Sada je: 12 svi 2024, 15:02.

agresivna djeca

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ANA CASH » 22 ožu 2011, 21:24

ufff teško je to znati kako bi se koja mama snašla u takvoj situaciji.

ja mogu reću za sebe da bi SIGURNO išla za tim malcem- agresivcem i pošteno se izderala na njega :oops:
i obavezno bi obavijestila tete o tome, a i roditelje od tog malog, koliko god oni ne žele ništa čuti.
ako bi se nedaj bože ponavljalo da moje dijete stalno tuče neki takav klinac , mislim da bi počela i prijetit tim roditeljima :cool socijalnom službom i ne znam čime jer dijete sigurno nije samo naučilo se takvome ponašanju i sigurno ima neke dublje razloge zašto je takvo :/

imamo i mi jednog sličnog u vrtiću, radi njega je i moj mali bio 2 mjeseca u gipsu. naravno da sam pričala sa mamom od tog malog, koja isto ništa neće da čuje, tate nema... nisam nikoga okrivila jer dijelom krivim i svog malog šta se uopče našao u takvoj situaciji sa tim malim, ali da se to ponavlja postala bi sigurno oštrija u razgovoru.
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: agresivna djeca

PostPostao/la titirlica » 22 ožu 2011, 22:10

jer vi ne vidite ili ne želite vidjeti da to dijete mog sina TUČE i maltretira već MJESECIMA i nitko ništa nemože promjeniti po tom pitanju :whew
dakle vaše mišljenje je da bi trebala svom djetetu i dalje govoriti neka trpi batine , jer eto nije baš uredu da mu vrati..... i znaš sine pripremi se da ćeš sutra možda dobiti gips jer će te M gurnut niz stepenice ili ćeš možda završiti u klaićevoj na šivanju jer će ti ovaj drugi puta razbiti glavu , ali nikako mu se nemoj usprotiviti to ti sine nije lijepo :hahaha ma ovo stvarno postaje smiješno :hahaha
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ANA CASH » 22 ožu 2011, 22:21

titirlica je napisao/la:jer vi ne vidite ili ne želite vidjeti da to dijete mog sina TUČE i maltretira već MJESECIMA i nitko ništa nemože promjeniti po tom pitanju


ček, ček malo!!
znači ti si znala da tvoje dijete taj isti tuče več mjesecima :shock i ništa nisi poduzela sve do tog nesretnog slučaja kad si djetetu rekla neka mu vrati na taj isti način :shock
ja mislim, ma ne mislim- ZNAM ,da mi se dijete samo jednom potuži da ga je netko udario ja bi odmah reagirala i to dijete, vjeruj mi ,ne bi više diralo moje
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Krumpirić » 22 ožu 2011, 22:24

mmar je napisao/la:Jizus da sam teta u tom vrtiću i da sam to vidjela, oprosti, ali tebe bih poslala na razgovor kod psihologa.

Znači malac dolazi, mlatne ga, a ti kao odrasla osoba, roditelj, naređuješ svom djetetu da prestane plakati i da ide zviznut tog malca :shock

Nevjerovatno.

Nikako mi to nije isto samoobrani, nikako mi to nije ni približno isto onom što Bubidea piše, da se stariji klinci bore za svoje mjesto u svijetu, nekad, ma često i tučnjavom.

Ali da ti odrasla osoba tako odreagiraš, nevjerovatno. Kakvu pouku misliš da si dala svom djetetu? Meni to izgleda ovako: Ja sam tu, tvoja mama, ali ti ne mogu nikako pomoći, nego se izvoliš prestat kreveljit i vrati malom batine!

I to s djetetom od koliko, tri godine?

Netko je već napisao, slažem se, otišla bih s oboje djece kod tete, pedagoga, psihologa, ravnatelja, koga god, i tamo bih se razjašnjavala.

U svakom slučaju, da barem djetetu pokažem da se pokušavam boriti za njega i zaštiti ga. Idući put ti neće ni reći kad se to dogodi, ali ne mora značiti ni da će vratiti, postoji i mogućnost da će šutjeti i trpjeti zlostavljanje jer se nema kome požaliti :/

xxx
Nikad nikad djetetu nebi rekla da ne plače.
:dunno
Niti ga uputila da nekog mlatne hladne glave.
Al da, rekla sam mu da maltretiranje ne dozvoljava (kad mene nema) -tj.da nasilnika odgurne i odlučno kaže da ga pusti na miru i da se odmakne, ako ne može otići ili se nema kome obratiti-neka se brani. Da se sačuva-ne da se osveti. Kakve koristi od osvete, osim da probudi novo nasilje? :dunno
Taj dio moraju rješavati odrasli ljudi.
Nego, ja priznajem da imam i mrvicu sreće jer je dijete fizički veliko i jako, pa je donekle zaštičeno prirodno barem od vršnjaka :/ i barem zasad.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Krumpirić » 22 ožu 2011, 22:25

titirlica je napisao/la:jer vi ne vidite ili ne želite vidjeti da to dijete mog sina TUČE i maltretira već MJESECIMA i nitko ništa nemože promjeniti po tom pitanju :whew
dakle vaše mišljenje je da bi trebala svom djetetu i dalje govoriti neka trpi batine , jer eto nije baš uredu da mu vrati..... i znaš sine pripremi se da ćeš sutra možda dobiti gips jer će te M gurnut niz stepenice ili ćeš možda završiti u klaićevoj na šivanju jer će ti ovaj drugi puta razbiti glavu , ali nikako mu se nemoj usprotiviti to ti sine nije lijepo :hahaha ma ovo stvarno postaje smiješno :hahaha

tko ne može ništa promijeniti? tete, ravnatelj, pedagog, ti, roditelji toga djeteta?
ili bi nešto trebala mijenjati dva dječačića mlateći se?
To je dijete od 3-4 godine??
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: agresivna djeca

PostPostao/la titirlica » 22 ožu 2011, 22:31

pa ženo jer ti ne vidiš da sam već milijun puta razgovarala sa tetama, zvali su roditelje tog djeteta , bili su i kod ravnateljice i kod psihologice i nikakvih ama baš ni najmanjih rezultata nema :place To dijete je ove godine došlo nama u grupu nakon što je izmlatilo sve u prethodnoj grupi :shock , roditelji ne žele surađivati jer kako teta kaže oni ne vide u njemu nikakav problem ,citiram mamu djeteta : "malo je življi " :shock
Napisala sam da već mjesecima dolazi kući izgreban, izudaran u masnicama, sa podljevima , pred Božić smo imali krasno izgrebano lice sa krastama koje nisu prolazile danima :place Mislim stvarno ne kužim, nemočna sam i tužna jer neznam kako da pomognem svom djetetu, najgore od svega je što moje dijete nije jedino u grupi koje taj mali tuče i maltretira :/
Moj mali ima 3 , a ovaj će sad 4 godine
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ANA CASH » 22 ožu 2011, 22:40

užaš,ne mogu vjerovati da postoji negdje 4 godišnjak koji može zadati takve ozljede, kamo taj svijet ide :ne

a da li si ti ikada pričala sa mamom od tog djeteta?,
ne znam više tko je pisao kako je ostavio poruku za roditelje djeteta čijeg je malog njihov klinac ugrizao, to mi se čini super potez jer neka komunikacija mora postojati i među roditeljima, sada se svi gledaju postrani tko je ljepše i bolje obučen i ne znam šta sve ne, svatko ide svojim putem, više nitko s nikim ne priča, zbog toga nastaju problemi
neki roditelji ne vide si djecu po cijele dane jer rade pa i ne stignu pratiti šta se sve događa u njihovim malim glavicama, baš mi sve to tužno.

i tisuću puta sam pomislila i mislim da ću još toliko puta -hb da živim u tako malom ,mirnom mjestu, nadam se da će zauvijek ostati ovdje ovako , mislim ako je ovo što se događa u gradovima civilizacija, onda neka ovaj moj mali raj zauvijek ostane svijet bez civilizacije
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Bubidea » 22 ožu 2011, 22:41

ana cash je napisao/la:ja mislim, ma ne mislim- ZNAM ,da mi se dijete samo jednom potuži da ga je netko udario ja bi odmah reagirala i to dijete, vjeruj mi ,ne bi više diralo moje


ana, jel tvoja djeca idu u vrtic?

razlikuje se udarac (pricamo o djeci 3-4 god) od sustavnog udaranja. jer djeca se mlatnu tu i tamo. mlatnu, onak u prolazu, ne posoraju se ko ovi stariji.
i ne mislim pri tome na udarac u glavu, nokaut, kakav je dozivilo titirlicino dijete.
toga bas i nema kod ovih manjih.
to bi mene sablaznilo.

sad ovisi sto tebi znaci da ti netko udari dijete? tko netko, drugo dijete? kako bi to za sva vremena sprijecila? jedino da ides svaki dan s njim u vrtic :dunno


titirlice pa to su vrticka djeca :shock pa kak ne mogu nista poduzeti? toliko su losi roditelji tog malog, toliko nekooperativni?

ako ti mali toliko dugo doma dolazi s masnicama i izgreban, jasno mi je da ti je puknuo film, zacrnilo ti se, nisi vidjela izlaz, prosli ti kroz glavu i nesuradjujuci roditelji i cudnovate tete koje savjetuju da se sami pobrinete za djecje probleme i sami to rijesite
jasno mi je to, ali svejedno ja ne bih tako reagirala. pozvala bih maloga, pozvala bi tetu, trazila sastanak kod ravnateljice, psihologice, trazila sastanak s roditeljima, rekla da ja to vise necu trpiti, trazila sve to odmah sutra
pa bilo to i stoti puta da se sastancite zbog doticnog djeteta.
mora mu jednom netko stati na kraj, nije to hahar od 15 godina, pa vise nema straha i srama.


ide li dijete vrtickom psihologu? sto su tocno poduzeli? jesu li roditelji tog djeteta dosli na te sastanke?
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: agresivna djeca

PostPostao/la titirlica » 22 ožu 2011, 22:54

dijete ne ide vrtićkom psihologu jer roditelji ne dozvoljavaju kako oni kažu da se nad njihovim djetetom vrše eksperimenti , tete su nemočne i jako mi ih je žao jer više ni same neznaju šta da rade . Danas mi je teta rekla da joj je već neugodno kad nekom roditelju mora kazati da je njegovo dijete eto danas opet stradalo pod šakom spomenutog dječaka.
Najgore od svega je što su roditelji tog djeteta intelektualci , otac je pravnik , a majka radi u jednoj ambasadi kao prevoditelj , stariji su roditelji i imaju njega od 4 godine i još jedno dijete od 10 s kojim se eto on doma tuče i to njima nije ništa čudno ni nenormalno, pa on je samo živahan :/

edit: psihologica im dolazi u grupu i kao indirektno s njim radi i promatra ga već duže :ajme
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ANA CASH » 22 ožu 2011, 23:08

Bubidea je napisao/la:ana, jel tvoja djeca idu u vrtic?


da mali mi ide u vrtić , pisala sam svoj slučaj par postova prije ;)
Bubidea je napisao/la:razlikuje se udarac (pricamo o djeci 3-4 god) od sustavnog udaranja. jer djeca se mlatnu tu i tamo. mlatnu, onak u prolazu, ne posoraju se ko ovi stariji.
i ne mislim pri tome na udarac u glavu, nokaut, kakav je dozivilo titirlicino dijete.
toga bas i nema kod ovih manjih.
to bi mene sablaznilo.


normalno je da se udaraju, i naguravaju i sve slično tome,naravno da neću letit za njim i držat ga za ruku, mada bi koji puta htijela proviriti kroz prozor da vidim šta rade :hahaha sve su to usputna zadirkivanja pogotovo kod dečkiju i sve je to pod normalno kad nikome ništa ozbiljno nije, ali titirlica govori o nečem puno gorem
titirlica je napisao/la:dolazi kući izgreban, izudaran u masnicama, sa podljevima , pred Božić smo imali krasno izgrebano lice sa krastama koje nisu prolazile danima

ovo po meni baš i nije bezazleno, sorry
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ANA CASH » 22 ožu 2011, 23:11

Bubidea je napisao/la:kako bi to za sva vremena sprijecila?


dala bi im ponudu koju ne bi mogli odbiti :cool
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: agresivna djeca

PostPostao/la titirlica » 22 ožu 2011, 23:13

izgleda da ću morati i ja :cool
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Bubidea » 22 ožu 2011, 23:20

ANA CASH je napisao/la:
Bubidea je napisao/la:kako bi to za sva vremena sprijecila?


dala bi im ponudu koju ne bi mogli odbiti :cool

ne kuzim
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: agresivna djeca

PostPostao/la tanjabb » 23 ožu 2011, 00:34

pozvala bih maloga, pozvala bi tetu, trazila sastanak kod ravnateljice, psihologice, trazila sastanak s roditeljima, rekla da ja to vise necu trpiti, trazila sve to odmah sutra

