Sada je: 13 svi 2024, 21:20.

PRINCEZICA

Moderator/ica: Diami

PRINCEZICA

PostPostao/la Mini Me » 08 ruj 2009, 11:13

Počelo je.....
Tu noć prespavala sam u komada....ni sama nisam vjerovala....nisam se budila, niti sam morala na wc...kao što je to bilo u zadnjih 9 mj., to mi je već bilo čudno! kao da se tijelo pripremalo za ono što me čeka!
Ustala sam se oko 8 ujutro..jer sam morala na kontrolu...i već sam osjećala lagane bolove....ali nisam htjela sebi priznati...nisam vjerovala da je počelo!!! mm nisam ništa rekla....
Dolazim u bolnici...priključuju me na ctg...i bilježe se trudovi...pomislim NAPOKON jer sam već bila prenjela 1 dan! osjećam lagane bolove...ali izdržljivo...još uvijek se smiješkam na svaki trud (da sam bar znala šta me čeka kasnije, ne bi se smješkala) Dr. me šalje kući..jer nema smisla da ostajem..trudovi su rijetki...a i otvorena sam samo 2 prsta!

Dolazim doma...počinjem se spremati....pakiram stvari....brijanje, tuširanje...ležim na krevetu i čekam!
Trudovi su u početku bili svakih 15-20 min....oko 18 sati počinjem ih mjeriti....u početku u bili svakih 6 min...u trajanju od 30 sec...no bol je još izdržljiva! Ležim na krevetu...sretna sam što je napokon počelo...ali opet strah me....ono što sam čekala 9 mj., sad je tu...uskoro ću upoznati svoju princezicu!!!!
Oko 21 sat počinju jači trudovi...bolniji...i počinjem plakati od sreće (i sad mi suze oči) znam da je to to....
Rekla sam samo MM krećemo....on je naravno sav u panici...zbunjen...i nervozan....(uzima kameru i fotoaparat...a meni ostavlja kofer) :lol

Dolazimo pred bolnicu...noć...mrak...tišina...nema ljudi...samo portir....iskreno...nekako mi je drago da je to bila noć....htjela sam porod odraditi u tišini...bez prevelike gužve...! Nekako sam si i zamišljala da ću roditi u noći!
U bolnici me primaju...i odmah me priključuju na ctg! Sestra se ćak i našalila sa mnom..."pa vi stvarno imate trudove...niste vi bez veze dolazili"!!!!! Pa naravno da nisam....došla sam RODITI!!! Dr. me pregledava...i dalje sam samo 2 prsta otvorena, šalje me u rađaonu!!

Od kad sam ostala trudna, govorila sam si da ne želim da mm bude sa mnom u rađaoni...znala sam da ja to mogu sve sama, da sam dovoljno jaka...iako me ponekad uhvatila panika..i poželjela da bude sa mnom...ustrajala sam u svojoj odluci!!!

Stavljaju me na krevet,zbog ctg-a....nakon 20 min...slijedi KLIZMA!!! (NIJE TO TAKO STRAŠNO) Puštaju me da šetam po hodniku....mm je pre rađaonim..i šverca mi vodu :mrgreen: Nakon pola sata rekli su da je gotovo sa šetanjem....i tjeraju mi mm kući..jer postoji pravilo..da nitko poslije 23 sata ne smije biti pred rađaoni... jako me to pogodilo...i hvata me panika... Pozdravljam se s njim...i tad kreće moj porod!

