Sada je: 29 ožu 2024, 07:42.

Gospođica M

Moderator/ica: Diami

Gospođica M

PostPostao/la latica » 14 svi 2013, 15:24

Ne mogu pisat o drugom porodu da ne spomenem prvi, odnosno da ne spomenem ono predivno biće koje smo prvim porodom dobili – našeg tajnog agenta. Ja sam dugo u glavi slagala slike i brinula nevidljive brige kako će to bit kad nam dođe prinova, kako će se naš odnos promijenit, kakvi ćemo bit, hoću li ga voljeti više, manje ili jednostavno drugačije, hoće li on to osjetiti… taj dan kad su počeli nepravilni trudovi, a ujutro i polako krenuo sluzavi čep, proveli smo u prirodi – bio je 1. svibnja. Ja sam imala osjećaj da cura polako kreće, kad bi čučnula osjećala sam da se spustila još niže u zdjelici, trbuh se na očigled spustio, sve je bilo spremno – danas-sutra nije bilo bitno, ali bližilo se… Ali morali smo još sinko i ja riješit neke stvari, tj. ja sam u svojoj glavi morala riješit neke stvari … hodala sam za njim po bregima, grlila ga i ljubila i govorila mu da će seka uskoro stići, da ga volim, da ću ga uvijek voljet, da je on naš prvi, da smo mi obitelji da zajedno možemo sve …

Navečer kad je zaspao i kad su trudovi ipak postajali sve pravilniji, kad je mm krenuo prema nama, ja sam sjela i napisala dva pisma. Jedno curi koju sam čekala, a jedno dečku kojeg već imam. I sve sam im rekla što mi je na duši tog zadnjeg trena kad je sve još poznato i po starom, prije nego se sve promijeni i … onda sam mogla ići rodit ;)

Dakle cijeli dan smo bili vani na zraku, ja se nahodala, najela čobanca i torte, baš sam se pripremila. To jutro sam još jednom pregledala torbu i sve i kad smo kretali na vikendicu ja kažem svojima da netko treba ostat trijezan, ako ja budem morala ići u rodilište, kaže meni tata: Ako nitko drugi, onda ti. Na kraju sam nas ja i dovezla kući navečer. Nepravilni i slabi trudovi nakon cijelog dana navečer su možda malo i stali, ali ipak su se vratili. Ja sam malo legla i zaspala, ali nije to stajalo i zapravo je oko 1 u noći krenulo redovito svakih 10 minuta. Bolilo nije ništa posebno, predisavala sam bez problema. Onda se razmak počeo smanjivat i ja nazovem rodilište, kažu oni da neka dođem pa ćemo vidjet. Još jednom sam poljubila sina, bilo mi je žao što spava jer kad se probudi mene neće biti, a onda opet, bilo mi je i drago jer on bi se sigurno brinuo da je vidio da idemo. U autu ja predisavam trudove, mm govori da to prilično brzo ide, a mi nekako nikako stići do rodilišta. Još ja mislim, pa kud sad u neko doba noći, taman će svi bit najumorniji i najneraspoloženiji za porod. Kad smo došli, babice vedre i vesele, meni odmah lakše. Stavili me na CTG, trudovi dobri, babica hvali kako dišem, zadovoljna je da sam koncentrirana, a stvarno sam bila koncentrirana. Doktor me pregledao – kaže 3 cm otvorena, ići će to, ali ne baš brzo, to je tek početak. Kravcu (K jarcu) rekao bi moj sin :lol Opet sam prerano došla. Kaže doktor da nek se suprug odmori malo u apartmanu dok babica i ja riješimo pripreme pa ćemo onda probušit vodenjak i tako. Pita hoću li uzet epiduralnu, ja kažem da za sada ne bi, ali vidjet ćemo. I tako mm ode odnijet stvari, a ja s babicom pripreme. Izvadila mi je krv za matične, a onda na brijanje i klizmu. Uskoro cijeli Wc mirisao po čobancu :ajme Uglavnom to je bilo oko 3 sata, i kako je krenulo čišćenje tako su trudovi krenuli nemilice. Vodenjak je u tom procesu pukao sam, ja sam samo hodala ispred WC-a, disala, sjedala na WC, voda je curila malo po malo, ali trudovi sve jače i jače, ja više ne stignem između njih ni predahnut, ne mrdam od WC-a. Uzmem mobitel, mislim si zwerka sigurno ne spava, moram javit da sam u rodilištu, ali jedva natipkat post između trudova jer to samo udara. Anesteziolog opet pita za epiduralnu, ali ja više ništa ne znam, osim da moram disat i da me boli. Kaže on, vidim ja da ćete vi ovaj put bez mene :lol Ja razmišljam o boli, o bebi, u sebi razgovaram s njom, hrabrim je, hrabrim sebe. Sjetim se opet svojih proljetnica, kako je pčelica rekla da te porod promijeni, kako je peggy vidjela anđele čuvare, kako je ronin rekla da je Isus uz nju, kako je netko rekao da ovaj gore ima plan za sve nas i govorim svojoj nerođenoj kćeri da Bog ima plan za nas i da mi to možemo, trud po trud…

