Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

29 lis 2013, 14:44

Usi moze dobiti svaki dan u skoli, to mi uopce nije argument za ne ici spavati kod nekog.
Potpis na folne:
jedini uvjet mi je da znam roditelje i procijenim da su ok. drugog razloga da ih ne pustim ne vidim baš nikakvog.

Kad vidim koliko su veseli i uzbudjeni kad netko dodje kod nas prespavati bilo bi mi zao da to ne dozive. Uvjet mi je dakle da poznam roditelje dobro.
I teze mi je odluciti pustiti 16-godisnjaka negdje prespavati jer tu moze biti vec svega i svacega. Ovi mladji gledaju filmove, jedu kokice, a kad zagasim svijetlo onda pricaju gluposti i hihoce se do jedan ujutro dok ne zaspu.
Ja sam kao dijete obozavala spavati kod sestricni ili kod najbolje prijateljice.

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

29 lis 2013, 14:59

Moj ne pokazuje nikakav interes za spavanjem kod nekoga, on voli svoj krevet i svoj mir. A nije baš zainteresiran niti da pozove nekoga.

Nedruštveno biće, što ćeš :)

Inače, ne bi imala ništa protiv pod folnušinim uvjetima

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

29 lis 2013, 15:00

Ja sam kao dijete obozavala spavati kod sestricni ili kod najbolje prijateljice.

Isto tako, osobito kod sestrične.
Najbolja prijateljica - išle u isti razrede, živjele u istoj ulici, roditelji se dobro znali.


Inače, čak mi to ni nije bilo ono prvo što mi je palo na pamet (strah od nepoznatih roditelja) nego stvaranje nekakve navike prespavljivanja. Čudna sam, očito,a i u manjini.

Kruna, meni ovaj tvoj strah ni u peti nije, bitno mi je dobro poznavati one kod kojih moje dijete spava. Za sada je to rodbina jer, kao i ti, viđanje na roditeljskom pa čak i neka kava poslije meni ne može biti dovoljna da pustim dijete u nepoznatu kuću.

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

29 lis 2013, 16:55

pa djeca ne idu spavati kod nekoga u principu dok s tim nekim nisu frendovi i to malo dulje od tri dana :dunno
Naravno da necu djecu pustiti da idu spavati kod Maše u 3c s kojom se jučer upoznala.
Ne brijem da su roditelji djece kod koje će moja djeca spavati pedofili, nastrani ili da su luđaci. Ako se moje dijete dulje vremena druži s tim djetetom onda sam i ja imala priliku upoznati te roditelje ali ništa više od površnog druženja u smislu da se čujemo na telefon prije dogovora da znamo koji smo kad se vidimo, popričamo na roditeljskom ili dječjem rođendanu itd. :dunno

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

04 stu 2013, 16:38

Kod nas često prespava netko od njegovih frendova i meni je to bas super!
Navečer im napravim tost i ledolete, u sobi im složim kućno kino i bas ih je gust slušati kako su već veliki.
Isto tako nemam apsolutno nikakvih problema kad želi prespavati kod nekog frenda. On zna moj stav tako da mu nikada ne bi ni palo napamet da me traži da prespava kod nekoga koji meni nije sjeo. He he he...
Jedini uvjet je da se ujutro ne trebaju rano dići dakle da nije škola ili turnir...
Iskreno ne poznajem dijete koje se ne veseli da prespava netko kod njega ili on kod nekoga.

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

05 stu 2013, 10:16

Prespavala je i bilo je sve super, naravno. :joy Cure su uživale do kasno navečer, a već u 7 ujutro su si navile budilicu da se mogu nastaviti igrati :lol

Inače, da me sin pita za prespavljivanje kod frenda bilo bi mi puno lakše odlučiti nego što mi je bilo za nju :oops: :dunno

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

05 stu 2013, 10:17

Moje su 7 i 10 g i već neko vrijeme prespavljuju kod prijateljica i one kod nas, jako im je to bitno i jako vole. Svaka ima 3-4 i vrte se u krug.
Plus tu je i spavanje kod sestrični.
Uvijek je to vikendom kad mogu duže ostati budne i kad ujutro ne moramo nikud.
Meni to nije nikakav problem, znam roditelje, uvijek se potrudim upoznati roditelje djece s kojima se moje dijete intenzivno druži, počelo je to još u vrtiću i s par roditelja smo se tak i zbližili, na kraju krajeva sva ta djeca dolaze k nama na igranje ili cure idu k njima, to je gotovo svakodnevno. :lol
Šta"š moje su jako društvene. :lol

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

05 stu 2013, 10:30

ma mislim da je ovdje najveći problem MAter NEdruštvena :ajme

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

05 stu 2013, 10:31

uvijek su roditelji problem :lol :mrgreen

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

07 stu 2013, 19:20

Starija (16.5) je nedavno krenula ali samo za rodjendane.Djecu znam jos kad su bila mala kao i roditelje ali jako tesko se opustam kad ode.Ali kad klapa dodje kod nje :nesvist
Mladja (8.5) jos nije nikada.I ne trazi :mrgreen

Re: Spavanje kod prijatelja - 9 godina

07 stu 2013, 21:09

Moja (9 godina) je do sad možda dva puta prespavala kod najbolje prijateljice iz razreda čija mama je u međuvremenu postala moja odlična prijateljica, i isto toliko puta kod prijateljice koju zna od prve godine života, čiji roditelji su također naši prijatelji. Nije mi bio problem pustiti ju, jer 1) dobro poznajem i te curice i njihove roditelje i 2)svega je nekoliko puta to tražila.
Ne bih ju puštala kod djece čije roditelje ne poznajem dobro, ovo kako je do sad bilo je, kako je netko već rekao, skoro kao kod rodbine :).
Sebe se sjećam da sam tamo negdje od 14-15 godine znala prespavati kod najfrendice i ona kod mene (opet, ne iz škole, nego s mora, s čijim starcima su se družili moji starci), a još kasnije je počelo ono, idem van, pa mi je zgodnije prespavati kod frendice, nego se vraćati daleko doma.
Odgovori