Stavljaju me na onaj isti krevet i nisam ni svjesna da ću na tom krevetu roditi! Stavili su me na najgori krevet,star je sigurno 20 god.,i nema mogučnosti da se podigne! Oko 24 sata priključuje me na drip...naravno da su cijeli porod htjeli malo ubrzati, oko 1 sat mi buše vodenjak..opet kako bi ubrzali stvar... :angry Oko 3 sata...otvorena sam već 7 prstiju...i tada kreću bolovi....uspijevam ih prodisati....ali već gubim snagu...pokušavam ne ispustiti glas...ali trudovi su pre jaki...i osjećam jaki pritisak na debelo crijevo.... Babica me pregledava...kaže da se vidi kosica i kaže da izdržim još malo....od 3 do 4 sata kreću najaći trudovi...i više ne mogu prodisati niti jedan...trud...moram tiskati...
oko 4 sata su došle babice i rekle...ajmo...idemo te poroditi...sad ćeš roditi...MOLIM!? Zar već...ja zbunjena...pa tek je 4 sata prošlo!??? Podigli su nogare od krevetai rekli da se uhatim za nogu...glava na bradu...i TISKAJ!!!!! :dada Tiskam...boli....tiskam...boli još jače....babice me potići..ajde još malo...još malo.... i u 2 truda...ugledala sam glavicu, ajme koji osjećaj... :ljubav vani je....Gotovo je!! tada sam začula plač....plačem i ja....o Bože napokon....rodila se moja princezica!! :ljubav prekrasna je!!!!
Stavljaju mi je na trbuh...samo sam je malo uspjela..pomaziti...već su je maknili da ju operu!
Posteljica je izašla lagano...ali šivanje!!!! najgori bolovi koje sam osjetila.....dali su mi lokalnu anesteziju...ali nisu pričekali da počne djelovati-NARAVNO!! (moram reći da mi nisu napravili epiziotomiju....od koje sam strahovala cijelu trudnoću...babicama velika :kiss ) no princezica je bila na meni...pa je sve brzo prošlo....i bol više nisam osjećala!! Dali su mi da je podojim...povukla je naglo,hlapljivo...i jako....( i danas tako započinje podoj)!
MM su odmah nazvali i rekli da sam bila super i hrabra, kao da sam treće dijete rodila!!!
I jesam!!! Bila sam jaka i hrabra...i sve sama odradila...kao što sam zamišljala!!! :dada

Imam samo riječi hvale za babice....bile su cijelo vrijeme uz mene....svaka ima čast...divne su :kiss

Moj porod je bio jedno super iskustvo! I želim to opet proživjeti!! (a možda i MM dopustiti...da to proživi)
Pa makar na onom istom starom krevetu! :lol
Mrgudica 25.08.2009.
Gregor 03.01.2012.
Avatar
Mini Me
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1683
Pridružen/a: 03 kol 2009, 12:17
Lokacija: u srcu slavonije

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la olja » 08 ruj 2009, 11:47

:srca
Cestitke!!
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la Nikina mama » 08 ruj 2009, 12:29

Čestitam! :srca
Avatar
Nikina mama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 526
Pridružen/a: 30 svi 2006, 22:30

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la IvaV » 08 ruj 2009, 20:03

Cestitamo i mi hrabroj mami :srca
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la MON » 08 ruj 2009, 20:26

Bravo mama!!! Čestitam :srca
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la LTL » 08 ruj 2009, 20:28

:srca
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la bubamama » 08 ruj 2009, 22:05

super prica ,cestitam na curici!!!
Avatar
bubamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 08 ruj 2009, 00:55

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la Arkana10 » 09 ruj 2009, 10:54

Cestitke :srca
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la Mini Me » 10 ruj 2009, 17:40

hvala vam cure!!!! :kiss
Mrgudica 25.08.2009.
Gregor 03.01.2012.
Avatar
Mini Me
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1683
Pridružen/a: 03 kol 2009, 12:17
Lokacija: u srcu slavonije

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la nevenera » 10 ruj 2009, 20:58

odlična si bila! svaka čast!
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la mirna_sara » 11 ruj 2009, 15:57

čestitke...super si to odradila
SARA 05.12.2001. najbolja djevojčica
LUKA 18.09.2009. plavo oko mamino
Avatar
mirna_sara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 14 sij 2009, 11:14
Lokacija: ...med Murom i Dravom...

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la yra » 12 ruj 2009, 12:24

Čestitam ti od srca!!!
Lijepa ti je priča!
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: PRINCEZICA

PostPostao/la Liv Tyler » 11 ožu 2010, 13:44

prekrasna priča. :joy
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.