Napokon se dovučem do rađaone, babica stavlja moj CD i pušta glazbu, ja slušam ABBU, ali ne čujem. Ona pita jel me drugačije boli i da jel mogu malo leć da napravi CTG pa će doći doktor, ali ja ne mogu ni leć, ni sjest na loptu ni ništa samo hodat i nekako se kao presavijat prema naprijed. Boli i boli i boli i ja se pitam kaku ću izdržat do podne, jer tek je počelo... Uspijem se nekako namjestit na stolu, srećom podigla mi je skroz naslon pa skoro da sjedim, vidi ona da ja jedva dišem, pogleda me i kaže: pa vi ste skroz otvoreni :shock Zove doktora, on čeka da dođe probušit vodenjak jel, a ona govori – idite brzo po supruga i po pedijatricu imamo porod. A ja – u šoku, šta već, kakav porod?!
Dolaze mm i doktor za minutu, mm totalno zbunjen – izraz lica neprocjenjiv, pita šta se događa :lebdi  Namještaju mi noge za tiskanje, ja u polusjedećem položaju, babica daje zadnje upute, doktor stoji pokraj s rukama na leđima, smješka se i kaže: super vam ide, super vam ide, ja jedva predisavam, hukćem u tišini, al vidim da još imam roze čarapice na nogama i mislim si sad je kasno da ih skinem. I onda prvo tiskanje, ja stenjem, kaže doktor tiskajte dolje ne u glavi. I ja prestanem stenjat nego stisnem još koncentriranije i u tišini. Peče me dolje, ali inače mi tiskanje pravo olakšanje naspram toga kako trudovi bole. Drugo tiskanje i ja pogledam dolje, a ono moja cura skoro cijela vani. Vidim i mm-a kako stoji u čudu. Treće tiskanje i evo je. Gledam je kako leži, babica je malo briše, vidim prvi udah zraka u njezina pluća i čujem njezin prvi plač. U 5 do 5, 3030g i 50 cm. Babica mi je stavlja na trbuh, a ona tiho žmirka i pogledava me. Ja ne vjerujem, ne vjerujem da je moja hrabra cura već ovdje!!!!! Moja tajna agentica je stigla!!! MM kaže – i šta gotovo je?! Mislim stvarno! Ja hoću reč i kako je bolilo ali uopće ne mogu prizvat bol u pamćenju. Kao da nema traga toga, jer stvarno što kaže srećica – kad ti daju tvoje dijete, sve se zaboravi, sve se izbriše, sjećaš se da je bolilo, ali ne osjetiš kako… Dok je ležala na meni, dok smo se mazile, ja sam se smijala, a babica je polako izvadila krv za matične stanice, a onda kasnije prerezala pupkovinu. Tek kasnije su je uzeli i okupali, mm je snimio filmić da pokaže braci, a ja sam istisnula posteljicu. Doktor sav sretan kak je to bilo dobro, kak je bilo brzo, hvali mene, hvali babicu i da kakav smo nas dvije dobar tim jer nisam ništa pukla, jer je sve kak treba  Joj što sam bila ponosna! I onda opet princeza u naručje. Sad skužim da ABBA i dalje svira, da ide Chiquitita i nakon toga Fernando … a mi se mazimo i mazimo … moje srce bilo joj je otvoreno od početka i samo je uselila u njega … tako prirodno …

