Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

11 sij 2013, 16:56

Mog starijeg smo počeli voditi u kazalište sa 2 god. starosti i tih 20-40min. je znao biti miran i zainteresiran, i dan danas obožava kazalište. U kino ga namjeravamo prvi put vodit sada kad napuni 5 god.,prije nismo jer nam najviše smeta preglasan ton,odnosno jačina tona nije prilagođena djeci,čak i sad nismo totalno sigurni dal da ga vodimo. Inače obožava gledati dugometražne crtiće i zadnjih godinu dana uspije ih odgledati do kraja.
Ja smatram da ne propušta ništa ako ranije ne ide u kino,jer te crtiće može i doma odgledati ( a i nagledat će se u kinu kad bude stariji)mislim da više koristi imaju da ih se češće vodi u kazalište,te da im stvorimo naviku kad odrastu da im bude normalno posjećivati i kazališta.

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

11 sij 2013, 17:04

Mi idemo sutra prvi put u kazalište i jedva čekam. Ima 2 god i 9mj. i trenutno je u zašto fazi pa me baš zanima kako će to izgledati Ali u kino mi ne pada na pamet ju voditi, em predugo, em prebučno, em nisu to crtići za nju

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

20 sij 2013, 00:09

Evo za peti rođkas smo ga ipak izveli u kino prvi put i to na 3D projekciju animiranog filma i bio je oduševljen i skocentriran svih sat i pol čak je i wc htio odgoditi samo da ne propusti što :lol ,no nisam to dopustila. Rekao je na kraju ,a kad ćemo opet u kino :lol Naočale za 3D mu nisu ni malo smetale.
Evo meni društva za kino,jer volim i ja animirane filmove :lol
Inače na stranicama Klinfo je jedino označena dob djece za gledanje crtića na popisu" crtići i filmovi", na sranicama od cinestara nisam vidla,baš čudno. Čini mi se da niti jedan crtić u kinu niti nije za djecu ispod 3.god.

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

23 sij 2013, 19:59

i meni se cini dA nijedan crtic tj projekcija u kinu nije za bas male... moj ima 4 i jos mi nije za kino, ne samo to sto nebi mogao odsjedit to, pa ni ne pada na pamet voditi ga zbog drugih ljudi, sto zbog drugih faktora...zvuk, velika slika.... stajaznam, mozda ima djece koja to mogu otrpit, al ne vidim zadovoljstva u tome, za male su definitvno prikladnija kazalista zbog prilagodjenog tijeka i trajanja, s tim da vecina predstava ima naznaceno za koji je uzrast... mislim da bi i kinematografi trebali malo jasnije naznacavat dobnu granicu...pogotovo zbog 3D za koji sam nekoliko puta citala da nikako nije za mladje od (ako se ne varam) 6 godina

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

23 sij 2013, 20:15

penny je napisao/la:mislim da bi i kinematografi trebali malo jasnije naznacavat dobnu granicu...

sinoc u kinu na projekciji Tarantinovog novog filma vidjeh jednog djecaka od nekih 7-8 godina :ne :ne
na izlasku smo prijateljice i ja gledale kako mirno i sutke izlazi drzeci milog mu tatu za ruku i komentirale da li se taj nadasve mudri i dobri tajo boji hoce li mu soc. sluzba zakucati na vrata :ajme

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 sij 2013, 12:21

potpisujem patkicu od slova do slova :dada

i ne radi se o tome da sam zaboravila kako je to kad su moji bili mali. no, nisu djeca kriva, vec njihovi roditelji. a i djece ima razlicite, onih koje to zaista zanima i mogu pogledati i onih drugih. no, roditelj treba poznavati svoje dijete. ja se ne mogu sjetiti kad sam prvi puta odvela djecu u kino, no sjecam se da smo gledali hortona (bezazlen crtic), bili svi cetvero, no ja sam ipak s N u drugoj polovini filma morala izaci van jer nije vise imao strpljenja (imao je mozda oko 3 godine). ali, on je slican i sada s 9. kad ga ne zanima, nemmoguc je, vrti se, dosadjuje (meni).... pokusala sam ga u dva navrata odvesti u "pravo" kazaliste i pozalila :/ i sad kad ga itam jel bi isao na predstavu (djecju) on odmah pita "a hoce to dugo trajati?" :znoj
dok je kcer sasvim, ali sasvim i putpuno druga prica. nju sam s pet godina odvela da pogleda labudje jezero, jer je to silno zeljela. JA sam se vec vrtila u stolici, ona nije okom trepnula, potpuno u tom svijetu. a bila sam spremna izaci s njom u bilo kojem trenutku ako/kad joj bude prevec. :dunno

