Sada je: 28 ožu 2024, 14:39.

Pitanja, kako poceti pretrage br.2

Sve u vezi s problemom neplodnosti. Tu smo da zajedno otvorimo put našim bebicama!

Moderator/ica: Floribunda

Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 24 lis 2010, 14:16

Nastavljamo i dalje s pitanjim na ovom novom broju a sve sto se do sada pitali nalazi se ovdje :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 24 lis 2010, 15:39

Za pocetak stavljam ovjde link na onaj IVF laboratorij jer sam topic obrisala.
IVF laboratorij
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la tamara1981 » 23 stu 2010, 11:23

Moje pitanje nije kako početi pretrage jer sam zahvaljujući vama dosta informirana,već je moje pitanje kada da počnem?!?
Da li da čekam još pa se možda jednom desi ili je vrijeme za pretrage?U petak idem na kontrolni uzv pa sam htjela predložiti doktorici ciljane odnose.Baš sam se nekako povela za riječima da sad kad sam rodila će sve ići lakše,ali to očito nije točno pa je možda vrijeme da nešto konkretno i poduzmem... :conf
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 23 stu 2010, 23:26

Draga ako ti osjecas da si spremna i ako je i tm za slobodno kreni sto prije.Ono ako ce se dogoditi spontano ce se i dogoditi mozda u pol pretraga ili tko zna kada ali tebi/vama ce biti i lakse i draze da znate da ste krenuli nesto poduzimati po tom pitanju.Od srca ti zelim uspjeh cim prije na ovaj ili onja nacin sasvim svejedno. :kiss :hug
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la angel » 23 stu 2010, 23:54

Tamara slažem se sa Ružom,ako ste spremni krenite.Ja sam isto tako nadala se,nadala.Pa kad je mala imala dvije godine krenula na pretrage i tek kad je imala tri godine krenuli sa Aih. I sve se to odužilo,aih za aih pa do IVF-a hvala Bogu koji je urodio plodom :dada .Ali eto trebalo mi je sedam godina.
Zato nemaš šta čekati,počni sa ciljanim pa dalje, ako se desi prirodno još bolje :kiss :kiss :kiss sretno :kiss
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la tamara1981 » 24 stu 2010, 00:15

Cure moje,hvala vam puno na odgovoru...pitat ću u petak dr.što ona misli o tome...valjda će me razumjeti :roll
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ančica28 » 24 stu 2010, 08:54

Ja se isto slažem s curama, nemoj gubit vrijeme ako si spremna. Drago mi je da kod nekih to ide brzo. Mi već pokušavamo 4 godine i nadam se da će ova 5.godina napokon uroditi plodom. :kiss
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la sunce30 » 24 stu 2010, 10:18

Naravno, krenite! Svejedno koji su putevi, najvažniji je cilj a on je u krajnosti uvijek isti :bab ! Sretno od srca! :grligrli
...uskoro će ove suze presušiti, znam da će moje oči uskoro vidjeti sunce...znam da treba čekati, ali vidjeti ću ga...sunce
sunce30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 11 stu 2010, 09:00