E sad je još preostalo da braco upozna seku, jer bez njega nismo kompletni. Tata mu je kod kuće pokazao filmić i ispričao da se seka rodila dok je on spavao, a on je došao k nama to popodne. Malena i ja smo ležale na krevetu, kad je netko pokucao i prvi je ušao moj tajni agent. Gledao je ravno u mene, ravno u oči, a na usnama lagani smješak. Neću taj pogled zaboravit dok sam živa. To je bio pogled upućen meni, pogled kojim pita jel sve OK, jel sigurno, jel dobro, jel onako kako treba bit, pogled koji pita, a istovremeno odgovara, istovremeno hrabri. Kad sam ga zagrlila i pomirišala znala sam da je sve točno kako treba i da je moje srce tog trena naraslo za jedan broj… i kao što se više nisam sjećala boli rađanja, tako se više nisam sjećala ni straha da neću imati dovoljno ljubavi za oboje… ili da između njih neće biti ljubavi, jer braco se u seku zaljubio na prvi pogled …

Eto, to je priča o mom drugom porodu, onako kako sam je ja doživjela …
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Gospođica M

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 svi 2013, 15:35

Prekrasna, ali uistinu prekrasna priča... Tako topla i nježna...
Čestitke hrabroj mami, gospođici M, tajnom agentu i tati.
Da mogu priko moba stavila bi sad puuunooo smajlića!
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Gospođica M

PostPostao/la Diana001 » 14 svi 2013, 15:39

Latice :srca suza suzu goni, ovo je savršena priča s poroda :luv
Gle me, tulim ko malo dijete, al ne mogu stati, ovo je predivno :srca
slika slika
Avatar
Diana001
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 798
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 08:32

Re: Gospođica M

PostPostao/la modesty blaise » 14 svi 2013, 15:48

:srca
slika
Avatar
modesty blaise
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 564
Pridružen/a: 27 lis 2011, 10:27

Re: Gospođica M

PostPostao/la latica » 14 svi 2013, 15:52

joj cure, sad se i meni opet plače :luv a taman sam mislila kak su se hormoni slegli :ajme
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Gospođica M

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 14 svi 2013, 15:54

prekrasna prica draga. :luv :luv :luv

Ali morali smo još sinko i ja riješit neke stvari, tj. ja sam u svojoj glavi morala riješit neke stvari … hodala sam za njim po bregima, grlila ga i ljubila i govorila mu da će seka uskoro stići, da ga volim, da ću ga uvijek voljet, da je on naš prvi, da smo mi obitelji da zajedno možemo sve …


ovaj dio potpisujem.
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Gospođica M

PostPostao/la Liv Tyler » 14 svi 2013, 15:58

Latice takla si mi u srce od prvog slova jer si stavila na papir sve one rijeci koje muce sve nas koji idemo svaki sljedeci put rodit.

Tvoji tajna obitelje je sretna sto te ima.
Ljubi ih i grli, uzivaj u njima. :luv :kiss
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Gospođica M

PostPostao/la Britney_25 » 14 svi 2013, 17:38

Divno :dada
Sunce moje malo 2010
Sunce moje manje 2013
Avatar
Britney_25
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 646
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:49
Lokacija: Pri morju :)

Re: Gospođica M

PostPostao/la nevenera » 14 svi 2013, 17:41

suza suzu goni
davno nisam pročitala ovako pozitivnu, lijepu, sretnu priču s poroda :luv
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Gospođica M

PostPostao/la enabacko » 14 svi 2013, 17:52

Latice, cure su sve rekle. Suza za suzom ide. Prekrasna prica, uzivajte sada zajedno!
Ena 31.10.2004.
Roko 20.06.2009.
Avatar
enabacko
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 02 sij 2007, 14:18
Lokacija: Zadar

Re: Gospođica M

PostPostao/la cakorka » 14 svi 2013, 18:57

Aaaa :luv :luv :luv kako si me rasplakala,predivna prica :luv
sreca moja 2008
slika
Avatar
cakorka
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1166
Pridružen/a: 29 tra 2008, 14:20