Tocno ovako bi i ja napravila. Skupila potpise roditelja sa zahtjevom da se situacija rijesi, otisla do ravnateljice, ako ona slijeze ramenima priprjetila nekom iz gradskog ureda za skolstvo, ministarstva, djecjom pravobraniteljicom... itd itd...
Dok je tvoje dijete u odgojno obrazovnoj ustanovi ljudi koji rade tamo i s njim moraju se brinuti i o njegovoj sigurnosti. Klinci sami medju sobom to nece znati rijesiti jer su premaleni.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Jullishka » 23 ožu 2011, 10:00

jbg, pogresila si...reagovala si kako jesi, ali sta je tu je.
moje dete je od onih koji trpe. on nikad nece uzvratiti, ali uvek ide da kaze vaspitacici ako ga neko udari. sto mi je ok, ali nekad me tuga uhvati sto ne zna da vrati. ne u smislu da se tuce, no, nekad je mislim potrebno da se odbrani.
ne ucim ga da udara, ali kad mi se pozali, znam mu reci da ponekad treba da vrati, da zna "taj i taj" da ne moze bas da udara kad god stigne. ali on, uvek kaze da on nece da vraca, samo ce reci vaspitacici. posto ako on vrati, onda ce biti los kao i onaj ko ga je udario.
njegova naaajbolja drugarica, koju obozava, ga mlatne svako malo. on place i urla, ali joj se nikad nije suprotstavio. nikad mu nisam rekla da prestane da place, nego ih uvek zajednicki "grdim", kako su oni najbolji drugari i da ne smeju da se udaraju i slicno. da se razumemo, ona nije agresivna, ali zna da iskoristi situaciju da ga mlatne, zatosto joj nesto nije po volji.

iskreno, draze mi je da je ovakav, da se kloni tuce, nego da izaziva istu.

i kad bih imala situaciju kao tvoj sin u vrticu,insistirala bih na susret sa roditeljima, vaspitacima i psihologu. posebno ako to traje i traje..
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: agresivna djeca

PostPostao/la latica » 23 ožu 2011, 10:56

mislim da su cure sve rekle - reagirala si impulzivno i to je sad gotovo, ne možeš to promijenit, ali je dobro da razmišljaš o tome da drugi put probaš drugačije ... jer čini mi se da je i tebi samoj jasno da ovo nije bila dobra odluka!
ako se s roditeljima ne može drugačije, treba ima ravnateljica/psiholog/pedagog lijepo reći da ili će oni nešto poduzet i uključit dijete u tretman ili će ih se prijavit centru za socijalnu skrb pa nek oni to riješe. to što su obrazovani ništa ne znači, očito ne žele vidjet da problem postoji. neka im lijepo popišu sve incidente kroz tjedan-dva i suoče ih s tim, i šalju stvar dalje. po meni je suludo da cijela grupa "pati", da se roditelji pitaju šta će sutra bit s njihovim djetetom i tome slično zato što neki roditelj ne želi čut da s njegovim djetetom postoji problem. pa postoje službe koje su zadužene za takve stvari, sigurno to ne trebaju rješavat sama djeca. jedan od problema i je to što ako se to dijete pusti da radi šta hoće drugoj djeci se šalje poruka: vi ste svi nemoćni, vaši roditelji su nemoćni, istrpite pa će bit bolje u drugoj grupi ili u školi ... a to ipak nije istina. pa nije mala stvar dopustit da se vršnjačko nasilje odvija samo zato što roditelji nisu za suradnju!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: agresivna djeca

PostPostao/la titirlica » 23 ožu 2011, 10:59

Evo jutros sam teti rekla da pod hitno i pod obavezno želim sastanak ( a žele i drugi roditelji) sa svima odgovornima , kaže ona :dobro kako želite , ja ću prenjeti ravnateljici , ali i sami znate da se roditelji vrlo vjerovatno neće odazvati. Veli ona meni možda je jedino riješenje da tražite premještaj za svog D u drugu grupu :shock , moooolim pa to ne dolazi u obzir moje dijete je tu od prvog dana i nije on pr :shock blem ove grupe nego M , a ona meni kaže kako se M već selio zbog istog razloga i da sigurno to neće odobriti drugi put :/
Mislim fakat već pucam po šavovima :strah
Jučer je hb dan prošao mirno i moj D se vratio kući bez masnice , ogrebotine.... :yess
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Bubidea » 23 ožu 2011, 11:15