Pretrage prije željene trudnoće

PostPostao/la ADRIANA » 25 stu 2010, 10:28

Pozdrav ekipi.
Baš sam oduševljena ovim forumom i sa svima vama i unaprijed bi vam se htjela zahvaliti na svim odgovorima i pomoći koju tako nesebično pružate jedna drugoj.
Htjela bi vam postaviti neka pitanja a radi se o tome da ja i muž nakon spontanog već dvije i pol godine pokušavamo i pokušavamo napraviti bebača.
Imam uskoro 32 godine i bojim se da će se još nekoliko godina naslagati a ja još neću imati šta maziti i paziti.
A tako bi to željela. Jako, jako.
Uglavnom krenuli smo na pretrage i nakon ultrazvuka, pape, hormona, briseva(e. coli pozitivo, kura antibiotika pa ponovo bris) slijedeće je na radu prohodnost jajovoda što navodno boli ali sve za bebu.
Čak sam i promijenila doktora jer sam pročitala na netu da je dr. Čurić koji sad radi u Mirogojskoj cesti jako dobar za te stvari.
Od kad sam krenula na te pretrage usporedno sam počela i koristiti trakice za dokazivanje ovulacije.
Imala sam osjećaj da smo se napokon pokrenuli, više nisam vjerovala u slučajno začeće jer slučajno se nije pokazalo kao vjerojatno. Stvarno sam odlučila napraviti sve da se bebica primi, pa čak i umjetno ako treba.
znam da je slijedeći korak utvrđivanje prohodnosti i po potrebi propuhivanje ali ne znam ako se pokaže da je s tim sve uredu šta nam je slijedeće za činiti?Da li se nakon toga uzimaju neki hormoni ili šta?
Hvala.
ADRIANA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 stu 2010, 16:24

Re: Pretrage prije željene trudnoće

PostPostao/la sunce30 » 25 stu 2010, 10:38

Preporučila bi vam da usporedno s tvojim pregledom, odnosno čekajući pregled za utvrđivanje prohodnosti jajovoda, tvoj mm napravi spermiogram, pošto ste imali jednu trudnoću, ne vjerujem da je problem u jajovodima i hormone, naravno! :mah
...uskoro će ove suze presušiti, znam da će moje oči uskoro vidjeti sunce...znam da treba čekati, ali vidjeti ću ga...sunce
sunce30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 11 stu 2010, 09:00

Re: Pretrage prije željene trudnoće

PostPostao/la sunce30 » 25 stu 2010, 10:42

Ispravak, hormone si radila, dakle spemiogram, današnje vrijeme muški faktor kod neplodnosti je dosta velik! Nemoj shvatiti ovo kao kritiku, nego više ispravak, nitko ne voli pojam "umjetno", nego med. podpomognuta oplodnja i naravno svu sreću vam želim i brzo ostvarenje želje :kiss
...uskoro će ove suze presušiti, znam da će moje oči uskoro vidjeti sunce...znam da treba čekati, ali vidjeti ću ga...sunce
sunce30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 11 stu 2010, 09:00

Re: Pretrage prije željene trudnoće

PostPostao/la Floribunda » 25 stu 2010, 11:16

Draga adriana!Dobro nam dosla,samo sam htjela napisati,bez da krivo shvatis da ovakav topic vec postoji,zapravo 10 njih,ja cu ti link staviti

viewtopic.php?f=33&t=61218

Ako ono sto te zanima nema u ovom broju,e onda ima arhivu tih istih topica i vjerujem da je nasa moderatorica stavila i link!!
I jos bih te samo napomenila, da na ovom forumu ne koristimo rjec umjetna,vec medicinski potpomognuta,ali nova si ,treba vremena dok pohvatas sve konce!!Hvala lijepa i uzivaj u ovom brdu informacija!!
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Pretrage prije željene trudnoće

PostPostao/la ADRIANA » 25 stu 2010, 15:44

Oprostite, to sam zaboravila napomenuti. MM je obavio spermiogram i dva puta se pokazalo da su mu mališani u redu. Iskreno nadala sam se da su malo spori ili nešto jer mi se to činilo ko lakše premostiva prepreka, malo Red Bulla i šalim se naravno.
dakle možda je ipak problem u meni. Samo plašim se da će na kraju nalazi pokazati da je s oboje sve u redu a rode ni na vidiku. Čula sam da se jednostavno može desiti da ti i partner niste "kompatibilni" ili da problem može biti samo u glavi ali kad se trudnoča prvi put desila valjda će se desiti ponovo.
Nije mi jasno kakve veze ima glava sa spermijima, ovulacijama,oplodnjom. Kako izbacit misao iz glave a moraš pratiti te sve znakove, simptome,dane ciklusa. jedva čekam da rodim pa da napokon mogu razmišljati o s...(ili kako vi to ovdje već zovete) ko nečem što bi trebalo biti lijepo a ne o s....ko životnoj misiji.
Oprostite što sam otvorila novu temu ali još se ne snalazim u svim tim temama i željela sam konkretan odgovor na konkretno postavljeno pitanje i još ga želim.
Smilujte mi se i hoću jedan mali odgovorčić. Hvala
Hvala za link idem pretraživat pa možda nabasam na odgovor. Pozdrav
ADRIANA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 stu 2010, 16:24