Re: Gospođica M

PostPostao/la Rimaithor » 14 svi 2013, 19:03

:luv
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Gospođica M

PostPostao/la Potica » 14 svi 2013, 19:27

Prekrasnu si priču napisala. :luv
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Gospođica M

PostPostao/la sunceko29 » 14 svi 2013, 19:36

Draga ne mogu prestati plakati, predivna i dirljiva prica :luv :srca
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Gospođica M

PostPostao/la Zwerka » 14 svi 2013, 20:02

Draga, prekrasna prica!! :le :luv

I da, Zwerka nije spavala :mrgreen
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Gospođica M

PostPostao/la ronin » 14 svi 2013, 20:27

prepredivna priča draga latice :kiss

koje lijepe priče i koja pozitiva ide iz ovogodišnje generacije proljetnica :luv
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: Gospođica M

PostPostao/la gaga0305 » 14 svi 2013, 21:59

:luv prekrasno za procitati
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Gospođica M

PostPostao/la Mini Me » 15 svi 2013, 08:37

evo i ja plačem.....prekrasno Latice! :srca jedva čekam da upoznam tajnu agenticu!!!! :kiss
Mrgudica 25.08.2009.
Gregor 03.01.2012.
Avatar
Mini Me
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1683
Pridružen/a: 03 kol 2009, 12:17
Lokacija: u srcu slavonije

Re: Gospođica M

PostPostao/la Kaya071 » 15 svi 2013, 09:04

Latice, predivno :kiss .

Odavno nisam procitala ljepsu pricu s poroda :luv .
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Gospođica M

PostPostao/la Peggy Sue » 15 svi 2013, 10:58

Diana001 je napisao/la:Latice :srca suza suzu goni, ovo je savršena priča s poroda :luv
Gle me, tulim ko malo dijete, al ne mogu stati, ovo je predivno :srca


X :luv
Lato pročitala sam je u jednom dahu... uživaj sa svojim agentima, imaju divnu mamu :kiss
slika

" Na svijetu postoji samo jedno lijepo dijete i svaka ga majka ima. "
Avatar
Peggy Sue
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 22:09

Re: Gospođica M

PostPostao/la Izzy Lo » 15 svi 2013, 11:54

totalni rastop :srca
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: Gospođica M

PostPostao/la Suncokret » 15 svi 2013, 14:26

Predivna priča. I ja sam se rasplakala!!!
slika
slika
Avatar
Suncokret
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 09 stu 2010, 22:49
Lokacija: over the rainbow

Re: Gospođica M

PostPostao/la jopica » 28 srp 2015, 22:11

rasplakala me,divnooo.nadam se i svojem drugom porodu ovako brzom u 3truda
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Gospođica M

PostPostao/la Iva15 » 28 srp 2015, 22:39

Ajme i ja cmoljim. Predivna priča :luv
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Gospođica M

PostPostao/la sunceko29 » 29 srp 2015, 12:32

opet pročitala priču od moje latice i sada s hormonima :luv , plačem ko kišna godina :srca :srca srećom su godišnji odmori pa sam sama u uredu na poslu....
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Gospođica M

PostPostao/la putnica » 04 kol 2015, 22:46

A ja zahvaljujem i jopici sto je opet podigla ovu pricu pa sam je sada uspjela prvi put procitat.

Latice - stvarno predivno! Bas si lijepo uspjela prenijeti cijelu bit poroda, i to pogotovo drugih poroda.
:luv
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: Gospođica M

PostPostao/la sunceko29 » 03 vel 2016, 15:06

latice placem ko kišna godina i ne mrem stati :le Hvala ti draga, ovo mi je stvarno trebalo sada! Najveca pusa tebi i tvojim misekima (svima troje :srca ) :kiss
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Gospođica M

PostPostao/la Diana001 » 03 vel 2016, 15:14

I evo me u uredu placem, kolegice me u cudu gledaju..ali svaki put kad je procitam nemogu suzdrzati suze, najlipsa prica s poroda ikad <3
slika slika
Avatar
Diana001
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 798
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 08:32


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron