Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

Re: Jastuk

25 sij 2012, 14:36

Liv Tyler je napisao/la:Ako se kupi određena vrsta/marka madraca da li je onda bolje/kompatabilnije uzeti i jastuk od istog proizvođača?
Ili to jednostavno nema veze? :ajme


Ne vidim razlog da kupujem "u kompletu" od istog proizvođača ako mi nešto od toga baš ne paše :dunno (bar što se mog slučaja tiče), jer sam kupila vrhunski madrac od latexa koji mi se i pokazao odličnim za zdravije spavanje (a i košta), a s druge strane sam doslovno bacila lovu na jastuke od memorijske pjene tražeći taj pravi da mi boravak u krevetu bude tip-top :lol i da napokon ustanem vedra i čila, a ne k'o prebijena mačka :roll i bolje mi pašu ovi "obični" i povoljnije cijene (a svi su oni sad neki anti... s raznim punjenjima, perivi, prilagodljivi, možeš odvaditi/ dodati punjenje...).

Eh, da, odgovor je: što se mene tiče - nema veze! :mrgreen

Re: Jastuk

25 sij 2012, 15:52

Duga je napisao/la:Bubsek, i mene vežu lijepe uspomene na jastuke punjene perjem :luv i perine , ali mi sad nekako draže uvaliti jastuk u perilicu pa sušilicu, a ako to napravim s guskom bojim se da ni Master chief ne bi mogao izvući situaciju :mrgreen .

Duga prouči malo moderne jastuke od guščjeg perja - recimo ja sam kupila još prije 4, 5 godina neke koji se mogu u perilicu i u sušilicu (ali obavezno u sušilicu, ne na zraku sušiti - baš piše na njima). Ako ti to paše za vrat/glavu - isplati se pogledati.

Sad trenutno spavam na malim jastucima od perja (40x50), pa nekad uzmem jedan, nekad dva i fino si ih namještam kak mi paše u tom trenu. Doduše zadnjih noći ne spavam najbolje jer me klinci guraju pa mi je kičma u svakakvim (neudobnim) položajima, al s jastučićima sam zadovoljna. Moram mužu doduše novi uzeti, on se toliko znoji, a ti mali nisu za mašinu na žalost, samo oni veći.

Meni su ovi jastuci oblikovani/anatomski i oni punjeni poliesterom/mikrovlaknima nekako neudobni, nisam se uspjela sprijateljiti s njima.

Re: Jastuk

25 sij 2012, 19:13

Dugo mudro zboriš. Treba probati ipak prije, a to sam i mislila, nego se kupe. Ali kako sam do sad kupovala pa ih odbacivala zbog toga što mi ne pašu, onda mislim da će mi još malo trebati da pronađem baš, baš pravi za mene. :mrgreen

Diami imaš li kakav link ili sliku o kojim se jastucima radi, o tim većim što pišeš?

Re: Jastuk

26 sij 2012, 13:05

Ja imam od ove firme http://www.bavaria-living.de/kissen/kop ... mium-80x80 ali stariji model, uopće nije naveden sad na stranicama, moj ima 60% paperja, 40% perja.

A jedan poplun s perjem imam iz metroa,njihova marka tarringtonhouse i mislim da je i on periv i sušiv, al nisam 100% sigurna, sad su mi zapakirani u one vreće bez zraka pa nemrem pogledat. Od te marke postoje i jastuci, nisu preskupi, isplati se pogledati imaju li simbol za sušenje.

Re: Jastuk

26 sij 2012, 13:22

Diami, viđala sam u Yisku i poplune i jastuke od guščjeg perja, ali mi nikad nije palo na pamet da ih zagledam jer nisam mislila da se tako lako održavaju, a znam da su popluni bili jako skupi (što je i razumljivo :dada ).

No, sad imam svoj Dormeo običnjača jastuk od bambusa :lol i to mi je nakon Odeje i Tempura x 2 već četvrti jastuk u zadnjih koju godinicu (ne smijem ih više kupovati sve i da mi ne paše :lol ) i mislim da sam ubola dobar ovaj puta...evo, već tri noći i super mi je, odlično drži glavu da između nje (glave :lol ) i ramena bude otprilike pravi kut jer spavam na boku, uglavnom (i najbolje mi je zbog kralježnice) i za sada nemam potrebu da odvadim i malo punjenja iz njega...pljuc, pljuc, pljuc da ga ne :gata

Re: Jastuk

26 sij 2012, 13:41

Diami moji svekiji imaju ovu marku jastuka ali su od vune i oni su pre prezadovoljni. Samo nisam znala da ih ima u slobodnoj prodaji. Oni su to uzeli na nekakvoj prezentaciji i nisu uopće bili jeftini. Baš ću se raspitati.

Re: Jastuk

27 sij 2012, 15:50

Ja sam svoje dobila na poklon, mislim da su vani kupljeni, ne znam jel ih ima ovdje. No tehnologija je dosta napredovala, tak da se stvarno isplati zagledati etiketu kod bilo kojeg kvalitetnijeg jastuka s perjem i provjeriti ima li simbol za pranje/sušenje. (Sušenje je u pravilu obavezno, jer ako se opere i suši na zraku presporo je i razvije se ružan miris koji duuugo ostane, probala.... :ajme )

Re: Jastuk

27 sij 2012, 22:14

Totalno se slažem s ovim za mogućnost pranje i sušenja u sušilici.