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la angel » 25 stu 2010, 15:54

ADRIANA mislim da je najbolje da odete kod MPO doktora,uraditi sve nalaze i krenuti sa AIH/ IVF šta već dr. kaže.Ne znam kod kojeg si to sada doktora,možda je on dobar ali ipak je bolje da odmah idete kod MPO dr.Imaš klinika po ZG pa se odluči gdje da odeš.Ja sam bila na sv. Duhu i imam dvije curice zahvaljujući njima :)
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Pretrage prije željene trudnoće

PostPostao/la angel » 25 stu 2010, 15:55

ADRIANA evo odgovorila sam ti ovdje :kiss viewtopic.php?f=33&t=61218
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ADRIANA » 25 stu 2010, 16:11

Hvala na savjetu mislim da mi je to i doktor sugerirao nakon što još obavim pretrage prohodnosti jajovoda i prema potrebi propuhivanja. znaš, nekako mi se to činilo krajnjom solucijom. Kada si se ti odlučila na to, ne želim postavljat preintimna pitanja pa ako mi možeš samo nešto reći o tome.
ADRIANA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 stu 2010, 16:24

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la angel » 25 stu 2010, 16:30

Ja sam nakon pola godine braka (22.g. sam imala) krenula sa pretragama.Nisam htjela čekati ni sekunde,moj gin je prvo spremio supruga na spermiogram pa mene na osnovne pretrage(papa test,briseve,HSG).Kod nas je spermiogram u pitanju,preporučen nam je bio AIH.Ja sam htjela još pokušati sa ciljanim kod svoga ginekologa ali on me tjerao dalje.I hvala mu na tome :)
Ako te bilo šta zanima-pitaj i piši se sa nama i na drugim topicima :mah
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ADRIANA » 25 stu 2010, 16:39

Sad sam otišla na net i pronašla objašnjenje za to što si mi sugerirala. Sve sam lijepo isprintala i kad stignem doma bacam se na čitanje. Nadam se da će mi slijedeći tjedan stić nalazi od briseva pa ču nastavit sa daljnjim pretragama. Iskreno jedva čekam da se mališa uhvati jer nekako mi postaje teško gledati sve te trudnice oko sebe a nikako da se to i meni desi. Hvala ti na savjetu.
ADRIANA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 stu 2010, 16:24

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la angel » 25 stu 2010, 16:45

Znam da nije lako čekati i gledati trudnice ali sada je važno da ne sjediš prekriženih ruku već da si krenula po pretragama.Ako se desi prirodno još bolje :dada Želim ti puno sreće i piši i dalje.Kad se pišeš ovdje sve je lakše :kiss
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ADRIANA » 25 stu 2010, 17:13

Imate li kakvo iskustvo iz Petrove bolnice s obzirom da ču tamo najvjerojatnije raditi neke pretrage?
ADRIANA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 stu 2010, 16:24

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la suncica77 » 25 stu 2010, 18:17

zena hormone i briseve izvadit a muz spermiogram za pocetak......ako to bude u redu onda hsg ili laparo bez cekanja, vrijeme tako brzo leti ....moj savjet,
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la tamara1981 » 26 stu 2010, 10:03