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 sij 2013, 13:42

totalno koma.....
moj Leon ( 4 godine) je gledao Ledeno doba 4 bez daha,
a Sammy mu je bio totalno dosadan, i izašli smo van vrlo brzo.
to su ujedno bila i jedina dva puta kad smo ga vodili u kino ;)
premali je....eventualno za Sammy i slične.
Valjda odemo opet gledat Nemu, svi ga volimo :kiss

a zašto ludi roditelji inzistiraju čak i nakon što im se dijete rasplače u kinu :roll
zato jer im je žao koliko su platili ulaznice :roll
vidjela i ČULA to 100 puta :roll
kao : "e sad smo dali 120 kn za karte, e pogledat ćeš ga do kraja , ja ti kažem" :ajme

stariji ima 8 godina, i malo mi je žao jer ih teško mogu vodit zajedno geldat neku projekciju....
žao mi ih razdvajat, ali šta se može....
starijeg već enko vrijeme vodim u kompletu sa frendom, pa njih ostavimo same na filmu-crtiću a mi mame popijemo kavu i prozujimo :nokti

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 sij 2013, 14:00

starijeg već enko vrijeme vodim u kompletu sa frendom, pa njih ostavimo same na filmu-crtiću a mi mame popijemo kavu i prozujimo


:yess ovo sam i ja konacno docekala. ne toliko da oni idu sami, vec da JA ne moram gledati crtice :znoj odvedem, posjednem i odem. prosetam, popijem kavu, prolistam zutu stampu... :dada kad je film gotov, pricekam ih ispred i svak sretan.

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 sij 2013, 14:02

e pa baš to, i to mi je zakon :liza
ali meni vrag ne da mira, i uvijek me grize savjest jer je mali jadan ostao sam doma :gaah

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 sij 2013, 15:23

savjest jer je mali jadan ostao sam doma



vjerujem da si se krivo izrazila, sam s nekim ;) ja se tu ne bih puno zderala :whew , ne mozes se klonirat, a treba i tebi malo odmora/predaha. i on ce svoju "dozu" dobit isto, ne u vidu kina, ali sigurno nekako drugacije.

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 sij 2013, 15:35

da, da, krivo sam se izrazila naravno, ali znaš šta sam htjela reć ;)
ma da dobije naravno on svoje,
samo eto....uvijek mi je teško kad ih razdvajam :/

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 sij 2013, 15:57

danni je napisao/la:da, da, krivo sam se izrazila naravno, ali znaš šta sam htjela reć ;)
ma da dobije naravno on svoje,
samo eto....uvijek mi je teško kad ih razdvajam :/


nemoj :mrgreen tjesi se da je kvalitetnije vrijeme 1:1, svatko te ima samo za sebe. to mojoj djeci obicno fali, jer kako su tu negdje onda ih pak ja stalno vodim zajedno :nesvist
K zna koliko puta reci "ju hu, sad vas/te imam samo za sebe" :joy on se jadan bas ne zna izraziti pa je mozda i vise puta zakinut, ona se zna izboriti :dada

no, sorry, sad je ovo malo off

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

05 vel 2013, 02:01

Al ja voooliim te crtice koje moji stariji sada hoce gledat :mrgreen Frankenweenie od Burtona...super, Ledeno doba 4 totalno smijeesaann, hotel Transilvanija suupeer, ili nesto raniji Kako ukrotiti zmaja, Merida hrabra... i sl crtici su mi odlicni. Bas ih volim i sama pogledati i to bas u kinu jer ih jedino tamo i mogu na miru pogledati..doma..nema sanse! I zato, dok me moji hoce sa sobom u kino, sa veseljem im se utrpam!