Jučer je hb dan prošao mirno i moj D se vratio kući bez masnice , ogrebotine....

zalosno da se moras tome radovati :|

ako do sada nisu dolazili na sastnke, tesko da ce i sada, pa onda sastanak nema smisla, ne bez njih. vi mozete trkeljati koliko hocete, nista necete postici bez prisutnosti roditelja tog maloga.

pa bih ja onda inzistirala da se, kada sljedeci puta izgrebe, udari mojega maloga, suocim s tim roditeljima odmah i sada, da ih se odmah zove u vrtic, ako se ne odazovu, cekala bih da dodju po dijete ili dosla kada dovode dijete, pokazala sto je njihovo dijete napravilo mojemu, trazila od njih da razgovaraju sa svojim, rekla da to vise necu trpiti, da je sada stvarno dosta, da cu ici do kraja , obratiti se kome treba, zvati soc. sluzbu, bilo sto...ali takav oblik nasilja moje dijete, niti krivo, niti duzno, vise NECE trpiti
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: agresivna djeca

PostPostao/la rusulica » 23 ožu 2011, 11:18

Kad je krenula u vrtić na svaki laurin vapaj da joj je netko nešto učinio rekla sam reci teti pa će ga ona naučiti što se smije a što ne. Da budem najiskrenija rekla sam joj to ne zato što imam puno povjerenja da će se teta zauzeti da zaista rješi te sukobe već zato što je to fino i tako se radi.

Laura je dosta bila bolesna pa se nije baš uklopila u formirane skupine u vrtiću da bi mi jutros rekla da neće ići jer je svi u vrtiću tuču. Onda je uzela fotografiju djece i nabrojala mi bar 80% njih koji je tuču (ona je najmlađa u vrtiću). Pukla sam. Svjesna činjenice da ma koliko god mi šutjeli o tome djeca koja ne uzvraćaju, djeca koja se brane riječima i pogotovo djeca koja izdaju tetama, učiteljicama itd uvijek će biti u nemilosti i glavna meta nasilnicima. Ovo će grubo zvučati ali mislim da u svima nama kad nam se takne u dijete ćući ona mala velika istina da ako se svijet sastoji od nasilnika i žrtava radije biraš da tvoje dijete tuče nego da bude tučeno.
Zato sam joj u bijesu rekla od sad kad te netko udari ako teta ne reagira ti njega udari tri puta ali nikad, baš nikad nemoj započimati prva.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Duga » 23 ožu 2011, 11:21

titirlica je napisao/la:Evo jutros sam teti rekla da pod hitno i pod obavezno želim sastanak ( a žele i drugi roditelji) sa svima odgovornima , kaže ona :dobro kako želite , ja ću prenjeti ravnateljici , ali i sami znate da se roditelji vrlo vjerovatno neće odazvati. Veli ona meni možda je jedino riješenje da tražite premještaj za svog D u drugu grupu :shock , moooolim pa to ne dolazi u obzir moje dijete je tu od prvog dana i nije on pr :shock blem ove grupe nego M , a ona meni kaže kako se M već selio zbog istog razloga i da sigurno to neće odobriti drugi put :/
Mislim fakat već pucam po šavovima :strah
Jučer je hb dan prošao mirno i moj D se vratio kući bez masnice , ogrebotine.... :yess


Idi ravno ravnateljici i sve joj reci bez ikakvih zadrški; uz ovako letargičnu tetu ti nema druge.

rusulice, :hug
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6946
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: agresivna djeca

PostPostao/la titirlica » 23 ožu 2011, 11:26

rusulica je napisao/la:Kad je krenula u vrtić na svaki laurin vapaj da joj je netko nešto učinio rekla sam reci teti pa će ga ona naučiti što se smije a što ne. Da budem najiskrenija rekla sam joj to ne zato što imam puno povjerenja da će se teta zauzeti da zaista rješi te sukobe već zato što je to fino i tako se radi.