Baš sam danas mjenjala posteljinu i vidila da na mojim jastucima piše Odeja medico za model, ako nekom znači. I mogu u sušilicu.

Re: Jastuk

03 vel 2012, 14:03

Prije par godina sam u naletu ne znam ni sama cega kupila dva Dormeo jastuka. Bila je neka akcija, zena me uhvatila na prepad, elem - tri dana nisam mogla k sebi doci kako sam se dala uloviti na kupnju necega sto nisam drzala u rukama :oops: ali sam se tjesila da barem nije neka velika cifra u pitanju.

(inace stalno kupujem kvalitetne jastuke, jer imam problema s vratnom kraljeznicom, s tim da ni meni ne odgovaraju jastuci od memo-pjene niti anatomski, svasta sam vec isprobala ,i kupovala kojekakve skupe, medicinske, antialergijske, ovakve onakve :whew ).

bolji jastuk od ovog dormeovog nisam imala :5 ! (ne znam vise tocno koji je to model, mozda cak ovaj bambusov, znam samo da je presvlaka zuta sto mi je isto u prvo vrijeme bilo odbojno, sad ni ne primjecujem dok presvlacim posteljinu).

Re: Jastuk

03 vel 2012, 14:16

ja sam prije par godina kupila jastuk od latexa, hespov i još uvijek mi je kao novi i vrijedi stvarno svake kune. sad nedavno smo kupili još dva latex jastuka ali od perfecte, isto su odlični, mada mi je hespov za nijansu bolji. mama je kupila latex od mebla ali njen je pretanak i ne sviđa mi se jastučnica. moj ima onu finu, meku jastučnicu koja prianja.
također sam još par ljudi u bližoj i daljoj obitelji preporučila, kupili su i svi su prezadovoljni.
svi imamo soft verziju.
mekan je, može se prilagoditi(presaviti kad je nizak, podvući) i odmah nakon toga se vraća u prvobitno stanje. prije toga sam imala obične jastuke zbog kojih sam stalno imala ukočen vrat, kupila sam čak 3 memorijska jastuka i žali bože novaca, nikada se nisam navikla na tome spavati, tvrdo, neudobno.

Re: Jastuk

20 ožu 2012, 19:46

Što mislite o ovim Dormeo jastucima za djecu? Da li je ovo dovoljno dobro?
Npr. http://www.dormeo.com.hr/jastuci/klasicni_jastuci/
One od memorijske pjene ne bi, imala sam ja i nije im pasalo (probali su).

Re: Jastuk

21 ožu 2012, 10:36

Sonja ne znam ti reći, moji su probali bar tri vrste i nijedna im baš ne paše ... to s jastucima je ko lutrija.

Re: Jastuk

21 ožu 2012, 11:11

Dugo, jel to za tebe taj dormeo od bambusa ili za dijete?, ..nisam pohvatala.
Privuklo me ovo:

100% prirodna i iznimno prozračna vlakna bambusa

Zahvaljujući prirodnim bambusovim vlaknima ovaj jastuk preporučujemo osobama koje pate od

alergija,
astme i
preosjetljive kože.

Namjenjen je:

osobama koje žele prozračan jastuk izrađen od prirodnih materijala,
osobama koje žele jastuk sa mogućnošću prilagodbe visine
osobama koje se pretjerano znoje,
osobama koje pate od alergija i astme jer je izrađen od antialergijskih i antibakterijskih materijala


Ja doduše imam anatomski Tempur od 2006. i prezadovoljna sam, ni na more ne idem bez njega jer imam problema sa leđima,
ali mi je za njega ovo bolja opcija.

Oni klasični sa 100%poliesterom ne dolaze u obzir.

Re: Jastuk

21 ožu 2012, 15:47

Pazi - to vlakno bambusovo je samo u navlaci, unutra punjenje je 100% poliester. I ja ga škicam, doduše za mm, al nikako se odlučit. Nekako sam zamišljala prirodniji jastuk, osobno volim perje, al kako nemamo sušilicu, a mm se jako znoji, trebalo bi ga češće prat, pa se premišljam kakav da uzmem sad njemu... Da je to vlakno i u punjenju, ne bih dvoumila. :|

Re: Jastuk

22 ožu 2012, 10:13

jooooj..Diami hvala na info, pojma nisam imala.
Ajme pa šta da mu sad kupim?! :conf
Ima on odnedavno neki škofinin ali mu je mali, traži veći pa sam mislila kupiti neki pošten.
Možda onda dormeo?!hm...

Re: Jastuk

22 ožu 2012, 16:11

Jel alergičar? Ako nije, možda da kupiš neki dobar jatuk s perjem/paperjem unutra? To je prirodno. A ak imaš sušilicu možeš i prati (ak je moderniji/kvalitetniji, njih se smije prati, ali je obavezno sušenje u sušilici, pogledaj etiketu).

Re: Jastuk

22 ožu 2012, 16:16

Ma je alergičar, u tome je i problem.
morat ću i njemu memory pjenu, nema druge.
Hvala na savjetu.
Odgovori