Eto,bila ja kod ginekologa...i nema više one tvorbe na jajniku,pretpostavlja da je bila teška upala i da su sumamed i klavocin učinili svoje.Pitala sam ju za ciljane odnose i za Klomifene.Kaže ona da mogu u KBC na folikulometriju,ali da ne smijem koristiti Klomifene(ili bilo koje hormone) zbog trombofilije i da Klomifena nema više u ljekarnama(???).Kažem ja njoj da ako bih koristila bilo koju terapiju hormonima da bih vjerovatno koristila i heparin kao prevenciju od tromboze,ali da mi je najbitnije prvenstveno da vidim dali imam ovulaciju.Očito je bila zadovoljna jer sam se sjetila heparina pa mi je bez problema dala uputnicu za kompl.pregled i poželjela mi sreću.E sad,kod nas rade tri doktora na humanoj reprodukciji(Popović,Vlahović i Šijanović)i ja sam u trilemi kod koga ići.Ima li tko od vas iskustva sa liječnicima iz KBC Osijek?
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la tamara1981 » 26 stu 2010, 10:24

Adriana,evo ti link
viewtopic.php?f=33&t=53361
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 01 vel 2011, 13:59

podizem malo za nove curke, obavezno na prvoj stranici u prvom postu kliknite na link na pocetni topic ove teme i procitajte od pocetka a onda nastavite pisati ovdje :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 02 tra 2011, 00:44

ruzicabon je napisao/la:podizem malo za nove curke, obavezno na prvoj stranici u prvom postu kliknite na link na pocetni topic ove teme i procitajte od pocetka a onda nastavite pisati ovdje :mah

:mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Gdje boli neplodnost?

PostPostao/la idana » 07 tra 2011, 15:13

Drage moje,
ja sam nova na forumu
moj je problem sto vec dvije godine radimo na bebi i nista....... radila sam propuhivanje jajovoda oni su u redu, samo mi je maternica malo nageta u stranu, spolni hormoni uredu, stitna zlijezda i ona uredu.Nemam puno vremena za cekanje posto sumi 34 god. nemam pojma koje pretrage jos napraviti?
Imam hpv i cin1 mada ljekari kazu da to nema veze sa zacecem.pa ako ko ima slicnih iskustava PLEASE HELP.
idana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 tra 2011, 09:49

Re: Gdje boli neplodnost?

PostPostao/la mare30 » 07 tra 2011, 17:15

Pozdrav i dobrodošla!
Obavezno ti dragi mora napraviti spermiogram(ako već nije) pa će vam situacija biti jasnija i onda se javite mpo doktoru koji će vas znati uputiti kako dalje! Nadam se da sam bar malo pomogla :mah
slika
slika
Avatar
mare30
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 296
Pridružen/a: 23 pro 2009, 22:54

Re: Gdje boli neplodnost?

PostPostao/la pinky » 07 tra 2011, 17:40

dobrodošla i još prije nam otišla!!

molim te da se javiš na ovaj topic
viewtopic.php?f=33&t=59021&start=120

jer je ovaj otvoren zbog nekih drugačijih priča
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 07 tra 2011, 22:43

Dobro nam dosla idana.Ne znam da li je tm radio spermiogram ali ako nije to bi bilo nesto sto obavezno mora napraviti.Sto se tice HPV-a i CIN1 trebala bi ojacati imunitet jer to je zapravo jedini nacin na koji si u tom slucaju mozes pomoci.Kao svima tako i tebi od srca preporucam Beta glukan jer najbrze dize imunitet
http://www.mikrema.hr/beta3d.htm

Ako spermiogram bude u redu svakako si odaberite neku kliniku koja bavi potpomognutom oplodnjom i posavjetujte se s MPO lijecnikom koji ce vas dalje uputiti sto je najbolje poduzeti u vasem slucaju. :kiss :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la idana » 08 tra 2011, 13:48

Hvala vam svima drage moje :) ,
jeste, muz je se kontrolisao i nalazi su uredu.
Probat cu uzeti te tablete za podizanje imuniteta, mada pijem maticnu mlijec i nisu mi bas nesto pomogle.Mogu li da te tablete nabavim u svakoj apoteci?
idana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 tra 2011, 09:49

Sljedeća

Natrag na Neplodnost

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.