.