Laura je dosta bila bolesna pa se nije baš uklopila u formirane skupine u vrtiću da bi mi jutros rekla da neće ići jer je svi u vrtiću tuču. Onda je uzela fotografiju djece i nabrojala mi bar 80% njih koji je tuču (ona je najmlađa u vrtiću). Pukla sam. Svjesna činjenice da ma koliko god mi šutjeli o tome djeca koja ne uzvraćaju, djeca koja se brane riječima i pogotovo djeca koja izdaju tetama, učiteljicama itd uvijek će biti u nemilosti i glavna meta nasilnicima. Ovo će grubo zvučati ali mislim da u svima nama kad nam se takne u dijete ćući ona mala velika istina da ako se svijet sastoji od nasilnika i žrtava radije biraš da tvoje dijete tuče nego da bude tučeno.
Zato sam joj u bijesu rekla od sad kad te netko udari ako teta ne reagira ti njega udari tri puta ali nikad, baš nikad nemoj započimati prva.


xxxxxxxxx :dada
bubidea , već sam ja njima zimus pokazala izgrebano lice svog djeteta i zamolila da nešto poduzmu, na što mi je mama rekla : ,a niste možda razmišljali da vi nešto poduzmete :shock žao mi je što je moj M to napravio vašem D , ali to su dječje stvari i ja se u to neću mješati :shock draga moja gospođo toga će vam biti još jaaako puno u njegovom životu, tek je krenuo u život ,oooo šta vas sve još čeka , ako ćete se za svaku njegovu masnicu , ogrebotinu tako sekirati nećete daleko dogurati :shock eto tako me počastila gospođa mama
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ZacKa » 23 ožu 2011, 11:30

Pa mislim dočekajte roditelja tog malca kad dovodi dijete u vrtić, ako već
ne želi drugačije, pa valjda ga netko dovodi ne ide sam :mrgreen
I lijepo roditeljski sastanak naravno s tetom i ravnateljicom svi roditelji
čija djeca stradavaju, u 8h ujutro ili popodne kad dijete odlazi.

Ovakvo maltretiranje sada s 4g. u što može prerasti kasnije ne želim ni zamisliti.
Zadnja izmjena: ZacKa; 23 ožu 2011, 11:31; ukupno mijenjano 1 put/a.
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Bubidea » 23 ožu 2011, 11:31

a niste možda razmišljali da vi nešto poduzmete

ovo, pa onaj bezobrazan nastavak monologa, uffff :angry :angry :angry

da, da, odavno bih i ja nesto poduzela, da, da, naucila bih svog malog da doticnom ne za svaki udarac, nego za svaki pogled uzvrati, bubne ga, ali onako posteno, da ga ugrize, ogrebe, pocupa, ma, bilo sto, jer okrutan je zivot, jel tako?
pa mora se onaj dr. mali nauciti da je zivot tezak, mora se nauciti sam izboriti za svoje mjesto, mora odrasti, a najbolje se odrasta uz zivotnu skolu

ah...sad sam i ja uzasno, uzasno ljuta :angry

i naravno da bi mi bilo uzasno zao kad bi to napravi njenom malom, uzasno zao :jadnimi ali necemo se u to mijesati, jel tako gospodjo, to su djecja posla
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: agresivna djeca

PostPostao/la rusulica » 23 ožu 2011, 11:36

titrilice pa eto ti si poduzela :dunno ma ja se isto slažem s curama a i s tobom da nisi dobro reagirala jer si ga u tom trenu ti uputila da ode udariti drugog dječaka i to priličo nezgodno no mogu dati ruku da bi u tom trenu isto postupila i ja i još dosta nas na forumu. U svakom slučaju kod nasilne djece bolje prolaziš ako se zauzmeš sam za sebe nego ako to čini roditelj. Pa sjećate se svi valjda nekog primjera iz djetinjstva kad je netko zvao mamu da riješi problem s nekim djetetom, obično je to dijete kasnije bilo još više zlostavljano. To su dječji zakoni, ne možemo ih mijenjati mi odrasli jer oni stupaju na snagu kad roditelji odu
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: agresivna djeca

