Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...
Odgovori

vodovodna mreža

21 sij 2019, 10:28

prošlo su nam ljeto u cijeloj ulici mijenjali vodovodne cijevi. otad nam je ljeti hladna voda mlaka, a zimi je ta ista hladna voda ledena, iz čega smo zaključili da su cijevi postavljene dosta plitko kad toliko ovise o temperaturi zraka. ne bi to sam po sebi bio nikakav problem, no problem je u tome što nam zimi treba puno više vremena da dođe topla voda (za pranje suđa, tuširanje...). posljedično trošimo puno više plina i vode dok dočekamo da se voda dovoljno zagrije za npr. tuširanje.
e sad, mene zanima gdje bih mogla naći neki pravilnik o propisanoj dubini postavljanja cijevi i malo to istražiti jer su nam računi zbog toga dosta viši. :roll

Re: vodovodna mreža

21 sij 2019, 10:51

pravilnik o dubini ukopa vjerojatno postoji, nadam se da će se javiti netko stručan
mi imamo isti problem u kući na selu

Re: vodovodna mreža

21 sij 2019, 11:57

https://vio.vio-zapresic.hr/wp-content/ ... luga-1.pdf
za Zaprešić, ne znam da li te to područje zanima
u članku 24. stavak 6. navodi se minimalna dubina za spojni cjevovod min 120 cm, od uličnog cjevovoda do objekta

Re: vodovodna mreža

21 sij 2019, 12:10

Ina - jeste li nešto pokušali riješiti s tim?

medo - da, baš za zaprešić me zanima :) hvala!
meni se čini da ovo nije bilo na toj dubini. koliko se sjećam. nisam se baš dobro zagledala.

Re: vodovodna mreža

21 sij 2019, 12:47

pa postavi upit "vio Zaprešić" i pozovi se na Zakon o pravu na pristup informacija
na kojoj minimalnoj dubini je postavljena javna vodoopskrbna mreža u ulici xy.
i objasni problem

Re: vodovodna mreža

21 sij 2019, 14:14

bome budem! :zivili
Odgovori