S time da mi je Fran posebni fillmoljubac i za necrtice, tako da nas dva odemo i na neki ozbiljniji film tipa Dark Shadows ili Hobbita ili nekog hororca ali ne krvavog nego onak vise spooky tipa Budjenje ili neke dobre komedije tipa Ted...stvarno ponekad volim da ta moja djeca odrastaju.... :lol

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 svi 2013, 09:43

da li mozda znate gdje se moze naci neka preporuka koji je film prikladan za koju dob djeteta?
u kazalistima je to normalna stvar, a u kinimi toga uopce nema, valjda da nebi slucajno izgubili kojeg klijenta :ne

mi smo uskoro 4g i odgleda dugometrazni kod kuce bez problema i djecju predstavu u kazalistu pa se spremamo na prviposjet kinu.

konkretno me sada zanima avantura neustrasivog teda, croods i zambezija i da li je nesto od toga za mog 4-godisnjaka?

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

30 svi 2013, 09:49

Mi smo nedavno vodili sestrinog petogodišnjeg klinca na Zambeziju - film nije strašan (kako je on sam rekao ;) ), ali nije ni smiješan (kako moja starija misli da bi crtići za djecu trebali biti :) ).

Croods je ok, ali ima nekih prebrzih scena neke jurnjave tako da nisam sigurna da bi mi to bio dobar izbor za 4-godišnjaka :dunno

Što se tiče preporuka za dob, ja se često vodim ocjenama i komentarima na IMDB-u.

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

31 svi 2013, 16:22

mi smo gledali Croodse i bio mu je super. doduše, to je bilo malo prije petog rođendana. ali, išao je u kino već prije toga na svašta nešto- Meridu, Pet legendi, Winnyja pooha, Zambeziju, Ples malog pingvina i na neke dokumentarce sa životinjama. ja i muž smo malo kino fanatici, tako i doma, ne gledamo tv tj serije, vijesti i sl, samo History, NG i sl, ali filmovi se vrte kad god imamo vremena. Mali doma ne gleda skoro ništa, samo u kinu. ako ti je dijete zainteresirano, može koncentrirano sjediti na jednom mjestu preko sat vremena, zašto ne.

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

01 lip 2013, 01:20

bili u kinu gledati Epic koji traje preko 100 min, nije strasan i svidio mu se, ali nakon pola filma je rekao da predugo traje i da sam rekla da cemo ici van ako ne bude htio vise gledati, a s obzirom da su vani puno interesantniji liftovi, pokretne stepenice ... odlucio covjek iskoristiti tu mogucnost :)

tak da cemo pricekati jos malo s njegovim kinom ... do jeseni barem za slijedeci film

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

01 lip 2013, 16:23

Mi sutra idemo gledat Avanturu neustrašivog Teda, malac će skoro 4 pa ćemo vidjet kako će proći prvi put. Traje nekih 90min.
Inače doma prati nešto različito, ovisno o zanimaciji.

Re: Vodjenje skroz male djece u kino

03 lip 2013, 08:21

Malac je odgledao crtic u jednom dahu. Nije trepnuo niti rijec progovorio. Bilo mu je super zabavno da nije ni kokice taknuo. :hahaha
Naocale nije ni pokusao skinut jer mu je i to bilo fora i htio ih je nositi doma.
Inace ne znam jel radi izabranog termina ili je jednostavno tako ali mi smo bili jedini u kinu. Naknadno je usao jedan djecak skolarac to je jedino sto sam mogla u mraku razabrati i otisao je s pola crtica van. Mi nismo bili razlog em smo bili daleko em nismo zucnuli.

Da je u bilo kojem trenutku pokazao nelagodu ili nestrpljenje, bilo kakav strah izvela bi ga van bez razmisljanja o potrosenom novcu na karte i bez obzira sto nije imao kome smetat u praznoj dvorani.

Sad cemo se malo vrtit po kazalistu, a na jesen mozda pogledat Turbo puza.
Odgovori