PostPostao/la titirlica » 23 ožu 2011, 11:51

e o tome vam i govorim, stvarno sam nemočna u situaciji sa ovim djetetom, naravno da se moj D masu puta našao u sukobu sa nekim drugim iz grupe ,otmu jedan drugom igračku pa se pokefaju ali to je stvarno zanemarivo i on jako dobro zna da se nesmije svađati i tuči , ali je jako dobro i shvati razliku između ostale djece u grupi i ovog malog i jasno sam mu dala do znanja da ga se kloni , a ako ga udari da mu vrati i odmah ode teti.
Ono što je mene sablaznilo je da je ovaj zadnji udarac bio u mom prisustvu , dakle stajala sam milimetar od svog D ali se ovaj nije dao smesti , zaobišao me i opalio ga šakom jer je eto on tako odlučio i ne ferma ga ni prisustvo odrasle osobe , on se jednostavno nikoga i ničega ne boji.
Sad sam telefonski razgovarala sa još jednom mamom i dogovorile smo da ćemo napraviti službenu prijavu pa da vidimo kako će to dalje ići, stvarno nemam više sluha ni za koga osim svoje dijete :kiss

rusulice , točno tako ...nemogu ja mjenjati svijet , ali ga zato mogu naučiti da se zna nositi u takvom svijetu
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ZacKa » 23 ožu 2011, 11:58

titirlica je napisao/la: i ne ferma ga ni prisustvo odrasle osobe , on se jednostavno nikoga i ničega ne boji.

ovo je zastrašujuće.
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: agresivna djeca

PostPostao/la Adorabla » 23 ožu 2011, 12:50

ne opravdavam agresivnost ali mozda se stvarno radi o ADHD djetetu koje nije dobilo adekvatnu pomoć. Ne umanjuje to tvoju brigu kao roditelja i iskreno receno ne vidim niti zasto bi to ikoga osim strucne sluzbe interesiralo, ali eto takve cudne prirode kakve jesam :mrgreen ne vjerujem da je dijete zlocinac s velikom perspektivom agresivnosti i rabijatnosti :mrgreen nego produkt loseg sistema i roditelja koji nisu dorasli problemu.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ciccobella » 23 ožu 2011, 13:18

Čitam vas i samo mogu zaključiti da je teško roditeljima s agresivnom djecom al još teže roditeljima s djecom koja se ne znaju odbraniti. :/
Moja starija cura ide odavno u vrtić i takvo je djete koje nikome neće ostati dužno. Ako je netko udari ili joj nešto otme ona neće popustiti dok ne vrati istom mjerom.
Isto tako, nikad mi se tete nisu požalile u vrtiću da je ona nekoga prva udarila i da je ona izvor problema :klanja
I sad kad čitam sve postove gore mogu zaključiti da mi je jeko drago što je takva jer jako je teško znati da ti djete netko maltretira mjesecima a ono je bespomoćno :( ...... Ja ne znam kako bi se postavila u tom trenutku jer svi smo mi roditelji i u trenutku znamo reagirati impulzivno :|
A što se tiče udaranja među djecom u vrtiću, toga je uvijek bilo i biti će :dunno Samo pogledajmo koliko je djece u skupini a koliko teta... pa ne možemo ni očekivati da one sve vide i čuju.... nemaju oči na leđima :dunno
Avatar
ciccobella
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 16 stu 2010, 14:11

Re: agresivna djeca

PostPostao/la adea » 23 ožu 2011, 13:28

Ja sumnjam da bih zauzela pacifisticki stav, iako vrlo sumnjam da bih poslala svoje dijete da vrati taj cas. Zapravo kako mi se samo na takvu pomisao digne tlak, iskreno se nadam da bi se suzdrzala od raznih neodgovarajucih reakcija (koje bi mi sigurno prosle kroz glavu).

Sigurno bih isla aktivirati sustav, ali sigurno bih (i rekla sam svoj svojoj djeci) da ako se nadje u situaciji da ga drugo dijete napada i da se ne moze maknuti, da se obrani kako najbolje zna i umije. Ono sto znam zasigurno, mali nasilnici UVIJEK izabiru lagane mete. Ne zelim da moja djeca postanu lagane mete.

Tucnjave ce uvijek biti. Ali maltretiranje je znacajan korak dalje.
Avatar
adea
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 377
Pridružen/a: 23 lis 2006, 12:15

Re: agresivna djeca

PostPostao/la ivanaibruno » 23 ožu 2011, 17:23

znaš kaj, mora da ti je bilo stvarno koma kad si na početku priče reagirala kak si reagirala. al ne sekiraj se, mogla si i sama udariti tog malog, viš- to bi ti bilo još gore. kak bi se tek onda grizla...

nemam savjet, slabo vjerujem u institucije, držim fige da ćete naći način i stat na kraj malom divljaku.
Avatar
ivanaibruno
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 548
Pridružen/a: 22 svi 2004, 20:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.